ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Je 180 gramov veľa?Ako ubrať?

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 2 týdnů zpět #40107

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 104
Čaute,
neviem váhu vašich rakiet,ja som teraz v testovacom období,lebo už nevieme vypadnúť :) .Tým že som si zmenil poťah na Bh z trávy OX na sendvič 1,0 mm ,tak mi pribudlo 15 nechcených gramov,už aj tak bola váha 165 g s trávou veľa (ťažké drevo 92 g),teraz to je 180 g a to ma zabíja,som pomalý,neobratný (to viem,aj normálne :laugh: ,ale teraz ešte pomalší a neobratnejší pri zmene bh -fh),ruka ma bolí.Kazím viac nielen z Bh,ale aj z Fh.A prehrávam s každým.Mám plán poskladať to na 160 gramov,aj viem ako-namiesto Z1 bude Cornilleau-14 gramov menej,dám dole aj omotávku a skúsim aj inú kombináciu s ľahším drevom,materiálu mám dosť.
Moja otázka :
Vadí vám vyššia váha rakety (o 15-20 g),ako ste zvyknutí alebo len ja si nahováram,že prehrávam kvôli váhe ?
Ďakujem :vine
D:Donic Waldner Champion 89
F:Bluefire Z1
Bh:načo?Nehrám Bh,koľkokrát zahrám Bh,toľko stratených bodov,viem prehrať aj s Fh,Bh netreba,šetrím (Sanwei CODE OX)
Kvalita činnosti vedúceho spočíva v umení dojebať zamestnanca tak rýchlo, aby teplo, ktoré pri tom vzniká, vnímal ako...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40108

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
Čaues Tibi

Toto je téma, co řešíme s klucíma dobrý 2 roky, potažmo s nástupem plastové gule.
Já třeba osobně v ruce cejtim dost a nějak sjem se shodli na tom, že ideální stav je 170-178g.
Sám te´d mám kombo Joola rossi emo 81g a na tom 2x Acuda S2 a má to přesně 170g, se starýma S2 to mělo 174. Kamarád má Pálku 180g ale přijde mi místama i lehčí jak moje. Dost velkou roli hraje těžiště.
Tak že pro mě 180g jak píšeš už je vela ! :-)
mít špunty, tak bych musel jít do těžšího dřeva, že mám dva hladký, hledám dřeva do 83g , aby mi neupadla ruka :-)
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm
Poděkovali: KlamparTibi

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40113

• koad
  • on-line
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 36
No tak na toto vim odpovedet naprosto presne soudruzi...tibi posli foto rakety a foto teba,odpoved bude lahsia a relevalentnejsia :sezbl (ejha,pouzivam cudzie vyrazy,doktorat zabral)
Ja pouzivam 3, slovom tri dreva a stejne sa vraciam k jednemu,su tam rovnake potahy,akurat zlozenie je ine,kazde diametralne odlisne...15 gr je dost,to ti povie kazda zena,preto uvolni endorfiny,napi sa cistej vody postav sa pred zrkadlo a opakuj si ,,jsem bejk,jsem bejk :vine
A teraz vazne,nie vaha dreva,ale zmena potahu ti neda spavat :trtr
Gergelka
Btf Tenergy 05 2,1mm
Joola rhyzer 43 max

Donic Li Ping Kitex
Fh Gewo Hype XT pro 40 1,9mm
Bh Gewo Hype XT pro 40 1,7mm

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40114

• pinčes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Tibino

ULC - 05fx a 80fx = 186g
Maze - 05fx a 80fx = 191g

:rata
ULC Tamca Kreanga carbon ST
fh Tenergy 05FX -max
bh Tenergy 80FX-max

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40115

• Karel
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 518
:)
hojda Tibino,
myslím, že zvýšení váhy za to rozhodně nemůže. To bych spíš vsadil na změnu těžiště, která hraje podle mýho podstatnější roli. Ono , člověk si musí taky uvědomit, že v našich letech 50+ :) se každý změně jeden přizpůsobuje nějak pomaleji než tomu bylo dříve.
Hodně dlouho jsem hrával lehkým balsovým prknem a těžkou raketu jsem si nedovedl představit. Nyní už možná 20 let hraju kombinací, která má stabilně přes 200 gramů a když vezmu do ruky lehčí prkno, nemívám s ním většinou dobrý pocit ze hry.

To, že nyní více prohráváš bych spíš přikládal na vrub změně potahu jako takovýho. Měl si určitě po trávě zautomatizovaný návyky , jak úderový, tak pohybový a ono teď při sendviči ať chceš nebo nechceš tu a tam zahraješ zcela určitě pod jiným úhlem, taky třeba v jiným postavení než si býval zvyklý, míček letí dál nebo naopak blíž či třeba výš nebo níže a k tomu nemáš zafixovaný a zautomatizovaný ty reflexy, který jsou potřeba. Proto asi jednak víc chybuješ a jednak se taky tvoje hra mohla stát pro soupeře třebas přijatelnější. Navíc pocitově určitě musíš cítit, že se drobet změnily i vlastnosti softu, když na druhý straně není travka ox , ale 1.0 mm sendvič. No a suma sumárum to pak ve finále zřejmě přináší ty trable, který popisuješ.

Máme v družstvu kluka, kterej má 4 identický prkna a na nich rozličný kombinace ( soft-travka, soft - sendvič, sendvič - travka a sendvič - sendvič ) a raketu si bere podle soupeře a momentální chuti. A i na něm, ačkoliv to takto praktikuje přes 20 let se při delší pauze s nějakou kombinací projeví právě věci o kterých ti píšu výše.

Takže hlavu vzhůru aby zas byla radost ze hry i v okolí Moldavy :)

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40116

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
JOO, Brůnič to je koumák :D
Ale mě odhadl blbě :D
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40117

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
Karel napsal:
:)

Máme v družstvu kluka, kterej má 4 identický prkna a na nich rozličný kombinace ( soft-travka, soft - sendvič, sendvič - travka a sendvič - sendvič ) a raketu si bere podle soupeře a momentální chuti. A i na něm, ačkoliv to takto praktikuje přes 20 let se při delší pauze s nějakou kombinací projeví právě věci o kterých ti píšu výše.

Pohodu a pink.
K.

Díky Karle,ešte zabojujem :1cka .
A ten tvoj kamoš musí byť fakt koumák a talent neskutočný,ak vie hrať s tak úplne odlišnými kombináciami,klobúk dole :vine
Bh:načo?Nehrám Bh,koľkokrát zahrám Bh,toľko stratených bodov,viem prehrať aj s Fh,Bh netreba,šetrím (Sanwei CODE OX)
Kvalita činnosti vedúceho spočíva v umení dojebať zamestnanca tak rýchlo, aby teplo, ktoré pri tom vzniká, vnímal ako...

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40118

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 8
U svého prkna můžeš snížit hmotnost 10-20 g výměnou originálních plátků ručky a odlehčením prkna výfrezem v místě ručky. Origo ručka mívá podle mých měření 20-25g, individuelně vyrobená z balzy, nebo korku může mít 5-10 g. Výfrezem ušetříš 2-3 g, kterými můžeš eventuelně vyrovnat posunuté těžiště přidáním závaží na spodní hranu ručky. Snížení hmotnosti pálky o 15-20 g je setsakra poznat po delším turnaji.
Není to moc složitě napsané?
Poděkovali: KlamparTibi, player

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40121

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 92
Presne jak napsal Karel. Drive jsem hmotnost palky taky hodne resil, ale ted spise resim teziste. Hmotnost dreva se odviji samozrejme od pouzitych materialu a jejich stari a od toho se pak zase odviji vlastnosti dreva jako rychlost, tuhost, vibrace atd. atd.

Nicmene.. Drive jsem nechtel hrat se drevem, ktere melo nad 85g, avsak nyni neni problem i s 90g kousky, pokud jsou dobre vyvazene a naopak 75g se muze zdat tezke, kdyz ma teziste posunute moc do hlavy.

15-20g je urcite velky rozdil, avsak prave zmenou teziste jako pridani zavazi na konec drzatka, by se ti mohlo opet zdat, ze je palka "lehci".

Pokud bys vsak nechtel resit zmenu teziste a vylozene sel po lehkem potahu, tak se muzes kouknout do nasi tabulky hmotnosti potahu, viz. muj podpis.
Butterfly Fukuhara Ai Pro ZLF, ST, 84g
F: MX-S 1.9-2.0
B: Rhyzer 48 max

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40125

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 8
No ale já nejsu tak docela přesvědčený o nutnosti mít dobrý pocit vyváženosti pálky na zápěstí. Důležitější pro můj loket a rameno se jeví mít pálku raději lehčí.

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40126

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 92
Myslel jsem Karla nad tebou :laugh:

Potahy
Dreva
Tabulka

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40127

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
Karel 143-pochopil som,dík
Roman-dík,tabuľka mi pomohla nájsť Cornilleau,ktorý je pri približne rovnakej tvrdosti,veľkosti orezu a rýchlosti o 15 g ľahší ako Z1 (to som si myslel včera :sezbl ) :mivojj
Viem,že vyváženie je dôležité a ja nenávidím kombinácie ťažké do hlavy.
Niečo som vyšpekuloval:
Zajtra mi má prísť Target čierny+Orthodox Butt+Orthodox TSP čierne
Z W89 pôjde Z1 dole-hore Target,sendvič ostáva-okolo 160-165g by malo byť
Na druhom W89,kde mám Cornilleau,ale blbej farby+sendvič nedobrý (teraz spolu 160 g)-sendvič dole,Butterfly Orthodox hore Target dole Z1 hore=160g-165g bude,lebo Orthodox bude ľahší ako sendvič :vine
If ULC 93 g+Target hore+Orthodox od TSP (zabudol som meno :P )-okolo 160g by to malo byť
3 kusy okolo 160g -165g budú na testovanie,na hlavnom dreve sa zmení iba Fh poťah
Spoluhráči mi zatiaľ tolerujú prehry :12drn ,potrénujem s ľahkými váhami a uvidím.Ale jedno viem dopredu-ruka ma nebude bolieť :vine
Poslední úprava: 7 měsíců 1 týden zpět od KlamparTibi.

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40130

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 203
Ahoj Tibi ,
přesně tohle prožívám co Ty.
Z trávy OX jsem přešel na GD612 v 1,5mm , pálka ztěžkla , ale s 80gramovým Stratem pořád krásných 165 gramů i přes Baracudu v maxu.
No ale červ zahlodal znova, teď mám na Avaloxu P700 váhy 86 gramů(+6 gramů) Neubauer Aggressor 1,8mm a při vážení mi spadla čelist - 185 gramů.
Nicméně na prvním hraní jsem s tím všechny soupeře vymlel.
Další trénink jsem šel na robota a po docela náročném kontrovacím tréninku dostal latu od jednoho z těch co jsem je před tím vymlel.
Unavená ruka i hlava , nestíhal jsem.
Neřeším to.
100% se přikláním k názoru Karla - ruka i hlava si zvykne , všechny svaly zesílí a budeš chtít činku , abys vyrovnal velikost paží - ale to bude jediný problém s kombem 180 gramů , který budeš mít.
:prd :1cka
Před lety jsem si koupil Tamcu Gergely , měla 97 gramů a na to FH potah v maxu , bh 2,0 .
Tuhá a těžká raketa a měl jsem pocit , že je to kůl , když dozněla euforie.
Nakonec jsem s tím odehrál několik spokojených sezón , když jsem vzal do ruky něco jiného - bylo to divně lehké a neletělo to...:-)
Dej tomu čas.
Nikdy bych neměnil potah , o kterém jsem přesvědčen , že je pro mně ten nej , kvůli váze.
Ať se Ti daří.
P.S.Upravovat raketu odlehčením rukojeti není dle mého soudu cesta - jen se zhorší převážení do hlavy.
Alsér Allround 5 FL
Donic Baracuda 1,8mm red
Dawei 388 C1 1,2mm black
Vodak special custom
"When it is darkest, men see stars."
Poslední úprava: 7 měsíců 1 týden zpět od MartyC.

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40131

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 61
Já bych dal za pravdu Karlovi. Více než řešit váhu bych řešil vyvážení . To má vliv na hru i na ulehčení zápěstí , lokte a celé ruky. S větší váhou se ruka i mozek vyrovná u někoho dříve u někoho později. Tím že pálka je těžší se z vás stanou Medvědobijci. Václav :sezbl :vine :sezbl :vine :sezbl :vine
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40137

• pinčes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Tibinoooo

ked chces trenovat s lahkymi vahami tazkeho kalibru som Ti absolutne k dispozicii :trtr
ULC Tamca Kreanga carbon ST
fh Tenergy 05FX -max
bh Tenergy 80FX-max

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40166

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 8
Nechám si poradit, protože nevím, kde tuto informaci sehnat. Kde je nejlépe umístit těžiště rakety. Je to individuelní, nebo již ověřené místo. Tipoval bych v místě držení pod ukazováčkem. (?)

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40167

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 92
Tak idealni je asi pro kazdeho jinde, nicmene napr. Butterfly umistuje sva teziste cca 1,5cm nad drzatko

Potahy
Dreva
Tabulka

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40168

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 88
Tibi a čo tak 2 sendviče, znížiš váhu a zase budeš vyhrávať, keď im tam začnú chodiť tie plachty a kačafalše z oboch strán :1ka
Zase to miešam

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40169

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
Už som urobil určité opatrenia,urobil som komplet striptíz všetkých rakiet a zistil som,že ma úplne zmiatla jedna vec:
Waldner champion s omotávkou+Z1 2,1 mm+sendvič 1 mm=180 g
Waldner champion +Target Pro+sendvič 1 mm=160 g
20 g rozdiel
Ja som si myslel,že to hovädo ťažké je Z1,lebo sendviče som mal pred nalepením odvážené-29 g-rovnaké,rozdiel medzi drevami som čakal okolo 5g.
Ale nakoniec to drevo bolo ťažké-s omotávkou 100 g,druhé drevo 86 g-14 g rozdiel -oba WC89 FL.
Z1 2,1 mm a Target Pro max vážia rovnako -52 g
Ťažkého Waldnera sa zbavím,na ľahkom je už teraz pôvodná kombinácia a dosiahnutá váha 165 g :1cka
Naviac som si urobil ešte náhradné kombo:
IF ULC+Target Pro+TSP Miracle (vrúbkovaná guma alebo Orthodox-už sa nevyrába,ale je na zozname LARC ITTF)-167 g
Prvé subjektívne pocity z oboch rakiet po prvom tréningu sú výborné,ale až zápasy napovedia viac.
Poslední úprava: 7 měsíců 1 týden zpět od KlamparTibi.

Je 180 gramov veľa?Ako ubrať? 7 měsíců 1 týden zpět #40170

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
Ešte dlžím odpovede:
Fero Ruláž-taký nápad-oba sendviče-som ešte nemal,to už by som sa mohol ísť zakopať do 18.ligy v Senegale :1cka
Jaro Pinčes-zima v Ľubovni by ma určite zabila,tam sa odvážim ísť iba v lete
Marty a Karel-nezvyknem si na 180g,to viem určite,mesiac som hral s touto váhou.Nechcem meniť všetko odrazu,už prechod z OX trávy na sendvič 1,0 mm je veľký rozdiel vo vyvážení FH/Bh.Ak napríklad idem ku Dalisovi a niečo si tam skúšame,tak pre mňa je raketa s jedným poťahom nalepeným a s prázdnou druhou stranou stokrát hrateľnejšia a podobnejšia mojej,ako dva softy po 50 g na oboch stranách.Snažím sa,aby okrem výmeny OX tráva/sendvič ostalo všetko čo najpodobnejšie-Z1 ostalo,drevo ostalo,teraz už aj váha je tá,na ktorú som zvyknutý.
Ako napísal Karel (už som skoro taký starý ako on :vine ),po 50 sa ťažšie zvyká na všetko nové,tak to všetko nové minimalizujem :laugh: aj váhu :bana1
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, Pavlik, romanzdk