ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Co na Spirita?

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26661

• player
  • Senior
  • Obdržená poděkování 12
Prosím hráče co hrají nebo hráli se Spiritem o typy potahů, co na to sedí a to nejlépe jako hrnec na pr... :prd
Pro hráče 16 let, OP I úspěšnost přes 90% postup do KP, super nohy a výborná koordinace pohybu, žádný plašan a bouchač, topspinář - motač z obou stran blíže u stolu.

B slabší , ale nic strašnýho. Další slabina, někdy ještě moc nečte servis rotace, tak by je to nemělo moc papat a trochu odpustit tu a tam nějakou chybičku. :ok24

Hraje s Tibhar IV L Light Contact a potahy Plasma B 380 a F 470.
Spirita zkusil na přáteláku, už s hodně ohranýma sriverama a pěkně ho to čaplo :sezbl

:dik L
Blokař útočník s materiálem

1. GAMBLER AC HERO feel medium
F 2.0 729 FX Large Pores díky MSK
B 1.5 DM EEL Damping Sponge díky Karel, Porki, Vaníček, Kabelka a Mivoj

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26662

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 73
ja myslim, ze 16ti letej se nauci v pohode se vsim a pozdeji toho vyuzije, nicmene bych mu ted nevolil neco s extra katapult efektem, ale aby to bylo ideal na ovladani potahy jsem moc netestoval, ale na bh bych mu dal treba acudu s2 na fh nevim, hral jsem prevazne s tenergy - jak je ten potah vhodny na to prkno reknou dalsi, ale bohate si myslim mu bude dostacovat 1.9 (treba klasika)

ale primarne v tomto prispevku neradim potahy, ale radim potahy bez prehnaneho katapulto, to prkno to odehraje za nej
vixiv
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm
Poděkovali: mandomando

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26668

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 256
Na Carbon Arylát typu Spirit, Viscaria, Boll ALC, Maze OFF, Galaxy T-8 mohu doporučit středně tvrdé potahy Xiom Omega IV/V Euro verze, dále Donic Acuda S2, Tibhar Evolution MX-P, Donic Bluefire JP03, Joola Rhyzm 425. Nejsou to trampolíny, lecos odpustí a nežerou falše. Zejména Xiom Omega nabízí vynikající kontrolu a přesnost úderů, tento soft na carbon Arylátu sedí jako zmíněná pr..l na hrnci ;) (v mém případě ve fohendu) . Tlouštku potahu bych doporučil 2,0mm, na hru blíže u stolu bohatě stačí.
Můj tip je Xiom Omega IV Euro do Fh a do slabšího backhandu Donic Blů JP 03

Otázkou je, zda takové potahy budou zmiňovanému mladíkovi vyhovovat když se mu líbil Sriver.

Mimo jiné, můj kamarád hrající se Spiritem soutěž KP1 se 70% úspěšností dodnes hraje s klasickou Coppou kterou nepřelepuje a lítá mu to pěkně, rychlost ani spin rozhodně nepostrádá. Takže je dost možné, že nákup nového Sriveru by u výše zmiňovaného mladíka nemusela být trefa vedle když se mu s tím fajn hrálo. Potahy Coppa a Sriver je pro mnohé přežitek, ale více než často vídám hráče kterým by takový potah prospěl více než agresivnější potah nové generace který nemají pod kontrolou.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 2 roků 2 měsíců zpět od Machy.

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26686

• player
  • Senior
  • Obdržená poděkování 12
:dik vixík
:dik Jirko

Xiom OK blu neee myslím, že to bude chtít tu coopu ,se uvidí.

L :)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 2 roků 2 měsíců zpět od player.

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26688

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 543
:)
ahojda,
dřevo se kterým nyní hraje je oproti Spiritu zcela odlišný - je o hodně pomalejší s jinačím feelem, daleko víc odpustí a podstatně déle drží míček.

Spirit je oproti IV - L profi prkno, kde musí kluk počítat s tím, že je potřeba hrát míčky hodně dobře, aby se prkno " neotočilo " proti němu a koule mu nelítaly mimo výseč :)
Sám za sebe bych dřevo klučíkovi ale v každým případě doporučil. V jeho letech s jeho nohama a s výhledem na další perspektivu na tom může jenom vydělat.

Zcela jistě bych nevolil potah typu Sriver. To není vůbec nic proti Sriveru - nakonec 20 roků jsem s ním pinkal...Ono totiž pokud si půjčil raketu na který byl Sriver už delší dobu nalepen a hrálo se s ním, pak je to něco ale úplně jinýho než když si koupí Sriver novej a bude s tím chtít hrát. Vsadil bych Moonbeama :) , že by s novým Sriverem nastalo hezky velký rozčarování...

Když je klučík zvyklej na Skopčáka ;) ,pak bych volil dál taky Skopčáka a souhlasím s klukama přede mnou - potahy by neměly mít zas nějak brutální katapult a měly by být spíše středně tvrdý .
Souhlasím s tipem, co poskytl Kreanga z Mostu :) - za sebe bych volil potah od Xiomu Omega IV nebo V ve verzi, která by se dotyčnýmu nejvíce zamlouvala..
Taková Omega IV EURO myslím splňuje hodně věcí, který klučík potřebuje. Nesbírá nijak moc příchozí rotaci, sama umí vyloudit docela solidní rotaci,odpustí lecjakou chybičku- což bude zkraje, než si zvykne na Spiritovi potřeba a na Skopčáka má dlouhou životnost.

Zcela jistě je ale pro začátek potřeba počítat s tím, že ať tam bude mít jakýkoliv potahy , bude zkraje víc chybovat zejména u volněji hraných míčů nad stolem a kolem síťky - příjem, první blok, první spin.
Zase na druhou stranu jistě nabude na důrazu a kvalitě jeho topspin.
Změny bych se nebál. V jeho letech se zvyká velmi rychle..
Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: player, mandomando

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26707

• player
  • Senior
  • Obdržená poděkování 12
:dik Karle
L :)

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26780

• Rosssssik
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Na spirita mi nejlépe sedla acuda s1,také ale s2,nebyla špatná...byt to jsou spíše potahy s větším katapultem..kolega/jemuž jsem dřevo prodal/ tam má tenergy,ale hraje trochu zvláštní styl.
/Na plastové míčky,obecně,je myslím větší katapult přínosnější,nemají takový odskok,dřve padají dolů,ikdyž je vše o zvyku,a stylu hry/

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26791

• player
  • Senior
  • Obdržená poděkování 12
:dik Rosssssik
L

Poslední úprava: 2 roků 2 měsíců zpět od player.

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26793

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
V Malej Skale bol tuším Vlasta ktorý mal spirit a na forhende Tibhar MX-S.Hovorím to preto lebo z tejto kombinácie som ešte nevidel tak namotaný plast po topspine a to hovorím smrtelne vážne aj keď ten pán už má svoje roky motá mu to sakramentsky dobre.Neviem si predstaviť ako by s tým trieskal taký Klemo. :TT1
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:TIBHAR MXS 1,9mm.
BH:NEUBAUER AGRESSOR 1,3mm
4.LIGA.

Co na Spirita? 2 roků 2 měsíců zpět #26800

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 226
U Vlastíka je to technikou....potah pomůže ,ale není rozhodující.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Poděkovali: pirát Janes

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30452

• Polda
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj Machy, čtu tvůj příspěvek ohledně potahů, mimo jiné i na dřevo Timo Boll ALC. Na tomto dřevu mám na zkoušku Xiom Omega euro IVn na FH v maxu a na BH v tl. 2.0. Přijde mi to z obou potahů takové tupé bez rotace. 2 -3 tréninky jsem s tím odehrál, perfektní kontrola, rychlost naprosto vyhovující, ale ten spin. Topspiny z FH, které odehraji s potahem Rasant grip v maxu mi soupeř často nevezme nebo často špatně blokuje. S potahy Omega mi berou téměř vše a bez velkých obtíží. Můžeš poradit čím to ? Díky Polda

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30458

• spondik
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 31
Polda napsal:
Ahoj Machy, čtu tvůj příspěvek ohledně potahů, mimo jiné i na dřevo Timo Boll ALC. Na tomto dřevu mám na zkoušku Xiom Omega euro IVn na FH v maxu a na BH v tl. 2.0. Přijde mi to z obou potahů takové tupé bez rotace. 2 -3 tréninky jsem s tím odehrál, perfektní kontrola, rychlost naprosto vyhovující, ale ten spin. Topspiny z FH, které odehraji s potahem Rasant grip v maxu mi soupeř často nevezme nebo často špatně blokuje. S potahy Omega mi berou téměř vše a bez velkých obtíží. Můžeš poradit čím to ? Díky Polda

no já bych řekl že rasant grip má nižší oblouk a aby si to dostal na desku musíš tam dát víc přední rotace. a omega ti udělá oblouk sama.

;)
všechno jinak....

viscaria
BH tibhar evolution els 2,0
FH profi rhyzm max

hanno ;)

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30461

• Dusan779
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 24
Súhlasím s Machym, dnes som po roku zo šuflíku vytiahol Omegu V Euro čo mi vobec nesadla na celodrevo tak šla do šuplíka. Nalepil som ju na Viscu nemiesto Rakzy 7 soft ( v pasivnej hre paradička, ale ked chce človek trochu pritlačiť tak je to trampolína takže treba byť k súperový vždy jemný :TT1 ) a prote ta Omega hrala fantasticky na BH všetko čo potrebujem a žeby tam bolo menej spinu som nezaregistroval ked som si otačal raketu na FH som mal Teny 05 a samozrejme pocitovo potah úlne iný , ale nevšimol som si, že by tam bol niejaký extra rozdiel v spine :nieg
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff
Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Dusan779.

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30468

• Machy
  • Super Veterán
Momentálně větrám Viscarii s Omegou IV Euro max + Omegu III Euro 2,0mm. Omega IV Euro hraje podle očekávání parádně, ta přesnost a kontrola tam je opravdu výborná, na hru ze střední vzdálenosti stvořená. V porovnání s Blů M1 se podstatně méně nadřu, protože M1 neodpouští nedotažení úderu. Om4 lecos odpustí , je skákavější a tak zase hrozí přestřelení desky. U spinu jsem se trochu pozastavil, nějaký velký brus tam necítím, ale je třeba si uvědomit, že jsem ten potah ráno nalepil VOC lepidlem a večer si hodinu zapinkal. Spinovat to začne až to VOC lepidlo zavadne a potah se více ohraje, to je vyzkoušené.

Poldo, vydrž pár tréninků, po nějakých 8-10 hodinách budeš vědět více. Třeba ten spin budeš stále postrádat, třeba přijde a ještě se v Omega IV najdeš u jiných dovedností ;) Stejný problém jsem měl s potahem Bluefire M1, nový moc nehrál a do toho ještě mlaskal :cheer: , 3x jsem ho opustil abych se nakonec k němu vrátil a odehrál 2 fajnové sezony :1ka

Edit:
V lize jsem u několika hráčů zahlédl na Spiritu potah Tibhar Nimbus. Díky dovednostem majitelů byl ten spin parádní, často konečný .

Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Machy.

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30481

• Polda
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj Machy, díky za odpověď. Zkusím ještě vydržret nějaký čas a uvidím. Třeba se opravdu potah ještě rozehraje. Když ne, zkusím na mé dřevo Timo Boll ALC ještě něco dalšího. Ještě mi prosím Tě řekni jaký herní rozdíl je mezi potahy Omega Euro IV a Omega Euro III ?

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30493

• Machy
  • Super Veterán
Polda napsal:
... jaký herní rozdíl je mezi potahy Omega Euro IV a Omega Euro III ?

Omega III a Omega IV v Euro verzi jsou dva naprosto odlišné potahy. Om3 je středně tvrdý ofenzivní potah s nízkou dráhou letu, vhodný především na bloky, kontry a závěrečný zámaz. Doporučil bych ho na Bh stranu, ale pokud se hráč pohybuje blíže u desky, tak by mohl dobře fungovat i na Fh straně.
Omega IV Euro je vyloženě topspinový potah s vyšším obloučkem. Tento soft je vhodný především pro hráče kteří se pohybují ve střední vzdálenosti nebo pokud máme tloušťku max tak i dále od stolu (klidně 4m). U tohoto potahu dominuje přesnost a cit, vždy vím co a jak jsem zahrál. Na hru blíže u desky bych doporučil tloušťku 2,0mm neboť max už je celkem trampolínka která míček ráda hodí za stůl, samozřejmě záleží na tom jak rychlé dřevo máme, o šikovné ruce nemluvě :) . Pro výbornou kontrolu jsem Om4 zkoušel i v bekoši a pokud bych chtěl hrát více na jistotu, tak v tloušťce 2,0mm si ho tam dokáži představit, dokonce s tou myšlenkou dlouhodobě koketuji :blush:

Suma sumárum: Omega III Euro je na vhodná spíše na agresivnější přímou hru, Omega IV Euro pro spinově orientované hráče ;)

Co na Spirita? 1 rok 10 měsíců zpět #30535

• Polda
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj, díky za vyčerpávající odpověď. Zkusím to ještě s Omegou Euro 4 a uvidím. Díky moc.

Co na Spirita? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43651

• player
  • Senior
  • Obdržená poděkování 12
Prosím radu,

Hrajete někdo na tomto dřívku s def a sedí?
Pokud ano, který vybrat?
Já vybrala dle tabulek podle točivosti BTY tackiness Chop , Tibhar super 40 a BTY tackifire c soft a teď prosím radu, který :dik

L :ping

Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik