ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Potrebujem poradiť so softom

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34125

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Zablúdil som sem na sofťácke územie, pretože potrebujem poradiť :P
Pri zmene dreva som rozmýšlal čo dať na fh. Kedže sa mi zdalo, že mi plast lieta viac za stôl, tak som si vymyslel, že mi pomôže tenší soft a tak som si nalepil S2 1,8. Vyzeralo to, že to bude ok- pomalšie, vyšší oblúk(čo mám rád), fajn kontrola. No po dlhšom teste sa mi zdá, že to s tým vyšším oblúkom je až moc :angry: a tak potrebujem poradiť- ako znížiť oblúk? Ja rád hrajem medzihru, bočný falš, no s týmto mi to lieta často vyšším oblúkom až za a mimo. Musím hrať opatrne a tlačiť to dole.
Ako by to šlo znížiť- rozmýšlam tvrdší poťah- no ten mi velmi nesedí, alebo by pomohol hrubší poťah? Zdá sa, že mi preráža až na drevo.
Dakujem za každú radu :dik
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34134

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Nehanbite sa- dakujem za každú radu ;)
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34143

• janodca
  • Expert
  • Obdržená poděkování 18
Pomalší poťah, alebo z menším oblúkom?... Hrubší asi nie. Chlapci povedia, :38
Waldner senso Carbon
F - Proton neo
B- Globe 889

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34146

• mandomando
  • on-line
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 82
Jozef ak chceš ostať pri acude rady S tak S1 v hrubke 1,8 mm by mohla vyhovovať ma nižší obluk :ping
je tvrdšia a na forhend v pohode gumička elv
inak je tu veľa poťahov z nižším oblukom ako ma S2 len už majú vrchnú gumu z iného matrošu ako rada acuda S tam len tvrdosťou a hrúbkou špongie si môžeš pomôcť pri doladení poťahu na tvoje drevo :38
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34147

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 24
Acuda 2 v 1,8 uz sam o sebe ma celkom nizky oblucik, a ked hovoris ze oblubujes soft potahy tak si nemyslim ze nizsi oblucik najdes v tej kategorii. Skor by som povedal ostat pri tej 1,8 a skusit tvrdsiu hubu s jemnejsim vrskom. napriklad Victas Stiff alebo Limber v 1.8 ? to je len typ, s Stiff som hral v 1.8 ale nedovolim si povedat ci ma mensi oblucik ako acuda 2 (s tou som hral roky pana dozadu) samozrejme aj ten Stiff 1.8 aj ked ma 45 hubu tak pri poriadnej rane vie prejist aj na drevo, ale to sa do toho musi clovek poriadne opriet.

Pripadne je tu este druha cesta, ktorou sa mozes pobrat a to je zmena dreva :) potom by si mohol ostat pri svojej oblubenej Acude :)
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34152

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Dakujem!
Drevo nemenim ani za nič :silly:
Idem skúsiť Rakzu 7 od kolegu- uvidím čo to urobí
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34155

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 88
Rakza 7 je ale tvrdší poťah, píšeš že tvrdšie ti nesedia. Z acudy S2 42.5° chceš preskočiť na Rakzu 47.5° . Popri sérii Acuda má Donic sériu Coppa X, tie majú nižší oblúk a relatívne tenší zvršok . Coppa X2 je tiež 42.5°. Potom Coppa X1 by mala byť 45° ale má mäkší feel. Potom je celá rada poťahov čo majú nižší oblúk, narýchlo ma napadá napr. TSP Agrit, TSP Agrit speed, zo starších generácií aj Tibhar Sinus , Sinus Alpha, Sinus soft atd ...S tými Coppami som aj hrával so všetkými a je tam ten oblúk nižší určite. Viem že Acuda S2 robí oblúčik pekný , ale hodne záleží na dreve. Na OFF+ karbóne nízky, na ALL+ dosť výrazný. Raz som ju mal na dreve Diablo Senso a nemohol so s tým hrať . príliš vysoko a tým aj dozadu. Coppy toto nerobia až do takej miery , tie rozdiely sú tam určite menšie
Zase to miešam
Poděkovali: mandomando

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34159

• francis
  • Senior
  • Obdržená poděkování 5
Kamaradovi z oddílu jsem nalepil na prkno Korbel OFF potahy :FH:Palio CJ 8000 Biotech 36-38 stupňů Japanese sponge 1,9 mm.BH :gewo return 1,1 mm. Předtím hrál,Prkno Donic Apellgrén ALL*,FH :Tenergy 05 2,0mm. Bh :Adidas P7 2,0mm.Hra mu s tím nešla,neudržel chop z bekendu,kazil příjem z forhendu.S palkou, kterou jsem mu postavil se hra zlepšila o 60 procent.Chtěl jsem se zmínit o potahu na forhendu :Palio CJ 8000 Biotech 36-38 Japan sponge.Neni to drahý potah ,má velkou kontrolu a střední rychlost,dobrý spin.Ja být na místě Horala,tak ho skusím.

Potrebujem poradiť so softom 1 rok 4 měsíců zpět #34177

• francis
  • Senior
  • Obdržená poděkování 5
Napsal jsem recenzi na forhendový potah.Myslím si,že potah Palio CJ Biotech /tvrdost/36-38 stupňů-japan sponge by mohl být dobrý.Potah má velkou kontrolu,je středně rychlý a velký spin.Neznam Horalovu hru,ale podle složení jeho palky bych to tipoval na alroudovou hru.S mým názorem nemusíte souhlasit.

Potrebujem poradiť so softom 9 měsíců 5 dní zpět #38800

• piqeu93
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 6
Cavte ludia, nechcem zbytocne vytvarat dalsiu temu tak moju otazku skusim hodit sem.
Najde sa niekto kto by vedel napisat cosi strucne k tymto potahom ? Hlavne co ma zaujima je blok, chop, kontrola a citlivost na prichadzajuci spin. Zaujima ma hlavne spravanie sa v hrubke 1,8-2,0mm ale kazde info potesi.
Victas V15 limber, Donic Coppa X2, Yasaka Rakza 7 soft.

:dik
Vodak Diolen Spin Off-
FH- Andro Rasanter R47 Umax.
BH- Victas V>01 stiff 2,0mm
186gr.

BTY Viscaria light
FH- Xiom Omega V EU max.
BH- BTY Sriver EL 1,9mm
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik