ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: (Ne)přelepování při použití VOC free lepidla?

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 1 den zpět #38763

• djx
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
V olomoucké pobočce STEN marketingu jsem se minulý týden při rozhovoru s prodavačem dozvěděl (alespoň pro mě) naprosto novou informaci - a sice, že při použití VOC free lepidla (prostě při lepení vodou) se vůbec nepočítá s následným přelepením potahu (?!) Tzn. že při lepení vodou by se mělo s potahem hrát až do konce, pak strhnout a vyhodit.

Úplně náhodou jsem se toto dozvěděl, když přišla řeč na to, jak řešit smršťování potahu po přelepení. Zmínil jsem např. Baracudy, které se po sundání zkroutily tak, že se po znovunalepení začaly po obvodu odlepovat - a prý u tohoto potahu se vůbec nepočítá s nějakým přelepováním, takže to, že ten potah je na vyhození (byť je úplně nový), je vlastně v pořádku.

Jeden z důvodů je prý fakt, že potahy není nutné přelepovat pro zlepšení jejich vlastností. Dalším důvodem je je ale mj. prý i to, že VOC free lepidlo je dost problém sundat tak, aby se nepoškodila houba (což je pravda). Sám prodavač říkal, že to jde obecně dost blbě a proto opravdu doporučuje jen jednorázově nalepit nový čtverec, oříznout, hrát, sundat a vyhodit. A z vlastní zkušenosti vím, že opravdu při strhávání takto nalepeného potahu část lepidla zůstane na dřevě, část na potahu, a je prakticky nereálné nechat původní vrstvu lepidla na potahu, protože není jednolitá, natož rovná... A při odstraňování lepidla z houby dojde skoro vždy k alespoň drobnému poškození...

Když jsem se ptal, jak teda řešit jen otestování potahu, který nemusí sednout, tak prý, že snad jedině nalepit vulcanem - jenže u spousty potahů je zase upozornění, že se mají lepit jen vodou, takže...? :)

Co si o tom myslíte? Co sleduju, tak tady se běžně točí potahy, které byly lepeny pouze vodou... Ptám se především na to, jestli jste se taky setkali s touto informací, že by se potahy po nalepení vodou neměly přelepovat... Uvádí toto např. Butterfly někde? Na papírovém obalu potahu jsem viděl snad jen zmínku, že "při sundání potahu dbejte na kompletní odstranění původního lepidla"...

Kdyby ta guma stála stovku, tak fajn, ale při průměrné ceně skoro 1000,- Kč za potah je toto pro mě docela překvapivá informace :unsure:
Blade: Timo Boll ALC
FH: Butterfly Rozena 2.1mm
BH: Butterfly Rozena 1.9mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 1 den zpět #38768

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 76
Tak podle me to je "takhle dane" jenom kvuli vyrobcum. Tzn. oni by to takhle chteli, jelikoz by to znamenalo, koupit si potah, nalepit, ozkouset, zjistit, ze je k nicemu, tak ho rovnou vyhodit. Tzn. kdyby nekdo chtel ten potah, musi si koupit opet novy = vyssi prodeje.

Kazdopadne si ale nemyslim, ze prelepovat VOC lepidlem by se nemelo. Samozrejme, napriklad uz po nekolikatem prelepeni (7-8-9 vrstev) uz to muze pomerne zmenit herni vlasnosti potahu, pak bych asi resil sundani lepidla a az pak lepeni znovu, pripadne pokud je potah nalepeny opravdu hodne dlouho, muze se stat ze to lepidlo je udery micku uplne fest "pritlucene" do dreva, to je pak i hodne slozite takovy potah odlepit, tzn. to muze mit opet jine herni vlastnosti = nevidel bych problem v prelepeni takovehoto potahu.

Co te tyce krouceni Baracudy (to same Acuda), tak to je opravdu zlo. Musi se na to opatrne hold no. Pripadne jsem to i pak nalepil proste vulkanem, kdy se potah zplosti opet a hotovo.

Ohledne niceni potahu pri lepeni vulkanem - teoreticky si myslim, ze by se potah znicil dal, za nejakych podminek. Tzn. lepeny potah je novy, je z vyroby tuneny a my na nej pridame dalsi (prip. az moc) tuning/vulkan, to by asi mohlo dojit k poskozeni.

Obecne ale dle me pokud se pouzije rozumne mnozstvi vulkanu ("s citem"), tak potah neznicime.
Primorac Carbon
F: T05 1.9
B: T64 1.9

Maze ALC
B: T05 1.9

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poděkovali: djx

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 1 den zpět #38771

• Klopič
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 193
To že by sa mali nové poťahy nalepené Vulkanom zničiť je nezmysel, ktorý šíria výrobcovia, pretože pixla 1 kg Vulkanu mi vydrží 10 rokov, kdežto vodové lepidlo po prvom nalepení mi do ďalšej výmeny poťahov vyschne. Pritom sú cenovo rovnaké, s tým rozdielom, že toho vodového je 10 x menej.
Lepím Vulkanom nové poťahy už roky a ešte som nepostrehol že by sa mi niektorý zničil.
A pri prípadnom prelepení nemám problém s vytrhávaním triesok z dreva.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 1 den zpět #38772

• djx
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Hmm, ten tlak výrobců by docela dával smysl... Je fakt, že známý nevědomky mou cca rok starou Baracudu přelepil vulkánem a v pohodě - není poznat, že by to něčemu vadilo, potah drží a vše OK.

Logicky tedy pokud by měl vulkán uškodit, tak snad jen u úplně nových potahů - ale dle zkušeností Klopiče tedy nevadí ani to. Tzn. Ty lepíš pouze vulkánem úplně všechno (Klopič)? Dost silně to totiž zvažuju taky... Nejde mi o nějakej tuning, ale o možnost stržení a přelepení bez zničení potahu... Cena za VOC free lepidla je hrozná a ještě ty problémy při sudávání lepidla...

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 1 den zpět #38773

• Václav
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 36
Již jsem to zde psal několikrát. Základ je používat vhodné lepidlo, rozhodně ne Freechak to je nejhorší lepidlo jaké bylo vyrobeno. Já používám lepidla od Jooly nebo Tibharu. Můj systém je že pokud lepím nový potah dám jednu vrstvu na prkno a jednu .na potah nechám 20- 30minut zaschnout a lehce zaválečkuji.. Opětné lepení provádím že prkno lehce odrolím rukou a doleštím švedskou útěrkou na prkno nanesu jednu vrstvu lepidla a žádnou na potah nechám 20-30 minut zaschnout a lehce zaválečkuji. Takto lze provádět opětné přelepování i několikrát. Fascinovalo mě že lepidlo někteří z vás nanášejí několik vrstev v domění že to bude hrát lépe jako za ery Vulkánu nebude a lepidlo půjde hůře dolů. Co se týká lepením Vulkánem jde to ale doporučuji pouze jednou každá další vrstva nebo přelepování ukončuje natunování z výroby . Takže potah umře dříve než by měl. Takto šetřím vodní lepidlo Václav :sezbl :sezbl :sezbl
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 1 den zpět #38775

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 167
Problém vulkánu na naší úrovni je
-natahuje potah.S tím je třeba počítat a neořezávat na krev.
-smývá potisk z prkna.
-někteří tvrdí , že mění chemii potahu.Osobně pokud lepíš jednorázově bych to neviděl tak drasticky

Jinak má vulk samé výhody.
Například ten potah co se smrskl natáhneš před nalepením.
Nevytrhává dýhy tak moc.
Vydrží léta funkční.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC BARACUDA max red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
AVALOX P700 FL

"... When it is darkest, men see stars."

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 23 hodin zpět #38782

• djx
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Václave, takže chápu správně, že po prvním strhnutí potahu na houbě zůstane celistvá vrstva původního lepidla, a ty tak "vyměníš" pouze lepidlo na dřevě? Já když zkoušel nechat lepidlo výrazně déle zaschnout (cca těch 30 minut), tak jsem měl pak problém, že už ten potah nechtěl moc držet (Donic Vario Clean) a nevím, jestli jsem něco dělal špatně :) Prostě důkladně zaschlá vrstva lepidla na potahu a dřevě už k sobě nechtěla moc přilnout...

Že je Free Chack sračka, to už tu bylo řečeno mnohokrát, ale ten Donic Vario Clean by měl být relativně OK, ne? :)

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 23 hodin zpět #38783

• koad
  • Expert
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 27
ja potom,čo mi biela srágorina došklbala drevo lepím iba vulkánom,lepím s ním aj tenzory aj netenzory,pri mojom prelepovaní raz za uhorský rok mi môže niekto niečo hovoriť o škodlivosti na poťah,životné prostredie a iné vtákoviny... :bum proste idem na starej dobrej klasike a nemám problém ani so strhávaním,ani so smršťovaním a ak by mi niekto povedal,že som vyhral iba vďaka vulkánu,tak ho pošlem do :prd
Ďalšia stránka je výdrž lepidla...po nalepení nepotrebujem znova prelepovať,takže šetrím tute love,nezaschýna mi v piksli ,vydrží veľa,veľa,veľa a VOC zaschne za pár týždňov...takže vyhodiť,a kúpiť nové...a to nevravím o tom,že niekto si kúpi hneď pol litra,alebo liter,aby bolo čím lepiť. :sezbl
inak vám to vysvetlil aj stano klopič a ak vám to nepomôže... :zed
Donic Li Ping Kitex
Fh Gewo Hype XT 1,9
Bh Gewo Hype XT 1,7
alebo to iste,ibaze na
Btf Gionis All+
Prave som kolaboroval na gergelku ale sa s nou namakam,to je ine kakauko
Poslední úprava: 4 týdnů 23 hodin zpět od koad.

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 23 hodin zpět #38785

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 76
no s tim velkym mnozstvim bileho (pul litru) bych to zas az tak blbe nevidel. me vydrzel Donic Vario Clean 500ml pres 11mesicu a nic nezaschlo (v puvodni pixle samozrejme, ktera se vzdy otevrela k naliti do mensi nadoby a zase zavrela). Lepidlo zasychalo v mensi lahvicce, ktera se pravidelne otevirala, ale velka pixla v pohode.
Primorac Carbon
B: T64 1.9

Maze ALC
B: T05 1.9

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 4 týdnů 5 hodin zpět #38796

• Václav
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 36
VODOVÉ LEPIDLO nemusí schnout 30 minut , každý jsi musí vyskoušet dobu záleží na teplotě. Pokud lepidlo je bezbarvé lze lepit po 10minutách.Já mám vodové lepidlo v lahvičce 2 roky a nevidím že by vyschlo. Václav :rata :rata :rata :sezbl :sezbl :sezbl
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

(Ne)přelepování při použití VOC free lepidla? 3 týdnů 6 dní zpět #38811

• Impetigo
  • Nováček
Na vodu od Donicu beru horkovzdušnou pistoli a za cca 3 minutky se může lepit. A že mám tubu 90 ml přes rok a bez vysychání. Potahy nestřídám jak fusekle, ale v pohodě mi vydrží sezonu, pak jdou dolu a čeká je důchod. Takže v zásadě souhlasím s prodejcem. Moje herní úroveň nepotřebuje neustále měnit nebo přelepovat potahy, ale spíše zdokonalit techniku. Řekl bych že 80% chyb dělám díky sobě a ne kvůli potahům. Ale chápu, že každý to máme jinak
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik