ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: lepící folie

lepící folie 1 rok 11 měsíců zpět #29444

• medved
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
ahoj, nemá někdo zkušenosti s lepením pomocí folie, která se běžně vyrábí a stojí zlomek toho, co "specielní folie" na stolní tenis, jako je to s lepidlem...(já lepím akrylepem a nalepil jsem desítky potahů za pár kaček...,0,5 l za 160 kč).
roman
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

lepící folie 8 měsíců 1 týden zpět #40052

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 48
Ahoj.
Neviem, aké skúsenosti máš so spomínaným akrylepom, ani neviem, čo to presne je. Ja som dlhú dobu používal klasické lepidlo na drevo a papier. Veľmi známe je napríklad Herkules. Bolo to lacné lepenie, avšak...
Vrstva lepidla, ktorá uschla pod poťahom bola tvrdá, úplne iná ako vrstva zo špeciálneho VOC lepidla na poťahy. Predtým som používal lepidlá Donic a Yasaka.
S takto nalepenými poťahmi, teda s Herculesom, som si "rozbil" technickú hru. Technické spiny šli dosť ťažko. Myslel som si, že to bolo poťahmi. Zmenil som poťahy, dal na drevo Friendship Battle I a hra sa zlepšila.

Potom som si objednal 10 ks lepiacich fólií a nalepil poťahy na fólie. Problém som s nimi mal taký, že poťahy po lepení lepidlom boli stočené, podobne, ako to robí napríklad Rakza7 a kraje sa mi odlepovali od fólie a to nebolo dobré. Ale čo bolo super, opäť som to bol "starý dobrý ja" s topspinami, krátkymi, dlhými, namotanými aj prudšími...

Teraz, teda pred 2 dňami som nalepil na fólie poťah, nový poťah, ktorý nikdy nebol lepený lepidlom. Som zvedavý, či sa bude chovať podobne, či sa budú kraje odlepovať.
Pri lepení fólie je potrebné dbať na vzduchové bubliny. Tam, kde sa objavili, som fóliu prepichol a vzduch cez maličkú dierku vytlačil von. Na priľnavosť k poťahu táto maličká dierka nemá žiaden vplyv.

Ak sa problém bude opakovať, že sa aj ten nový, žiadnym lepidlom nenarušený poťah bude na okrajoch odlepovať, strhnem fólie a nalepím nové. Ak sa bude aj na novej odlepovať, potom sa vrátim späť k VOC lepidlu a k pracnému zošúchavaniu starého lepidla z poťahov. To bol dôvod, prečo som chcel s VOC lepidlami skončiť.

Inak, ten poťah Battle I je už na trhu asi 2-3 roky, už som ich vymenil 3. Teraz ,á, úplne nový, štvrtý. Výdrž je výborná. Ten posledný vymenený som si zabezpečil na sklonku roka 2016. Takže teraz mám červený z augusta 2017 a čierny nový. Červený by mal vydržať do konca sezóny. Hracia plocha je v poriadku, no na okrajoch je vidieť, že si už čo-to preskákal.
:rata
Prajem veľa úspechov. :ping
Giant DragonKatana 5P Off
Fh + BhFriendship Battle I H42 2,1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik