ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 8 měsíců 2 týdnů zpět #37678

• Tomas99
  • Junior
Ahojte všetci stolnotenisovi nadšenci. Po 15 rokoch amatérskeho hrania som začal hrať súťažne.V minulom roku som odohral prvý rok v 7 lige na SR a po sezóne som skončil na 5 mieste z jednotlivcov. Nastavenie rakety Yasaka Extra, FH -reactor thunder 2,0 čína, BH- Yasaka rakza 7 soft 2,0.Dva roky trénujem 2x týždenne, čítam o stolnom tenise literatúru a učím sa z netu. Našiel čom si štýl - útočník - obľúbený úder je FH topspin snažím sa ísť do tretej loptičky pri mojom podaní, som ľavák.Tento rok hrám 6 ligu a vypomáham aj v 5 lige zatiaľ držím úspešnosť na 50%. Na túto sezónu som zmenil aj raketu drevo Avalox Blue Thunder 550, potahy FH,BU -Yasaka rakza 7 2,0. Hrá sa mi s tým dobre ale mám pocit či som nemal začať na FH,BU s Yasaka rakza 7 soft- niekedy mám pocit že potah mi nič neodpusti, ked dobre nepriklopim ide to za stôl, ak dostanem rotované podanie tiež to letí za stôl. Chcel by som poznať aj názor odborníkov Klopiča a Maroka,kt. poznajú túto problematiku. Zhrniem to:1. Rozdiel Yasaka Rakza 7 vs. Soft výhody nevýhody pre mňa ako hráča mojej úrovne. 2. Aké sú prosím výhody ľavákov pri stolnom tenise.Budem Vám veľmi vďační, doteraz to ťahám ako samouk, milujem stolný tenis a chcem sa zlepšovať.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 8 měsíců 2 týdnů zpět #37681

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 239
Ak máš dosť natrénované, Rakza 7 bude na BT 550 určite lepšia ako Soft verzia. Drevo je dosť pružné a jeho flex spolu s pružnosťou poťahu by mohol byť už príliš veľké sústo. Ja osobne by som nehral na 550-ke ani s R7, ktorá dosť kope. To je pravdepodobne aj dôvod toho, prečo prestreľuješ. Skôr by som išiel do tvrdšieho, menej katapultového poťahu. Dobre mi na tomto dreve hrali poťahy Palio Aeolus a Blitz, Joola Maxxx 500, T64, a T05 FX.
Momentálne mám Joola Maxxx 450 a oproti Aeolusu a Blitzu (a samozrejme Maxxx 500) je to dosť sklamanie. Zmenu som vykonal kvôli tomu, že Tieto poťahy nie je momentálne možné zohnať v 2,0 mm hrúbke (len max). Je síce pravda, že momentálne aj menej trénujem a odohral som s týmito poťahmi asi len 5 tréningov, ale už dokážem rozoznať, že to nie je ono. Hra vrchom je OK, ale pri príjme spodkom, pri pinku, alebo pri čope je pružnosť a katapult skôr na škodu. Experiment sa nevydaril.
Ako so už spomenul, poťahy, ktoré som vymenoval sa hodia k BT 550 lepšie ako Rakza 7. Ale aj R7 sa dá zvládnuť pri dostatočnom úsilí a čase, ktorý tomu venuješ.
Vo všeobecnosti o tomto dreve píšu, že sa k nemu viac hodia poťahy tvrdosti medium až hard.
P.S.
Neber to v zlom, ale aj keď je chvályhodné tvoje úsilie pri čítaní TT literatúry, či štúdium na nete, pingpong sa naučíš hrať jedine pri stole. Iba zmysluplný tréning (zdôrazňujem slovo zmysluplný) + hromady odohraných súťažných zápasov ti dajú viac ako akákoľvek literatúra. Trénovanie 2x do týždňa je tak na slabú údržbu pre hráča ako ja, ktorý má odohraných nejakých 40 rokov. Pre hráča, ktorý sa chce rozvíjať je to žalostne málo.
Ak sa chceš rozvíjať, určite by bolo vhodné nájsť nejaký oddiel v okolí, kde sa to robí na serióznej úrovni a tam by sa ti mohlo dostať zopár odborných rád, alebo pomoci.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Poděkovali: mandomando

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40525

• Tomas99
  • Junior
Ahoj Klopic, dakujem za rady. Stale hram s Avalox BT 550 a Rakza 7 zatial dosahujem v 6 lige uspesnost 64% co je na moje pomery skvele.Niekedy mam pocit ze na BH by som potreboval nieco trosku maksie ale je mozne ze chyba je v technike, ze triafam loptu priskoro. Zase som lavak a vsetci pravaci mi to hraju do BH strany, niekedy to prepinknem, inokedy obskocim a idem zahrat FH topspin.Este sa spytam ci si na tomto dreve neskusal napr.Friendschip 729 Super FX, pripadne ja som teraz kupil Yasaka Shining Dragon ale skusim ho nalepit az po sezone...

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40530

• Klopič
  • Super Veterán
S týmito poťahmi som nehral, tak nepomôžem. Chvíľu som mal Rising Dragon a bolo to zaujímavé. Možno sa k tomu niekedy vrátim.
Skúsim ešte jednu radu - ja by som ti odporučil skúsiť tenší poťah na B - 1,8 (ak sa v takej hrúbke R7 vyrába)
Avalox Blue Thunder 550

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40558

• Tomas99
  • Junior
Ahoj Klopic pozeral som ze BT 550 ma naslednika vo forme modelu BT 555 - ktory je trosku viacej stiffer co som cital vela ludi ho prirovnava k Butterfly Peter Korbel - a niekde som cital ze na Korbela sa hodi FH Rakza 7 a BH Rakza 7soft mozno ak toto by bolo riesenie co povies?

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40559

• Tomas99
  • Junior
Inak celkom sa mi zapacil aj potah joola maxxx 450 nasiel som na yuotube fajn video - s nazvom usatt equipment rewiev joola maxxx 450 a pod videom je aj odkaz na pisanu recenziu kukni si to

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40560

• Tomas99
  • Junior
Odporucaju k tomuto potahu samozrejme drevo joola aruna off preto ma napadlo ci to nebude lepsie hrat na AVX blue thunder 555 ktiry je viac stiffer teda sa viacej ukazu vlastnosti potahu.Porad s cim by tento potah lepsie hral s BT 550 ci BT 555 moj styl je utocny FH topspin...Mozno by BT 555 s joola maxxx 450 mohol byt zase krok dopredu....

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40561

• Klopič
  • Super Veterán
555-ku som mal už dávnejšie a vtedy tuším ešte Rakzy neexistovali.
Nemyslím, že by 555-ka bola nejako výrazne tuhšia ako 550-ka a Korbela pripomína asi len tým, že je to tiež celodrevo. Korbela som mal pár krát v ruke, ale asi som zaťažený proti BTY drevám, tak ma ničím neoslovil.
Nechápem však, prečo tak tvrdošijne trváš na R7 soft na tom B. Nehrá sa ti s tým dobre, ale napriek tomu s tým chceš hrať. Alebo bude pravdepodobnejšie (a to je asi jediné možné vysvetlenie), že je problém nie v poťahu, ale v technike. Bez toho že by som ťa videl hrať je to však len odhad.
Ale ak sa vrátime k tvojmu prvému príspevku - pokiaľ sa nezmenilo nič na tej intenzite tréningov (2 x týždenne), tak si tam môžeš nalepiť hocičo a ak je problém v technike, napredovať nebudeš.
Ak cheš R7 soft, daj si ju tam a viac trénuj. Ja som ti napísal svoj názor, že to nie je dobrá kombinácia, a to mám odohraných nejakých 40 rokov a vyskúšaných tony poťahov. Som presvedčený, že na toto drevo sa hodia iné poťahy viac ako R7 resp. R7 soft.
Avalox Blue Thunder 550

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40562

• Tomas99
  • Junior
Este ma napadla jedna dolezita vec s ktorou sa snazim bojovat,najvacsi problem mi momentalne robia superi ktori mi copuju vtedy sa bojim ist to 3 resp 5 lopticky a copujem s nimi do umoru.Potrebujem sa herne dostat cez tento hendykep a potrebujem radu hraj s tymto drevom a tymyto potahmi a uz lem piluj techniku.Potrebujem si najst tuto kombinaciu aby som mohol zase trenovat od marca do oktobra a dostal ho tak pred novou sezonou do ruky....

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40563

• Tomas99
  • Junior
Kludne by som upustil od Rakzy a isiel do kombinacie AVX BT 550 a FH, BH jola maxx450 2,0 co teda mam to skusit?dik

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40564

• Tomas99
  • Junior
resp.posledna otazka mozem si dat na FH joola 450 max a na BH joola 450 2,0 tak ako to mad ty, dik

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40565

• Tomas99
  • Junior
Klopic este sa spytam jednu vec a uz ti dam pokoj) Nasiel som vlakno kde chvalis Yasaka Rising Dragon.Bude podla teba lepsi Joola max 450 alebo Rising dragon predpoklad FH 2.1 mm a BH 2.0.Dakujem za rady ,

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40568

• Klopič
  • Super Veterán
Tomáš,
Vymenoval som ti zopár poťahov, ktoré hrajú dobre na BT550. Ale to sú moje skúsenosti. Neviem čo zvládneš ty. Tvoje problémy na B určite ni sú v dôsledku zlého poťahu. Daj si tam hocičo z uvedeného a trénuj. R7 v žiadnej variante neodporúčam. Howgh.
Avalox Blue Thunder 550

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40570

• Tomas99
  • Junior
Ok kedze preferujem europske potahy nalepim si tam joolu ako mas ty a budem s tym trenovat len ta prosim o radu ci si mozem dat na FH hrubku max,kedze moj oblubeny uder FH topspin, dik

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40571

• Klopič
  • Super Veterán
Ak zvládaš Rakzu v maxe tak pokojne. Na B 2.0 mm. Ja by som však išiel do Maxxx500. 450-ka ti bude na B kopať
P.S.
Palio je európsky poťah ESN.
Avalox Blue Thunder 550
Poslední úprava: 4 měsíců 2 týdnů zpět od Klopič.

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40573

• Tomas99
  • Junior
Ono BH sa mi v poslednej dobe dost zlepsil, pretoze mi tam vsetci hraju - tej 500 ky by som sa asi bal ze uz bude tvrda na BH - vzdy som si myslel ze na BH ma ist maksi potah- znamy co ma podobny styl ako ja ma nittaku violin FH victas v01 a BH victas V01 limber..... preto rozmyslam ze na BH by som bud nechal Joola maax 450 alebo Joola Maaaax P co je 42,5

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40587

• Klopič
  • Super Veterán
Toto je ťažko individuálne. Ja ti hovorím moje skúsenosti. Pružné drevo + extrémne katapultový poťah je dosť odvážna kombinácia. Ale ak si trúfaš....
Mám dojem, že sa snažíš dostať odo mňa nejaké potvrdenie tvojho výberu.
Pokiaľ si však sám niečo nevyskúšaš, len hádame.... Každý asi dospel k svojej optimálnej kombinácií systémom pokus-omyl.
Keď budeš mať cestu cez Žilinu, stav sa, dám ti vyskúšať.
Avalox Blue Thunder 550

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40595

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 75
Tvrdý poťah je niekedy lepší , niekedy nie. Na to aby si využil potenciál tvrdého poťahu, potrebuješ hrať také útočné údery, pri ktorých dôjde ku kompresii špongie a to si už vyžaduje určité technické schopnosti hráča, dobré postavenie a dobrý pohyb. Inak budeš mať pocit akokeby bol ten poťah mrtvy napriek tomu že tabuľkovo má najvyššie parametre rýchlosti. S rakzou 7 soft som hrával dosť, je to mäkší poťah s relatívne výrazným katapultom a naozaj na pružnom dreve to nemusí niekedy ideálne fungovať. Dosť záleží aj na hrúbke. Maxko už ej naozaj dosť silná trampolína, dvojka je ideálny stred a 1.8mm už je dosť iný poťah. Keď som mal dvojku na bh, bolo to dosť hopsavé, čop a blok trochu kopali, zato 1.8mm aj čopla, aj s istotou blokovala a stále sa s ňou dala hrať aj prudšia namotaná rozohrávka. Relatíven platí že čím menej špongie tým viac kontroly a menej spinu vrchom, lepší čop.
Čo sa týka rôznych recenzií , tak na 300 poťahov budeš mať 300 pozitívnych recenzií. Vždy keď zmeníš materiál, budeš potrebovať určitú dobu na prispôsobenie, zohratie ,na nejakú dobu sa môež stať že tvoja hra bude degradovať, výsledky budú slabšie. Jedno zlaté pravidlo, keď skúsiš na tréningu nejaký poťah a budeš mať pocit že je fantastický, nemusí to tak byť aj v zápase.
Zase to miešam
Poděkovali: mandomando, Tomas99

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40604

• Tomas99
  • Junior
Chlapi mne by strasne pomohlo keby mi niekto kto ma skusenosti a uz nieco odohral s takymto typom driev ako je Avalox Blue Thunder 550, Nittaku Violin povedal - tome nalep si tam toto a s tymto trenuj. Mam pocit ze Avalox BT 550 sa mi velmi hodi na moj styl hry - ten pocit kontrola vs. cit vs rychlost je uzasny, viem ze potahy by mali byt rovnake, tvrdost cca rakza7 t.j 45st.(spominam ju stale preto lebo viacmenej hravam len s nou resp este mam soft ) a potrebujem znizit katapult pretoze som to videl aj v poslednom zapase ze ked super dal rychle spinove podanie lopticka vyletela mimo + ked som skusal ist do viacerych prepinknutych copov topspinom katapult sa opat prejavil aj v tomto a toto som si vsimol vdaka upozorneniu Klopica - Klopic vdaka ze si mi otvoril oci. Zase nechcem tam lepi cinu, myslim ze by mi to viacej uskodilo. A kto nas mladych potiahne radou ked nie vy starsi, co mate skusenosti:) a odohratych vela zapasov.

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 4 měsíců 2 týdnů zpět #40606

• Klopič
  • Super Veterán
Tomáš,
Ja som ti vymenoval 5 poťahov, ktoré hrajú dobre na BT 550. JE na tvojej sympatii ku konkrétnej značke ktorý si vyberieš. Pre mňa je najlepšia kombinácia Aeolus-Blitz. A nie sú to čínske poťahy. Vyrábajú sa v Nemecku.
Čokoľvek si kúpiš, aj tak k nejakému progresu sa dostaneš jedine cez poriadny tréning. Chce to mať v ruke "milión " úderov, ako hovoril jeden PÁN HRÁČ.
Avalox Blue Thunder 550
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik