ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Čínská alternativa

Čínská alternativa 1 rok 7 měsíců zpět #33255

• msk
  • Junior
  • Obdržená poděkování 26
Vážení přátelé ping pongáři. Podobný článek jako tento jsem již sepsal na jiném fóru před pár lety. Ono fórum ale zmizelo v propadlišti dějin a s ním i zmíněný článek. Moje záliba v čínském alternativním materiálu ale přetrvává nadále, tudíž jsem se rozhodl napsat podobné dílo znovu. Nepamatuji si úplně přesně strukturu minulého článku, ale myslím, že to začínalo asi takto…
Jedna poznámka na začátek – pokud vás nezajímá omáčka okolo, přeskočte následující 2 odstavce.

Jak hraju?

Stolnímu tenisu se věnuji 20 let, což jsou přesně 2/3 mého života. Jsem samouk a v prvních cca 15 letech jsem neměl takřka žádné trenérské vedení. To se na mě samozřejmě muselo projevit, takže jsem si osvojil jisté neduhy, které jsem po letech musel pracně odstraňovat. Docela mě to mrzí, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem se byl sám schopen se vypracovat z úrovně 20% úspěšnost OS2 na nějakých 60% KP2 během jednoho roku. Pak bylo potřeba ještě na pár aspektech mojí hry zapracovat, ale momentálně jsem na 80% úspěšnosti a pošilhávám po vyšších soutěžích, přičemž sem tam jsem schopný porazit i hráče úrovně divize / 3. liga.

V předchozím odstavci jsem popsal 2 výkonnostní skoky, nejprve z okresu do kraje a následně pak do špičky soutěže. Nešlo to úplně samo, ale mimo taktiku, psychiku atd., za to může také materiál. Když jsem totiž udělal první výkonnostní skok, jeden známý mi na pálku nalepil nějaké rychlejší potahy od Butterfly – nevím už ani co to bylo. Byly to ale dost rychlé potahy, na které jsem v té době úplně neměl. Sice jsem už hrál poměrně dobře, ale chyběla mi úderová jistota. Tehdy jsem začal na internetu dost číst a našel nějaké podněty o čínském materiálu. A nevypadalo to úplně špatně. Samozřejmě to byla tak trochu cesta do neznáma, ale potahy z Číny jsou většinou za pár korun a rozhodně nelituju toho, co jsem vyzkoušel. Právě tyhle pomalejší a lepivé potahy mě naučily dotáhnout úder, dojít si k míči, pomoci si tělem a prostě to „nešidit“. Rychlejší evropské potahy toho odpustily víc a jejich rychlost mě tak nějak tlačila k tomu, abych často až zbytečně pospíchal na zakončení výměny. S čínami jsem začal hrát mnohem víc na rotace, našel jistotu a rozšířil se i můj úderový rejstřík. Samozřejmě že ne každý potah byl dobrý a hodně jich pak skončilo v bazaru a podobně, ale chtěl bych se podělit o své zkušenosti. Budu se dále zabývat jednotlivými potahy. Nebudu je nijak řadit, ale budu je brát spíše náhodně tak, jak mi prošly rukama. Určitě jsem jich zkoušel ještě o něco více, ale moje paměť není dokonalá a v šedém průměru se leccos ztratí. :)

Reactor Corbor
Tenhle potah jsem měl v rukou poprvé asi před 3 lety a pak nedávno, kdy jsem dělal jednu hobby pálku. Corbor před 3 roky byl poměrně měkký potah s tlumivou šedou houbou, která by se hodila spíš pod anťák než pod útočný soft. Výsledek byl ne úplně podařený, hooodně lenivý soft, se kterým se i na OFF dřevě hrálo dopředu jen velmi těžko. Před několika týdny jsem se ke Corboru dostal znovu, tentokráte jsem potahy lepil na pomalou hobby pálku. Majitel hraje vyloženě pasivně a myslel jsem si, že mu to bude sedět. Výsledek byl ale jiný. Přišly potahy s jinou žlutou houbou. Houba byla tvrdá, ale poměrně rychlá – tentokráte opravdu útočný soft. Mě osobně sice vadila tvrdost a nízký oblouk, hobbíkovi to ale bylo stejně jedno. :) Podle mě úplně obyčejná čína, ale má až příliš mnoho otazníků co se týče kvality.

999T
Nevím, jaká firma to vyrábí, ale dost možná jich bude víc. :) Jedná se o velmi lepivý a tvrdý potah (tvrdá houba i vrchní guma), což by mohlo fungovat jen u absolutních bijců. Já jsem s tím hrál jen krátce, protože to byla šílená dřina. Žádný pocit míčku na pálce, vůbec nic. Jak DEF soft by to mohlo možná fungovat, ale testovat jsem to opravdu nechtěl. Potah navíc vážil tak tunu a měl velmi nízký oblouk. Možná by to třeba hrálo ok na nějakém pružném prkénku bez karbonu, i když bych na to úplně nevsázel.

Dawei Inspirit Quattro
Měl jsem verzi s houbou 40°. Nižší oblouk, rychlost nižší střed, velká váha. Vrchní guma byla docela příjemná, měkká a málo lepila, takže člověk neměl pocit, jako by hrál prkénkem na maso. Po natunění nebo nalepení vulkánem by to mohl být hodně příjemný potah. Bez vulkanizace bych to viděl jako solidní allround/defenzivní soft.

Galaxy Mercury 2
Černý kůň, doopravdy! Dříve se vyráběly verze s houbou v rozpětí 33-41°, dnes to bylo zredukováno na soft-medium-hard. Verzi soft bych doporučil lidem, kteří si chtějí poprvé vyzkoušet levnou čínu. Potah je rychlý, se středním až vyšším obloukem, použitelný i bez vulkanizace. Otázkou zůstává kvalita výroby, protože jsem čtverců tohoto potahu viděl už víc a jednou byl pod ochranou folií ve vrchní gumě otisk prstu nějakého šikmoočka, podruhé tam byly podivné mapy… Nevím, jestli je to úplně nevýhoda, ale potah produkuje poměrně zvláštní spin, který se dost často nedá příliš odhadnout. Občas jsem totiž sám koukal jako jelen, co že to vlastně ode mě odletělo. Stávalo se to hlavně při silovějších úderech. Při pomalejší hře na rotaci jsem k výkonům potahu neměl výtek. Potahy nebyly ani příliš těžké, tudíž další nepatrné plus. Rozumí si ale lépe s celodřevy, na karbonu spíš měkčí verze.

Globe 999
Neplést s 999T, tohle je jiné kafe. Potah měl poměrně elastickou modrou houbu a jemnou vrchní gumu. Houba byla označená jako 39°, ale pocitově to bylo měkčí. Na čínu lepil vršek málo, ale díky kombinaci houby a měkčího vršku to bylo příjemné na pálce i při hře dopředu. Po nalepení vulkánem solidní útočná zbraň. Je to potah klasické koncepce, takže bez vulkánu / tuningu je to docela hluchí. Oblouček byl spíše nižší, spin dobrý. Opět byl ale potah hodně těžký, váha pálky šla přes 200g, to už mi v ruce nebylo příjemné. Hrálo to lépe na celodřevu.

Haifu Whale 2
Dost dobrý potah, ve verzi medium a soft solidní útočná zbraň. Bohužel opět rozporuplná kvalita. Měl jsem 2 čtverce, přičemž první lepil jen málo a druhý extrémně hodně. Lepilo to až tak moc, že i při naklopení pálky z roviny o nějakých 10-20° zůstával míček přilepený bez hnutí. :) Druhý čtverec tolik nelepil a byl rychlejší. Mě osobně víc seděla ta lepivější verze, ale „normálním lidem“ by se určitě hrálo lépe s tou mírně lepivější. Ta měla o něco vyšší oblouček a odrážela více. Co se týče houby, tak i verze soft je na evropské poměry tvrdá. Pokud bych hodnotil pouze tu méně lepivou verzi, rozhodně bych potah označil jako ten, který bych zkusil mezi prvními při přechodu na číny. Solidní rychlost, výborný spin, střední oblouk, lineární zátah, hraje dobře na karbonu i celodřevu. Ale na druhou stranu hodně citlivé na příchozí rotaci, přičemž čtverec potahu mi vážil i přes 80g…

Palio Thors
Tenhle potah se mi nejdříve hodně líbil, ale nakonec jsem ho odpískal pro nízkou výdrž. Ačkoliv mi obecně tvrdé potahy úplně nesedí, tenhle potah s „kamennou“ houbou se díky měkčímu vršku jevil hned jako hratelný a neměl jsem žádnou potřebu myslet na zvyšování rychlosti. Měl jsem pocit, jako by houba měla nějaký „tension“ efekt. Problémem byla ale plochá křivka letu, která mi tropila neplechu, když jsem přitlačil. Nutilo mě to hrát klidněji s důrazem na rotaci a umístění, což mi v klíčovém období vlastně pomohlo nabrat úderovou jistotu. Musel jsem ho mít na celodřevu, na karbonu to nebylo ono. Opět ale potah váží opravdu hodně a navíc dost rychle odcházela vrchní guma.

Sanwei T-88-I
Kamenná tvrďárna, která mi vůbec nesedla. Vrchní guma má široké špunty, které se pocitově příliš neboří do houby – v mojí ruce to vůbec netočilo, dalo se s tím jen solidně blokovat. Možná by to hrálo lépe na jiném prkně (celodřevu), ale zkoušet se mi to opravdu nechtělo.

DHS NEO
Kdysi jsem se rozepisoval nad každou verzí zvlášť, ale nemá to cenu. Vypíchnu jen pár postřehů, protože o DHS NEO bych snad mohl napsat knížku. Čemu se vyhněte – Hurricane 2. V měkčích verzích by se s tím asi dalo hrát, ale dvojka je prostě hodně zvláštní potah s dost nízkým obloukem a člověk musí i hodně dřít.
Hurricane 3 – asi nejlepší a nejpoužívanější potah série. Vyšší oblouk, střední lepivost, použitelná rychlost. Výdrží se taky řadí mezi ty lepší potahy. Hraje dobře jak na celodřevech, tak na karbonech. Doporučuji na začátku volit houby s tvrdostí 38-39°, ty tvrdší jsou už vyloženě kamenné. Můžete zkusit případně ještě provincial a natinal verzi, ale nikdy jsem do toho nechtěl dávat tolik peněz. Provincial stojí tak 3x více než běžný potah, national klidně i 10x. Dělá se také verze s pórovitou houbou (H3-50), což je měkčí a jaksi „hybridní“ varianta. Mě osobně se H3-50 líbí, ačkoliv globálně ho lidé spíše zatracují. Nevýhodu vidím spíše ve vyšší ceně, která celkový dojem v porovnání s klasikou kazí. Oproti klasice má 50 vyšší oblouček, trochu katapultu (klasika je vyloženě lineární klasická čína), nižší hmotnost a samozřejmě měkčí houbu. Viděl bych to jako jeden z těch, které rozhodně vyzkoušet. Obecně DHS Hurricane 3 Neo má u mě palec nahoru.
Skyline 3 – hodně podobné Hurricanu, jen s méně lepivou a tvrdší vrchní gumou. Trochu mi chyběl cit té měkčí vrchní gumy, která tolik nepouští míček do houby a výsledek je takový „jiný“. Fungovalo to lépe na celodřevu, které umělo kompenzovat cit svou pružností. Vyrábí se opět verze s pórovitou houbou, označená Skyline 3-60. Hrálo to famózně jak na karbonu i celořevu, až jsem skoro nechtěl věřit výsledku. Super zátah, skvělá rychlost, cit… Měkčí houba s tvrdším vrškem vytvořili skvělý balanc. A kde že je ten háček? Kvalita. Měl jsem 2 čtverce, na obou se po pár hodinách udělaly bubliny…
Skyline 2 – asi nejméně oblíbený. Potah suprově točí, ale má hodně nízký a plochý oblouk, což není úplně dobré na rovnou hru. Pokud je vaše heslo „namotám všechno“, bude to pro vás nejlepší potah série. Skyline 3 a H3 jsou takové univerzální potahy s čitelným obloučkem, tohle je vyloženě na mazlení a neustálé konzistentní top spinování. Pokud člověk žádný úder neošidí, je to nádhera. Pokud hrajete více silově s tvrdším zakončením, budete bojovat s délkou stolu. V mých očích by tohle sedělo výborně na nějakém OFF- celodřevu.

Friendship 729

Friendship toho vyrábí tolik, že s v tom opravdu moc neorientuji. Klasikou všech klasik je ale Friendship 729 FX. Kdo ho nezná, jako by nežil. Pomalá, lepivá čína, u které je FX v názvu spíše omylem. :) Teď to neberu úplně jako kompliment, ale na druhou stranu ten potah hraje dobře. Má nižší oblouk, jedovatý spin a v tenčích verzích funguje excelentně jako DEF soft. Vulkanizací divoce ožívá, vždyť to také není žádná novinka. Osobně bych tento potah zařadil do šedého průměru, ale Friendship exceluje kvalitou a výdrží, což mnohdy není u jiných výrobců zvykem. Hodně nenápadně se před nějakou dobou objevila verze s pórovitou houbou. Dostal jsem se k ní náhodou a nedělal si žádné velké naděje, ale byla to trefa do černého. Zkoušel jsem o potahu hledat něco více na internetu, ale moc jsem neuspěl. Moc hráčů o něm neví a i ti, co s ním hrají, mají potah většinou ze stejného zdroje jako já. Vyčetl jsem někde, že se jedná o jakýsi nepovedený pokus Friendshipu a že ty dostupné kusy jsou jen doprodej testovací série. Co je na tom pravdy, nevím. Každopádně Friendship o tomto potahu na svém webu mlčí, takže možná na tom něco málo pravdy bude. Nyní převezmu text ze svého příspěvku v jiném tématu:
Koupil jsem ze zvědavosti 2. Já vždy, když si něco takového koupím, tak už hned doma na stole si vyzkouším, jak odráží houba. A hle! Ono to to odráží. Pocitově jsou to tvrdší potahy (i když to prodejci označují jako "porous super soft sponge", měkké to není). Ale oproti klasickému 729 FX to je o něco měkčí. Vrchní guma kvalitní, Friendship to má zmáknuté. Jen ta houba je trochu pofidérní, i když na oko vypadá moc pěkně. Co jsem si ale všimnul hned - černý potah s modrou houbou byl měkčí než červený. Herně to bylo taky jiné - měkčí modrý potah odrážel víc. Červený jsem tak odpískal hned, bylo to na můj BH moc tvrdé a pomalé. Odlepil jsem ho z pálky a ejhle, guma se na X místech úplně protrhla. Používám přitom šetrné Haifu lepidlo, které nelepí až tak moc. Potah jsem pak byl schopný roztrhat v ruce takřka bez námahy... Že by vadný kus? Nevím. Černý potah nicméně hraje famózně - odráží, nižší až střední oblouk. Krásně točí a je to fakt (poměrně) rychlé. Potah jsem tak nominoval na hlavní pálku. Bál jsem se to odlepit, ale potah jsem odlepil úplně v pohodě bez poškození a úplně lehce jsem z houby dostal i lepidlo. Teď to mám na Spiritu a jsem maximálně spokojen... V rámci testování ho pak po otlučení zkusím ještě natunit, ale hraje to dost dobře i bez něj. Jen zůstává otázkou, jak je to s kvalitou. Protože momentálně to u mě vypadá tak na 50%. Mám v plánu si koupit další černé potahy až oddělám tento, takže jsem zvědav.
Každopádně je potřeba si uvědomit co člověk hraje a chce hrát. Já se teď snažím hrát trochu blíže u stolu, ačkoliv jsem za normálních okolností bořič ohrádek. :) Prkno Timo Boll Spirit je rychlé OFF, takže si nestěžuju. Dokážu s tím zahrát i práskanec z rohu hracího prostoru. Je to hodně o technice, rád si přitlačím. Právě proto jsem sundal z FH Rakzu / Baracudu a začal hrát s tímhle. S Rakzou / Baracudou bych častejši potřeboval delší stůl. Ale zase jestli je někdo zvyklý hrát s produkty Butterfly / Donic / Stiga / Yasaka atd. novější generace, nadšený moc nebude.
Nyní bych něco doplnil po dalších pár týdnech: Nemůžu si to vynachválit… Už má nahráno desítky hodin a pořád drží. Potah si zkoušelo pár spoluhráčů, přičemž s rozporuplnými pocity. Je to prostě čína… Např. jeden starší kolega z oddílu si vzal mojí pálku, chválil můj BH potah (Baracuda), se kterým on zkoušel FH. Pak strany otočil a 5x to napálil do sítě, než to s Friendshipem přehodil přes síť. :) Oproti evropě to má znatelně nižší oblouk a to většině lidí vadilo. Ale všichni shodně tvrdili, že rychlostně je to stejně rychlé nebo rychlejší než Baracuda. Ještě se vrátím k obloučku – nižší je dle mého názoru prostě dobře. Je také důležité rozpoznat nízký oblouk a plochou dráhu letu, přičemž tady je to vyloženě nižší oblouk, takže se s Friendshipem dá zahrát takřka všechno. Samozřejmě je potřeba si na to zvyknout, ale já jsem maximálně spokojen. Však už mám také v šuplíku další 3 čtverce do zásoby. :)

Momentálně to bude vše, časem určitě ještě něco doplním. Pokud máte nějaký dotaz, klidně se ptejte.

Pinci zdar!

MSK
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, pirát Janes, Machy, player, Matuldo, mandomando, Soky, Drta.tom, Jarek

Čínská alternativa 1 rok 7 měsíců zpět #33256

• Jarek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 6
Pěkné počteníčko u ranní kávy!! Dík! Jarek
Dingo Swiss Yin Yan All
Bh: Dingo Swiss Zik Zak Ox
Fh: Xiom Vega Pro 1,8mm

Čínská alternativa 1 rok 7 měsíců zpět #33259

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 261
Teda MSK, výborná práce :1cka
V případě potahu Reactor Corbor, Galaxy Mercury II, Sanwei T88-I a Huricane III s tebou ve všem souhlasím, vnímal jsem je stejně.

Před několika měsíci jsem zkoušel potah Friendship Focus Snipe III. Dohnal mě k tomu jeden soupeř který to do mě neskutečně valil, jeho spiny byly velice nečitelné a tak jsem po zápase hned objednával. Přišel mi krásně zabalený potah s jakousi origo pečetí, ochranná folie byla pěkně hladká což nebývá pravidlem, někdy jsou na folii vlny nebo bubliny a na potahu to delší dobu nechá stopu. Potah byl znatelně lehčí než např Hurican III což jsem uvítal. Jenže to bylo asi tak vše. Po nalepení a sundání ochranné folie se dostavilo rozčarování. Potah měl na čínu solidní tempo, ale spin jsem nenašel, nebylo tam vůbec nic. Na omak jsem to vnímal jako anti, jen s tím rozdílem, že to co mělo zabírat nebyla očekávaná lepivost, ale jakýsi prášek a sem tam nějaká třpitka. Nepomohlo ani umytí mýdlovou vodou. Bylo to celé nějaké divné a tak jsem potah po ani ne 5 minutách sundal. Pravděpodobně jsem neměl to štístko na dobrou sérii, jinak si tu soupeřovu spinovou střelbu nedokáži vysvětlit. Néébo ten anti efekt soupeři u kterého jsem potah objevil vyhovoval, protože já do toho šel kontrem jako proti spinu.
Pro soupeře podobně nečitelný spin dostanete z Mercury II, ale Mercury je o něco pomalejší a opravdu lepí. Nicméně i zde je ten spin hooodně záludný. Spáring často kazil a nevěřícně si prohlížel svou pálku :silly:

Dalších pár čínských softů mi v rámci testování a hledání finanční úspory rukama prošlo a něco málo asi ještě projde. Stejně jako mnoho hráčů bych rád našel čínskou evropu za úsměvný peníz což jistě bude náročné. Momentálně vyhlížím pošťáka s potahem Reactor Ckylin :blush: , jsem zvědav jak se mi s ním na Fh bude pinkat, jak to bude skákat. Bude to tvrdý, těžký, muchalapka? Na 80% s tím počítám :cheer: Později sem přidám nějaké postřehy.

Využiji tohoto vlákna pro dotaz: Už někdo z vás pinkal s novým Palio Hadou 40+ ?? Může ho porovnat s jeho klasickým předchůdcem Palio Hadou?? Zajímá mě především tvrdost a váha. Budu vděčný za jakékoliv info. Děkuji.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od Machy.

Čínská alternativa 1 rok 7 měsíců zpět #33260

• Drta.tom
  • Expert
  • Obdržená poděkování 30
Machy napsal:
Už někdo z vás pinkal s novým Palio Hadou 40+ ?? Může ho porovnat s jeho klasickým předchůdcem Palio Hadou?? Zajímá mě především tvrdost a váha. Budu vděčný za jakékoliv info. Děkuji.

Ahoj,
tady asi nezbyde nic jiného, než koupit a otestovat - to asi neříkám nic překvapujícího.

Na netu jsem toho moc nenašel - 1 z mála je toto video:

Bohužel v ruském jazyce - což je naprd.

Já jsem měl Hadou Biotech - a byl to pěknej (polo)lepivej spíše těžší tvrďák. Lepivost co tak pamatuju na úrovni Sanwei Target (ani extrémně moc, ani málo), rychlost pomalá. Biotech houbu jsem měl na Palio Hidden Dragon - lehká a relativně rychlá, měl jsem 36-38 a 39-41. Na Hadou byla výrazně tvrdčí a tím i těžší, bůhví jaká živost tam nebyla.

Novej Hadou 40+ má evidentně pórovitou houbu, takže asi bude lehčí (očekávám střední hmotnost potahu) a živější. Houby jsou 40-42 a 42-44 - což je měkčí a stejné jako dříve (Biotech 42-44).

Otázkou je, zda nechali stejnej vršek - pokud ano, tak to nebude žádná trampolína - probít ten vršek, aby se houba projevila buide asi chtít trochu máchnout rukou - ale to jsou jen moje spekulace.
FH Palio AK47 RED
BH Palio AK47 YELLOW
Galaxy Venus V-14, Palio TC6 off

Historie:
Palio Hidden Dragon Biotech
Palio Hadou Biotech
Galaxy Jupiter, Sanwei Taiji
KTL Falcon
KTL Red Diamond Pro blue sponge
KTL Red Diamond Mechanical
Sanwei T88-I (No Target a Target),
Sanwei Target
Sanwei Gears
Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od Drta.tom.

Čínská alternativa 1 rok 7 měsíců zpět #33270

• Machy
  • Super Veterán
Tome, díky za reakci na můj dotaz ohledně Palia Hadou 40+ . Ten maník mě v té video ukázce nepřesvědčil. Extra dobře mu to nejde a tak to jeho video má nevypovídající hodnotu, ale snaha se cení. Ještě jedno video, ale zde jde spíše o mluvené slovo. Na dřívku Korbel mu to docela skáče.

Serfoval jsem na zahraničním foru a nějaký psaný postřeh našel, tak ho sem zkopíruji z překladače bez úprav.

Palio Hadou 40+
Poté, co jsem hrál před Donic Acuda modré P1 do 1,8 (na KTL Instinct), jsem na začátku druhého poločasu na Hadou 40+ vyšel (v 2.2 mm) a nebyly litoval svého rozhodnutí.
Zpočátku jsem byl příjemně překvapen, že se Hadou 40+ přes 0,4 mm tlustší houbou je dokonce lehčí než Acuda modré P1 (42 gramů Hadou vs 43 gramů P1, přizpůsobených KTL instinkt).
P1 je ano inzerován jako mě světlo hrací plocha má velmi mnoho. Tím lépe, že Hadou 40+ navzdory zcela odlišných fyzikálních vlastností stále nehraje (lepkavý pryžový povrch, něco měkčí a mnohem kleinporigerer houba) na konci tak odlišné.
Tempo je i přes 0,4mm více houbou jen o málo vyšší než P1 se spin je - zejména při nárazu - o něco lepší (pravděpodobně z důvodu mírného lepivost). Velký je rozdíl, ale také ne.
Největší rozdíl je, že (alespoň pro mě), kontrola nad Hadou 40+ je opět výrazně lepší než ve skutečnosti inzerován jako Leichtspiel- nebo dobrý pocit pokrývající Acuda Modrá P1. Nicméně, toto opravdu mě překvapilo. Dělám forehand topspin s Hadou co nejmenším počtem chyb, jako nikdy předtím - i když můj tréninkový plán, ale udržuje Arg zvládnutelných mezích v poslední době. V kombinaci s velmi dobrácký instinkt Hadou odpustí prakticky nic - protože nohou může být grottig: nějak Topspin téměř vždy skončí na stole.
Hadou 40+ rozhodně není raketa, a také z vývrtky by jistě bylo více toxický typ (což neznamená, že Hadou tady není dobrá), ale pro lidi, kteří hledají pevné Topspinbelag s vynikající kontrolou, je pravděpodobné, že jen málo (nic ? dávat) lépe. Jsem opravdu nadšený.

Vrchní list je mimochodem stále stejná jako předtím (a poněkud zatuchlý konstrukce nebyla změněna), pouze (modrá) 40 + houba je nový a doplňuje vždy dobré horní guma perfektní.

I zpočátku myslel, že houba Hadou 40+ by bylo stejné jako u AK 47 modré, ale já jsem teď četl, že houba z AK 37 modré 38-40 ° C a ne 40 až 42 ° je můj Hadou 40 + houba má.
Mají 47 Modrá na raketu jednoho známého také krátce hrál AK. hraje také velmi pěkná, ale má prostě žádné lepivé podlahy. Plně souhlasím s popisem ttdd že AK 47 Modrý jako obložení ESN produkčních děl - a to jak vnímaná kvalita a pocit.

Takže můj závěr po polovině seriálu zůstává pozitivní. Já bych zálivka je stále považována za velmi dobrou Leichtspiel- (OFF -) - Designovaný krytinou, která je skvělá zábava.
Co musím přiznat, nicméně, je to, že příznivá pořizovací cena, ale trochu odráží trvanlivost (na eBay v současné době 12,71 doprava zdarma). Proto jsem teď hrál jedenáct ligových zápasů a tři tréninky a chystám objednat, abych NEN nového Hadou protože spin, ale teď ustupuje. Lepivost skutečně odezněly po několika jednotek, jak je popsáno a je nyní kompletně pryč.
Chcete-li vždy optimální materiál mít, měli byste (týdenním tréninku přiložena) pro raketu asi dva Hadous každých šest série harmonogram. Tak by se dalo očekávat, že roční tempo na něco málo přes 50 eur, což je stále v pořádku.
Jsem opravdu, navzdory uvolňování stále přesvědčeni o Hadou 40+

Smůla! Druhou kopii mé Hadou 40+ bylo tak špatné, na kvalitě, že bych už měl významný skvrny na povrchu asi po 8-9 hodinách hraní a přinesla podstatně méně točit do koulí.
Také jsem nadšený svém prvním vyhotovení Hadou bylo: plaketa s těmito variantami kvalitními netoužím.

Čínská alternativa 1 rok 7 měsíců zpět #33271

• Machy
  • Super Veterán
Při čumendě na Youtube jsem narazil na video kde se pinká s Palio AK47, moc pěkně jim to lítá. Nevypadá to na pomalou čínskou ,,mlaskačku,, :cheer: Že by čínský euro potah? :woohoo:

Níže nějaké to čtení ;)

translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...3D301070&prev=search

Čínská alternativa 9 měsíců 2 týdnů zpět #39856

• msk
  • Junior
  • Obdržená poděkování 26
Ahoj,

dlouho jsem už tu nic nepsal a musím říct, že uteklo opravdu hodně vody. Abych zbytečně nerozmazával ho***, tak půjdu rovnou k věci - číny jsem odpískal. Je to divné, ale stalo se. Po omlácení několika "nových" Friendshipů jsem se získával víc a víc herních poznatků. Nebyly sice špatné, ale čím víc jsem hrál, tím víc jsem zjišťoval, že mi chybí průraznost z FH. Nejdřív mi to začalo chybět proti obranářům - sice jsem všechno vytáhnul a i hezky narotoval, ale k čemu mi to je... U dobrého obranáře je namotaný top spin jen voda na jeho mlýn. Pociťoval jsem, že byly okamžiky, kdy jsem výměnu mohl ukončit, ale prostě to nebyla taková pecka, aby to fungovalo. Potom mi to začalo vadit i proti některým allrounderům, kteří mi prostě všechno ublokovali.
Co dál... Poradil jsem se s Machym a Dalisem (díky oběma :12drn ) a objednal Donic Bluestorm Z2. A ejhle... To byla změna. Sice totální, ale po čase se to ukázalo jako velmi dobré. Ten přechod mi sice dělal problémy, hlavně kvůli "zprasené" ruce od číny, ale dostal jsem se do toho. Musel jsem upravit úhel rakety, teď to hraju víc naplocho. Těch korekcí bylo víc, ale to už nedokážu lépe popsat - prostě to chce hrát. Ale bylo to dobré, rychlostně to bylo dost znát a teď už nebyl problém někoho "ustřílet". Sice to zabralo nějaký čas, ale opravdu dobrá změna. Pocitově sice míčky nejsou tak "namotané", ale asi to bude jen pocit. Lepivé potahy mají úplně jinou odezvu, člověk cítí takové to zakousnutí míčku do gumy. U Bluestormu jsem měl spíš pocit trampolíny, ale po počátečním házení čopů do sítě si to sedlo. Akorát mi potah docela brzy odešel... Tedy brzy - byly to 3 měsíce. Najednou jsem začal víc kazit, víc mi to padalo do sítě a soupeři mi vraceli všechno. Jakoby chyběl spin. Nalepil jsem tedy jiný potah z šuplíkových zásob - Tibhar Evo EL-S. Měl jsem to z nějakého testu z minulosti, ale nikdo ho v bazaru nekoupil. Tehdá jsem ho nechtěl právě kvůli tomu, že jsem s tím jako "číňan" neuměl hrát... Takže zpět na pálku... Po krátkém "záběhu" obrovská změna - soupeři, kteří mi ještě včera vyloženě tvrdě a bez problémů, kontrovali moje top spiny, měli teď úplně všechno za stolem a zmohli se tak leda na vyloženě pasivní blok, se kterým jsem si pak lehce poradil. Oni mi to pak říkali i sami, že "to není možný". Ale je... A jediná změna je potah. Takže teď si nechám EL-S, který hraje famózně. Rychlý, přesný, s rotací... Trochu mě to štve, ale za ten výkon to stojí.
Závěrem bych jen chtěl říct, že teprve až teď dokážu mluvit o kladech a záporech ve věci Čína / Evropa. Je to opravdu hodně jiné, co se tradičních čínských potahů týče. Co se týče rotací, tak kvalitní čína umí zázraky. Ale zpravidla je to za cenu dřiny a nižší rychlosti. Je tu tedy ještě možnost tunit (upřímně přiznávám, že jsem to zkusil), ale mě to za to nestojí. Sice jsem na Friendshipu poznal rozdíl, ale houba je pak už moc měkká a hraje to hodně jinak. A pak je tu ještě ta stylová otázka, protože hraní s čínou působí na ruku, která pak začne některé věci dělat jinak. Samozřejmě je tu super cena, což mě hodně mrzí, ale po dlouhodobém a důkladném ozkoušení se ze mě stává Evropan. A to i za cenu několikanásobně vyšších nákladů za potahy.

Díky za pozornost. Doufám, že jsem teď nenaštval všechny, co se kvůli mě začali o číny zajímat. A jestli jo, tak se omlouvám. Změna je život. :)

Pinci zdar

MSK
Poděkovali: Karel, Machy, MartyC, piqeu93

Čínská alternativa 9 měsíců 4 dní zpět #40119

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Ahoj msk.
Prečítal som si pozorne tvoj príspevok a som rád, že si našiel nejaké východisko. To je v poriadku a gratulujem. Poznám ten pocit. elv

Chcel by som však niečo poopraviť, urobiť zopár korekcií.
Jedna a tá základná: Friendship, ako značka má možno najviac druhov poťahov zo známych značiek. Ak nie najviac. Po mojej odpovedi na otázku, čo to máš nalepené, že sú to Friendshipy, zvyčajne zdvihnú obočie a ani nečakajú na doplnenie, že je to poťah Battle I a že to nie je ten Super Soft FX, ktorý poznajú ako ťažký, lepivý, vhodný tak na bh. Veľa hráčov s nimi hrávajú a aj vyššie súťaže, preto je známy.

Písal si, že si mal poťah Friendship. Aký poťah si mal od Friendshipu? Ktorý z tých 20 či 30 poťahov a ktorú variantu si mal?
Ďalšia korekcia: Číny nebývajú len lepivé. Dokážu byť aj Európske, niektoré viacej, niektoré menej. Dokonca niektoré píšu v popise, že majú energiu. Bohužiaľ, len píšu... Takže nie zo všetkými poťahmi z číny sa pri topspinoch musíš nadrieť. Určite je medzi nami fanúšik Blitz poťahu, ktorý by sa mohol tiež ohradiť, ale ten je tuším vyrobený v Nemecku.
Ja som skúšal tých poťahov viacero. Jedným z nich bol aj viacej známy poťah od Giant Dragon Superveloce V12. Mám ešte doma hrateľné verzie FX a Soft. Hrateľné sú preto, že ich ten Battle vytlačil. Kvalitou. Cena nehrala rolu.
A potom, neviem, ako sa hráva s lepivými poťahmi, nikdy som s nimi nehral, ale rozumiem, že teraz môžeš hrať viacej naplocho, čo dáva úderom viacej energie.
Moja požiadavka na poťah je, aby som mohol topspin narotovať, prevýšiť spodnú rotáciu s viacej otvorenou raketou a aby to neskákalo za stôl a potom, aby z toho šlo dať aj prudký topspin, ktorý takmer (v mojom prípade zvyčajne takmer vždy) trafí pásku a aby bol nechytateľný. To ten Superveloce V12 mi neumožnil.

Posledná skúsenosť zo soboty. Súper si vypýtal moju raketu, opýtal sa na poťahy, povedal som mu, že od Friendshipu a už skúšal lepivosť. :-) Pravdaže nelepili, tak som mu povedal, o aký poťah sa jedná. Nepoznal to. Povedal som mu, že nevadí, nie je sám, čo to nepozná...

Takže rád by som bol, aby sa poopravila tá, v podstate fáma, že číny sú ťažké, tvrdé, lepivé a musia sa tuniť. Moje nie sú ani ťažké, ani tvrdé (a používam tú tvrdšiu variantu) a netuním ich. Nepotrebujem to. Je pravdou, že možno 80-90% poťahov v minulosti boli presne takéto. Ale doba sa zmenila a je len na škodu, ak si tie údaje niekto nepoopraví. Mám na rakete už štvrtý poťah a moja výkonnosť išla hore, odkedy som prestal riešiť, či Superveloce áno, alebo nie. Dostal stopku, ale nedostali stopku všetky číny. Len ten jeden. :-)

Prajem veeeeeeľa úspechov.

P.S. S Jarom Pavlíkom sa stretávame občas v hale a raz mi vzal z ruky moju raketu a je vidieť, že to je ruka... Lopty posielal na druhú stranu bez akýchkoľvek problémov. :-)
Giant DragonKatana 5P Off
Fh + BhFriendship Battle I H42 2,1
Poděkovali: mandomando

Čínská alternativa 9 měsíců 4 dní zpět #40124

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Tak som sa pozrel na tie poťahy, čo tu msk popisoval:

Pri názve poťahu je dátum prvej zmienky, ktorú som našiel ja. Môžu sa odlišovať od reality, no skôr viacej do minulosti.

Reactor Corbor 2012
999T najnovší poťah od firmy 999 je Super 99T 2015
Dawei Inspirit Quattro 2008
Galaxy Mercury II 2010
Globe 999 2008
Haifu Whale 2 2009
Palio Thors 2010
Sanwei T-88-I 2011
Hurricane 3 min.2008
Skyline 3 tam je viacero možností 2014
Skyline 2 2008
729 Super FX to ani nie je potrebné, ja o ňom viem cca 20 rokov

V roku 2008 som o Rakze nechyroval, neviem, ako to bolo s Donic Platin a pod. možno boli len v plánoch.
Chcel som poukázať len na to, aby sme porovnávali porovnateľné veci.

Prajem veľa úspechov.
Giant DragonKatana 5P Off
Fh + BhFriendship Battle I H42 2,1
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik