ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stiga Mantra M

Stiga Mantra M 5 měsíců 15 hodin zpět #35329

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Sezóna skončila, a je obdobie, keď každý môže testovať a hľadať svoj svätý gral. Ja som sa náhodou dostal k poťahu STIGA MANTRA M. Nejak som poťahy STIGA stále ignoroval, a nikdy ma neťahali, ale v poslednej dobe som sa čoraz častejšie stretával s týmito poťahmi, tak ma nepustila zvedavosť, a chcel som ich proste skúsiť.

Stiga MANTRA M, jedna sa o stredne tvrdý poťah z ich série 3 poťahov ( H- najtvrdší 47° , M- stredný 45°, a S- mäkký 42°). Na test mám Mantra M, čiže stredný , v hrúbke 2.1mm (čiže max) . Na prvý pohľad sa jedná o naozaj kvalitný materiál, ako poťah tak aj obal vyzerajú naozaj prvotriedne, kvalitne. Obal je veľmi pekný, dizajnéri sa s nim vyhrali. Celková váha poťahu aj s obalom je 97,10g.

Poťah Mantra M lepím vodovým lepidlom Revolution No.3 na drevo Butterfly Viscaria (asi nemusím nikomu predstavovať toto drevo, ale keby ho niekto nepoznal, jedna sa o útočné, tuhšie, 7 vrstvové drevo 5 vrstiev dreva + 2 vrstvy ALC) Na poťah nanášam 3 vrstvy lepidla a 2 vrstvy na drevo. Celé to nalepím, orežem s väčším asi 2mm presahom, a drevo potom dávam na 24 hodín do stolnotenisového lisu.

Vo svojom teste ho budem porovnávať s poťahom MX-P, s ktorý dlhodobo hrám na druhom dreve ... tiež Viscaria .., staršia séria.

Vybalenie poťahu:

Na prvý pohľad sa jedná o naozaj kvalitný materiál, na obale je napísané „Made in Japan“. Trochu mi pripomína Tenergy iba špongia je viac do červená, špongia je jemne pórovitá, podobná ako Tenergy 05. Poťah ma hneď zaujal podľa mňa strašne nízkou váhou. Neorezaná kocka v MAXE má 62,70g ... čo je podľa mňa naozaj málo ... a poteší hlavne aktívnych obranárov alebo hráčov, pre ktorých je každý gram dôležitý. Myslím po orezaní váha bude určite pod 50g !

Špongia - ako som písal je jemne pórovitá, na stlačenie pôsobí dosť mäkko. Na špongií, vlastne po vybratí poťahu necítim zápach tuningu. Poťah je jasne červenkasto-oranžovej farby.

Topsheet (vršok) - ten ma hneď zaujal. Je jemne matný, podobný ako Tenergy 05. Nie je lepivý ale je priľnavý, má veľký grip, loptičku neskutočným spôsobom "zakúsne" ... toto je veľmi zaujímavé, som zvedavý ako sa prejaví v hre, hlavne pri čope a topspine. a či to bude ovplyvňovať žravosť poťahu.

Poťah váži 62,7g, s 3 vrstvami lepidla váži 65g ... orezaný ( 157x150mm + 2mm po okraji) sa mi zvýšilo z kocky 17,7g gumy ... číže reálna váha poťahu aj s 3! vrstvami lepidla po orezaní s väčším orezom je 47,3g ... čiže keby sa orezalo presne na hranu ... tak poťah je okolo 45g !!!

Prvý dotyk s loptou - pinkanie po nalepení.

- nemá nepríjemný katapult
- je mäkší ako MX-P
- je pomalší ako MX-P

... poťah ide do stolnotenisového lisu na 24 hod

1. Tréning, prvé dojmy, postrehy

Prvý tréning s poťahom, bol hneď priateľský zápas, váhal som či nehrať so starým drevom, ale vlastne o nič nejde, takže, hneď naostro, zápasy.
Prvé minúty som zneistil.
Roky hrám s 2.0, ani vlastne neviem prečo som zobral MAX, asi zvedavosť. Viac mi vyhovuje, keď viac hrám s drevom ako so špongiou, bohužiaľ ten odskok a že hrám viac so špongiou mi veľmi vadil.

Na začiatku loptička z poťahu padala, musel som sa nadrieť, kým som vykúzlil obstojný topspin. Ale poťah je úplne nový, a MX-P sa chová úplne rovnako, proste sa musí rozohrať, topsheet sa musí rozohrať, trochu zmäknúť. Mal som pravdu, po pár hodinách to bolo iné ale úplne iné kafe !!!

Takže prvé postrehy z tréningu:

- vyššia rýchlosť ako MX-P, mal som zvoliť 1.9mm
- stredný oblúk, o niečo nižší ako MX-P, treba si nato, zvyknúť, lieta tesne nad sitom, musím dávať pozor na správny uhol, inak končí veľa lôpt v site
- poťah nie je citlivý na prichádzajú rotáciu
- topspin jedovatý, s naozaj plochým rýchlym odskokom, nepríjemným pre súpera
- na môj vkus katapult dosť veľký
- pri hre mi neprišlo, že by Médium špongia bola mäkká. Naopak, príde mi to pocitovo tvrdšie ako MX-P na Viscarii
- jednoduchý a presný blok - a to doslova ...
- jednoduchá krátka hra
- vysoká kontrola
- ku koncu veľký čop, ktorý na ďalších tréningoch bude gradovať

Poťah zaraďujem medzi top, čím som v poslednej dobe hral (posledných 5 mesiacov som skúsil tieto poťahy: MX-P, Tenergy 05, Bluefire M1, Rakza7) .
MANTRA M je naozaj kvalitný, brutálne agresívny poťah, s veľkým gripom, vysokou kontrolou. Vhodný pre agresívnych útočných hráčov. V max hrúbke je naozaj rýchly, myslím, že tenší musí byť kvôli kontrole veľmi dobré ovládateľný.

Je to skvelý ekvivalent k poťahom série Evolution alebo Bluefire, v ničom nezaostáva, skôr naopak. Kvalitatívne je na vysokej úrovni a s vyššou kontrolou. STIGA avizuje dlhú životnosť ... tak uvidíme.
Tento poťah neodporúčam pre úplných amatérov.

Teším sa na ďalšie tréningy.

Druhý tréning

Ako som predpokladal, poťah funguje oveľa lepšie. Teraz sa prejavujú ozajstné vlastnosti poťahu.

Podanie:
- vršok ma veľký grip, podanie jednoduché, presné s veľkou rotáciou.

Príjem:
- poťah nie je až tak citlivý na prichádzajúcu rotáciu. Nehovorím, že vôbec, ale príjem je s ním ľahký. Jednoducho sa s ním otvára hra, priamy liftovaný topsin ide ľahko s naozaj veľkou rotáciou.

Topspin:
- to je naozaj najsilnejšia zbraň tohto poťahu. Jednoducho rozohrateľný, plochá dráha letu tesne nad sitom, s nepríjemným rýchlym odskokom

Drive údery:
- tu som mal najväčší problém. Tu som cítil, že je to max. poťah, lopta mi často končila za stolom. Ale keby som mal 1.9 ... tak by to bolo lepšie

Blok:
- to je druhá prednosť tohto poťahu. S týmto poťahom, aj keď pre mňa neobvyklou hrúbkou MAX sa mi blokovalo veľmi dobre, jednoducho, presne.

Môj názor sa nemení !
STIGA sa naozaj vytiahla. Myslím, že je tu poťah, v prípade, že životnosť bude naozaj ako avizujú, tak plnohodnotný ekvivalent k poťahom Bluefire, Evolution a vrelo odporúčam.

Pre mňa by bol naozaj variant v hrúbke 1,9mm vhodnejší! Myslím si, že to bude poťah, ktorý bude mojím horúcim kandidátom v tejto sezóne.
Přílohy:
Donic Crest OFF Fh= Bluefire M1 / Bh = Dr.Neubauer KILLER 1,5mm

Crest OFF = Bluestorm Z2 1.9mm/ Killer PRO 1.3
Butterfly Viscaria = Stiga Mantra M / Dr. Neubauer Killer PRO 1,3mm
Poslední úprava: 5 měsíců 15 hodin zpět od Andrisko.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: pirát Janes, Machy, Dalis, Jijed, zlatyklas, Liboll, cuetec, Kmet, mandomando, Soky a tento uživatel má 3 dalších poděkování

Stiga Mantra M 4 měsíců 2 dní zpět #35699

• LáĎa
  • Junior
Nemá niekto ďalšie poznatky z hry s týmto poťahom, prípadne s verziou S ?
konečne som našiel pre mňa drevo

Stiga Mantra M 3 měsíců 3 týdnů zpět #35904

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Vymenil som poťah Mantra M - max za tenšiu 1.9 mm, a stalo sa to, čo som čakal - presnejší (to je dominanta poťahu), väčší čop, lepší blok. Tento poťah je pre mňa oveľa hrateľnejší, a naozaj veľké prekvapenie.
Hľadal som dynamický poťah, ktorý sa dá aj kontrolovať. Dlho hrám s MX-P ... podľa mňa je to jeden z najlepších poťahov, iba proste človek musí mať dobrú techniku aby ho bezchybne zvládol - ja ju nemám :blink: ... ale aj tak s ním rád hrajem.

Oproti tomu Mantra M umožňuje hrať dostatočne agresívnu, dynamickú hru a popritom odpúšťa viac ako MX-P alebo Tenergy. Mantra M vyniká naozaj vysokou kontrolou, jednoducho sa otvára hra
  • pomalší, viac kontroly
  • viac hrám s drevom,dostavil sa aj väčší čop
  • pri priamej konfrontácií s MX-P je mäkší
  • podstatne menší katapult oproti MAX verzií
  • jednoduchý blok
  • stredný, stredne vysoký oblúk

A zatiaľ aj životnosť vyzerá byť v pohode. Po cca mesiaci (3x 2-3hod tréning do týždňa) poťah zatiaľ nejaví vôbec žiadne znaky opotrebenia.

No uvidíme, sezóna sa blíži. A zatiaľ Mantra zostáva :D

Poděkovali: Kmet, piqeu93

Stiga Mantra M 3 měsíců 1 týden zpět #36053

• Kmet
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj, jak Ti s Mantrou M v síle 1,9 jde rána drivem.

Stiga Mantra M 3 měsíců 1 týden zpět #36057

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Drive je oveľa lepší, je tam citeľná zmena.
Nelieta to tak ako s max, ale aj tu treba dávať pozor.

Stiga Mantra M 1 měsíc 3 týdnů zpět #36981

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 20
Ahoj.
Vdaka za recenziu.
Ak by si mal porovnat mantru oproti bf z2?

FH Rasant 1.9mm BH Vega pro 2mm
Donic Crest off ST 84g
FH Omega V eu DF 2mm BH Rhyzm tech 2 mm

Stiga Mantra M 2 týdnů 1 den zpět #37790

• Doug
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Ahojte - zkusil jsem si na jednom treninku pinknout s Mantrou H v 1,7mm na Stize Allround a zalíbilo se mi to tak, že jsem si dal Mantru M v 2,1 na FH na svou vlastní Stigu Allround CR, kde jsem předtím hrál s Bluefire M2, předtím s Bluestorm Z3 a ještě předtím s MX-S a M3 (a dříve řadu let s T05).

Dojem z Mantry M mám stejně pozitivní jako Andrisko, hlavně pokud jde o rotaci a kontrolu. Nejvíc mi připomíná T05, mnohem víc než jakýkoli německý potah. Vyrábí se taky v Japonsku a nepřekvapilo by mě, kdyby to byla i stejná továrna. Vršek nelepivý, ale hodně točivý, houba pocitově asi o chloupek tvrdší než T05 a s o chlup menším katapultem a větší kontrolou, oblouk vysoký. (Asi takhle jsem si představoval Rosenu, než jsem jí zkusil. :)

Všechny Bluefiry, Bluestormy a Evolutiony mi už oproti Mantře přijdou trochu jiný, větší katapult, po vyprchání továrního tuningu zmrtvění, prostě německé potahy. Tím neříkám, že Mantře se nestane to samý, hraju s ní měsíc.. Ale ta mnou vypůjčená Mantra H už byla docela jetá a chovala se podobně jako Tenergy - zpomalila bez nějaké výrazné ztráty rotace.

Mantru S bych taky rád zkusil, uvidíme.

Stiga Mantra M 1 týden 1 den zpět #37990

• Doug
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Pocit po jednom tréninku s Mantrou S - dal jsem S v 1,9mm na BH na Stigu Allround CR, na druhé straně Mantra M v 2,1mm:

-mezi S-kem a M-kem je menší rozdíl, než jsem čekal
-rotace je u obou přibližně stejná (tzn. výborná)
-S-ko je podle očekávání měkčí než M-ko, ale žádný měkkýš. Pocitově spíš podobné T05 nebo T64, rozhodně ne FX verzím Teny, které jsou měkčí a mají větší katapult
- kdybych si teď kupoval potahy nové, tak si na FH rovnou pořídím Mantru S v 2,1mm
- na BH, který mám proti FH slabší a míň jistý, se (oproti Joole Rhyzm 425 v 2,0mm, s níž hraju od začátku sezóny) projevila větší citlivost na správný náklon pálky a načasování úderu - když jsem to zahrál bezchybně, super, ale potah i menší chybky trestal. Zbytek sezóny dohraju s Rhyzmem, se svojí hrou to potřebuju udržet na stole (i když na to není občas pěkný pohled :))
-neznámou zůstává životnost potahu, na to mám oba moc krátce

Mantra S mi připadá jako nejbližší alternativa k Tenergy (T05), kterou znám. (Znám - zkoušel jsem: Baracudu, Coppu X1, Hammond Pro Beta, Bryce High Speed, Acudy, Rakzy, Calibry, Hexery, Omegy, Rising Dragona, Bluefiry, Rosenu, Bluestorm Z3, Evolutiony)
Poděkovali: Gabri
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik