ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 10 měsíců zpět #11678

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 76
Nakoľko toto anti vlákno je dlho mŕtve chcem sa skúsených anti hráčov opýtať kto s tým hral aké sú hlavné prednosti oboch poťahov a či je medzi nimi markantný rozdiel v hernom prejave či štýle.Sú poťahy vhodné skôr na defenzívne drevo alebo pasujú aj na karbónový rýchlik?
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:ANDRO RASANT 1,9mm
BH:Tibhar Grass d tecs OX
3.LIGA.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 10 měsíců zpět #11679

• Fish
  • Expert
  • Obdržená poděkování 27
Zdravím Tě "Iči".
Sám s anťákem nehraji, takže můžu dodat jen tohle.
Jeden můj spoluhráč před rokem a půl přešel na ten anťák od Yasaky
a "nějakou dobu" fakt zabral a poctivě trénoval. Sám to nechápu, ale dříve byl tak uprostřed hodnocení tabulky (okres) a dnes je první o dvě třídy výše.
( Asi bych si sám nevěřil, ale je to tak!!! ) Dal si anťák na FH s 2 mm houby a jde s ním co nejvíce do útočení. ( BH měl vždy lepší než FH) Robot asi také pomohl. ;-) Teď si s ním neví rady ani o hodně zkušenější hráči.
Je to ale také trošku i jeho zvláštním stylu, tréninku a hlavně i talentu.
Hraje s Yasaca Ma Lin Carbon, Bh. Yasaka 9; Fh. Yasaca Antipower.
Skoro neuvěřitelné, ale realita.
Začni na 100% a pak postupně přidávej ! :-D
(Ale mých 100% je zatím pořád moc málo.;))

Joola MC1
FH- Donic Baracuda
BH- Adidas P7

Andro KSHZ OFF-
FH- Butterfly T05
BH- Adidas P7

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11683

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 76
Ahoj FISH.Tak to potom klobúk dolu pred týmto pánom ak začal viac trénovať a rozhodol sa ísť výkonnostne vďaka tomuto materiálu vyššie v rebríčku.U nás v kraji hráč s butterfly anti forhendom zas hrá opačne.Z diaľky chytá spodkom topspiny a bekhendom s tackinessom chop výpadovo útočí,poprípade tiež seká z diaľky.Pritom už niekoľko rokov si drží v krajskej súťaži svoj štandard v rebríčku a úspešnosť okolo 60 -70%.Jeho výhodou je aj to že útočníkov dokáže zaskočiť aj tým že si to aj otáča v ruke.Ale to iba v situáciách keď sú stavy ktoré sú setbolové alebo v koncovkách aby si na to súper nezvykol.No a zvyčajne mu táto lesť dokonale prináša svoje ovocie.Pritom jeho hra s klasickým útočníkom s množstvom dlhých výmen je pastva aj pre divákov lebo má neskutočnú istotu. :TT1
3.LIGA.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11684

• Fish
  • Expert
  • Obdržená poděkování 27
U nás jsou 4 třídy okresní soutěže. On je v jedničce do 10 místa (tuším 8) a ve dvojce je první. A to obě soutěže hraje první rok. :-D
Vůbec neodstupuje od stolu a prakticky vůbec nebrání. Útočí z obou stran.

Joola MC1
FH- Donic Baracuda
BH- Adidas P7

Andro KSHZ OFF-
FH- Butterfly T05
BH- Adidas P7

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11685

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Jednu dobu som vyskúšal viac anťákov a aj hral s s Antipower. So super anti mi vôbec hrať nešlo- je to nepríjemné hladké anti a takých je niekolko- napr. od dr.N- a s takým hrať neviem :silly:
Velmi mi sedelo anti od Donicu- bolo zrušené a potom som hral s Antipowerom- bol velmi nepríjemný, no muselo sa s ním hrať stále aktívne, vrchom a vtedy mal súper velké problémy :cheer: No to nie je môj dominantný štýl a tak som s ním skončil.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11687

• Fish
  • Expert
  • Obdržená poděkování 27
Možná je to škoda. :-D Nejen z vlastní zkušenosti vím, že ten ofenzivní styl je účinný a hodně nepříjemný. :-) ;-)

Joola MC1
FH- Donic Baracuda
BH- Adidas P7

Andro KSHZ OFF-
FH- Butterfly T05
BH- Adidas P7

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11692

• taurus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
Oba potahy jsou si dost podobné.
Super anti má tvrdší vrchní gumu,je rychlejší,lepší do útoku,ale o něco méně prašivější.
Antipower je přilnavější,pocitově příjemnější,prašivější a podle mého názoru je celkově o něco lepší.
Gergely Tamca 5000
Tenergy 05 2,1
Feint Long II 1,3

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11720

• cuetec
  • Veterán
  • Dám dělovou ránu ...... bum, bum, bum, bum :-)
  • Obdržená poděkování 49
můj :2sp

Fish napsal:
U nás jsou 4 třídy okresní soutěže. On je v jedničce do 10 místa (tuším 8) a ve dvojce je první. A to obě soutěže hraje první rok. :-D
Vůbec neodstupuje od stolu a prakticky vůbec nebrání. Útočí z obou stran.

...... jestli je z Kožušan, tak jsem měl to "potěšení" :TT1 si s ním zahrát - pěkný spinový bh a aktivní údery anti z fh - těžko si na to člověk během utkání zvyká :(NO
Vodák Hinoki Carbon (ayous/balsa)
softíky

Btfly Gergely OLD
zubaté potfory :-)

Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců zpět od cuetec.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11722

• Fish
  • Expert
  • Obdržená poděkování 27
Trefa. ;-) Jak tak "koukám", tak to se možná asi známe. :1cka :12drn

Je nenápadný, ale hru má hóóóně nepříjemnou.

Joola MC1
FH- Donic Baracuda
BH- Adidas P7

Andro KSHZ OFF-
FH- Butterfly T05
BH- Adidas P7

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11894

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 76
Bol som na tréningu nalepil som obidva tieto poťahy na bekhend postupne Butterfly Super Anti a po hodine Yasaka Antipower oba v hrúbke1,5 mm.Obidva tieto poťahy mi dal náš najstarší hráč keď zavesil už dávnejšie raketu na klinec tak som sa rozhodol že nech je sranda.Drevo Moonbeam Butterfly OFF s ktorým už dávnejšie nehrám a bolo odložené v skrinke.Na forhende Andro Rasant soft.Musím skonštatovať že ako hráč ktorý nikdy neskúšal anťák je hra anťákom určite pestrejšia ako s mojou trávou Tibhar grass d tecs OX.Akurát po dvojhodinovom hraní som zistil že na off dreve tomu chýba kontrola v chytaní zo zadu.Hra dopredu ako píše Fish je nepríjemná kto s tým vie.Ja však ako oxkár trávou skôr blokujem pri stole alebo čopujem.Takže s uvedeného mi vyplýva že ako trávar by som kľudne vedel prejsť na anťák ale chcelo by to pri mojom štýle oveľa pomalšie drevo na bekhendovú stranu pre anťák.Napríklad Joola Toni Hold ktoré ako legenda je výslovne predurčené na tento typ materiálu.Alebo potom combo drevo LKT Magic Killer Carbon kde forhendová strana je rýchlejšia s karbónom na softový poťah k prieraznejšiemu ofenzívnemu poňatiu ktorý s tejto strany preferujem topspin,smeč,drajv ap a bekhendová s tlmiacou dýhou bez carbónu - top kontolou na blokoch a obrannej stratégii slajz,čop,náraz.Dal som si aj dva zápasy s oboma poťahmy s kolegom s oddielu .S anti som obidva prehral 3:2 ale bolo to moje obohatenie aké má tento materiál prednosti a aké negatíva.Prašivosť je u Yasaky väčšia ako u Super Anti ale ani jeden s týchto poťahov dokopy nemá na prašivosť môjho starého Tibharu Grass.d tecs ox na fólii aj keď kontola u anti vyhráva.S Yasakou sa lepšie blokuje pri stole ako so Super Anti avšak pri chytaní zo zadu je Super Anti istejší s plochšou letovou krivkou a nepravidelnejším letom loptičky.Teraz viem že s anti je jednoduchšie hrať ako trávou a kto s tým vie aj útočiť tak dokáže poriadne znepríjemniť hru o level lepším hráčom aj keď len do určitej úrovne.
3.LIGA.
Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců zpět od iči.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11903

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Trošku k anti- pre mna ako hráča s anti boli prakticky nehratelné hladké anti ako napr. super anti a podobné. S anti od Donicu, alebo antipowerom sa mi hralo výborne- hlavne pri hre vrchom bolo velmi nepríjemné pre súpera. Avšak pri mojom štýle hry - čope- bolo takmer neškodné. Ako protihráča proti anti- najnepríjemnejšie zase boli hladké anti :)
Každý materiál je hlavne na niečo určený(aj ked človek ho často znásilní a hraje niečo čo by ani nemalo ísť :woohoo: ) a každý máme svoj štýl hry. A čo sa týka napr. rýchlosti dreva- myslím, že je to podobné ako u tráv(a všetkého ;) )- jednému sedí to a inému zase ono.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 9 měsíců zpět #11954

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 76
Mám za to že čop s anťákom nie je možný.Je to iba simulovanie spodnej rotácie kde sa vracia pomalá volná lopta a dobrý útočník si z hráča urobí strelnicu čo u trávy to také ľahké nie je lebo tam je čop oproti anti ako prasa.To je hlavne dôvod prečo a v dnešnom svetovom meradle sa trávy vyskytujú u hráčov ako Joo-Se Hyuk,Chen Weixing,Chechetlin ap ale s anti nikto v širšej špičke nie je.S anti by tak mohli hrať len regionálny prebor. :laugh:
3.LIGA.
Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců zpět od iči.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 7 měsíců zpět #14190

• francis
  • Expert
  • Obdržená poděkování 5
Hraji s antipower od Yasaky.Hra s anti může být pestrá.pokud se nehraje stále stejný úder.Hraji s ním na bekendu a souhlasím,že je těžké s ním zahrát závěrečný úder.Snažím se hrát útočnou hru po celém stolu.Mojí silnější stránkou je fofhend,topspin,smeč.Chce to hrát chytře.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 7 měsíců zpět #14197

• francis
  • Expert
  • Obdržená poděkování 5
Chtel bych ještě doplnující informaci,porovnání Butterfly Super anti-Yasaka Antipower. V našem oddíle stolního tenisu,máme tři antitopspiny,dva Yasaka antipower a jeden Butterfly superanti.Na obranu je lepší Butterflý superanti.Yasaka antipower dává více možností pro pestrost hry,jak útočné i obrané.

Rozdiel Butterfly super- anti a Yasaka antipower. 2 roků 4 týdnů zpět #19020

• janodca
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
Donic Anti Attack 40 je asi naj-univerzálnejší anťáčik. A čím viac vybúchaný, aspoň 10 rokov. Ale bohuzel jiz neni povolen ITTF :prd mivoj :1cka
Cornilleau 800
F- Focus III
B- Tackiness C
Poslední úprava: 2 roků 4 týdnů zpět od mivoj.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, Pavlik, romanzdk