ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Zmenšování potahů

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21614

• Irto
  • Expert
  • Obdržená poděkování 69
Ahoj,

Chci se zeptat zda to co sleduji ve svém okolí také někdo pozoruje. .

Zjistil jsem že některé potahy konkrétně třeba Acuda S2, Bluefire m2 ve 2mm, nebo joola rhyzm 425 se postupně zmenšují a jako by srážejí na pálce, pokud to člověk ořízne přesně podle dřeva stane se mu že po cca 1-2 měsících je potah o 1-2mm menší než dřevo.

Předem upozorňuji že jsem tento efekt zažil sám u Acudy a Rhyzmů, také jsem ho viděl u různých hráčů a minimálně u sebe vylučuji že bych na potah v době lepení tlačil a tím ho natáhl.

Řešení je ooříznout potah o 1-2mm větší než je ořez dřeva. Zajímají mě proto vaše zkušenosti a rád bych zjistil potahy který tento efekt mají.
Primorac Off- Japan
Fh/Bh Tenergy 05
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21619

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 244
Mě se scvrkly softy Omega III, Bluefire M1+M2, Victas V01 Stiff, Tenergy 05. Některé z nich už na pálce, jiné po sundání a opětovném nalepení.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Donic BlueStorm Z1 max

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21623

• mikšík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
to je normální, potah pracuje, houba se při lepení trošku nafoukne a roztáhne, až lepidlo zaschne, tak se zase smrskne, nehledě na to, že dost lidí to při samotném lepení "natahuje", byť třeba jen trošku a nevědomky

vyřešil jsem to tak, že jsem podruhý přelepil vulkánem, kterej ten potah spolehlivě nafoukl
Komenský se narodil v KOMNI!

No1:VODAK Diolen Off Bh:Bty Challenger Attack 2,1mm Fh:Bty Tenergy 05 2,1mm

No2:Joola Chen Weixing Bh:DHS Cloud & Fog 1mm Fh: Bty Tenergy 05 2,1mm

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21627

• Lodyha
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Zdravím, určité řešení vidím pouze v tom, že je třeba s tímto nepříjemným průvodním jevem tj. smršťováním potahů předem počítat ( protože to už známe ) a při ořezávání nových potahů prostě nechávat potah přiměřeně větší než dřevo .... s určitou rezervou - dle mne s přesahem třeba až 2 mm.
Přesně tak, jak to již napsal ve svém úvodním příspěvku Irto :ok24 .
V relativně krátkém čase se potah smršťuje, s častějším počtem přelepování je toto zmenšování potahu stále patrnější a jeho okraj se přiblíží k okraji dřeva a někdy bohužel až za něj. Potah je pak už menší než naše dřevo :( .
Toto je už známé a nové potahy si proto nechává rozměrově trošku větší dost zkušených hráčů širší střední úrovně. Jenom ti nejlepší špičkoví hráči, např. reprezentanti, kteří si můžou dovolit z jiných hledisek potahy hodně rychle vyměňovat - po měsíci nebo po dvou - potah prostě definitivně strhnou a někomu jej zadarmo věnují nebo jej za nizoučký symbolický peníz prodají.... a díky jim za to!
Které potahy tuto rozměrovou nepříjemnost dělají ovšem nejvíc nevím, ale budou to potahy s největší diferencí tense mezi vrchní gumou a spodní měkkou spongií.
Poslední úprava: 2 roků 4 měsíců zpět od Lodyha.

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21629

• bodkacik
  • Expert
  • Obdržená poděkování 28
Tiež som si to všimol. Acuda s2 to robieva, ale všimol si aj to, že veľa záleží od spôsobu prikladania potahu pri lepení. Tam sa natiahne a potom nasledne zmrsti, ked sa odlepi. Ked si na to davam pozor, potah ostane rovnaky aj po odstrihnuti.
Stiga clipper
fh acuda s2 max
bh acuda s2 max

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21630

• mandomando
  • on-line
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 71
všimol som si to tiež okrem tu už spomínaných poťahov aj u poťahu rakza 9 :ohmy:
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21631

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 31
neznam soft kterej by se nesmrstoval ;) o neco se povede ho natahnout vulkanem (s toluenem) nebo lampovej olej ;)

pokud chcete jet jen čistě na vodní lepidla tak si nechat tech 1,5mm na smrsteni.

hlavne mi prijde ze jak vyprchává tuning z fabriky tak se potah smrštuje.
všechno jinak....

viscaria
BH rhyzer 48° 2.0
FH rhyzer 48° 2.0

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21636

• skopy
  • Senior
  • plastové balony nejsou "Roteiro"
  • Obdržená poděkování 22
U nás v oddíle se takto smrskávají Blue fire M série. Ale hodně také záleží na lepidle a na způsobu lepení - často lidé válečkují silou a roztahují již předepjaté potahy. Nejvíc se pak smrskávají potahy lepené lepidly od Jooly, navíc se potahy po sundání kroutily.

U Free Chacku jsem toto nezaznamenal a proto jsem na něj přešel. Nanesu vrstvu na dřevo a na potah a nechám zavadnout a poté přiložím potah a lehce uválím. Takto nalepený potah se mi nesmrskává....

Takto za poslední dobu lepen Spinart, Rasant grip.
Primorac Carbon
Fh: T 05 2,1
Bh: T 05 2,1

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21638

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 230
KAŽDÝ poťah sa po nalepení zmenšuje. Niektoré viac, niektoré menej. Záleží len na tom ako dlho ich máte nalepená. Ten čo s tým hrá tri týždne to ani nestihne spozorovať. Zmenšovali sa aj klasické poťahy ako Sriver a to dokonca aj vtedy, keď sme neprelepovali. Zmenšia sa dokonca aj čínske poťahy. Zmenšia sa či ich lepíte VOC Free lepidlami, alebo Vulkanom.
Ja poťahy nikdy nerozvalcujem, len ich pritlačím a aj tak sa zmrsknú. Zrejme už z výroby sú niečím napustené a keď to vyprchá rozmer sa zmenší.
Treba si poťah obstrihnúť s miernym presahom a máte pokoj.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21641

• trener
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
No a je to venku,ted je jasny,proc je tolik potahu v bazaru s malym orezem. T. :sezbl
Andro KSHZ fl 85g
Fh: Donic bluefire M1 max black
Bh: Dornenglanz ll ox red

Joola Rosskopf Emotion fl 85g
Fh: Donic Coppa X1 2.0 black
Bh: Hellfire ox red

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21692

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Ja som tento problém mal jedine s Rakza 9. Rakza 7 mi to nikdy neurobila. Ani žiadne iné poťahy, ani čínske.
Dokonca tá Rakza 9 sa mi na mieste, kde mám palec (mal som ju na fh) úplne rozleptala. Nikde inde, len na mieste, kde bol palec.
Giant DragonKatana 5P Off
Fh + BhFriendship Battle I H42 2,1

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21705

• Drta.tom
  • Expert
  • Obdržená poděkování 30
spondik napsal:
neznam soft kterej by se nesmrstoval ;) o neco se povede ho natahnout vulkanem (s toluenem) nebo lampovej olej ;)

Další ne úplně legální možnost jak natáhnout potah je použít speedglue - speedglue obsahuje VOC a lepidlo. Místo bílé sr...y použijete speedglue. - akorát Vám to může poněkud zrychlit raketu.

Někteří výrobci VOC napouštějí potahy (např. čínský Sanwei - na každém jejich potahu, co jsem měl v ruce byla informace o max. obsahu VOC, který potah má.

Já jsem speedglue skoušel na oživení starších (a trochu zmenšených) potahů Sanwei T88-I a trochu to fungovalo, ale že by se potah nějak zázračně zrychlil, tak to tedy ne. Je nutné mít ale na paměti, že T88-I je potah s relativně tvrdým vrškem i houbou - měkčí euro potahy mohou reagovat více. Potah po aplikaci speedglue povyrostl na správnou velikost.
FH Palio AK47 RED
BH Palio AK47 YELLOW
Galaxy Venus V-14, Palio TC6 off

Historie:
Palio Hidden Dragon Biotech
Palio Hadou Biotech
Galaxy Jupiter, Sanwei Taiji
KTL Falcon
KTL Red Diamond Pro blue sponge
KTL Red Diamond Mechanical
Sanwei T88-I (No Target a Target),
Sanwei Target
Sanwei Gears

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21706

• Lodyha
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
maroko, to myslíš vážně v tvém příspěvku? Já Tě měl za již zkušeného, ale....zde se tvá zkušenost nějak neprojevila, sorry. Tak Tobě se potahy opravdu nesmršťují - tedy mimo tu jmenovanou Rakzu 9? Tak to buď hraješ nějakými neznámými potahy vyráběnými na Marsu nebo Ti chybí ta přiměřená zkušenost s různými potahy.
Mimochodem, proč myslíš, že se zde na tt-fóru nabízejí tak hodně často různé zánovní potahy - např. i Tenergy 05 - tak malinké ? Až je to úsměvné s těmi rozměry.
No, protože dělají právě tu nepříjemnost, kterou jsme v předchozích příspěvcích na tomto vlákně popsali.
Nebo snad, že by ti hráči zde, nabízející tyto směšně malinké potahy, měli svá dřeva tak často jen s "pidi" rozměry 151 mm x 147 mm nebo, že by ostřihávali své potahy úmyslně menší než svá dřeva? Velký úsměv.

A která tato dřeva (modely,výrobci) to, prosím, konkrétně jsou ? :mnmn
To si rád přečtu. Tak čím to asi bude, co myslíš?
No přeci tím smršťováním různých potahů..., nebo ne?
:sezbl

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21718

• bodkacik
  • Expert
  • Obdržená poděkování 28
Lodyha ukludni sa, preco by nemohol mat pravdu. Dal som si namahu a pohladal som stare potahy, ktore mam uz 2 mesiace strhnute a 2 mesiace sa s nimi hralo ACUDA S2 max. prilozil som ich k rakete a cuduj sa svete - NEZMENSILI SA ANI O MM! Kedze viem ze si davam pozor pri lepeni ze ich nesmiem natiahnut ani chlp, tak sa mi potvrdilo, co som pisal vyssie - k zmenseniu potahu dojde v dôsledku natiahnutia pri lepení. Nasledne ho odstrihnete nasponovany a ked ho odlepite tak je logicky kratsi. Uvedomit si, ze pri danej dlzke stvorca aj lahkym tlakom dokazete natiahnut potah kludne o 1 - 2 mm. Vsak je z relativne tenkej gumy a nie z ocele. Takze tam by som hladal v prvom rade chybu. Ano vplyvom vulkanizácie a zvetraniu potahu moze v priebehu desaťročí dojsť ak samovolnemu zmenšeniu :1cka
Stiga clipper
fh acuda s2 max
bh acuda s2 max
Poděkovali: mandomando

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21720

• Lodyha
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
to bodkacik: neboj, já klidný jsem, ale když už reaguješ, tak se snaž věcně odpovědět na otázky, vyplývající z mého příspěvku, to si pak opravdu rád přečtu...
Nezmenšují se snad nové potahy po nalepení, ostřižení a především při opakovaném přelepování? Naprostá většina toto dělá a také proto sem toto vlákno někdo (Irto) vložil. Ano, je rozumné připustit vyjímky mezi potahy, které tuto nepříjemnost nedělají.
Bohužel, ale u té masivní většiny moderních potahů (s novými materiemi a s novou technologií, předpínání atd) nás jejich smršťování trápí a nemůžeme prostě na to zapomínat. To je prozatímní výstup z té diskuse...

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21721

• Irto
  • Expert
  • Obdržená poděkování 69
No já myslím že testuji docela dost, a netvrdím že se nězmenšují některé potahy vůbec, ale poměrně malé zmenšení mám třeba na potazích Tibhar FX-P ty se mi prostě zdají pořád stejně veliké jak jsem je ostřihl, To samé u rakzy 7.

Ta debata spiše má jít k tomu které potahy se opravdu zmenšují a výrazně, zde si dovolím aspoň já za špekulovat mi opravdu přijdou nejvíc se zmenšující potahy od Donicu a jooly ale tím netvrdím že mám pravdu.

Jinak souhlasím s tím že dnešní lepení je o jemném přiložení a pak zatížení. Jinak dost často vydím že lidé lepí tak že potah prohnou a to výrazně sice na něj netlačí ale tím prohnutím ho v podstatě natáhnou. Protože je zajímavé že často je potah více zmenšen délce než v šířce.
Primorac Off- Japan
Fh/Bh Tenergy 05

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21732

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Tak idem na to:
Poťahy, ktoré sa mi nezmenšili ani náhodou:

YASAKA Pryde 2,0 a max
YASAKA Pryde 40 max
YASAKA MarkV HPS max
YASAKA Rakza7 max a 2,0
KTL Golden Star 2,2
LKT Rapid Speed 2,0 a 2,2
Giant Dragon Superveloce V12 FX 2,1
Giant Dragon TopEnergy max (tuším 2,2)

Podľa mňa to bude nevhodným lepením. Ja som si orezal už nalepený poťah raz a nikdy viacej. Už len Jan Owe mal horšie ostrihaný poťah ako ja. Odvtedy vždy prikladám poťah nasucho, označím ceruzou alebo perom, čo je po ruke obvod rakety ostrihnem, nanesiam lepidlo na poťah a potom na drevo. Keď sú obe vrstvy priesvitné až potom prikladám opatrne poťah na drevo a JEMNE prevalcujem prázdnou nádobou od peny na holenie.

Jedine Rakza9 sa mi zmenšila tak, že som to musel "kamuflovať" drevom, červeným Allwood od YASAKA. :-)

Takže to je moja skúsenosť. A že je to tak, tak veľa z týchto poťahov skončilo v druhých rukách, zväčša žiakov, ktorí by si takýto poťah nekúpili a hrali s niekoľkoročnými starými poťahmi.

Čo sa týka lepidla, používal som len dve značky:
Donic, Vario Clean a potom od YASAKA.

Posledne som skúšal nalepiť aj s disperzným z tuby, lebo lepidlo došlo a mňa svrbeli ruky a strhol som a lepidla už bolo málo. Tak som v sobotu bol na nákup v PL a priniesol som si za pár centov a už mi to tak ostalo. Ale vy to nerobte. :-)

Stačí takáto odpoveď?
Poslední úprava: 2 roků 4 měsíců zpět od maroko.

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21733

• bodkacik
  • Expert
  • Obdržená poděkování 28
A preto som to sem napisal - ACUDA S2 max, dokonca som nasiel este dalsie starsie kusy, prirovnavam a nezmensili sa ani o chlp! Strihám presne podla dreva, ziadne rezervy a pod. MOJ nazor je jednoznacny, ked to pritlacate vselijakymi valcekmi, predlaktiami a kadecim inym, tak ich natiahnete. Nehovoriac o tom, ze polovica ceskej republiky lepí vulkanom. U nas v kraji poznam len dvoch, ktorých som na vlastne oci videl lepit vulkanom a z toho je jeden Čech :D S inymi potahmi nehravam, takze neviem povedat, ale ACUDY su od DONICU. Mohol by som este porovnat ACUDU p2, ktoru mam doma odlepenu, ale s tou som hraval na inom dreve, ktore uz nevlastnim. Dam si ale tu namahu a v piatok pojdem na trening za hracom, ktorý ho má a porovnám. S výsledkom Vás oboznámim. BTW na Acude p2 bolo tolko tuningu od výroby, ze ten potah sa rosil v puzdre sám zo seba.
to LODYHA: 1. odpoveď na tvoju otázku: myslím si, že Maroko to myslí vážne, prečo by to písal.
2. nehrám s poťahmi vyrobenými na Marse, sú to Acudy od DONICU a tie su Made in Germany, nie Made in MARS.
3. skúsenosti s inými poťahmi síce nemám, ale mám dobre v pamäti časy, keď som aj ja pritláčal poťahy k drevu všelijako a potom som sa velmi cudoval, preco su po odlepeni mensie. Zmenil som technologiu lepenia a zmensovanie sa odstranilo.
4. sám si odpovedal na svoju otázku, keď si rozoberieš rozmer 151x147 mm, pritláčaš poťah v smere rovnobežnom s rúčkou, preto zákonite druhý rozmer je menší, lebo v tomto smere sa viacej natiahne.
5. Hráči to úmyselne nerobia.

Dúfam, že som ti dostatočne vecne odpovedal na tvoje otazky.
Stiga clipper
fh acuda s2 max
bh acuda s2 max

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21734

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
:1cka

Zmenšování potahů 2 roků 4 měsíců zpět #21735

• Hed
  • Senior
  • Obdržená poděkování 14
Pratele, tak jako kazda strana mince ma dve strany, tak i tady.
Dle meho se nejvice potah natahne pri lepeni.Pouzity zpusob je zasadni.Drive se hodne valeckovalo.
I valecky se na to prodavali.Prohnuti pri lepeni je zanedbatelne pro velikost.
Kdyz lepim novy ctverec snazim se prejet valeckem co nejlehceji.
Kdyz lepim stary tak ho valeckem dotahnu presne na rozmer prkna.Lepim tim co mi prijde pod ruku, nejcasteji Vulkanem ;-).
A ted to hlavni.Tim jak natahnete potah ovlivnite jeho vlastnosti.Natahnu vice mam slabsi houbu a opacne.
Nedavno jsem nalepil novy potah.Shodny s predchozim.A velmi velmi jemne.Jak jsem pak byl prekvapeny ze nejak zrychlil.....
Takze kazdy asi lepi jak byl zvykly a toho se drzi pokud nemeni typ potahu.V opacnem pripade si musi privykat pozmenenym vlastnostem
Toto je me vlastni pozorovani za ty roky co jsem kdy lepil a ze jsem toho vyzkousel.Nikdy jsem neprelepoval pred zapasem jak bylo kdysi zvykem...
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik