ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tackiness Drive

Tackiness Drive 3 roků 5 měsíců zpět #14132

• gambran
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, má někdo z Vás zkušenost s potahy BTF Tackiness Drive síla potahu 2,1mm? Jak se Vám s nimi hrálo či nehrálo a vůbec mě zajímají všechny postřehy. Díky
Donic Appelgren Allplay
Fh: Acuda S2 2,0 - bezkonkurenční :)
Bh: Feint Soft
Poslední úprava: 3 roků 5 měsíců zpět od gambran.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: hroch

Tackiness Drive 3 roků 5 měsíců zpět #14137

• mandomando
  • on-line
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 82
no z 21mm Déčkom tu asi nehral nikto skôr z 2,1mm :TT1 ale je to poťah s veľkou kontrolou a spinom :1cka vhodný nielen pre defenzívnych stratégov :ping ale aj allround hráčov milujúcich pomalé vyrotované topspiny :love hrá dobre na širokej škále driev od Def až po Off+ záleží od toho aký štýl hry preferuješ. Hral som ho na Darker 7P-2A Def ale aj na T-1 a T-11 a kontrola aj spin super :vine
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

Tackiness Drive 3 roků 5 měsíců zpět #14139

• gambran
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
pardón, oprava 2,1 mm
Donic Appelgren Allplay
Fh: Acuda S2 2,0 - bezkonkurenční :)
Bh: Feint Soft

Tackiness Drive 2 měsíců 4 týdnů zpět #42704

• sara11
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 13
Ahoj, trochu oživím toto téma. Mohl bych poprosit někoho z Vás,kdo by mi mohl popsat jak velký rozdíl je v rychlosti, kontrole a spinu mezi 1,9 a 2,1. Děkuji za každý postřeh.

Tackiness Drive 2 měsíců 4 týdnů zpět #42707

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 514
:)
ahoj, ač je to k nevíře, tak s potahem Tackiness Drive bych i nějakou zkušenost měl.
Osobně ten rozdíl mezi 1.9 a 2.1 nijak extrémni nevidím.
Rotaci tam vidím stejnou, ovladatelnost nebo chceš li kontrolu pak drobet lepší u 1.9 a rychlost bude a je odvislá hodně od toho na čem to budeš mít nalepený.
U těhle potahů se leckdy může paradoxně jevit 1.9 rychlejší než 2.1
Proč?
Protože při ostře hraným míčku se míček u 1.9 snadněji " procvakne " až na dřevo a rychlosti a razanci úderu potom hodně přidává dřevo, což u 2.1 není tak markantní.
Takže jestli hraješ Tackinessem Drive na celodřevu a spíš údržbu, pak 2.1 je drobet rychlejší. Pokud hraješ víc zostra a máš třebas dřívko s kompozitem, pak bych řekl, že 1.9 se ti bude zdát rychlejší než když budeš mít 2.1.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: iči

Tackiness Drive 2 měsíců 4 týdnů zpět #42708

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
Karle presne tak to vidím i ja.Včera som bol u predajcu u nás v Banskej Bystrici a lepil mi na hinokikarbón Xiom Strato Tibhar MX-S v hrúbke 1,9mm.Presne o tejto téme sme polemizovali.1,9mm je na karbónoch prieraznejši pri tvrdých úderoch hlavne pri smečovaných či drajvových ako 2,1 pretože loptička rýchlejšie vplyvom tenšej špongie precvakne do hinoki- karbónu a vlpyv kompozitu sa násobí markantnejšie ako na celodreve.Spin by mal byť o máličko väčší na 2,1mm pretože hrubšia špongia s topsheetom viac kefuje loptičku čo sa týka pri hornej rotácii.Pri servise naopak pri spodnej rotácii čiže čopu vylúdi 1,9 a ešte lepšie 1,7mm väčšiu spodnú rotáciu ako 2,1 mm.Na bloku 1,9 mm oproti 2,1 má výhodu v tom že je kontrolovanejšia a odpustí viac pri nie príliš presnom zatvorení uhla rakety.Hrubšia špongia viac katapultuje loptičku vo všeobecnosti a má výhodu pri strednej vzdialenosti od stolu.Pri tvdých topspinoch súpera blízsko stola chytaním pasívnym blokom je 1,9mm tiež istejšia pretože maxka je ako trampolína tým pádom ak nemáš správny uhol odstrelí ti loptička von za stôl viac ako pri 1,9 mm.Všetko závisí od toho koľko máš natrénované,aké údery hráš, čo v tvojej hre prevažuje a čo si môžeš dovoliť aby to neutrpelo na tvojej hre v chybovosti úderov.Kto hrá pri stole podľa mňa mu plne postačuje hrúbka 1,9mm s ktorou sa dá hrať všetko istejšie a presnejšie na stôl a to nám ide. :)
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:TIBHAR MXS 1,9mm.
BH:NEUBAUER AGRESSOR 1,3mm
4.LIGA.
Poslední úprava: 2 měsíců 4 týdnů zpět od iči.

Tackiness Drive 2 měsíců 4 týdnů zpět #42747

• sara11
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 13
Pánové děkuji za poznatky. Pořád jsem hrál s rychlejšími potahy a Tackiness se mi válel doma a nějak jsem ho neřešil. Když jsem si ho pořídil, tak jsem ho nalepil na Crest Off, říkal jsem si, že pomalé potahy na rychlém dřevě s dobrou kontrolou budou paráda a že to bude výhra, ale opak byl pravdou, míčky odskakovaly pryč, na pálce nebyl žádný cit, prostě strašný, nedalo se s tím hrát, tak jsem je hodil do šuplíku a neřešil je. Minulý týden jsem je jen tak z nudy zkusil nalepit na Korbela Japan a najednou přišla veliká změna. Výborný cit, krásný příjem, akorát mi chyběl spin. Nedalo mi to a řekl jsem si, že přelepím na Vodák Hinoki Carbon a že to bude v pohodě. Výsledkem bylo něco podobného, jako s Crestem. Tyhle potahy mi prostě s carbonem nesedí. Poslední pokus byl, že to nalepím na Violina a uvidím. No a paráda, skvělý cit, příjem blok, útok, jsem úplně nadšený, co se děje. Dnes jsem se vrátil z tréninku a mám dva super skalpy. Jednoho kolegu jsem ještě nikdy neporazil a jednoho jen jednou a dnes jsem porazil oba dva. Připomínám, že hraji OP2, taže žádné velké hry, ale i tak veliká spokojenost. No a co jsem chtěl vlastně říci, že díky Vašim poznatkům nebudu dále nic pokoušet a zůstavám u 1,9. Myslel jsem, že s 2.1 získám větší spin, který mi trochu chybí, ale na úkor kontroly to neudělám. :vine
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik