ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 2 týdnů 5 dní zpět #37678

• Tomas99
  • Nováček
Ahojte všetci stolnotenisovi nadšenci. Po 15 rokoch amatérskeho hrania som začal hrať súťažne.V minulom roku som odohral prvý rok v 7 lige na SR a po sezóne som skončil na 5 mieste z jednotlivcov. Nastavenie rakety Yasaka Extra, FH -reactor thunder 2,0 čína, BH- Yasaka rakza 7 soft 2,0.Dva roky trénujem 2x týždenne, čítam o stolnom tenise literatúru a učím sa z netu. Našiel čom si štýl - útočník - obľúbený úder je FH topspin snažím sa ísť do tretej loptičky pri mojom podaní, som ľavák.Tento rok hrám 6 ligu a vypomáham aj v 5 lige zatiaľ držím úspešnosť na 50%. Na túto sezónu som zmenil aj raketu drevo Avalox Blue Thunder 550, potahy FH,BU -Yasaka rakza 7 2,0. Hrá sa mi s tým dobre ale mám pocit či som nemal začať na FH,BU s Yasaka rakza 7 soft- niekedy mám pocit že potah mi nič neodpusti, ked dobre nepriklopim ide to za stôl, ak dostanem rotované podanie tiež to letí za stôl. Chcel by som poznať aj názor odborníkov Klopiča a Maroka,kt. poznajú túto problematiku. Zhrniem to:1. Rozdiel Yasaka Rakza 7 vs. Soft výhody nevýhody pre mňa ako hráča mojej úrovne. 2. Aké sú prosím výhody ľavákov pri stolnom tenise.Budem Vám veľmi vďační, doteraz to ťahám ako samouk, milujem stolný tenis a chcem sa zlepšovať.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Drevo Avalox Blue Thunder 550 vs. Yasaka Rakza 7 2 týdnů 5 dní zpět #37681

• Klopič
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 184
Ak máš dosť natrénované, Rakza 7 bude na BT 550 určite lepšia ako Soft verzia. Drevo je dosť pružné a jeho flex spolu s pružnosťou poťahu by mohol byť už príliš veľké sústo. Ja osobne by som nehral na 550-ke ani s R7, ktorá dosť kope. To je pravdepodobne aj dôvod toho, prečo prestreľuješ. Skôr by som išiel do tvrdšieho, menej katapultového poťahu. Dobre mi na tomto dreve hrali poťahy Palio Aeolus a Blitz, Joola Maxxx 500, T64, a T05 FX.
Momentálne mám Joola Maxxx 450 a oproti Aeolusu a Blitzu (a samozrejme Maxxx 500) je to dosť sklamanie. Zmenu som vykonal kvôli tomu, že Tieto poťahy nie je momentálne možné zohnať v 2,0 mm hrúbke (len max). Je síce pravda, že momentálne aj menej trénujem a odohral som s týmito poťahmi asi len 5 tréningov, ale už dokážem rozoznať, že to nie je ono. Hra vrchom je OK, ale pri príjme spodkom, pri pinku, alebo pri čope je pružnosť a katapult skôr na škodu. Experiment sa nevydaril.
Ako so už spomenul, poťahy, ktoré som vymenoval sa hodia k BT 550 lepšie ako Rakza 7. Ale aj R7 sa dá zvládnuť pri dostatočnom úsilí a čase, ktorý tomu venuješ.
Vo všeobecnosti o tomto dreve píšu, že sa k nemu viac hodia poťahy tvrdosti medium až hard.
P.S.
Neber to v zlom, ale aj keď je chvályhodné tvoje úsilie pri čítaní TT literatúry, či štúdium na nete, pingpong sa naučíš hrať jedine pri stole. Iba zmysluplný tréning (zdôrazňujem slovo zmysluplný) + hromady odohraných súťažných zápasov ti dajú viac ako akákoľvek literatúra. Trénovanie 2x do týždňa je tak na slabú údržbu pre hráča ako ja, ktorý má odohraných nejakých 40 rokov. Pre hráča, ktorý sa chce rozvíjať je to žalostne málo.
Ak sa chceš rozvíjať, určite by bolo vhodné nájsť nejaký oddiel v okolí, kde sa to robí na serióznej úrovni a tam by sa ti mohlo dostať zopár odborných rád, alebo pomoci.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: mandomando
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik