ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Přechod z trávy na polotrávu

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 4 dní zpět #29737

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 154
Tohle vlákno bych rád věnoval přechodu z trávy na polotrávu či prašivý sendvič.
Rád bych , aby všichni , kteří tenhle přechod vykoušeli , napsali svoji zkušenost.
Proč o tom já osobně přemýšlím a plánuji testovat a případně přejít už v rozjeté sezóně:
Léta jsem hrál s OX a letos přešel na houbovitou trávu , nejprve GDT na 0,5mm a později na MW955 na 0,6/0,7mm.
Přechodem na houbu se dle předpokladů zvedl útočný potenciál a klesla prašivost nastaveného bloku.
Letos hraji divizi a jsem tam nucen , pokud chci mít šanci na výhru , hrát i trávou maximálně aktivně...To znamená většinou přijímat vrchem , kontrovat opakovaně a snažit se o umístění míče , vytvářet tlak z travního bh.
Hrál jsem téměř 30 let před travním obdobím se softem na obou stranách a proto i s trávou mám stále poměrně dost "softovou" úderovou techniku , samozřejmě doplněnou o typické travní údery a se změněným pohybovým vzorcem.
Nejsem žádný bývalý laserista a relativně dobře zvládám bh softem , pokud si ho otočím(ale v zápase točit neumím).
Vím že mně znáte , ale bude to číst většina která mně nikdy neviděla.

Právě pomyšlení na softovou techniku i po 7 letech s trávou mně vede k úvaze , zda by nebylo efektivnější přejít na nějakou polotrávu. a to i z pohledu příchodu plasťáku....
Horší obrana a po sehrání lepší útok řekl bych z prvních pokusů....
A hlavně daleko hnusnější blok.To je klíčové a nejvíce motivující.
Z trávy jde při softově provedeném bloku pouze pomalý náraz co vyskočí do obloučku...z polotrávy jde padavý a rychlý nečitelný hnus...
Zkoušel jsem už před časem Dawei C1 , ale nedokázal jsem s ní bohužel hrát účelově spodem. je mi jasné že by se to poddalo , ale přechod by byl velmi náročný.
Nyní mám na test Giant Dragon 612 v 1,5mm a první kratičké pokusy vyznívají slibně.
spodem je hra možná , byť rychlejší...
Blok je daleko plošší , rychlejší a prašivější(padavější ) než z trávy...

Víc k tomu zatím nenapíšu a jsem zvědav na Vaše zkušenosti.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"
Poslední úprava: 1 rok 4 dní zpět od MartyC.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 4 dní zpět #29740

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 76
Marty ahoj táto myšlienka mi nie je cudzia nakoľko som to vždy skúšal či polotrávou alebo sendvičom a dopadlo to pre mňa veľmi zle pretože ten prechod z trávy na polotrávu či prašivý sendvič je niečo za niečo.Niečo získaš niečo stratíš a ja som viac strácal ako získaval preto som dal už dávnejšie od toho skúšania ruky preč.Hlavne preto lebo trávou hrám viac spodkom na čo je tento materiál stavaný a nehrám tak aktívne vrchom ako ty. :) Výhodou polotrávy je vyššia forma útočnej sily s vytvorením vlastnej vrchnej a silnejšej rotácie a nepríjemného bloku.Nevýhoda je v horšej kontrole hry spodkom a žraniu falšov pri servse.No vždy ma ten sendvič či polotráva a jeho hra viac fascinovala ako s trávou.Ako poznám tvoju motoriku ruky a jeho bekhendový pohyb máš ju pre tento štýl hry viac vyspelejší a technickejší ako ja.Takže ti prajem už len nájsť ten správny materiál.Nebol som nikdy zástanca čín to vieš a viem že aj v našich končinách kto hrá sendvičmi tak je to väčšinou od Neubaurea či Tibharu ktoré sú nielen prašivé ale aj kvalitnejšie no oplatí sa do nich investovať pretože zúbky sa tak neopotrebávajú no na druhú stranu platí že sú ťažšie zvládnuteľné.Podľa recenzii tu českých fóristov či hráčov tí majú väčší sklon k čínskym polotrávam a lacnejšiemu materiálu no je to individuálne len tak som to dal na okraj.Stále mi vřta sendvič Neubauer Leopard čo s ním hrá Pata ten musím ešte vyskúšať to je fakt na plast bobma a ešte Neubauer allroud premium -polotráva na teba ako stvorené držím palce. :12drn
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:ANDRO RASANT 1,9mm
BH:Tibhar Grass d tecs OX
3.LIGA.
Poslední úprava: 1 rok 4 dní zpět od iči.

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 4 dní zpět #29742

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Iči , právě že Tvůj styl je zcela odlišný , hraješ OX na obrácení rotace spodem či čopblokem a přechod by pro Tebe byl dramatický.
A tráva je jak uvádíš především na hru spodem.
Já si dnes musím tak často hrát vrchem , že si říkám ,zda nejsem jako dřevorubec , který si místo sekyry naostřil motyku :bum
A proto ty testy...
Navíc aktivní hra čudlama mně baví...
Co se týká kvality , nejsem úplně přesvědčený že v polotrávách musíš mít TSP nebo Neubauera...
Dawei C1 , GD612 a další jsou imho velmi zajímavé potahy za hubičku , byť Killer , Leopard či nnovinka Agressor od Dr.N. zřejmě co do prašivosti si s nimi mohou podat ruku.
Zatím mám nalepen GD 612 a ten dnes pořádně provětrám celotréninkově , ne jen krátké testy a dost.
Je mi jasné že i když hraju relativně podobným matrošem , vyžádá si to nějaký čas než to budu moci zhodnotit...
M.
Poslední úprava: 1 rok 2 dní zpět od MartyC.

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 2 dní zpět #29784

• Alv
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Co třeba Armstrong Attack? Koukni se u Mivoje.
Andro kinetic supreme hinoki zylon off-
F - Donic Acuda P3 2,0 červená
B - DINGO SWISS Zik Zak Ox černá

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 2 dní zpět #29794

• vlado
  • Expert
  • Obdržená poděkování 12
nazdárek Marty.

niesom hráč tej úrovne ako je vás tu väčšina ale občas tiež niečo skúšam.. nejakú dobu som mal na OFF plus dreve rýchly a jemne padavý sendvič.. mal som ho na Fh.. ked som ho nalepil na ALL plus drevo tak sme si stým nedokázali ani prepinknúť..

nedávno som skúšal Keiler od Spinlordu.. hraje to vrchom spodom slušne..

prvý zápas bol zo seberovným hráčom a najprv som ten sendvič skúšal na Fh.. ten spoluhráč je útočník z oboch strán a ja som z Fh neuhral nič.. jeho smeč, topspín všetko som kazil.. padalo mi to aj ked z Fh nehrajem nejaký pasívny blok že len nastaviť raketu.. alebo som prestrelil ale móc vysoko prestrelil..

otočil som sendvič na Bh a druhý zápas hral z hráčom lepším ako ja.. prvé dva sety som vyhral ale ked poslal smeč do môjho Bh vždy mi to spadlo dole.. zrovnal si to v hlave útočil na ten sendvič a nakoniec som zápas prehral..

ja stojím pri stole, neustupujem a ked je aj oproti hráč pri stole tak nieje čas na nejaký pohyb rukou dopredu alebo čop len to bloknem.. a ten čop ani neovládam ale blok mám dobrý..

potom som s tým nahneval tiež jedného lepšieho hráča lebo on hľadal chybu v sebe ked mu to spadlo.. a nahlas sebe vynadá.. nemá takú ranu a mal som na jeho lopty čas.. pritom ten rozdiel bol minimálny či som mu ľahkú loptu poslal vrchom zo slabou rotáciou alebo ešte menej rotácie ale len tak posunutá loptička.. no jemu to spadlo pritom je to dobrý obranár.. porazil som ho po dlhej dobe ale aj tak som ten sendvič strhol dole..

takže taký jeden deň s prašivým sendvičom..
Vodák Taranis OFF
Fh Victas V-01 Limber 2.0 mm
Bh Sriver G3 1.7mm

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 2 dní zpět #29806

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Ahoj Vlado ,
buď v klidu , drtivá většina lidí zde hraje okres....
Alve , výborný tip , Miloše jsem s tím viděl hrát a Amstrong má jakýsi attack 8 , který je velice rušivý...
Nicméně mnou zvolený Giant 612 je podle všeho co jsem načetl jeden z nejtravnějších a nejrušivějších sendvičů na trhu.
Mám za sebou první hodiny tréninku a jsem rozhodnutý pokračovat dál.
Potah je dost rušivý , je snadnější vytvořit tlak - je cca o 50% rychlejší než tráva co jsem měl.
kontrola vrchem o něco lepší , spodem o něco horší , ale dá se hrát i spodem , což byla moje podmínka.
Potah je měkkého feelu , čudly jsou docela daleko od sebe a semiflexy , výška čudlů mi přijde snad i větší než u MW955 , ale jsou širší takže je to "pips out".
Zatím mi totálně chybí rutina na otevírací a volné údery a mezihru , ale když jsem na konci tréninku vzal původní kombo , vše mi lítalo do oblouku buď jako nához nebo rovnou ven - ruka už přivykla částečně novému potahu.
Potah neodráží tak ploše , jak klasický sendvič , ale skoro...V bloku vítaná vlastnost.
Ná můj současný styl "skoro vše vrchem aby mně neposlali" se to zdá OK a budu pokračovat.
Podle mého je dnes nejvíc účinná zvláště s ohledem na plasťák trávohra
-od stolu a čopy - pak třeba Curl P1 - viz Exit (ale to já nehraju)
-OX u stolu na prašivý blok - Stáník a jeho Grass D Tecs (ale hrát jenom to mně nebaví)
-aktivní útočná hra u stolu - Wanna a jeho polotráva Dawei C1 (a k tomu se nyní přikláním)

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 2 dní zpět #29811

• vlado
  • Expert
  • Obdržená poděkování 12
Marty.

mal som na Vulkáne 95 OFF plus Donic Baxter F1 čo bol braný ako jeden z najrýchlejších sendvičov.. bola to fakt trampolína.. mal som to na Fh a už pri prepinknutí sa súper pýtal čo to tam mám ? hned poznal že je to nejaké padavé a musí to viac vyťahovať..

spomínam to preto lebo ja také niečo na dreve nepoznám.. hrajem piaty rok a stále balza carbón.. aj kamarát povedal že na balze jednoducho loptičku tak nieje cítiť..

teraz mám Vodáka OFF ale zase balzacarbón.. poťahy hladké a váži to len 150 gramov no to drevo má v sebe takú presnosť..

s tým sendvičom na Fh som uhral neuveriteľné lopty.. rýchla nízka lopta z veľkou spodnou rotáciou a ja som to tak strelil späť že sa súper ani nepozrel po lopte.. až krútili hlavou že do takých lôpt sa tak nechodí.. teda v tých nižších súťažiach.. no ja som s toho robil body..

bol som na takom dedinskom turnaji a tam jeden mi stále posielal na Fh nízke rýchle podanie zo spodnou rotáciou a ja som mu to strelil späť bud po čiare alebo naňho.. ževraj s tým podaním robí body.. štvalo ho to a stále tak podával.. doslova na tom u mňa prehral.. jeho spoluhráč krútili hlavou že mám neuveriteľný Fh..

teraz mám hladké poťahy, oproti súperom som si nepohoršil hru ako ide súťaž ale moji spoluhráči v klube sa potiahli dalej..lebo trénujeme dosť.. takže niečo by som mal zmeniť..

kamarát vraví aby som dal zase na Fh sendvič lebo sme spolu hrávali štvorhru.. on udržoval hru a ja som streľbou z Fh robil body.. jednoducho od toho sendviča spodná rotácia neťahala loptu tak dole a vrchná rotácia zase hore.. ved o tom je sendvič.. no ja si myslím že by som mal skúsiť nejaké iné drevo bez balze kvôli tomu cíteniu loptičky..

nejaké OFF mínus.. Kentaura alebo Dioléna.. a vieš aké to ked máš pocit že niečo treba zmeniť..
Vodák Taranis OFF
Bh Sriver G3 1.7mm

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29820

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Vlado , máš li ten pocit , nezbývá než do toho jít.
Já kdybych chtěl dřevo pod sendvič od vodáka, šel bych do Maguse hinoki off.Má ho King313 a je to velká citovka s jasnou odezvou dopadu míče.
Poděkovali: vlado

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29822

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 76
Marty ja si myslím že tebe netreba vôbec iné drevo.Posledne keď som ťa videl v Malej Skale tohto roku tak tá Stiga def ti sedí a neverím tomu že by tam polotráva hrala zle skôr naopak. Stále by si tam mal veľmi dobrú kontrolu.Naproti tomu je dostatočne razantné a aj čo do rušivosti zúbkov to nemusí byť špatné.Skôr by som investoval do poťahov tohto druhu a ak by nesadli predať a skúšať až trafíš na niečo orechové.A ešte by som v tvojom prípade polotrávu skôr skúšal na tej tvojej starej Gergelke s hinoki dýhou.Ak sa nemýlim tak aj Wanna má či mal polotrávu Dawei C-1 na Gergelke a ako mu to tam sedí.I prašivý je :( ten poťah :) Tam ak by si to kontrolou zvládol tak sa má súper po chlebe za to ti ručím. :)
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:ANDRO RASANT 1,9mm
BH:Tibhar Grass d tecs OX
3.LIGA.
Poslední úprava: 1 rok 1 den zpět od iči.

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29824

• vlado
  • Expert
  • Obdržená poděkování 12
MartyC napsal:
Já kdybych chtěl dřevo pod sendvič od vodáka, šel bych do Maguse hinoki off.Má ho King313 a je to velká citovka s jasnou odezvou dopadu míče.[/quote

dík Marty za podporu.

vieš u nás v klube nikto nejak nerieši drevo a ani poťahy.. pritom nieje problém peniaze.. hráč druhej ligy drevo OFF od motýla veľmi pružné.. ked mu mením poťahy sa bojím že to drevo povolí pri strhávaní starých.. poťahy T 64 v hrúbke 2.1 mm a stojí pri stole.. úspešnosť má okolo 50 percent.. dosť toho kazil z Bh prestreloval a ja som ho viac ako rok nemohol presvedšiť aby si tam dal niečo iné..

teraz konečne som ho ukecal aspoň na T 80 samozrejme že o nejakej 1.9 nechcel počuť.. teraz už vraví ako sa mu ľahšie vyťahuje lopta aj nad stolom viac uhraje a menej prestreluje..

moji herný rovesníci tiež mali rýchle drevá a ja som ich presvedšil aby skúsili niečo pomalšie tak to vymenili za OFF mínus a kazia menej.. to isté poťahy..

chalan v štvrtej lige si sťažoval ako mu drevo vibruje.. aj zo zeme vytiahne Bh loptu a tá fakt letí.. dal som mu do ruky Andro Supreme Hinoki a teraz robí skoro pravidelne 4 body.. bežne za zápas teda 4 zápase plus štvorhra rozbije 5 loptičiek.. on sa rok nevedel rozhodnúť pre nejaké drevo.. žiadnemu neveril či mu bude sedieť a nebude vibrovať.. viem že by sa našli aj lepšie drevá ale je spokojný..

prečítal som o drievku čo spomínaš len si myslím že na OFF som ešte nedorástol.. všetkých spomalujem a seba nie.. daj nejakú citovku OFF mínus a dík..
Vodák Taranis OFF
Bh Sriver G3 1.7mm

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29825

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Igore ,
dík za koment , je vidět že máš jasno...
Nicméně já už to netestuju první den:
1.Gergelka + C1 v mých rukou supr vrch a NOK spodek - ze spodu jsem s tím pinkal do ohrádek... :bum
Navíc moji gergelku opečovává Kajja , tak nezbude v případě potřeby koupit to Strato :vine
2.Stiga def a C1 - ani tohle pomalé dřívko neodstranilo moji neschopnost s tím hrát spodem - mám prostě travní návyk a ten je silný
3.Chen Weixing + polotráva 1,5mm jsem ani nezkoušel , protože bojuju chvílema s tenisovým loktem a velká plácačka mně dělá potíže i s 0,7mm trávou , bolí to až jsem přemýšlel jak dál. .Tak jsem zvolil prkno Alsér All5 s hlavou 157x150mm které bylo po ruce, abych vyrovnal váhový nárust vlivem silnějšího potahu.
Jinak Weixing by byl se sendvičem určitě v pohodě.
4.Alsér All5 + GD 612 1,5mm - váha cca stejná jak u Weix komba ale menší páka na loket , rychlost prkna cca stejná jak u Weixe , takže jsem nemusel nijak zvlášť dolaďovat fh.
GD hraje měkčeji a má delší čudly než C1 , takže umožňuje hru spodem skoro jako tráva..
takže zatím zůstává k mé spokojenosti.
Pokud bude nutné , budu testovat další polotrávy , ale běží sezona a jsem rád že jsem našel tohle kombo.

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29826

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Len technická- podla mna balzy sú najvačšie citovky :)
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29827

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
vlado napsal:
MartyC napsal:
Já kdybych chtěl dřevo pod sendvič od vodáka, šel bych do Maguse hinoki off.Má ho King313 a je to velká citovka s jasnou odezvou dopadu míče.[/quote

dík Marty za podporu.

vieš u nás v klube nikto nejak nerieši drevo a ani poťahy.. pritom nieje problém peniaze.. hráč druhej ligy drevo OFF od motýla veľmi pružné.. ked mu mením poťahy sa bojím že to drevo povolí pri strhávaní starých.. poťahy T 64 v hrúbke 2.1 mm a stojí pri stole.. úspešnosť má okolo 50 percent.. dosť toho kazil z Bh prestreloval a ja som ho viac ako rok nemohol presvedšiť aby si tam dal niečo iné..

teraz konečne som ho ukecal aspoň na T 80 samozrejme že o nejakej 1.9 nechcel počuť.. teraz už vraví ako sa mu ľahšie vyťahuje lopta aj nad stolom viac uhraje a menej prestreluje..

moji herný rovesníci tiež mali rýchle drevá a ja som ich presvedšil aby skúsili niečo pomalšie tak to vymenili za OFF mínus a kazia menej.. to isté poťahy..

chalan v štvrtej lige si sťažoval ako mu drevo vibruje.. aj zo zeme vytiahne Bh loptu a tá fakt letí.. dal som mu do ruky Andro Supreme Hinoki a teraz robí skoro pravidelne 4 body.. bežne za zápas teda 4 zápase plus štvorhra rozbije 5 loptičiek.. on sa rok nevedel rozhodnúť pre nejaké drevo.. žiadnemu neveril či mu bude sedieť a nebude vibrovať.. viem že by sa našli aj lepšie drevá ale je spokojný..

prečítal som o drievku čo spomínaš len si myslím že na OFF som ešte nedorástol.. všetkých spomalujem a seba nie.. daj nejakú citovku OFF mínus a dík..
Vlado ,
tož dobře to s tyma radama děláš!
V Off mínus Ti doporučím Crest AR pokud nevadí umělá vložka , Hinoki OFF- od vodáka anebo i Alsér All5 se kterým hraju - dle recenzenta jde o Off- celoprkno viz odkaz.
mytabletennis.net/forum/forum_posts.asp?...-all-around-5-review
Mně tohle prkno od nové firmy z Tranas připomíná japan Korbela , ale se Stiga legend rukojetí , ale přímé srovnání nemám , rychlost u All5 vnímám na rozdíl od recenzenta na odkazu nepatrně nižší než u Korbela a naopak u All 5 je trochu vyšší dvell a tuhost bych řekl .
Dal by se použít i lehčí Korbel , zvláště maďar , který je měkčí při stejné váze.Akorát pozor na vrtulovitost , častý zjev u maďarských Korbelů.
Pokud pružnější Off- - klasika je Stiga Offensive Classic , avalox 550 či 555 , Avalox500.
Fakt nevím jaké máš preference.
Pokud jdeš za nízkou cenou a chceš pod sendvič relativně tužší kousek ne příliš rychlý kup lehkého rovného Korbela - koneckonců i Vixiv s tímhle hraje a to je pan hráč.
Kdybych neměl v krabici tu Alsérku tak bych do něj šel taky.
Poslední úprava: 1 rok 1 den zpět od MartyC.
Poděkovali: trener

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29835

• vlado
  • Expert
  • Obdržená poděkování 12
Horal napsal:
Len technická- podla mna balzy sú najvačšie citovky :)

zdravím Horal.

občas idem pozrieť aj zápase ako hraje naša druhá liga.. nedávno tu bol mančaft a boli tam dvaja starší povedzme okolo 55 rokov..

ich hra to bolo ako keby tie loptičky len z vrchu hladili.. jemné, nehlučné, pohladenie.. pritom neuveriteľné namotané lopty posielali späť.. od nás hráš mal problém si z jedným z nich prepinknúť.. pritom ten hráč len lahúčko išiel rukou dopredu.. mal som dojem že sa tej lopty ledva dotkol a náš mu to posielal späť vyše hlavy..

potom sme chvíľu kecali a povedal že trénuje od 1972.. aj u nás máme hráčov čo majú roky odmávané rukou alebo prídu súperi čo tiež dlho hrajú ale ako tým dvom to pekne ťahalo som ešte nevidel..

ja mám na Fh hlučný poťah..mám dlhé ruky a do lopty idem z veľkým náprahom..

občas zaregistrujem že súper normálne stuhne, lakne sa ked trafím loptu.. neviem či to robí to plesknutie poťahu ? a ani neviem ako sa pri tom údere tvárim ja .. mal by som sa natočiť..

takže asi toľko k mojej citovke.. je to o miliónoch mávnutí rukou.. ako som spomenul tých dvoch..
Vodák Taranis OFF
Bh Sriver G3 1.7mm

Přechod z trávy na polotrávu 1 rok 1 den zpět #29837

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
K tomuto přechodu z trávy na polotrávu či prašivý sendvič, mi připadá vhodný ten Agresor. Až se k tomu někdy dostanu tak ho vyzkouším.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX / Pimpelark Vobler

Přechod z trávy na polotrávu 11 měsíců 2 týdnů zpět #30225

• Dalis
  • Veterán
  • Forhend mám jen na opirání , bh se stále učím !
  • Obdržená poděkování 90
MartyC napsal:
Nyní mám na test Giant Dragon 612 v 1,5mm a první kratičké pokusy vyznívají slibně.
spodem je hra možná , byť rychlejší...
Blok je daleko plošší , rychlejší a prašivější(padavější ) než z trávy...

Víc k tomu zatím nenapíšu a jsem zvědav na Vaše zkušenosti.

V pátek jsem měl čest si zahrát proti tomuto pa..... :vom
První seznámení proběhlo s celuloidem a po krátkém rozpinku páč jsme nechtěli blokovat stůl jsme si hned zahráli match . Však ono to je nejlepší vypovídající hodnota jak co hraje .
Márty se nebude doufám zlobit ,ale jako soupeř mohu konstatovat , že v jeho rukou jeho Milky 955 byla pro mě daleko nebezpečnější a jedovatější než Dragon 612 . Na druhou stranu třeba zdůraznit , že s tím hraje ani ne 14 dnů a dostat novou trávu pod kontrolu je určitě daleko těžší než dostat nový soft do ruky .
Ve druhé fázi jsme vzali plastové Hanno a ejhle , Houstone -problém !
Už to nebylo tak čitelné , nechodilo sice moc čopíků zpět ,ale za to nárazů a padajících listů na milion způsobů . Když šel člověk dál od desky a dal mu čas ,tak už se to vracelo skoro nemožně .
Jinak díky Mártymu za super pink , pořádně jsem si zahrál jak s ním , taks jeho kamarády .
Super parta ,škoda jen že to kazí ti materialisti , jinak super oddíl :vine
Bédovka FL 84g
FH- Coppa X1 TP
BH- Coppa X1 TP

30.4.2013-poslední den s Tenergy 05 :)

Přechod z trávy na polotrávu 11 měsíců 2 týdnů zpět #30231

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
V pátek kdosi rozrazil dveře herny a ejhle - Dalis! :1cka
Rád jsem ho viděl ........a neporazil... :vine
Tyhle polotrávy potřebují čas na zvládnutí a opravdu po 10 dnech prostě Dalisovi s jeho více méně kontrovou rovnou hrou nedokážu ublížit (na rozdíl od soupeřů v divizi hrajících více na spin) - hrál jsem s vlčiskem vyrovnaně jen v "silovém módu" , kdy jsem tlačil všechno prudce na soupeře , ale na to nemám plíce a navíc Dalis velice brzy zjistil jak proti tomu má hrát.
Pravdou ale je , že s plasťákem se mi jaksi zvedla kontrola a tím jsem mohl víc bodovat....Možná to bylo jen tím , že ne zcela zvládnutý potah se chová líp s méně točivým míčem , kdo ví.
Tenhle potah je nejlepší v rychle odehraném kontru a bloku , kdy vytváří nečitelný čop a náraz a na to zatím nemám techniku , hraju zatím většinou oblouček aby to zaručeně spadlo na stůl , a tam je potah daleko méně prašivý.

MW955 je určitě v této chvíli v mé ruce jedovatější (nebo spíš byla , protože jsem na půl cesty k novému potahu co do návyku), ale jsem přesvědčen o tom , že GD612 je vklad dpo budoucna...No a pokud ne , není problém se za relativně krátkou dobu vrátit k osvědčené trávě.
Jak jsem už jednou psal , plný přechod z - byť útočné/blokové - trávy , na útočnou polotrávu není jednoduchý a vyžaduje čas , řekl bych měsíce.
Poslední úprava: 11 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.

Přechod z trávy na polotrávu 11 měsíců 2 týdnů zpět #30262

• mikšík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
MArty a zkoušel jsi polotravku i na Chenovi?
Já jsem třeba teď na začátku sezony utrpěl přechod z DHS Cloud Fog 3 1,0mm na BTY Challenger Attack v maxu, nejprve na BTY Def2, potom na BTY Joo se hyuk a teď nakonec na Chenovi, který je pro aktivnější hru dopředu prostě jednička. Zvedla se kontrola, snížila letová křivka (na téměř plochou), zvýšila citlivost - jdou hrát dobře banány a co je hlavní, soupeřům to dělá neskutečný problém.
Kolega říká, že předchozí travky byly zlaté. Takhle mu při prakticky jakémkoliv horním balonku posílám drive a potom přímou "tečku" do kontru, která je tak nevyzpytatelná, až to pěkné není.
Do spodních se dá dobře seknout, popřípadě hrát banana flick, přičemž balonek letí rovně, ale uskakuje do boku.
Takhle to rozhodně s pomalejším prknem nešlo... :mivojj

Dobrou zprávou je, že se to pořád zlepšuje :)
Komenský se narodil v KOMNI!

No1:VODAK Diolen Off Bh:Bty Challenger Attack 2,1mm Fh:Bty Tenergy 05 2,1mm

No2:Joola Chen Weixing Bh:DHS Cloud & Fog 1mm Fh: Bty Tenergy 05 2,1mm

Přechod z trávy na polotrávu 11 měsíců 2 týdnů zpět #30282

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Ahoj , na Chenovi jsem Dragona nezkoušel , už při trávě s 0,7mm houbou mně na té velké plácačce pobolíval loket . Měl jsem doma dřevo podobných vlastností ale s Off hlavou - viz podpis, tak jsem to dal tam.
Polotráva funguje líp a líp , nicméně na fh je to jinak - se slzou v oku vzpomínám na Chena s FX-P.Fungovalo to bezvadně.

Ale je možné , že by se to na Chenovi taky změnilo s potahem 1,5mm , ona i "alsérka" hrála fh super s Acudou S2 max a na bh s travkou OX nebo 0,7mm.

Jde mi teď další Dragon tak ho na Chenovi testnu.
Plánuju jej taky zkusit na Stize Def , se kterou jsem hrál na Malé Skále.
Je daleko lehčí než Chen.
Uvidíme.
Poslední úprava: 11 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.

Přechod z trávy na polotrávu 2 týdnů 5 dní zpět #37680

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Po 10 měsících oživuji toto vlákno.Důvodem je plastikový míček a můj styl hry , kdy stále beru věci do rukou a snažím se soupeře tlačit - a to i z travní strany.
S těžším , větším a méně točivým plastem moje travní bloková a útočná hra utrpěla jistou ztrátu účinnosti.
Řešení v podobě Grassu D Tecs má úskalí zase jiná ,u spodní hry je i v OX hodně rotace a hra blokem a vrchem je hodně rušivá pro soupeře.výsledky komba s Grassem D tecs mám působivé , ale ......
Problém je s vyspělým hráčem rychle se aklimatizujícím na točivost Grassu , ktetrý má hru proti trávě zmáknutou , připraví si hru a pak útočí naplno do trávy.. Tam nezbývá než jít do rizika. S těžkým a velkým plastikem se děje to , že jakmile chci silověji míč otočit vrchem a nebo zahrát aktivní blok či kontr , míč někdy a to docela často odplachtí do zámezí zkrátka proto , že vysoké ohebné travní čudly se vlivem váhy míče ohnou a vykatapultují míč do zámezí k velké radostí fanoušků soupeře..
Při méně silových úderech je poměr chyb citelně nižší ,ale zase vyspělý hráč dokáže tyto údery mnohdy zpracovat a navíc - ve vypjaté situaci mám tendenci "přitlačit"..
Je to o fyzice , nic víc.

Protože s plastikem celá trávohra jako taková nemá takovou rušivost , jsme v začarovaném kruhu - když zatlačím , míček ulítává , když to jen opatrně sklepnu , soupeř to zvládne.
Nabízí se řešení v podobě tvrdší sendvičovitější trávy OX. Mám léta praxe s MW955 od Yinhe a opravdu , vrchem je to citelně lepší i při prudkém úderu , nikdy jsem nehrál s tak ofenzivně dobrou trávou jako je MW a to i v OX.
Nicméně rušivost této trávy je i s celuloidem relativně nízká a s plastem - co si uhraješ aktivně , to máš , rušivost a čop při hře spodem není nejvyšší.A hlavně - pasivní blok je zcela nerušivý , míč vyskakuje do oblouku a jsem na odstřel , podobně blok prudkého TS u stolu je obtížný , obě tyto herní situace vedou k tomu , že travař je vyspělým hráčem vytloukán přes travní stranu.

Moje řešení je znovu po necelém roce oživit myšlenku tohoto vlákna a zkusit přejít na rušivou polotrávu na středně vysoké houbě.
Mám nahrané první hodiny s GD 612 1,5mm.
Softově hraný blok a kontr je daleko rychlejší , plošší a padavější než u MW955 a paradoxně i rušivější než u Grassu D Tecs , kde jde při kontru spíše náraz. Hra vrchem je daleko stabilnější s menším podílem nevynucených chyb , hlavně u otevření hry vrchem při příjmu , při bloku a kontru , soupeři míč padá často do sítě , protože vypadá jako ze softu.
Tohle je jednoznačně největší přínos potahu - stabilní a přitom rušivá hra vrchem..

Hra spodem zezadu je obtížnější - ale to hraju jen v nouzi a s giantem spodní hra snažší díky nižší rychlosti 612-ky oproti zde oblíbenému Dawei C1 , které jsem taky před rokem zkoušel. Čop zezadu není zdaleka tak vysoký , jako u Grasse , ale je srovnatelný s MW.
Pink na stolem produkuje nárazy , ale ony taky docela ruší , protože vypadají jako čopy.
zajímavá je stabilizace hry spodem oproti OX - houba utlumila rychlost prkna a dá se hrát relativně nízko. technika hry spodem je hrát úder pomalým pohybem , po čase kontrola nad údery roste.

s GD 612 je třeba hrát maximálně aktivně a dopředu.
Pak to přináší ovoce.
Zatím to vypadá to slibně a tohle kombo si zahraje příští mistrák..
Poslední úprava: 2 týdnů 5 dní zpět od MartyC.
Poděkovali: iči
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik