ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Baracuda?

Baracuda? 5 měsíců 3 dní zpět #36731

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Po zmene dreva a prechode na plast hladám náhradu za S2. Kolega má Baracudu a ja som skôr omylom vzal do ruky jeho drevo a pinkol s ním a velmi ma prekvapilo. On je tvrdý topspinár a hraje s Baracudou na obidvoch stranách a také ja vôbec neskúšam- to je pre hráčou ako on. No ked som si s tým pinkol- paráda :)
Bol to taký super pocit aký hladám- meký, pružný poťah do ktorého nie je treba trieskať, výborný blok.Jasné, že tam pôsobí aj drevo No neviem či by to nebolo pre mna velmi rýchle.
K veci- neskúšal som nové poťahy- a zvlášť tie na plast, a tak sa chcem opýtať či neviete poradiť nejaký poťah- mekší,pružný, ale nie pomalý-blato ;) Možno by to mohla byť Baracuda Big slam. Alebo nejaký z nových? Asi by to mal byť poťah s tenšou vrchnou gumou? A s vačšou hrúbkou? No tam bude asi slabá kontrola :(
Dík.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Baracuda? 5 měsíců 3 dní zpět #36737

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 181
U mně se v poslední době rehabilitoval Donic Coppa X1 TP ve 2mm. Má měkčí vršek , je dostatečně rychlý a s plastem mi funguje velmi dobře.
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL
"... When it is darkest, men see stars."

Baracuda? 5 měsíců 3 dní zpět #36738

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Podla tvojho popisu a pocitu je to niečo čo by mohlo sadnúť :) Silne o tom rozmýšlam.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Re:Baracuda? 5 měsíců 3 dní zpět #36748

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Ja s baracudou hral na korbelovi a wsc potah na plastovy mic super s jednim ale..., kolik rotace do spinu dam tolik ji v prijmu sezeru, na to pozor. Kdyz jsi dominantni hrac pak by nemel byt problem, jakmile cekas co udela souper tak je potah hodne prisny, posledni vec je, ze ma hodne vysoky oblouk takze pozor co za orkno pod nej. Vse ve 2.0.

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1, Butterfly Tenergy 05;
Bh: Palio WP1013, Dawei 388-C1

Re:Baracuda? 5 měsíců 2 dní zpět #36765

• Ove
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 12
S Baracudou na plast to už není takové jako to bývalo s celu..ale to je asi u všech starších gum pravidlem. Zrovna teď procházím obdobím, kdy zkouším opět Baru na WSC..je to hodně pomalé, dost se s tím člověk nadře, pocitově je to s plast.míčky krapet ztvrdlo a ztratilo na živosti, ale oblouk tam stále je. Potah jsem zkoušel na Ovtcharov originál senso carbon a tam to byla jiná káva, potah pocitově změkl, ožil, míček chodil víc do houby (díky tvrdšímu prknu), rychlost byla ok a oblouk ještě vyšší než u WSC. Tedy zde čím tvrdší prkénko, tím víc vynikne Bara! Jinak Coppa X1TP je na plast vcelku dobrá, je to takový rychlejší univerzál s velmi dobrou kontrolou, měkkým příjemným pocitem při hraní, ale nečekejte žádný agresivní spin s vysokým obloukem jako s Barou. Coppa X1TP dominuje v kontratopspinech dál od stolu a v blocích u stolu.. Pro mě je to best of potah na bekend!
Waldner Senso Carbon
Coppa X1 Turbo Platin 2,0
Coppa X1 Turbo Platin 2,0

Soutěž: 3. Einkesselbundesliga
Poslední úprava: 5 měsíců 2 dní zpět od Ove.

Re:Baracuda? 4 měsíců 4 týdnů zpět #36836

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 60
Baracuda aj s plastom robí stále problémy. Stále dokáže dať čop ako žiletka a topspin ktorý sa ťažko blokuje.No treba mať na to ruku a techniku. Najlepšie funguje na tuhých drevách , hlavne na carbon drevách kde to dostane aj šmrnc.
Zase to miešam

Baracuda? 4 měsíců 3 dní zpět #37220

• Radek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 15
Ahoj, mám prkno Yasaka MaLin carbon Off a na fh Baracudu 2 a bh 1,8 a je to velmi dobrá kombinace, jak topspin, blok i čop i na ty debilní plasty. Od této sezóny máme míčky butterfly 40+ a je to najednou na prd :( Je i fakt, že letos prodělávám dost zdravotní problémy nejdříve loket, potom rameno a další zranění zlomení výrustku na patě, takže jsem tolik netrénoval a může to být tím ovlivněno, no prostě pokud se hra nezlepší na ty butterfly 40+ tak jsem začal přemýšlet o změně potahu. U těchto míčku je to hra bez výměn, hnus. Jsem spíše hráč u stolu, takže jsem nedával baracudu maximálku, kde je vysoký katapult, ale u 1,8 a 2 letí pěkně těsně nad síťkou :)
Donic Baracuda B 1,8 a F 2
Yasaka Ma Lin carbon Off
SKST TEPLICE

Re:Baracuda? 4 měsíců 3 dní zpět #37221

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Muj nazor je, ze nez zmenu potahu tak bych resil zmenu micku, s baravudou mam overeno, ze hraje dobre jak s joola flash tak i hanno, zatimco g40 mi netocilo poradne s nicim

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1, Butterfly Tenergy 05;
Bh: Palio WP1013, Dawei 388-C1

Re:Baracuda? 4 měsíců 3 dní zpět #37222

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Požičal som si od kolegu staršiu Baracudu 1,8 a som velmi spokojný- napodiv mi celkom sadla(opať robí vyšší oblúk ale prijatelný a mne sedí) a už čakám na novú v 2,0- ale aj X1 TP :( - už sa teším a som zvedavý.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Poslední úprava: 4 měsíců 3 dní zpět od Horal.

Baracuda? 1 měsíc 4 týdnů zpět #38802

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Napiš jak ti Bara a X1 TP sedly.
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL

Baracuda? 1 měsíc 4 týdnů zpět #38807

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Kedže Baracuda sadla, tak som zatial X1 neskúšal aj ked ju mám novú doma- a asi ani nebudem :)
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Baracuda? 1 měsíc 4 týdnů zpět #38849

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39086

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
První dojmy po odehrání vánočního turnaje s Baracudou max , potah poprvé v ruce:
Oproti potahu Donic Coppa X1TP 2,0mm se kterým jsem doteď hrál je Baracuda
-pomalejší a to i přes vyšší tloušťku
-tvrdší vrchní guma
-citelně nižší katapult
-citelně vyšší oblouk
-citelně vyšší točivost
-žravější na rotace
-lepší spinová hra
-slabší přímá hra
Potah má hutnou kvalitní vrchní gumu , jinou než T05 nebo Tibhar Evo které mají vrch japonský, ale taky hodně točivou a podobně tuhou , houževnatou a hutnou.
Samozřejmě velkou roli hraje zvyk na původní potah.
Při bloku jsem musel zavřít čepel - vliv oblouku a gripu. Naopak co blokové hře prospělo - nižší rychlost a hlavně katapult potahu.
Potah vyšel v r. 2009 jako alternativa k T05 spolu s Geniusem , Hexerem či Vegou Pro a je to znát.
Oproti současnějším potahům ESN má podle všeho daleko nižší katapult.
Točivost oproti T05 nebo Tibhar FX-P , nejtočivějšími potahy se kterými jsem hrál dlouhodoběji neporovnám přesně , protože oba potahy jsem hrál s celuloidem , ikdyž na turnajích jsem hrál Evo FX-P i s plastem.
Jednoduše řečeno - všechny 3 potahy točí pro mně velmi velmi dobře a víc než dostatečně, s podobně vysokým obloukem.
Rozdíly nebudou velké.
Baracuda točí víc než Rakza 7 , Coppa X1 TP nebo Acuda S2 , se kterými jsem dlouhodoběji hrál.
Oproti Tenergy má celkem jiný pocit , ale imho podobné herní charakteristiky - točivý ofenzivní potah s nízkým katapultem.
Tvrdost potahu - o něco měkčí než T05 a o něco tvrdší než X1 TP.
Oproti X1 TP má více "crisp " feel.
Váha komba klesla přes vyšší tloušťku max oproti 2mm stávajícího potahu o gram na 165 gramů , což přikládám menšímu množství lepidla mezi potahem a prknem po jediném nalepení.
Největší změna hry je vtom , že najednou hraju daleko víc topspin tam , kde jsem hrál powerspin nebo drive.
Potah jsem nasadil , protože jsem chtěl nižší katapult a vyšší tvrdost potahu kvůli softfeelovému prknu Xiom Strato , nižší rychlost s ohledem na prkno nevadila a vyšší točivost s ohledem na plasťák byla pro mně taky přínosem .
Řekl bych , že volba byla co do zadání naprosto přesná a potah je přesně takový jak jsem si to představoval.
Podle prvních dojmů velice vhodně pro moji hru doplnil stávající prkno a potah na BH.
Víc půjde napsat až po čase , až potah i hráč si "sesednou" ...
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od MartyC.

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39088

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
No vidím, že aj tebe Bara sadla- ako mne.
No teraz neviem čo s TP? Chcelo by to ešte vyskúšať!? :)
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39089

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Josefe , Coppa X1 TP je skvělý univerzální potah i s plastovým míčkem.
Měkčí feel , slušná rychlost a katapult ,nižší oblouk , není spinové monstrum ale i s plastem točí slušně a není žravý na rotaci, není těžký.
Je určený pro hru kousek dál od stolu ale i u stolu je v pohodě.
Podle mně je právě vhodný na celodřevo u stolu a ve střední vzdálenosti.
Tam se srovná jeho oblouk s vyšším obloukem celodřeva , i na něm má dost dechu i ze střední zóny , na celodřevu tolik nezměkne jako na karbonu , takže feel není tak moc "soft" , točivost na celodřevu je rovněž vyšší díky dwell time než na karbonu (na Stiga Def NCT točila X1 TP jako blázen).
Řekl bych že na Tvém prkně by stál za test.
U mně který hraje skoro pořád nalepený na stole a kvůli Stratu je aspoň podle první zkušenosti Baracuda vhodnější , ale na pružnějším celodřevu to může být naopak - konec konců že Baracuda vynikne předevšíém na tuhém celodřevu nebo karbonu píše už recenzent v odkaze , který jsem nedávno vložil.
Ani na Stratu ale není výsledek jednoznačně ve všech parametrech pro Baru.
Pokud např. hraješ bloky pasivně , Bara Ti vykopne ráda za.
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39090

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Mám rád vyšší oblúk, hrajem trochu dalej od stola :bum - nič za to nedám- musím to testnúť.
Dík.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39105

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Josefe ,
posílám starší Machyho příspěvek k X1 TP , který je hodně výmluvný a mně se moc líbí.
To sjíždění spinu jsem taky zaregistroval.Podle mého je X1 alternativou k Tenergy 64.
www.tt-sport.cz/index.php/forum/2-potahy...05-alebo-fx?start=20
Zdravím partičku šílenců. Dnes jsem si hodinu pinkal s Tenergy 05Fx 2,1m. Potah jsem měl na dřívku Vodak Diolen, hráno jen na backhandové straně, lepeno l Donic Vario Clean.
Žádné nadšení se nekoná. Středně tvrdý potah, akorátní katapult, bohužel průměrný spin :woohoo: . Míčky které jsem s tímto potahem odehrál mého spáringa nijak neohrožovaly, prý se mu do toho hrálo v pohodě a bez potíží což jsem okamžitě zaznamenal, často mě poslal kontrem. Minulý trénink jsem měl v běkoši 1 rok starý !!! potah Donic Coppa X1 Turbo Platin max a to bylo jiné kafíčko. Výborná kontrola, spin o parník jedovatější než jsem vyloudil z pouze 20hodin hraného Teny 05FX. Se spinem z X1 měli soupeři velký problém, protože míček neodskakoval od stolu tak jak bývá běžné, on prostě sjížděl, odskok byl podstatně nižší, navíc dost ostrý.
Podle mě je 05 FX průměrný potah s nadprůměrnou cenou. Hned po tréninku jsem ho prodal kolegovi, protože já z něho nedokázal nic moc dostat, nejsem hoden :) , zatím co on na něj pěje ódy.

Ještě jedna zajímavost. Ostřejší spin než Teny 05 FX mi nabídla i klasická, půl sezony hraná Coppa :whistle:
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39106

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
:ok24 :12drn - musím testnúť :)
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39131

• cuetec
  • Veterán
  • Dám dělovou ránu ...... bum, bum, bum, bum :-)
  • Obdržená poděkování 51
Ahojky,
nějakou dobu jsem s Bárou hrával, ale časem jsem se vyprofiloval :laugh: (tedy zmoudřel :whistle: ), když jsem zjistil, že ze mne spinové monstrum nebude ;). Každopádně na Fh je dlouhodobě můj "nambervan" M1 a na Bh jsem přešel po Teny 05 a právě Báře na "super potah pro kutily" - ROZENU :woohoo: .
Pro mne velmi universální potah pro takové to okresní až krajské šťouchání, bez zbytečného katapultu, takový hodnější bráška od Teny 05. Oproti Báře méně žravý (a asi i trošku méně spinu) a super do bloku - o drajvu ani nemluvě. Oblouk také patří spíše k těm vyšším (kousek pod Bárou). Cena nemalá, trvanlivost podobná.
Tak ať máš Horale o čem přemýšlet :trtr
Vodák Hinoki Carbon (ayous/balsa)
Bluefire M1 2 mm, Rozena 1,9 mm

Btfly Gergely OLD
zubaté potfory :-)

Baracuda? 1 měsíc 2 týdnů zpět #39132

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 34
:zed :zed :woohoo:
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik