ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stiga CONNECT Glue vs. Revolution No.3

Stiga CONNECT Glue vs. Revolution No.3 4 měsíců 3 týdnů zpět #39634

• Andrisko
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 73
Asi 5 rokov používam na lepenie poťahov iba lepidlo Revolution No. 3. Na to lepidlo nedám dopustiť, a to z týchto dôvodov:

- ľahko ide dole z poťahu
- je ideálny na lepenie OX tráv ( nepoužívam OX, ale keď som lepil kamarátom, tak lepšie lepidlo na toto som nenašiel, a hráč s OX odvtedy nedá nato dopustiť)
- dokážem ovplyvniť zrýchlenie kompletu (viac vrstiev rýchlejšie)
- nemám problém s odstránením lepidla
- dlhá výdrž

Ale v poslednej dobe som si všimol, že v rovnakej cene začali dodávať toto namiesto 110ml ... iba 100ml. :unsure:
Každý si povie, že je to zanedbateľné, ale pri takom bežnom lepení, sú to až 3 rakety (6 poťahov) ... čo zas nie je málo. Ďalšie čo som si všimol, tak v poslednej dobe ani konzistencia nie je ako bola zo začiatku. Lepidlo je veľmi vodnaté ... proste je až neobvyklé tekuté. Na kvalitu lepenia nemá vplyv, lebo lepidlo kvalitatívne nie je horšie, ale je to citeľné na spotrebu ! Pri tak vodnatom lepidle sa spotrebuje viac.

Pri jednej návšteve obchodu Stiga som spozornel, keď som videl ich novinky a nové lepidla. Tak som poprosil predajcu, či by som sa mohol pozrieť na lepidlo Stiga Connect Glue. Majú ich v dvoch baleniach, 50ml balenie .... myslím ideálne pre normálnych lepičov :laugh: ... a 150 ml balenie, pre takých nenormálnych lepičov ako som ja ( lepím dosť aj pre seba, aj okolo kamarátom ... cca 10 kompletných driev mesačne nalepím ).
K lepidlu som pričuchol, a už som vedel, že to bude niečo podobného ako Revolution ... dokonca som tvrdil, že je to to isté ( ale nie je to úplne pravda).
Nedalo mi, tak som si kúpil balenie 150 ml na skúšku.

Hneď ako som dorazil domov, kupoval som kamarátovi aj nové poťahy Yasaka Rising Dragon ... tak som sa vrhol na lepenie.

Jeden poťah červený som lepil lepidlom Revolution No.3 , druhý zas Stiga Connect Glue. Takže hneď prichádzajú porovnania.
  • nesmrdí tak ako Revolution No.3
  • čo je ale najlepšie, konzistencia je hustejšia

• menej lepidla je potrebné na poťah
  • rýchlejšie schne ( pri vlhkosti 40% v izbe, poťah s Revolutin 30 min >> Stiga do 20min)

• oveľa lepšie drží, pevnejší lep
  • po 1 hodine je možné lepidlo (2 vrstvy) stiahnuť ako blanu z poťahu. U Revolution je to možné až druhý deň

• priaznivejšia cena pri bežne predajnej cene na trhu je Stiga o 10% lacnejšia
  • výhodné 50ml balenie pre tých, čo menej lepia

• jedinou veľkou nevýhodou je, že výrobca nedodáva k lepidlu špongie !!! Veľa ľudí to môže odradiť, aj keď ja keď nemám špongiu, nekupujem originál … ale za 0,20€ klasickú na umývanie riadu a tú nastrihám. Ale aj tak je to veľký nedostatok !!!

Som nadmieru spokojný s týmto lepidlom, výborná kvalita, veľmi dobrý silný lep, rýchlo schne, nesmrdí tak intenzívne ako Revo. Tým, že je lepidlo hustejšie nie je potreba toľko lepidla. Pri bežnom poctivom lepení s Revolution používam 3 vrstvy na poťah a 2 vrstvy lepidla na drevo. Pri lepení materiálu 1 vrstva drevo 1-2 vrstvy poťah. Pri OX 1+1 vrstva.

Pri Stiga lepidle stačí vrstva na drevo a 2 na poťah. Pri použití sendvičov alebo trávy kvôli zachovaniu rušivosti 1 vrstva drevo a 1 vrstva poťah.

U mňa jednoznačný impulz pre zmenu. Ešte som zvedavý, ako sa zachová lepidlo pri odstraňovaní poťahu, ale nepredpokladám nejaké ťažkosti.
    Přílohy:
    Dr.Neubauer Matador Texa Fh= Nittaku Fastarc G1 / Bh = Dr.Neubauer KILLER PRO 1,3mm

Ftomin ZL special OFF+/OFF (Palatinus) = BlueStorm Z2/ Dr. Neubauer Killer 1,5mm.
    Poslední úprava: 4 měsíců 3 týdnů zpět od Andrisko.
    Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
    Poděkovali: Karel, Jijed, Kalhy, Liboll, Kmet, mandomando, Soky, Jarek, piqeu93

Stiga CONNECT Glue vs. Revolution No.3 2 měsíců 2 dní zpět #41550

• muz z marsu
    • Nováček
    • Obdržená poděkování 1
    So Stiga CONNECT Glue nemam ziadnu skusenost. S Rev 3 ano, aj ked nie som prelepovac, tu su moje skusenosti. Lepislo nedrzalo na prilis hladkom lakovanom dreve. Po zdrsneni laku smirglom bolo vsetko OK. Tiez Rev 3 nie celkom funguje ako u prezencnych videi, podla ktorych by malo byt mozne po oddeleni potahu z dreva tenku vsrtvu z potahu pohodlne odstranit. Konkretne z Andro Backside 2.0D som tu vrstvicku dolu nedal, nedala sa načať, cize daval som dalsiu. Nasledne sa mi podarilo valcekom natiahnut potah v jednom smere. Bolo to dost blaznive, ked mi v tomto natiahnutom smere potah hltal viac rotacie ako v drunom. Mozno to sposobila ta neodstranena vrstvicka. Vdaka za tip na Stiga CONNECT Glue.
    Poslední úprava: 2 měsíců 2 dní zpět od muz z marsu.
    Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
    Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik