ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Náhrada Palio WP 1013

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37836

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Ahoj hraji s potahem Palio WP 1013 v 1.5mm, coby pomalejší polotrávou vhodnou na blok u stolu s výrazným padajícím efektem. Podobně jako u Dawei 388c1 však přijde pokaždé v jiném obalu a jinou houbou. Výdrž Palia se rovněž nezdá nic moc.

Chtěl bych proto přejít v půli sezóny na jiný sendvič s naprosto stejnými vlastnostmi jako Palio, protože těmi mi zcela vyhovuje. Požadavek je na výdrž potahu. Díval jsem se na nabídku jiných výrobců, ale nejsem z toho moc moudrý. Zaujalo mě od od Neubauera Aggresor nebo KO, popřípadě od MateriaSpecialized Hellfire.

Prosím nemáte nějaké zkušenosti s Paliem a alternativou k němu.

Vixiv

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1, Butterfly Tenergy 05;
Bh: Palio WP1013, Dawei 388-C1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37837

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 208
Prečo riešiš životnosť u poťahu za 8 USD? Ak ti vyhovuje, kúp si 3 naraz a máš postarané na celú sezónu.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Poděkovali: mandomando

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37838

• kajja
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Z vlastní zkušenosti a to nejsem žádná mlátička: tento potah vydržel 3 tréninky a to je extrémně málo. Ťuplíky lítali na všechny strany a tak jsem šel zpátky k Daweiku.
Dobře se mi hrálo s giant dragon talon, tuším 612, měl ho porki. Byla to slušná prašivka a ne moc rychlá
Gergelka
F: Rasanter 42 2,0
B:Dawei 388 c-1 1.8

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37839

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Resim, protoze ta guma je pokazde jina a ja bych chtel docilit toho, ze kdyz objednam potah tak vim presne co dostanu, ne ze jednou prijde houba 35st a jednou 40st.

Jde o princip a je jedno kolik guma stoji.

Klopic, to co jsi napsal vim i bez tveho popichnuti, hledam alternativu k potahu, ne nejake pseudo reseni

Diky za konstruktivni prispevky.

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37840

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Kajja vydrzel tri tejdny a vypadl prvni spunt, jenze on hraje pro me vyrazne lip jak dawei, je plossi a lip se do toho tlaci. Navic co si budem rikat, tak dawei taky prijde pokazde jiny resp. houba. Gd jsem tu koupil jednou na foru a potah prisel ve stavu kdy ve stredu gumy byla odlepena houba od vrsku, takze budto to bylo nekym lepeny jako ox nebo kvalita je stejne bidna.

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37849

• wanna
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 49
tak pepo u gd bude kvalita dobra to byla vyjimka ja bych viděl alternatvu u friendship 563-1(pozor nekolik druhu 563 duležita je čislice za pomlčkou) neskakavy prašivy jisty blok a v 1.5 super kontrola ale je dost pomle v 1.8-je to kapku lepší
mam ho ve skřini tak pisni pokud budeš chtet vyzkoušet
gergelka
rakza 7
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37852

• kajja
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Ano s těma houbami je potíž, jenže najít náhradu za daweiko se mi nepodařilo.
Gergelka
F: Rasanter 42 2,0
B:Dawei 388 c-1 1.8

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37854

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Kluci je mi jasne jake dalsi varianty existuji, ale furt se tocime v cinach. Jasne, jsou levne na testy, ale nevyzpytatelne kvalitou, to vlakno smeruje k alternative jak pro palio a dawei v polotravach klasickych vyrobcu.
Karel napsal, ze nic nenasel, proto jsem zamerne uvedl priklad novejsich gum, je jasne, ze kdyz nic clovek nenajde, vrati se k osvecenemu a koupi za rok tolik gum cinske provenience, kolik si zivotnost bude zadat, jak zminoval Stano. :-)

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37856

• wanna
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 49
u frsh bych se kvality nebal tam je to přece jen dobry oproti dawei
gergelka
rakza 7
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37857

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 181
Pepo ,mám GD 612 a je v pohodě.
Ale je fakt , že u jednoho jsem měl minulý rok uznanou reklamaci na odlepení topsheetu od houby.
Můj současný kus je zcela OK.
Pokud bych chtěl jít do dražšího zaručeného a prašivého potahu od evropské firmy , volil bych Dr.N. Agressor.
nikdy jsem s ním nehrál , ale podle popisu mi přijde podobný 612 , zřejmě s vyšší univerzalitou a kontrolou.
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL
"When it is darkest, men see stars."

Re:Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37869

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Ahoj Marty je fakt, ze koukam na nabidku Neubauera a zajimal by me rozdil mezi zminenym Aggresorem, Killer Pro Ko.

Wanna je fakt, ze Friendship 563-1 jsem kdysi mel v 1.8mm, nevim zda jsem zkousel i na plasty tusim, ze ano, ale matne si vzpominam, ze to uz nebylo ono, ale zkusit se muze, co mas za tl. a barvu?

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37874

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Pepo , nehrál jsem ani jeden z těch potahů , ale přečetl jsem na noppentest.de i jinde skoro vše co se o něm píše.
Agressor je podobně jako GD612 náročný na zvládnutí , ale je za to hodně rušivý.
Je pomalejší a travnější než Killer a Killer Pro(mezi Killery navzájem je rozdíl jen ve tvrdosti houby , verze Pro má tvrdší houbu).
Killer je víc sendvičovitý , Agressor je travnější.
KO by měl být podobný Agresoru , ale umožňující více pasivní hru.
Existuje ještě jeden velmi zajímavý potah , u kterého je ke zhlédnutí hodně videových šotů od Spinlordu , i z reálného zápasu.
Spinlord Gipfelsturm.
Je méně travní než Agressor , jde zřejmě směrem Killer.
Podle mého co mám načtené je Agressor spolu s GD612 nejrušivější polotráva na trhu.
Killer , Gipfelsturm , Shockwawe , Hellcat - jsou více směrem sendvič , podobně jako Dawei 388-C1. Právě zmíněné Dawei je prý blízké Killeru.
Ber to s rezervou , jsou to načtené informace , ale od reálných hráčů.
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL
Poslední úprava: 3 měsíců 1 týden zpět od MartyC.

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 1 týden zpět #37877

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 208
Pred nejakým časom som hral proti jednotnú hráčovi, ktorý mal tuším Diamant od Neubauera alebo Hallmarku. Nikdy som s ním nemal problém predtým ani potom keď hral s cimkolvek iným. Vtedy som sa ale natrápil. Neviem či sa to podobá na to palio, ale bola najhnusnejšia polotráva proti akej som hral.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 5 dní zpět #37960

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Pepo , mrkni na youtube na videa od Spinlordu ke Gipfelsturmu - je tam i reálný zápas Čerepina z UKR.
XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 5 dní zpět #37974

• Miko
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 34
Vyhovující houbu z potahu odlepit (u číny a zoubků to většinou jde dobře)

Kupovat jen vršek (cca 4 dolary) a houbu opakovaně lepit.

Pokud potah vyhovuje - nic lepšího člověk nikde nenajde. :zed
Dřevo: Neubauer Titan, FL

Forhend: Xiom Vega Asia, max, červený

Bekhend: Tulpe 911 II, černý
Poslední úprava: 3 měsíců 5 dní zpět od Miko.

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 5 dní zpět #37975

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 62
Ahoj Miko,
díky za reakci. Nicméně optám se, přišla mi právě jedna čína, kde se odlepila ihned houba od gumy, zkoušel jsem ji přilepit vulkánem, ale v některých místech po přilepení se zase odlepila, proto bych se rovnou rád zeptal, jaký je nejvhodnější způsob? zda třeba i lepení přes fólii? Určitě tu je hodně podobných příspěvků, ale myslím, že se to u tohoto vlákna rozhodně neztratí.

Marty, kolega zkoušel Degu, já jsem kdysi měl Waran v podstatě pro mě nic zajímavého, Gipfelsturm v mém podání jsme zkoušeli cca 10min a vůbec mi to z toho nepadalo. Takže já se musím spíše ubrat cestou toho Aggresoru a nebo jít variantou co navrhl Miko, ta mi přijde zajímavá.

vixiv

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 5 dní zpět #37982

• Miko
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 34
Super na tohle byla "stará" Joola LEX (poslední šarže nic moc).

3 vrstvy, vytvořila se lesklá a lepivá plocha ( nejlépe tomu pomoci v létě sluníčkem, okno?). Žádné další lepidlo nemuselo dávat. Jen se přitisklo a drželo v pohodě (i opakovaně).

Folie by mohla být dobrá, ale kvalita se dost liší. Jak se začne odlepovat při sundávání vršku z houby může být problém.
Dřevo: Neubauer Titan, FL

Forhend: Xiom Vega Asia, max, červený

Bekhend: Tulpe 911 II, černý

Náhrada Palio WP 1013 3 měsíců 4 dní zpět #37986

• sheagar
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Taky trochu pridam. Killer je rychly sendvic s velkou rusivosti. Nemyslim si, ze je to nahrada za pomale Palio. Diamant je pomalejsi, rusivost asi vetsi, ale dle me less gears - variabilita uderu. Rekl bych, ze aggerssor bude proti KO nepatrne rychlejsi, nepatrne prasivejsi, KO bude mit zase o neco lepsi kontrolu.
Osobne na Dr Neubauera nedam dopustit, co se tyka zivotnosti. Rekl bych, ze patri k tomu nejlepsimu.
Vodak Hinoki off-
Donic Bluestorm Z2 max
Dr. Neubauer Killer 2.0

Náhrada Palio WP 1013 1 týden 6 dní zpět #40002

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Hodně napoví videa GeblockTT.
Z Aggressora míč soupeři padá nejvíc.
Killer je daleko plošší , rychlejší a tím nebezpečný.
Podle Carstena Neubauera je Killer Pro jejich nejrušivější potah rodiny Killer - Killer Pro - Aggressor - KO.
Potah KO se chová hodně jako tráva podle videa a komentáře na GeblockTT (měkčí směs).
Pro aktivní hru je daleko vhodnější - ovladatelnější Aggressor , případně rychlejší a rušivější Killery.
Aggressor by měl být ovladatelnější než Killer - určitě má vyšší oblouk což usnadňuje kontr a blok vrchem.
Moje porovnání A. s GD612:
Aggressor má velmi podobnou geometrii jako 612 (čudly u A. se jeví trochu blíž u sebe) , ale tím podoba končí.
Má daleko tvrdší směs vrchní gumy , to znamená chová se víc jako sendvič a nemá takové to "zpoždění ohybem" známé při užití trav v útoku.
Je ovladatelnější , při kontru je dost rušivý , ale nedosahuje rušivosti GD 612 , který když se ohraje , je rušivý extrémně , ale za cenu ztráty kontroly v mezihře.
Nechal jsem po testu Aggressora nalepeného , protože mně baví hrát variabilně a aktivně a to jde s ním lépe než s 612.
Nevýhoda Aggressora je , že je celkem těžký , nevážil jsem potah samotný , ale oproti GD 612 v 1,5mm váha narostla u verze 1,8mm o cca 14 gramů , což je dost.
Popis sendvičů od Dr. N.od nejpovolanějšího:
Hello,

In order to clarify things please find below some information concerning our short pimple rubbers:

PISTOL comes with rather soft pimples and a very soft sponge, hence a very soft feeling.
It is fairly fast and allows for a dynamic attacking game, with very good control.
The rubber produces a lower bounce especially while counter-attacking and hitting, less so while blocking.

LEOPARD is a "classic" short pimple rubber, medium fast, with good control and very good "allround" properties for blocking, counter-attacking and straight hitting. It can also be used very well for chopping (with thin sponge). It does produce a lower bounce but only with thinner sponge (0.6/1.0/1.5), not with 2.0mm.

TORNADO ULTRA comes with very large pimples, it is fast and produces good spin while serving and looping (topspin-like stroke). It does not produce much disruptive effect.
It is a good rubber for short pips beginners since almost the same technique as with inverted rubbers can be used.

KILLER and KILLER PRO have the same topsheet but a different sponge.
Both produce good (if not very good) disruptive effect while blocking, counter-attacking and straight hitting.
The sponge of KILLER is medium hard (°43) and provides a bit more control, while the sponge of KILLER PRO is a bit harder (°45), faster and even more disruptive.
The versions with thin sponge (1.3/1.5) are the most effective in both cases in terms of low bounce, the thicker sponges are naturally faster (with less disruptive effect).
KILLER and KILLER PRO allow for quite a deceptive game however they don't play by themselves, some training is needed.

By the way our new half-long pimple rubber AGGRESSOR might be interesting for those of you who found the KILLER rubbers to be too difficult to control, while keeping good disruptive effect and also producing more spin.

Let me know if you have more questions!

Cheers

Carsten
Hello,

You are welcome!

AGGRESSOR is part of the KILLER/KILLER PRO family however with some differences:
The pimples are longer (1.65mm) and wider (2.1mm), also we have adjusted the rubber formula to the new pimple geometry.
It is not a miracle rubber (I wish there was such a thing) however it combines pretty good control, noticeable disruptive effect and also good speed.
The disruptive effect obtained (low bounce) is still best with KILLER and KILLER PRO.
On the other hand AGGRESSOR has more control and more grip than KILLER/KILLER PRO and is thus more effective for producing spin (service, pushing, looping).
Last but not least the versions with thin sponge (1.3/1.5mm) provide the lowest bounce.
We believe it to be a very interesting product in the segment of medium pips rubbers!

Carsten

XIOM STRATO FL
DONIC BARACUDA MAX red
GIANT DRAGON 612 1,5mm
AVALOX P700 FL
Poslední úprava: 1 týden 5 dní zpět od MartyC.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik