ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Giant Dragon Turbo 612

Giant Dragon Turbo 612 2 roků 9 měsíců zpět #12165

• DoktoR
  • Senior
  • Obdržená poděkování 45
Ahojda,

sezóna se nám pomalu chýlí ke konci a "doba plastová" je ze dveřmi. :unsure: A až se nás jaro zeptá, co jsme dělali v zimně, tak já můžu říct, že jsem se poctivě na tuto změnu připravoval :38 :cyc elv

Nakoupil jsem si tužší a rychlejší prkýnko od mistra Vodáka jménem Taranis Extra C OFF- a na bekoši plánuju přechod na medium puntíky. Už před vánocemi mě zaujal potah Giant Dragon Turbo 612 nelenil jsem a potah si koupil

No nechtěli by jste to hrát podobně jako ty kluci šikmooký? :mnmn

Ale protože v půlce jaksi nebyl čas na nějaké velké blbnutí se změnami matroše počkal jsem si do včerejška. První pocit byl, že se s tím nemůžu trefit na stůl :bum Je to fakt dělo i v 1,8 houbě a přechod z pomalé OX trávy je na makovici :zed Trochu jsem potrénoval a nakonec odehrál i pár setíků (dokonce jsem jich snad i polovinu vyhrál)

Resumé:
Potah samozřejmě žere víc rotaci jak OX tráva, ale zase výrazně míň než soft nebo sendvič. Takže zautomatizované nastavení pálky ve standardním neměnném úhlu nefungovalo. Navíc rychlá houba to vždycky poslala k Neumětelům. Když sem si to ale pohlídal, kousek si couvnul při příjmu a hrál to vrchem dopředu, tak to najednou začalo fungovat :ok24 Potah má po prvním testu podle mně tyto silné stránky:
1. blok - blok se musí hrát víc jako sendvičem ale padá to jak z trávy a soupeř má daleko míň času správně zareagovat.
2. pink - překvapivě nízký odskok na soupeřově půlce občas tam něco je, občas néé (to se musí ještě pořádně odzkoušet)
3. útok - jde zahrát vrchem do soupeřova čopu stejně jako s trávou, možná by to mohlo jít i do nárazu a kontru a pak by to byla bomba :zwy (to se musí ještě pořádně odzkoušet)
4. čopovaná obrana - jestli si myslíte, že tohle s tím prostě nemůže jít zahrát, tak jste na velkém omylu. Překvapivě to jde a opět je to hodně variabilní někdy je tam pila jak sviňa a někdy náraz (opět se to bude muset ještě ověřit delším testováním)

Slabé stránky:
1. rychlost potahu - možná zbytečně rychlý potah na ťukanou nad stolem zatím chodí všechno za stůl. Třeba bez Turba a v 1,5 mm by to mohlo být výrazně lepší.
2. žere to falše - už jsem si skoro odvykl se soustředit, jak moc to soupeř uříznul. Stačilo rozeznat čop a nebo náraz a úder jsem mohl hrát skoro stejně.
3. co to udělá s plastem- ??? zatím velká neznámá, kterou začnu řešit asi až po sezóně. Vypadá to ale docela slibně. Nezbývá než pořádně potrénovat a pak se uvidí. :TT1
Pinku zdar DoktoR

Vodák Prometheus Combi Off/Off- ST
F: Donic Bluefire M2 2,0 black
B: B:Sauer&Tröger Hellfire OX red

záloha v šuplíku
Butterfly Spark made in Japan ST
F: Donic Acuda s2 2,0 black
B:Sauer&Tröger Hellfire OX red
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Machy, gaston, player, cuetec, Feint

Giant Dragon Turbo 612 2 roků 9 měsíců zpět #12170

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Dochtore, díky za fajnové čtení i když jsem sofťák :1cka .
Řekl bych, že letos budou Voděrady o testování více než kdy jindy :mnmn
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poděkovali: iči

Giant Dragon Turbo 612 2 roků 9 měsíců zpět #12176

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Ďakujem Doktor ušetril si mi peniaze.Tento poťah som mal vyhliadnutý už dávno.V tvojom popise je všetko čo som potreboval zistiť.Aj čas sú peniaze takže možno Ti to niekedy rovnakou mincou vrátim.Tá špongia je podľa toho čo píšeš riadna trampolína a ani v hrúbke 1,5mm by to nebolo veľmi kontrolovateľné.Jedine ak by to začali ponúkať v OX na fólii alebo max 0,5mm potom by to už bolo iné kafe .Dík maj sa s pozdravom Iči. :ok24
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:ANDRO RASANT 1,9mm
BH:Tibhar Grass d tecs OX
3.LIGA.
Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců zpět od iči.

Giant Dragon Turbo 612 2 týdnů 19 hodin zpět #37797

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 154
Protože rozdíl mezi turboverzí a klasikou je jen tuning , zkusím navázat zde....
Moje zkušenosti po několika hodinách s potahem Giant Dragon 1,5mm bez turba po několika hodinách hry:
Úvod:
Potah působí dost houbovitěi v 1,5mm , čudly jsou měkčí vysoké jako u nižší trávy ,ale širší , takže poměr říká , že jde o polotrávu. Čudly jsou poměrně daleko od sebe a mají jakýsi efekt předpětí , jiný než Grass , ale je tam.
Potah není přehnaně rychlý ani na Xiom Strato.Houba dost brzdí projevy karbonu. Dá se s ním hrát ofenzivně skoro do všeho , pink spodem je náročnější .
Při kontru ala kontratopspin potah zpomaluje a tohle je cesta k vrácení i opravdu prudkého topspinu.
Oproti trávě vnímám daleko vyšší jístotu ve hře vrchem a obtížnější hru spodem.
Prašivost potah má , ale neumím ji aktivně vytvářet - to zřejmě přijde s nahranými hodinami.
Hra s potahem mně baví a přes totální překovpání herního vzorce vidím cestu na konci tunelu v podobě aktivní hry s plasťákem z obou stran při slušné rušivosti BH.
Srovnám s Grassem OX , případně s MW955:

Servis:Rychlejší než s trávou , musím hrát jen velmi jemně , když chci kratší umístění.Rychlý překvapivý servis je velmi podobný travnímu.

Příjem vrchem:
vrchem je příjem jistější , dá se i flip i "travní powerspin" , dokonce se povedl i vysoký oblouk..Příjem zámazem je v plánu , zatím na něj nemám nahráno.Oproti trávě jakékoliv - velká změna v jistotě úderu díky geometrii čudlů.

Příjem spodem:
Potah je spodem citelně rychlejší. Pomůže odejít o krok od stolu a vést úder pomalu , doslova procítit úder zápěstím. Většinou , ale ne vždy je v úderu náraz a to opravdu náraz. To vede soupeře k spinu do ohrádek.Dá se podobně jako u trávy pěkně směrovat , kam příjem zahraji. Pokud mi příjem vyskočí , je jednoduché jej zamáznout.Moje zkušenost - ani s Grassem DT ani s GD612 nedám do příjmu velký čop.

Blok: Parádní úder tohoto potahu , jeho rodinné stříbro , žel nemám s ním moc zkušeností - s klasickým topspinářem jsem hrál zatím dost málo. zatím spíš hraju takový kontraspinový pohyb , kterým míč brzdím.
Nejúčinnější je rovný přikleplý blok s minimálním pohybem dopředu , který tvoří nejvíc reverzu.Kontakt s míčem co nejkratší , zahráno hned po odrazu.
Moc ho zatím neumím zahrát, ale těším se , že po zvládnutí to bude zbraň.
Oproti trávě je tento úder úplně jinde - blok z 612 letí ploše dopředu , z Grasse OX má blok tendencíi odplachtit do ohrádek , s Grasse na houbě jde blok více do oblouk a nepadá , z MW blok vyskakoval do oblouku a nepadal , z GD612 blok padá soupeři do saka když se nechá.
Oproti trávě se skoro vůbec nedá hrát pasivní blok na obrácení rotace s kolmou čepelí - míč z něj vyskakuje a je k odstřelu. U pasivního bloku se musí u GD612 víc sklonit čepel.

Kontr: když jsem hrál před časem proti tomuto potahu , kontroval jsem zpátky horko těžko na stůl.Když teď hraju s ním , konečně kontruji po letech s poměrně slušnou jistotou opakovaně na stůl. Není to tak jisté jako se sendvičem nebo se softem , je to ale oproti trávě jiná liga.

Smeč:Není tak jedovatý jako z trávy , ani není výrazně rychlejší. Je jistější , když je v míči víc energie

Obrana zdálky:Jednoznačně doména trávy. Nic nemá na Grass i OX v této oblasti. GD 612 je daleko hůře ovladatelný , je hodně rychlý...Pomáhá pomalu vést úder a pracovat se zápěstím , ale obrana je pro tento potah nouzový úder.Čop se dá vytvořit , ale je v pohodě pro soupeře hratelný.

Trávospin:Další úder , který je hratelnější než s ohebnější a pomalejší trávou.Není moc důrazný , není rotovaný , ale dá se různorodě hrát , i banán kdy míček trochu uhne se dá hrát.

Závěr: Potah bych doporučil hráčům s trávou , kteří hrají hodně vrchem , dokážou hrát BH i softem , a chtějí zlepšit jistotu v těchto úderech. Zvláště po nástupu plastu je tento potah zajímavou alternativou.
Travař s převahou útočných úderů si podle mého soudu s tímto potahem polepší , byť změna stylu je velká.
Další velká možnost je naučit se otáčet raketu - odlišnost vůči softu už není tak propastná , aby se to nedalo.
Připravte se na to , že si daleko méně odpočinete , "úlevové" údery polotrávou kdy na to hráč nestojí jsou těžší na zvládnutí vzhledem k rychlosti potahu a méně účinné než z klasické trávy , hra spodem má tendenci vytvářet kopce na odstřel , zvláště , než potah zmáknete.
A to může trvat dlouho.Je to přechod z trávy na pomalý , ne moc ovladatelný , houbovitý a rušivý sendvič.
Trávaři od stolu nebo hráči jen spodem tento potah nevyužijí tak , aby jim přinesl užitek.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"
Poslední úprava: 1 týden 3 dní zpět od MartyC.
Poděkovali: trener, iči

Giant Dragon Turbo 612 1 týden 3 dní zpět #37925

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 154
Popisy z translátoru jsou zábavné
- jeden popis z francouzkého webu tennis de table:
hrál jsem po dobu 20 let s měkkým dozorem, měl jsem trochu prohlídku kolem otázky ... pak jsme všichni starší, my vážíme také ... jsme méně rychle, méně mobilní, a malé závady přijď ... koleno ke mně ...

A četla jsem téma o 612. A proč ne? Zpočátku jsem si to téměř vzal; ale vytrval jsem. Zděšení se stalo osobní výzvou. A současně mi přinesl nové potěšení.

Dnes, po několika sezónách, už necítím tuto náhodnou stránku počátků. Je to nedílná součást mé rakety a moje raketa z mé ruky.

Takže teď hledám další "vylepšení" (zkopírovaná a vložená z příspěvku v jiném předmětu)

Hraju s turbínou 612 Turbo 1.5mm, hlavně v opačném směru (a Adidas R4 1.8mm forehand); ale já odbočit stále raketa kdykoliv se stala hra. Na začátku, hodně odpadu a vzadu na zadní straně, a forehand na středně dlouhé. Ale díky tomu jsem nalezl řešení pro každý typ míče.

Každé zasedání pravidla "s 612 na forehand (ne příliš dlouho, protože to není pro moji partnery velmi zábavné) a s R4 na zadní straně.

To, co se mi líbí, je kombinovat všechny tyto nové rány s taktikou; to, aby se moje hra co nejvíce nepředvídatelná.

A z noppentest:
Nějak jsem překvapen, že tento kaučuk je těžko všiml. Takže spoluhráč se na začátku sezóny změnil na 612 v 1.8, dříve "normální" KN. Na začátku jsme se o něj bavili, protože ho nemohl dobře ovládat, a proto ztratil pár her. Mezitím nás smích usmál. Kolega se zlepšuje a zlepšuje a já (stejně jako ostatní) už dlouho nehraje tréninkový zápas proti němu. Jakmile natáhnete míč s otočením a blok se vrátí, je opravdu špatné něco s tím učinit, sotva se můžete pohybovat víc než jednou. Ať už se jedná o řez v míči, ani to nemůže odhadnout. V míčcích obvykle mívá útočné a mnohokrát si tento výstřik zcela zle, což nakonec končí řadou snadných bodů / chyb. Klíčová disciplína je však jednoznačně blokem
další:
Co jste tam s kolegy poznali, můžu plně potvrdit. Hraji 612 nyní ve 4. ročníku, nejprve v 1.8 a 2.0 a na 3 roky v 1.5. Zahrajte si gumu na Neubauer Spezial Großblatt, na VH lepidla Joola Maxxx 400 v 1,8.
Dokážu potvrdit i vaše připomínky, musíte dát kaučuku šanci a na začátku to jde velmi nekontrolovaně. Ale to se časem změní. Mohu také potvrdit, že je nejlepší útočit s částí, aby šla do práce, protože povrch je nejnebezpečnější. Zejména můžu potvrdit to, co říkáte, že blokujete, nejméně v mé třídě se nacházejí na bloku 2. nebo 3., protože obvykle jste již udělali chybu. Super jsou také aktivní bloky, jak pocházejí z oponentských slov: "Věc letí jako mrtvý kbelík". Na hry se nemusíš nutně spojit. V pasivní hře, to znamená v dlouhé obraně USA, také zjišťuji, že povrch není špatný, dostanete také spoustu koulí, což je pravděpodobně způsobeno dřevem a nízkou tloušťkou houbičky 1,5 mm.
Pro mě je to také ten povrch, který mě přivedl dopředu, v loňském roce jsem hrál v okresní třídě v přední části rovnováhy 32: 8. Z. Z. Dělám velmi dobrou postavu ve středním PK 2. pfalzligy na východ. Dále jsem se již třetí po sobě kvalifikoval na Pfalzranglistu jako 40. místo
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"
Poslední úprava: 1 týden 3 dní zpět od MartyC.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik