ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Xiom Omega VII Euro

Xiom Omega VII Euro 1 rok 2 měsíců zpět #37069

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 35
Ahoj,
dalsi novinka VII rady Omeg se stejnymi technologiemi jako Omega VII Pro - jak uz popisoval Machy!

CYCLOID technologie v gumě je zcela nová mající kladný vliv na citlivost potahu, resp. citlivost úderu. Guma - nebo-li topsheet - je tenčí a zároveň pružnější. Tato elastiticita prodlužuje tzv. "grabbing time" - dobu, kdy se míč drží na pálce - a podporuje tak hráčovu kontrolu nad úderem. Lze přirovnat k vypnuté trampolíně versus povolené.

DYNAMIC FRICTION technologie je použita jak v houbě tak i svrchní gumě. Vylepšuje kontrolu (působí protiskluzově, míč zůstává na pálce po optimální dobu a hráč získá dostatek času na odpal), spin (inovovaný lepkavý povrch potahu) i rychlost (nová houba). Vyzkoušet si ji lze i na řadě Omega V DF.

CARBO SPONGE technologie jde ruku v ruce s CYCLOID technologií, ale liší se svým umístěním - není v topsheetu, ale v houbě. Zaručuje pružnost i nižší váhu celého potahu.

O.
Přílohy:
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Xiom Omega VII Euro 1 rok 2 měsíců zpět #37207

• vlastiik
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Dřevo: Xiom Vega Tour
FH: Omega VII Asia
BH: Vega Pro

Xiom Vega Tour
BH: Tenergy 05

Xiom Omega VII Euro 11 měsíců 3 dní zpět #39413

• vlastiik
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
váha neořezaného potahu Xiom Omega VII EU ve 2mm tloušťce byla 65g
Dřevo: Xiom Vega Tour
BH: Vega Pro

Xiom Vega Tour
BH: Tenergy 05

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 1 týden zpět #44530

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Ahojte, nikto netestoval od tejto doby tento potah?
Donic Crest AR+ AN FH Joola Rhyzer 48 2mm BH Xiom omega VII EU 2 mm

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 6 dní zpět #44617

• Zdravaszko
  • Senior
  • Obdržená poděkování 6
Brat to teraz testuje a zatiaľ si to chváli ak nezabudnem na tréningu si stým buchnem A dám dake info má to nalepené na waldner senso carbon :mivojj
Hlavna zostava Donic Ovtcharov true carbon 88g FH Tenergy 05 (FX) BH 05 FX
Poslední úprava: 2 měsíců 6 dní zpět od Zdravaszko.
Poděkovali: zlatyklas

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 6 dní zpět #44618

• Zdravaszko
  • Senior
  • Obdržená poděkování 6
Zdravaszko napsal:
Brat to teraz testuje a zatiaľ si to chváli ak nezabudnem na tréningu si stým buchnem A dám dake info má to nalepené na waldner senso carbon :mivojj

Sekol som sa brat ma xiom omega asia 7
Přílohy:
Hlavna zostava Donic Ovtcharov true carbon 88g FH Tenergy 05 (FX) BH 05 FX

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 5 dní zpět #44644

• Hed
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 24
Kratce testuji.Co te zajima?

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 5 dní zpět #44645

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Xiom omega euro Vii- zaujima ma vyska obluku, zaber potahu pri kratkych svihoch(alebo je potreba hrat naplno aby lopta z potahu nesklzavala)? Senzitivita na prichodzi fals, rychlost a velkost katapultu.

Pripadne porovnanie s novinkami typu rhyzer 43, bluestoem...

Dakujem

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 5 dní zpět #44648

• MarekD
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 13
Můžu se zeptat na rozdíly mezi Evropa VII a Asia VII? A popřípadě tvrdost houby jednotlivých potahů. Díky.
Giant Dragon Kris special
FH: JOOLA Rhyzer 48
BH: Dawei 388 C-1

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 4 dní zpět #44669

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 264
Zdravím partičku pinecových šílenců. Konečně jsem se dostal k PC a tak mohu uvést nějaké postřehy k potahu Omega VII Euro a Omega VII Pro, oba potahy v tloušťce max hrané na dřívku Butterfly Viscaria ( nová verze se zelenou ,,čočkou,, váha 88g).

Nejdříve charakteristika potahů uvedená výrobcem/prodejcem:

Xiom Omega VII Euro
Jasná volba pro tvrdou útočnou hru; citlivější a lépe kontrolovatelná než Omega 7 PRO
více katapultu při topspinové hře díky novému povrchu
silná hra s vyšším spinem i při hře ze střední vzdálenosti od stolu
dynamika na nejvyšší úrovni
skvělý cit  a vynikající zpětná vazba zejména při hře s plastovým míčem
nejlehčí potah s technologií Tensor

Xiom Omega VII Pro
Jasná volba pro tvrdou útočnou hru; rychlejší a silnější než Omega 7 EU

více katapultu při topspinové hře díky novému povrchu;
silná hra s vyšším spinem i při hře ze střední vzdálenosti od stolu
dynamika na nejvyšší úrovni
skvělý cit  a vynikající zpětná vazba zejména při hře s plastovým míčem
nejlehčí potah s technologií Tensor

A nyní mé postřehy coby hobby hráče který odehrál s těmito potahy pár pohodových hodin .
Na tuto novinku od Xiomu jsem byl extra natěšený, neboť Xiom já rád, navíc má jít o potahy určené na plastové míčky. Obal potahů opět budí pocit exkluzivního výrobku tak jako tomu bylo i u předchozích generací. Po vybalení se na nás velmi líbivě usmívá čtverec vymazlené nelepivé gumy. Ono vybalování potahu je vždy radost, obzvláště když je takto fešně zabalený.

Nyní ke hře samotné (na výše zmíněné Viscarii)
Při prvních úderech jsem už byl doma, Omega tradičně nabízí vysokou kontrolu a přesnost, vždy víte co jste zahráli, že to poletí tam kam chcete. Od tloušťky max jsem očekával trochu efekt trampolíny známý od ESN potahů, ale to se nekonalo. Omega VII není rozskákaná a je velmi dobře kontrolovatelná. Každopádně mezi Omegou VII Euro a Pro je znát rozdíl, tady se kromě uváděné dynamiky na nejvyšší úrovní kterou jsem nijak zvláště nezaznamenal skoro ztotožňuji s charakteristikou uvedenou výrobcem. Jen mi úplně nesedí výrobcem uvedené určení na tvrdou útočnou hru, s potahy se lze krásne pomazlit i při technické hře s důrazem na nadstandardni kontrolu, v připadě Omega VII Euro to plati dvojnásobně.

Začnu popisem pocitů při hře s Omegou VII Euro. Diky pěkné kontrole při bloku a rozehrávce mi vyhovovala na backhandu. Neni to trampolína, potah je velice lineární a přesný. Oblouček je řekl bych středně vysoký nebo lehce vyšší, nízký určitě ne. Spin je také solidní, ale vyloženě ostrý brousek to není, takže z podání nebo čopu bodu snadno nedosáhneme. Ostrost spinu je velmi dobrá, ale musíme to zahrát tak aby se míček zabořil jen do vrchní gumy. Když ho necháme ponořit hlouběji, tak potah vyprodukuje sice dynamický úder, ale se znatelně menší rotací jako kdyby ten katapult nedal spinu čas na rozmotání. Celkovy pocit z potahu je tradičně velice dobrý. Je to přesný a příjemný potah u kterého vím co dělám, nežere příchozí rotaci a odpustí špatné postavení i načasovaní úderu, to je velký bonus.

Omega VII Pro max je při hře pocitově podobná svému Euro sourozenci, ale je zde cítit že jde o něco málo tužší a rychlejší potah. Není to nějak zásadně, ale menší rozdíl tam je. Omega VII Pro podle charakteristiky vybízí k nalepení do forhendové strany. Pocit při hře je velice dobrý, holt Xiom Omega tzn přesnost a čitelnost. Údery jsem vnímal velice podobně jako s Euro verzí, ale od spinu jsem v případě Pro verze očekával více. Že by byl potah ostřejší jsem nezaznamenal, dokonce bych řekl, že s Omegou VII Euro se mi spinovalo lépe nebo jsem více cítil co potah s míčkem dělá. Verze Pro ve mně žádné nadšení nevyvolala, na to že jde o ofenzivní speciál na plastové míčky jsem byl i trochu zklamaný. Omega VII euro mi celkově nabízela větší radost ze hry.
Když si to pinkání zpětně promítnu v hlavě, tak bych oba potahy přirovnal ke starším Omegám IV, nějaký znatelný posun k lepšímu jsem nezaznamenal, ale pod to už se možná podepisuje nostalgie :blush:

P.S. V době plastového míčku asi většina z nás hledá potah který ten míč umí dost rozmotat, ale mám silný pocit, že v případě softových ,,speciálních,, novinek se to výrobcům vůbec nedaří. Nemohu si pomoci, ale potahy starší generace (Tenergy 05, Donic Bluefire M1,M2, Victas Stiff) mi díky zakousnutí se do míčku nabízejí znatelně více rotace a to i s plastem :TT1
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 2 měsíců 4 dní zpět od Machy.
Poděkovali: Karel, pirát Janes, MartyC, zlatyklas, hroch, Karel B, ondras.horak

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 4 dní zpět #44673

• Karel
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 646
Když si to pinkání zpětně promítnu v hlavě, tak bych oba potahy přirovnal ke starším Omegám IV, nějaký znatelný posun k lepšímu jsem nezaznamenal, ale pod to už se možná podepisuje nostalgie

dle mýho nepodepisuje, já jsem tedy taky žádnej markantní posun u Omegy VII PRO ve srovnání s Omegama IV nezaznamenal
V době plastového míčku asi většina z nás hledá potah který ten míč umí dost rozmotat, ale mám silný pocit, že v případě softových ,,speciálních,, novinek se to výrobcům vůbec nedaří. Nemohu si pomoci, ale potahy starší generace (Tenergy 05, Donic Bluefire M1,M2, Victas Stiff) mi díky zakousnutí se do míčku nabízejí znatelně více rotace a to i s plastem

vidím to naprosto stejně, ani nevím, kdy jsem měl nějakou novinku , která by tyhle starší typy potahů převyšovala... ano Rhyzer se povedl, a dál?....

Jinak k potahu Omega VII PRO nemohu moc víc napsat, pinkal jsem s ním sice 2x chvilku, ale po těch 30 minutách nelze moc co psát. Pocit jsem z toho měl ale stejnej jako Kreanga z Mostu :)
Takový nijaký, padalo to tam, to ano, ale soupeři to nijak extra nevadilo. A nebo nedovedu z těhle ESN věcí dostat to, co v nich třeba je.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 4 dní zpět #44675

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 264
Karel napsal:
Pocit jsem z toho měl ale stejnej jako Kreanga z Mostu :)
Takový nijaký, padalo to tam, to ano, ale soupeři to nijak extra nevadilo. A nebo nedovedu z těhle ESN věcí dostat to, co v nich třeba je.K.

Tak tak ;) Padá to tam, hraje to, ale pokud nevynaložím více síly, tak soupeře extra neohrožuji, navíc bych tak přišel o kontrolu nad úderem. . A ze středni vzdálenosti už vůbec nehrozím, spiše jen vracím nahazovaním na soupeřůvu smeč :S Defacto totéž plati i o potahu Donic Bluestorm Z1. Revoluce se nekoná :pinch:
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 2 měsíců 4 dní zpět od Machy.

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 1 den zpět #44753

• Hed
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 24
Už jsem si říkal že jsem nějakej divnej......necítím a nevidím tam co píšou....

Nebo že mám moc špatnou úderovou techniku a neumím ten potah využít.

Ale pak mi Machy udělal tak trochu radost. Podepisuji vše co napsal (snad s malou vyjímkou brousku...mě se s tím hobluje moc dobře), zejména závěr že je jako Omega IV a není to v žádném případě nostalgie.

Začnu trochu z jiného konce.

Všechny popisy jsou subjektivní dojmy toho co píše a zde velmi, ale opravdu velmi záleží na jaké dřevo to nalepíte! Vždy se to chová jako celek a co víc, záleží také hodně na tom co je nalepené na druhé straně pálky....!
To si málo kdo uvědomí. Takže stejný potah bude hrát vždy jinak...to jsem si několikrát ověřil a včera na tréninku potvrdil.

Na BH mám travku (už od mládí) a to ovlivňuje jak celkovou váhu pálky tak i jak to hraje na FH s Xiomem.

S Omegou jsem začal už před lety na konci éry celuloidu. Kdosi to donesl do oddílu že to hraje skoro jako Tenergy i když to trochu méně vydrží a je to levnější. Měl pravdu.

Postupně s příchodem plastu jsem snižoval výšku až k 1,8 a přešel k měkčí houbě (Elite).

Nebudu zdržovat popisem proč a jak. Mám to na celkem rychlých dřevech (kvůli travce a hře vrchem z BH) a plast mi připadá těžší a méně rotující. Závěr je že mnohem raději hraji rovně než topspin (ten jsem nikdy pořádně neuměl a nestojím na něj včas...tak jen když je to vyložené ložené a přijde mi to do ruky).

Potahy měním po roce (a už jsem si to začal psát do kalendáře bo zapomínám kdy jsem lepil).
Mám 2 (dnes 3) podobné rakety. Vždy jednu se veze jako záložní. Po půl roce se zase přikloním k druhé, ale to je asi jen pocit že ta druhá zrovna hraje lépe.

A letos nastal čas na obměnu. Po přečtení recenzí (bylo a je jich málo) a popisu výrobce jsem si říkal přidám nějakou kačku a koupím novinku.
Ale Omega VII nemá měkkou houbu (Elite), pouze Evropu a pouze Max a 2 mm. I když jsem na stránkách výrobce našel že vyrábí i 1,8 mm tak v ČR jsem ji u žádného prodejce nenašel.

I nalepil jsem Omegu VII Evropa 2 mm a vydal se na první trénink (cca 2-3 týdny zpět).

Pocit ze hry dobrý, žádná výrazná změna. Měl jsem obavy že se vracím v tloušťce 2 mm a tvrdosti houby zpět v čase, ale jinak dobrý.

Pocit z nového potahu mám vždy dobrý. Ale myslím si , ba tvrdím, že je to dáno hlavně rozdílem starý versus nový. Rok starý vybouchaný potah nikdy nebude hrát jako nový právě nalepený.

Závěr dobrý, ale nic extra...proti Omega IV. Jinak oba jsou to výborné potahy jsem s nimi spokojen.

Shodou okolností při nutné obměně trávy jsem vzal zároveň ještě jeden potah Omega VII a nalepil minulý týden na svou starou pálku Andro Fang ZL (mimochodem tuto raketu sháním kdyby o ni někdo věděl).
Důvodem byl pocit že s travkou na BH tato pálka má větší kontrolu a cit při bloku.

Takže dnes je Omega VII Evropa 2 mm nalepená na prkně
1) FH Avalox MaWenge (BH Feint Long II 1,1 mm)
2) FH Andro Fang (BH Feint Long II 1,3 mm)

Mimochodem jedna zajímavost. Nalepil jsem VOC lepidlem jak se patří. Potah hladký jak zrcadlo, dokonalé.

Po prvním rozpinkání hledím na potah jak tele na nový vrata...jemné zvlnění jak když vánek foukne na rovnou hladinu. Velmi, velmi jemné. Lepidlo už muselo být dobře zaschlé, tak to přičítám typu houby....jinak nevím. Už se to téměř vrátilo do roviny, ale to tak hladké jako po nalepení to není a asi ani už nebude a je to vidět jen pod určitým úhlem proti světlu.
Nemá s tím někdo zkušenost?

No dostávám se k závěru.
Nevidím nějaký zásadní rozdíl proti Omega IV. Tedy rozhodně ne takový aby to vydalo na přeskočení VI v označení vývojové řady....Možná tento lepší materiál a jeho potenciál dokáží využít jen špičkový hráči (v lize?), já se k nim s výkonností krajského hráče nepočítám.

Takže až je za nějaký rok obehraju budu velmi zvažovat návrat k Omega IV, nejen kvůli trochu nižší ceně, ale také měkčí houbě Elite a možnosti volit i 1,8 mm. Pokud bude do té doby v této verzi i Omega VII tak to bude asi velké dilema.

To zlatýklas:
k tvým otázkám asi tolik, necítím se být povolaný, mohu jen tolik:

vyska obluku? - asi střední. Hraji to dost rovně tak mě oblouk tolik nebere. Já mám rád když potah hraje rovně tam kam to pošlu. Ale v tomto případě mi vyhovuje.

zaber potahu pri kratkych svihoch(alebo je potreba hrat naplno aby lopta z potahu nesklzavala)? - neumím dost dobře pořádný švih, trohu tuhé zápěstí (opět opakuji proč to hrnu raději rovně) ale řekl bych i podle reakce druhých že záběr má velmi dobrý. Zde bys moh být opravdu spokojen. Dělám body např. i z podání když si dám záležet na tom aby tam bylo hodně spodní rotace...soupeř tam zpravidla tolik nečeká, nevypadá to..

Senzitivita na prichodzi fals? - těžko odpovědět, když je falše na soft moc snažím se to odehrát trávou která na to není tak citlivá.Ale řekl bych že to potah zvládá v šikovných rukách dobře.

rychlost a velkost katapultu? - to je tak trochu high end vlastnost pro posouzení ...zde toto dle mého ovlivní hlavně prkno na kterém je nalepená. Já si rychlost pochvaluji se slovy tak akorát. Lepší hráč by asi uvítal i více. Méně zkušený by měl asi problém to řídit...Katapult do střední vzdálenosti výborný. Dál od stolu už musíš přitlačit ale pořád dost dobrý. Za mě spokojenost.

Pripadne porovnanie s novinkami typu rhyzer 43, bluestoem..? nemohu sloužit poněvadž jsem tyto potahy neměl.

A perlička na závěr. Vytáhl jsem včera zkusmo starou raketu Artis na které byly potahy Topper. Už tady o ní byla řeč.
Na FH starý dost vybouchaný potah Omega IV Elite 2 mm. NA BH OX Guoqiu MG (sháním tento potah kdyby někdo měl).

Jak toto hraje vůbec nechápu. Ten FH hraje úplně sám a snadno cokoliv (jen je slabší chop vzhledem opotřebení). Pálka se chová tak trochu jak trampolína = posilovač.
Při hře to letí velmi rychle zpět oproti předchozím raketám..říkají kluci z oddílu.
Blok naprostá citovka, stačí tam strčit ruku a ono to nějak spadne na druhou stranu. Čím tvrději soupeř hraje tím rychleji se mu to vrátí. A můžu hrát topspin i v případech kdy bych to normálně nedokázal odehrát. Prostě takový vestavěný tuning...

Trochu jsem bojoval s BH. Přeci jen jsme nikdy s OX nehrál a chce tr trochu jinou techniku a úhel držení. Zkoušel jsem ji kdysi a vše s houbou bylo extrémně rychlé a lítalo to za stůl. To nešlo.
Ale po 2_3 hodinách jsem si zvykl a už to chodí. jen mám problém zahrát vrchem, jde to ale musí mi přijít rychlý míč od soupeře. Když to jen žduchne, pikne slabě rovně tak to nejde vrátit vrchem a musím to propinknot. To je jediná vada na kráse a je to jinak momentálně můj favorit do další hry. Dám tomu ještě pár tréninků a uvidím.

Možná na to pořídím co nevidět novou Omegu a bude těžké vybrat zda IV nebo VII.
Jinak toto dřívko mi opravil (rozlepené dýhy v krčku) zde dobře známý mistr Vodák a tímto mu ještě jednou děkuji.
Poslední úprava: 2 měsíců 1 den zpět od Hed.
Poděkovali: Karel, Machy, zlatyklas, ondras.horak

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 1 den zpět #44755

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
Andro Fang ZL?
To je čo?

S úctou

domino svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
GEWO A. Valuch OFF, Gewo Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
YASAKA SilverCarbon OFF, Gewo Hype KR 47,5, 1,9mm, Yasaka Rising Dragon 45,2,0mm
TSP BlackBalsa 5.0,JOOLA Golden Tango54 max...

Xiom Omega VII Euro 2 měsíců 4 hodin zpět #44779

• Hed
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 24
To bych také rád věděl.... ;)

Víc informací k ní nemám a na internetiu jsem nic dalšího nenašel...a to si myslím že umím dobře hledat.

Mám i originál německý katalog Andro z roku 2000 a tam není, tam jsou už jiné novější.

Koupil jsem ji kdysi (asi někdy po roce 95) ve Vlašimi na jednom týdením treninkovém kempu.

Byl tam zástupce Andro a měl sebou moc pěkný testovací kufříček.

Podíval se s čím hraji (tehdy Topper, dřevo Artis) a navrhl co se tomu může podobat od Andro. Dal mi to prkno ANdro Fang a nějaké potahy na test.

Nalepil jsem a testovalo se. S dřevem Fang jsem byl hodně spokojen, jak to bylo s potahy už nevím. Něco jsem si od něj ale také koupil.
A s tímto prknem jsme vydržel až někdy do roku 2010 kdy jsem objevil prkna Avalox,ale to je už jiná písnička.
Poděkovali: Domino Svetík

Xiom Omega VII Euro 1 měsíc 2 týdnů zpět #45084

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Pridam neake info ohladom nasledujicich potahov. Cerpam odtial mnoho info, rad pridam aj ja nieco do mlyna.
Urobim recenziu formou porovnani medzi sebou- myslim ze to viac povie, ak napisem, ako hraje potah sam o sebe/je to vzdy relativne voci hre s inym potahom/. Preto budem schvalne porovnavat potahy medzi sebou.

Testoval som joola rhyzer 43,48, xiom omega vii eu, donic bluestorm z3, andro hexer grip.
Vsetko bolo na rovnakom dreve donic crest ar+/rychlostne off drevo, uroven cca korbel, rychlejsie citelne od donic senso carbon/. Vsetko 2 mm, z3 2,1 mm, hexer grip 1.9 mm
Dam to zaroven do 3 vlakien, kedze to spolu suvisi.

Rhyzer 48: najrychlejsi potah zo vsetkych. Pocitovo je ovela maksi ako 48 stupnov vdaka mensiemu vrsku, ktory krasne zabera aj pri jemnejsich uderoch. Pocitovo mi pride maksi oproti hexer gripu kvoli elastickejsej a tensej vrchnej gume. Zabera krasne, lopticka nepada. Je to ohromny rychlyk, velky kataput. Blok ide lahko. Kratka hra ide velmi dobre/nie je to blato/.
Topspin do copu jednoducho, hoci je potah tvrdsi, zabera vdaka tensiemu vrsku aj pri jemne hranom udere.
Blok sa hraje velmi lahko, potah nezerie velmi rotaciu.
Problem potahu pre mna bolo pasivna hra/ale nie pinky a copy/, ale bloky, kontry blizko pri stole, ak super diktoval hru. Tam som uz ten potah nezvladal. Ak som tvoril ja, meter od stola- jedna basen. Nemusel som driet,islo to rychlo a presne, velmi neprijemne lopty pre supera s dostatcnym spinom.
Rhyzer 43- co sa mi paci na rhyzeroch, ze hraju presne rovnako vzhladom na ich tvrdost. Nie su tam take rozdiely ako v bluestormoch, alebo xiom omega v, alebo vii medzi jednotlivymi radami. 43ka hra teda presne tak isto ako 48, analogicky k tvrdosti.
Hraval som s rhyzerom 43 na bh pol roka. Uzasne blok, utocny topspin/z bh hrajem jeden pink a vsetko vrchom, pri defenzive blok/. Kamen urazu bol pre mna opat nestihacka a dlha trajektoria pri hre pri stole. Vo vyssej sutazi uz mi to viac skodilo.

Andro hexer grip.
Testovany ako nahrada za rhyzer 48.
Pre mna je hexer grip potah pocitovo tvrdsi, guma nezabera az tak dobre ako rhyzery/ma ju o dost hrubsiu/. Vyhoda toho potahu je uzasny cop pri podani a vyborna pasivna hra pri hre spodkom- kratky pink, cop s velkou rotaciu. Velmi dobre sa hra blok. Pre mna kamen urazu bol utok- bolo to uz pre mna pomale, musela by som hrat na viacero umiestnenych lopticiek. Ten potah vsak v hrubke 2.1mm bude urcite dostatocny vacsine, mne nesedel pocitovo/tvrdo na mna/
Rovnako som mal problem pri hexeri grip, ak som tam nedal istu silu, lopticka mi spadla. Katapult vam nepomoze ako pri rhyzeri. Je to o ruke, niekomu tato linearita vyhovuje.
Preto som skoncil nateraz z fh pri rhyzer 43- je tu zatial pociatocne nadsenie.

Xiom omega vii- na bh. Hladal som nieco miesto rhyzera 43, pomalsie ale zaroven priamejsie a rychlejsie ako bluestorm z3.
Odbocim k bluestormu z3- potah, s ktorym sa hra najlahsie prvy otvaraci namotany topspin. Je v tom nadpriemerna rotacia, neda sa snad pokazit. To bolo vsak pri tomto potahu vsetko. Nevedel som s nim hrat kontru/velmi mi to zrychlovalo za pri silnejsich uderoch-obrovska nelinearita kvoli katapultu/, ani blok. Hneval ma tam vysoky katapult.
Xiom omega vii eu to vyriesila. Potah, ktory takisto zabera vyborne loptu pri hre s plastom/ziadne zosmykovanie/, krasny namotany tospin. Nizsi ako bluestorm z3, ale idealny pre hru pri stole.
Jediny problem je pink/cop/na kratko. Mam problem tam dat rotaciu aby to bolo kratko, potah ma tendenciu dvihat/kvoli katapultu/. Ak si nedam pozor, nahadzujem superom. Topspin a drive sa mi hra velmi dobre. Potah je celkom linearny, nie je to taka tramplolina ako rhyzer, a nema taky katapult ako bluestrom.
Velmi univerzalny potah, vo vsetkom okrem pinku vyrovnane nadpriemerny.

Ak niekto v minulosti prelepoval, myslim si, ze rhyzer potahy sa tomu najviac podobaju.

Tak ako boli tenergy hitom, pride mi ze vynikaju rhyzer oproti konkurencii dost vyrazne, v spine, rychlosti, dlhom obluku.

Osobne porovnanie medzi sebou:
Vyska obluku: z3>>rhyzer 43>48>omega vii>hexer grip
Blok: hexer grip>omega vii>48>z3>43
Drive aktivny: omega vii>43>48>hexer>z3
Pink, kratky cop: hexer grip>48>43>z3=omega vii

Ten vyssi obluk sa tazko stanovuje. Ale rhyzeri ho maju dostatocne vysoky, ak sa to hra do copu vertikalne hore, so stredne velkou silou, rozmotana lopticku ma znacnu rezervu nad sietkou.
Pri silovych topspinov sa obluk rhyzerov znizuje, a je nizsi oproti z3, hexeru. Xiom omega vii je niekto uprostred.

Dufam, ze vas nerozbolela z toho hlava:).
Poděkovali: pirát Janes, MartyC

Xiom Omega VII Euro 1 měsíc 2 týdnů zpět #45089

• Václav
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 69
Hlava mě rozbolela s toho že čtu stejné příspěvky ve třech provedení. Václav :sezbl :sezbl
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. HALLMARK Enigma DONIC acuda S2 2,0 Easy P OX
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik