ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Lepení potahů

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28067

• jozev2
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, chtěl bych se zeptat, kolik lepidla použít na nalepení potahu. Je rozdíl ve hře, jestli je použito více nebo méně lepidla?? Používám free chack. Děkuji za odpověď
Tiago Apolónia FL 90g

Tibhar evolution MX-P black FH

Tibhar evolution MX-P red BH
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28069

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 95
vice lepidla = vetsi prostor (vetsi vrstva) mezi drevem a houbou = nehraje tolik drevo a jakoby se zvetsi (zesili) houba = potah je rychlejsi. me osobne zatim vzdy stacila 1 vrstva drevo, 1 vrstva potah. nekdo ma radsi mekci pocit, tak da vice vrstev (2-3) na potah, nekdo zase nedava vubec nic na drevo.. musis sam vyzkouset, co se ti bude vic zamlouvat.
Butterfly Fukuhara Ai Pro ZLF, ST, 84g
F: MX-S 2.1-2.2
B: MX-S 1.9-2.0

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poděkovali: jozev2

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28072

• kanys
  • on-line
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
Ahoj, já když lepím nové gumy, tak jde jedna vrstva na dřevo, a dvě slabší na gumu(používáme joola lex nebo x-glue) jsou poměrně řídký. Přijde mi, že se to pak líp sundává ze dřeva když je potřeba a netrhá se. Po nalepení na celou plochu gum dávám knížky aspoň na dvě hoďky, ať si to hezky a rovnoměrně sedne.
Ale třeba vim, že Pepa Medek co u nás hraje Extra dává na první lepení cca 5 vrstev, aby právě vznikla taková ta blána mezi gumou a dřevem, potah je takovej měkčí, sice asi ztratíš trošku kontroly, ale dost to letí.
Ale je otázka co každýmu vyhovuje, ale u nových gum bych řekl že je potřeba líznout i dřevo.
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28076

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 153
Jenže k takovýmu lepení potřebuješ taky Pepovu ruku :laugh:
Mě se osvědčilo dát nejdřív jednu vrstvu na potah (nový), nechat zaschnout, pak jedna na prkno a ještě jednou přejet potah, po zaschnutí slepit a zatížit. Drží to dobře. B)
PS: Lepím Joolou Lex. :ohmy:
JANeS
Donic WSC JOW shape,
Adidas Fibertec Classic,
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 2 roků 3 týdnů zpět od pirát Janes.

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28078

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 61
Již jsem to sem několikrát psal. Dle mojich zkušeností lepím nové i staré potahy 1vrstvou lepidla pouze na prkno. Potah klasicky zaválečkují a ani nedávám žádné zatížení i když to je možné. Potah jde s prkna lehce dolů . Pokud lepím další potah očistím prkno Švédskou útěrkou lehce od starého lepidla. Pokud se dává více vrstev lepidla není to jako u organických lepidel . Více vrstev vodového lepidla podle mojich zkušeností působí spíše jako tlumící hmota. Tento můj postup je že plně se uplatní prkno - potah. To jsou mé zkušenosti které nikomu nevnucuji, je zde i úspora drahého lepidla. Václav :vine
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX
Poděkovali: Helas 70, jozev2

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28079

• mikšík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Václave a mohu se zeptat, jaké používáš lepidlo?
Já jsem to totiž podle tvého návodu zkoušel s Jooola LEX a nedopadlo to dobře...potah se nechytl.
Komenský se narodil v KOMNI!

No1:VODAK Diolen Off Bh:Bty Challenger Attack 2,1mm Fh:Bty Tenergy 05 2,1mm

No2:Joola Chen Weixing Bh:DHS Cloud & Fog 1mm Fh: Bty Tenergy 05 2,1mm

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28080

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 256
Já dávám 1x středně silnou vrstvu lepidla Donic Vario Clean na potah a stejně tak i na dřevo. Nechám zaschnout a pak to ještě 1x zopakuji, Pri pokládání potahu na dřevo lehce tlacim na valecek - tubu od míčků aby se potah rovnoměrně přilepil. Nakonec dám již zkompletovánou palku (hlavu pálky) na rovnou plochu a zatizim knihou.

Info pro lepiče - začátečníky. Nejdříve nalepte jen jeden potah, oriznete nebo ostrihnete a pak se pusťte do druhé strany pálky. Už jsem viděl, že někdo nalepil oba čtverce naráz. To pak jde hodne špatně ostrihnou, ořez nožíkem je nereálný.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 2 roků 3 týdnů zpět od Machy.

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28082

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 153
To Mikšík:Taky lepím celou dobu Lexem a proto ten postup. B)
JANeS
Donic WSC JOW shape,
Adidas Fibertec Classic,
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28083

• Jijed
  • on-line
  • Expert
  • Poctivý trénink - cesta k úspěchu
  • Obdržená poděkování 25
Já lepím potahy lepicí fólií, žádný problem s odlepovaním potahu ani s lepením, potah se po odlepení nesmrskne. Pokud lepím nový potah, má stejné vlastnosti, není ovlivněn vrstvami lepidla, nehledě na odpadnutí problémů se sundávaním lepidla z potahu. Samozřejmě se to dá použít, pokud již máte materiál vyřešen. Cena folie se pohybuje okolo 50 kč. Co se týče změny vlastností potahu, tak se mi s takto nalepenými potahy lépe blokuje i čopuje a spinu tam je dost. Co se týče rychlosti, tak fólie ubere cca. 10 procent oproti lepidlu, což pro mě není na závadu, myslím si, že zase přidá na kontrole (to je můj subjektivní pocit). Já už jsem s lepidlem skončil.
Butterfly GERGELY
Fh. STIGA Mantra S 2,1 mm.
Bh. STIGA Mantra M 1,9 mm.

S tím to už půjde samo :woohoo: :woohoo: :woohoo:
A ono to pořád nejde samo, tomu už nerozumím?‍♂️?‍♂️?‍♂️

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28090

• kabelka
  • Veterán
  • Kdo má rád pinec, má rád lidi!
  • Obdržená poděkování 61
to Jijed: zajímavé ;) A my ve vedlejším vláknu řešíme tlumící folie a houby :ok24

No já naposledy na jaře dával 5-10 vrstev vulkánu jen na prkno. A drží to jak židovská víra také.
Pozn.: hlavně pečlivě rozetřít a nechat uschnout.
motýl - maďar Petr Korbel
Tibhar MX-P (max)
velkej drak Talon OX (1.0mm)

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28122

• vlado
  • Expert
  • Obdržená poděkování 13
zdravím.
ja lepím Free Chackem.. iné som ešte neskúšal a dávam na poťah aj drevo lepidlo.. no nedávam veľa lepidla a najprv natriem poťah chvílu počkám a na drevo trochu neskôr lebo na dreve to rýchlejšie schne.. potom to zaválcujem..

máme u nás hráča ktorý dáva tri vrstvy na drevo aj poťah.. vraví že je to potom rýchlejšie.. áno môže byť lebo je to ťažšia zostava.. tá váha lepidla už je tam poznať.. hraje druhú krajskú ligu takže žiaden začiatočník.. je to ako ked buchnete o niečo ťažším kladívkom..

ale čítam tu že viac lepidla je tlmič.. že by záležalo na značke lepidla ?
Vodák Taranis OFF
Fh Victas V-01 Limber 2.0 mm
Bh Sriver G3 1.7mm

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28123

• tonko
  • Senior
  • Obdržená poděkování 10
ale nie keby si mu zlepil tu istu raketu 1 vrstvou a nevedel by o tom tak kolega by to nespoznal myslim ze je to uz trosku aj o rutine a zauzivanych zvykoch
ja tiez hram neako lepsie v konkretnych kratasoch hahaha

hlavne ze nas to bavi nie?
Dr. Neubauer Gladiator
fh. Bluefire M2 2,0mm
Bh. Dr.Neubauer leopard 1,0mm

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28124

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 61
Na lepení používám Joola X glue / green powery/ nebo Andro Turbo - fix. Václav
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28125

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 61
Ještě dodatek, po natření lepidlem ho nechám max. 10-15 minut zaschnout a lepím potah. Když je teplo tak po 10minutách jen co lepidlo zprůhlední. Václav

Lepení potahů 2 roků 3 týdnů zpět #28131

• vlado
  • Expert
  • Obdržená poděkování 13
tonko napsal:
ale nie keby si mu zlepil tu istu raketu 1 vrstvou a nevedel by o tom tak kolega by to nespoznal myslim ze je to uz trosku aj o rutine a zauzivanych zvykoch
ja tiez hram neako lepsie v konkretnych kratasoch hahaha

hlavne ze nas to bavi nie?

tonko.. ja lepím u nás všetkým poťahy.. to mám ako odpracované brigády.. ale tento hráč si teraz nalepil poťahy sám.. lebo viac lepidla.. u nás hraje druhú krajskú predtým hrával prvú v Bratislave a aj tam bol dobrý.. asi pozná ten rozdiel..

ja ked som si urobil prvú raketu tak všetkým ostali nejak oči stáť ako tá raketa vyzerá.. lebo ja to obstrihnem a potom na brúske obrúsim poťah skoro zarovno dreva.. a raketa je ako ked kúpiš hotovú nalepenú raketu..

chalani predtým mali na to iný systém.. nalepili a obrezali tupým nožíkom.. pozrel som na raketu a opýtal som sa či s ňou niekto dráždil vlčáka..
Vodák Taranis OFF
Fh Victas V-01 Limber 2.0 mm
Bh Sriver G3 1.7mm

Lepení potahů 2 roků 1 týden zpět #28413

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 24
Keď poťah dobre nedrží zvyčajne je problém v lepidle (málo zaschnuté) . To sa asi často môže stať nedočkavcom.... :mnmn . V takom prípade odporúčam zobrať fén na vlasy. Jedna vrstva na poťah jedna na drevo minútku pofúkať fénom a môžete lepiť. Poťah drží 100% ;)
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff
Poslední úprava: 2 roků 1 týden zpět od Dusan779.

Lepení potahů 2 roků 1 týden zpět #28428

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 8
Ahoj Vlado,
jakou technologii používáš k tomu přesnému zabroušení gum?

Lepení potahů 2 roků 1 týden zpět #28446

• brutulus
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 4
Já nalepené potahy ostřihnu nůžkama tak, aby tam zůstal přesah cca 3 mm a pak to zabrousím na hotovo na normální kotoučové brusce. Před lepením potahů nalepím ještě na hranu ochranou pásku, abych při broušení nepoškodil dřevo. Dělám to tak 30 let a výsledky jsou naprosto luxusní.
SpinLord Dornenglanz, Donic Baracuda (DHS Huricane 3, Hallmark Aurora (Giant Dragon Kris Carbon Classics ,

Lepení potahů 2 roků 1 týden zpět #28474

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 8
Mohu se zeptat, jakou pásku? Tu pingpongovou, nebo něco jiného? A jaké zrnění na kotouči? Díky. Chci si to vyzkoušet a nechci si něco provést se dřevem.

Lepení potahů 2 roků 1 týden zpět #28476

• brutulus
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 4
Většinou tu pinpongovou, protože je silnější a když ji líznu bruskou, tak se na dřevo nedostanu. Používám starší pásku, nebo novou rozstřihnu napůl, abych trochu ušetřil. Páska nemusí být přes celou tloušťku dřeva. Pásku po broušení vyhodím a dám tam pak finální novou. Brousit se musí podélně a ne kolmo k rovině potahu. Chce to grif a trochu cviku. Nejhorší je oblast u držátka, kde hrozí jeho poškození o brusný kotouč. Tu oblast dolaďuji boční hranou kotouče. Zrnitost neznám, ale myslím, že na ní zas tak nezáleží. Spíš bych doporučil jemnější. Gumu to krásně bere. Mám obyčejnou malou brusku, co na ní brusím vrtáky, sekery atd. Možná bych doporučil to vyzkoušet na nějakým zkušebním potahu. Nic na tom ale opravdu není, jde to snadno a výsledek je profi.
SpinLord Dornenglanz, Donic Baracuda (DHS Huricane 3, Hallmark Aurora (Giant Dragon Kris Carbon Classics ,
Poděkovali: Karel143
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik