ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Powerball

Powerball 1 rok 1 měsíc zpět #28182

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Zdravím pinecové nadšence a také marody :cheer: . Má někdo z vás zkušenost s použitím rehabilitační pomůcky Powerball ? Jak se Vám tato pomůcka osvědčila? Poslední 2 týdny mě kvůli práci na PC bolí ruka od zápěstí až po loket a je to dost nepříjemná intenzivní bolest, o mizerném citu při hraní pince nemluvě.
Předem díky za reakce a postřehy ;)

[url=http://
free photo upload][/url]
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 1 rok 1 měsíc zpět od Machy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Powerball 1 rok 1 měsíc zpět #28212

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
Machy, jestli tě bolí ruka, ve které držíš myš, tak mám jednu otázku - jakou používáš podložku ?
Poté co mně začala pobolívat myšoidní ruka, koupil jsem gelovou podložku - tu s tím gelovým hrbolkem - a dobrý ...
Vodák DEF,B-T64 1,9 black F-T05FX 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)

Powerball 1 rok 1 měsíc zpět #28213

• MarekD
  • Senior
  • Obdržená poděkování 7
......Jak se říká, já jsem z hovna upletl bič............ :mnmn
Teď vážně. Jsem levák a v práci jsem naštěstí podědil myš uzpůsobenou pro praváka. Celou dobu nadávám, že musím dělat pravou rukou až do nedávné doby, kdy jsem si všiml, že po celém dnu v kanclu cítím pravou ruku!!! Taky by mě nikdy nenapadlo, že by taková blbost jako myš mohla mít takový vliv. Už na myš pro praváky nenadávám.
Konec pohádky, přehoď Machy myš a levačce ulev. Někdy je to nejjednodušší řešení to správné.
LKT Magic killer, Friendship 729 H.S. Champion
FH: Donic Acuda Blue P3
BH: Dawei 388 C-1, Dr.Neubauer Aggressor

Powerball 1 rok 1 měsíc zpět #28216

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Jsem levák, bolí mě levá ruka, ale s myší pracuji pravačkou neboť jsem v zaměstnání jediný levák a o prac.stůl se dělím jen s praváky. Paradoxně je má pravačka v pohodě, žádná bolest. Přesto jsem preventivně nechal zaměstnavatele zakoupit gelové podložky s hrbem. Problém bude v tom, že máme úzký stůl, klávesnice je blízko u jeho kraje a tak není možnost si při psaní položit ruku, ťukám s ní ve vzduchu (myš je vedle klávesnice a tak mám více prostoru na položení ruky). Takže problém asi bude zde ...... a nebo je to díky častějšímu používání mobilu. Obecně ten úzký stůl a mobil trápí mnoho lidí, objevují se potíže s karpálním tunelem viz níže.

Rizikové faktory syndromu karpálního tunelu
Rizikem tohoto onemocnění bývají stále se opakující pohyby ruky a prstů, k nimž dochází například při psaní na stoji, hraním na hudební nástroj, prací na pásu a podobně.

Uvedu trochu úsměvný příklad: Jistý profesionální basketbalista z USA žaluje výrobce mobilu za to, že má díky užívání tohoto výrobku potíže s rukou a tak už mu to nehází jako dříve.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 1 rok 1 měsíc zpět od Machy.

Powerball 1 rok 1 měsíc zpět #28219

• Duncan
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Určitě bych to nepodceňoval. Gelová podložka je dobrá věc, ale bacha na to, abys měl zápěstí v přirozené poloze (zhruba rovně), jinak to může být spíš kontraproduktivní.
Ruce ve vzduchu, obzvlášť jestli se opíráš o hranu stolu jsou problém. Ruce by měly být cca v pravém úhlu v loktě, ideálně by jim to chtělo v loktu odlehčit podpěrkami na židli (ty dnes má kdejaká levná židle).

Zkus si pogooglit ergonomii sezení. Určitě bych co nejvíc tlačil na zaměstnatele na co nejlepší podmínky. Chce se mi brečet, když vidím, v jakém prostředí někteří musí za pc pracovat.

Tady tip na nějaké protažení:
ics.muni.cz/bulletin/articles/250.html
ics.muni.cz/bulletin/articles/256.html

Případně rozcestník pro více článků na toto téma, sice trochu starší, ale stále aktuální, co si pamatuju.
ics.muni.cz/bulletin/issues/themes.html#29

Powerball 1 rok 1 měsíc zpět #28224

• kabelka
  • Veterán
  • Kdo má rád pinec, má rád lidi!
  • Obdržená poděkování 60
Machy, ten Powerball jsem měl a je to jen na posilování svalů zápěstí a předloktí. Je to taková alternativa za pěstní kroužek.
motýl - maďar Petr Korbel
Tibhar MX-P (max)
velkej drak Talon OX (1.0mm)
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, Pavlik, romanzdk