ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: zkušenosti s novým typem míčku (plast)

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11161

• mivoj
  • Administrator
  • www.TT-SPORT.cz
  • Obdržená poděkování 56
Založil jsem new téma na zkušenosti s plastem :TT1 . Já hrál pouze chvilku a nepřišlo mi to zlé, ale nehrál jsem zápas, jen pár kontrů a spinů.
RACKETSPORT SHOP
Jizerská 328/4 Praha
mobil: 603 111 669
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Blade: OSP Expert All+ ST
FH: Joola Rhyzm-P 2.0
BH: Nittaku Express 1.8
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11162

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
a to jsi prodejce? :12drn
vixiv
Prkno: Waldner Senso Carbon JO Shape FL;
Fh: Butterfly Tenergy 05 2.1mm;
Bh: Palio WP1013 1.5mm, Dawei 388-C1 1.5mm

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11164

• mivoj
  • Administrator
  • www.TT-SPORT.cz
  • Obdržená poděkování 56
A jako prodejce mam jen testovat? :TT1 a nic jineho nedelat elv Mám rád i jiné požitky :cyc 38 Ty Pepo jiz si zkousel new balon?? Podel se s nama :bana1
RACKETSPORT SHOP
Jizerská 328/4 Praha
mobil: 603 111 669
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Blade: OSP Expert All+ ST
FH: Joola Rhyzm-P 2.0
BH: Nittaku Express 1.8

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11165

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
každopádně abych přidal něco do mlýna, jak již bylo řečeno v jiných vláknech tak míček je o trošku větší i vizuelně, je bělejší. kluci, kteří v našem oddíle s ním hrají extraligu říkají, že platí vše co se očekávalo, menší rychlost - složitější někoho prostřelit, menší rotace, vyšší odskok míčku.

co se týká kvality tak dle jejich vyjádření se jím nejlépe hraje s xu shao fa a joola, ostatní značky jsou horší, přesto ty míčky hodnotí trochu jinak, xu shao fa je pocitově pro ně nejlepší, ale joola se zase více blíží celuoidu.

sím jsem s míčkem hrál asi 10min jako mivoj a říkal jsem si, že to zase nebude tak hrozné, myslím, že to bude hodně vyhovovat hráčům, kteří využívají fh drive, možná to v našich soutěžích bude jeden z nejdůležitějších a rozhodujících úderů.

vixiv

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11167

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
Při testování na loňské Malé Skále jsem si dal zápas s Tigerem a vadilo mi, že mi vracel na stůl i údery, který jsem považoval za konečný.... a pak se mi zdálo, že mi tam chybí v letové křivce takový to závěrečný klesnutí na koncovou čárou vlivem rotace, tady to prostě pokračovalo za stůl, třeba jen o pár centáků, ale za. Vzhledem k tomu, že s nikým jiným jsem nehrál, nevím, jestli Tiger není zázračný vraceč :bana1 a to plachtění zase mohla mít na svědomí ta ufoukaná klimoška.... :whistle: takže zjišťuju, že vlasně nic nevím.....sakra ještě tu chybí ten smajlík mlátící se kladivem do hlavy :woohoo: :woohoo:
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 2 roků 10 měsíců zpět od pirát Janes.

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11168

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Včera na tréningu kolegovia z áčka chvílu hrali s plastom, no zrazu puklo a loptička bola skoro na polovicu prasknutá :blink:
A čo sa týka hry- vraveli, že je to trochu pomalšie, viac výmen.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Poslední úprava: 2 roků 10 měsíců zpět od Horal.

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11169

• Dalis
  • Veterán
  • Forhend mám jen na opirání , bh se stále učím !
  • Obdržená poděkování 90
Jednou jsem dovezl k Martymu www.racketsport.cz/Nittaku-SHA-40-d313.htm ,že to na konec tréninku otestujeme .
Míček jsem vytáhl hned po odehraném zápase s celuloidem DHS *** . Můžu vám říci , pro mě byl ten dojem ze hry obrovský . Nemůžu najít tady ten správný smajlík co vyjadřuje že je vám opravdu hodně špatně a nemůže být už hůř ,ale tak nějak jsem to
vnímal v ten daný moment .
Možná to bylo dáno i tím , že do toho promlouvala Martyho tráva a taky že to byl úplně první pink s plastem . Pocitově mi to přišlo tvrdší než DHS a hned mi problesklo hlavou , že to bude asi chtít pak malinko měkčí potahy . Míček měl nižší a delší trajektorii a muselo se do toho trochu dříve jít ,jinak to padalo . Možná softy versus softy by to nebyl takový skok ,ale softy versus materiál byl pro mě rozdíl docela drsný . Martyho jsem po třech setech přesvědčil ,že to nemá cenu kazit si pěkný večer plastem a tak jsme to zabalili . Od té doby jsem plast neviděl ani nezkoušel a počkám ,až to teda opravdu příjde :(
Zhruba před měsícem jsem mluvil s jedním hráčem hrajícím v Německu na toto téma a ten mi řekl asi toto :
Nejlepší ze všech jsou Xushaofy , s ostatními se nedá prý vůbec hrát .
Výdrž - to je prý katastrofa , odcházejí 3-4 x rychleji než DHS **
Uzavřel to takovou poznámkou , že byť i v minulosti dosti nerovný a šišatý DHS*** byl daleko lepší pro hru než momentálně na trhu nejkvalitnější Xushaofa . :(NO
Bédovka FL 84g
FH- Coppa X1 TP
BH- Coppa X1 TP

30.4.2013-poslední den s Tenergy 05 :)

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11177

• cuetec
  • Veterán
  • Dám dělovou ránu ...... bum, bum, bum, bum :-)
  • Obdržená poděkování 49
Má vlastní zkušenost se váže k plasťáku JOOLA Super-P (hrálo se s nimi Czech Open) a jeho použití na jednom dřívějším celém tréninku.

V letu je míček pomalejší (větší odpor vzduchu), jak píše JANES - koncový úder zahraný s celuloidem, tak s plasťákem nebyl konečným = z toho plynoucí delší výměny. Jinak křivka míče mi přišla spíše vyšší s kratší trajektorií, s tím, že rotace/spin se dříve rozmotala/ztrácela. Velký problém jsem měl především s timingem úderů, ale při tréninkových mačích byly výsledky v podstatě totožné jak s celuloidem. Zvyknout se určitě dá :TT1
Vodák Hinoki Carbon (ayous/balsa)
softíky

Btfly Gergely OLD
zubaté potfory :-)

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11188

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
vixiv napsal:
myslím, že to bude hodně vyhovovat hráčům, kteří využívají fh drive, možná to v našich soutěžích bude jeden z nejdůležitějších a rozhodujících úderů.
vixiv

Tak pod tohle se podepíšu. Ale hrát s tím nechci. :0L
Jak jsem už psal jinde a jak je už i tady vysloveno - na první popink kupodivu až takový rozdíl necítíš, ale jakmile dáš cvičný mač, zjistíš, že ti soupeř nežere rotace a jejich změny tak jak u celuloidu, neroztočíš to tak jako celuloid. Takže když jsme to na podzim zkoušeli (JOOLA) tak celuloidem jsem naše béčkaře dal vesměs 3:0 a s plastem horkotěžko 3:2, obzvlášť s borcem co má drtivý forhednový drajv to bylo dost hustý.
Jinak výdrž nejspíš žalostná - před vánoci extraliga El Niňo - KST Ostrava - za 6 dvouher rozbili 4 míčky - TIBHAR - ať tu neděláme reklamu :woohoo:
Vodák DEF,B-T64 1,9 black F-T05FX 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11199

• Teny
  • Veterán
  • pinec, rally, klobása
  • Obdržená poděkování 54
Co tak zatím slýchám, tak je kvalita asi hodně proměnlivá, dle výrobců. Já jsem párkrát pinknul s Donicem. Můžu potvrdit, že to je o kapičku větší, možná to o trošku méně motá, ale nepřipadalo mi to třeba tak hrozné, jak praví Dalis. Zase ale třeba o Tibharech dost lidí říká, že to je hrůza. Takže si asi budem v oddílech muset dát sakra záležet na výběru míčů, aby se s tím dalo nějak hrát.
Jinak mě až tak extra moc nevadí, že to tolik nerotuje, snažím se zahrát topspin dva a zabíjet stejně ránou, která sice teda poletí pomaleji, ale i tak snad bude stačit (že jo Dalisi) :bana1
V každém případě pokud se pomocí těchto koulí protáhnou výměnu a zdramatizuje se to, tak s tím nemám problém. Pokud se ale nebudou moct útočníci prosazovat a bude víc platit sklepávání (nemyslím to ve zlém milí travní kolegové), tak mě to zrovna nepotěší, ba přímo na.ere. Ale stejně mám takový neodbytný pocit, že když si vezmeme tabulky úspěšnosti letos (doba papírová) a za rok (asi doba plastová), budou si hooodně podobné. :12drn

PS: Jen by to nemuselo tolik praskat při těch vyšších cenách :nieg
blade: Vodak Diolen OFF
FH: Victas V01 Stiff 2.0mm BLACK
BH: Victas V01 Stiff 2.0mm RED

záložka:
blade: Andro Kinetic Supreme OFF- Kiso Zylon Hinoki
FH: BT Tenergy 80 2.1mm BLACK
BH: TSP Curl P1

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11200

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Teny naprosto s tebou souhlasím, že až se rok před plastem a rok po plastu setká, budou tabulky hodnocení hráčů ve všech úrovních a to od okresu až po mezinárodní, více či méně podobné. Pokud někdo ustoupí z pozic , tak to bude spíše tak, jako se to děje i v době celuoidu. Bude jen několik málo výjimek, které to ve svém důsledku poznamená tím, že opustí své pozice na žebříčcích všech úrovní kvůli plastovému míčku. Jaký budeme mít pocit ze hry, je už jiná otázka.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX
Poslední úprava: 2 roků 10 měsíců zpět od joha1.

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11201

• Teny
  • Veterán
  • pinec, rally, klobása
  • Obdržená poděkování 54
Sdílím tvůj názor. Ono jde o to, že obecně se lidi bojí jakýchkoliv změn, i těch, které jsou často jasně k lepšímu. Nemyslím tím jen pinkání, koníčky, ale i chod společnosti, politika, papírování, organizace práce, povinnosti atd atd atd. Je to takový strach z něznámého a často se časem ukáže, že byl naprosto zbytečný. Proto bych s finálním hodnocením počkal, až se to bude týkat opravdu i nás sranda hráčů v krajích a okresech, budem s tím hrát a uvidíme, jak to bude vypadat. Pak třeba budu nadávat jak špaček :12drn
blade: Vodak Diolen OFF
FH: Victas V01 Stiff 2.0mm BLACK
BH: Victas V01 Stiff 2.0mm RED

záložka:
blade: Andro Kinetic Supreme OFF- Kiso Zylon Hinoki
FH: BT Tenergy 80 2.1mm BLACK
BH: TSP Curl P1

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11208

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Já jsi myslím pánové že to moc dramatizujete. Sleduji světové soutěže a i když hrají s plástem nevidím rozdíl ve hře. Servisi jsi žerou stejně, rotace u kontra topspinu jsou úžasné a hlavně moc se to nedotklo obranářů kteři se dost prosazují a proti hráči žerou čopy jako za celuloidu. Čili já nějaké velké rozdíly nevidím. Jde jen o zvyk . Osobní zkušenosti mám s Donikama a docela jse mě s tím dobře hrálo. Je pravda že spoluhráči s plástem nechtějí ani trénovat a je to zejména protože jedou soutěže a nechtějí jsi rozhodit ruku. Myslím že až začnete hrát s plástem velice na celuloid zapomenete. Za čas mě dáte pravdu dnes asi ne. Zkušenosti máte malé a negativní se šíří jak je v Čechách zvykem rychlostí blesku-. Zkrátka jedna Paní povídala. Václav :TT1 :TT1
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11211

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Váslave , ty co se zatím vyrábějí praskají skoro dvojnásobně , to je potvrzená skutečnost.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11213

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Chápu to ale nás se to zatím netýká a určitě až s tím budeme hrát kvalita bude někde jinde. Je pravda že světových turnajích mění plásty i dvakrát za set , přesto se jede dál není cesty zpět a já s tím souhlasím. Václav :dik
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11214

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Václav napsal:
Já jsi myslím pánové že to moc dramatizujete. Sleduji světové soutěže a i když hrají s plástem nevidím rozdíl ve hře......

Jestli to nebude tím, že ti borečci v těch hernách na stole i spí ;) . Ale co my, dělníci kteří si ke stolu odskočí ze šichty řekněme max 2x týdně a ještě narazíme na slabšího spáringa? Pro nás to bude běh na delší trať. Ale co, nás nedostanou .... :TT1 :1cka
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 2 roků 10 měsíců zpět od Machy.

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11216

• Dalis
  • Veterán
  • Forhend mám jen na opirání , bh se stále učím !
  • Obdržená poděkování 90
Já bych si přál ,aby to bylo s výběrem míčku na novou sezonu jako v Německu . Každý tým si může vybrat zda chce hrát s plastem či celuloidem ,povoleny jsou obě varianty . Hlavně z finančního hlediska pro menší kluby které nemají finanční zázemí a mají více družstev , bude přechod na plast hodně bolet . :(NO
Bédovka FL 84g
FH- Coppa X1 TP
BH- Coppa X1 TP

30.4.2013-poslední den s Tenergy 05 :)

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11230

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
Dalis napsal:
Já bych si přál ,aby to bylo s výběrem míčku na novou sezonu jako v Německu . Každý tým si může vybrat zda chce hrát s plastem či celuloidem ,povoleny jsou obě varianty . Hlavně z finančního hlediska pro menší kluby které nemají finanční zázemí a mají více družstev , bude přechod na plast hodně bolet . :(NO

Přesně tento pohled se snažím na úrovních, kde to můžu ovlivnit, prosazovat. Ať každý hraje s jakým míčkem chce. Dokud plastový míček nebude levnější a více odolný jak celuloid, je nesmysl ho někomu vnucovat.
Vodák DEF,B-T64 1,9 black F-T05FX 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11234

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
možná mě budete kamenovat, ale vnitřně mi něco říká, že spravedlivější než si nechat zvolit míček oddíl, by bylo aby se s jednotným míčkem hrála celá jedna soutěž, tzn.: týmy si před sezónou odhlasují jakým typem míčku se bude hrát jejich mistrovské zápasy a ostatní v rámci soutěže se podřídí, stejně tak se podřídí i týmy z nižších soutěžící hrající případné play off.

Přiznávám však, že v tom vidím trošku problém, jak psal pavlík, a to v oddílech s vyšším počtem soutěží, kde se může stát, že op se bude hrát s celuoidem, kp s plastem a divize s celuoidem, o hádkách na treéninkách nemluvě. I když v tom vidím jistý stmelovací prvek :).

Vzhledem k tomu, že se přechodu dříve nebo později nevyhneme tak bych to udělal co nejdříve, v případě možnosti si zvolit míček tak jsem pro celou soutěž jednotně.

vixiv

zkušenosti s novým typem míčku (plast) 2 roků 10 měsíců zpět #11235

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
Pavliku, já bych asi takový demokrat nebyl, ale rozhodil bych to po soutěžích..Od kraje výše povinně plasty, okresy klidně ještě rok celuloid, aby se dohrály ty zásoby, co jsou v oddílech. Pro žákovské a mládežnické kategorie bych ale dal plasty povinně, to považuju za nutné. PS: Nesleduju to, třeba to už tak je, nevím :blush:
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik