ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: drevo od Vodáka-test

drevo od Vodáka-test 3 měsíců 3 týdnů zpět #43455

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 52
V pondelok (13.8.2018) po skončení svojho tréningu podišiel Jaro Pavlík ku mne a strčil mi do ruky drevo s jedným poťahom so slovami:
"Ty si taký testér :ohmy: , otestuj toto drevo. Je to niečo ako moje ALC, avšak je použitý iný karbón. Mala by to byť spin-mašina. Daj si tam nejaké svoje poťahy a napíš svoje poznatky na fóre."
Tak som si ju vzal a dnes som ho testnul.
Na dreve ostal Tenergy 80-FX, aj keď dávno po zenite, ale mala to byť moja vôbec prvá skúsenosť s Tenergy tak som ho tam s radosťou nechal! Skutočne, okrem pár úderov som dlhšie ako minútu žiadne Tenergy v ruke nemal. :bum
Na druhú stranu som nalepil svoj červený SpinLord Marder s tým, že na mojich drevách to bolo málo kontrolovateľné a rýchle. (Jedno z nich je Yasaka Extra 3D).
S veľkým očakávaním dela v ruke som si pinkol prvé údery a...

Prvý poznatok: Trocha ostrejší feel, ale po čase som ho už nevnímal.
Druhý poznatok: Chytal som pásku o čosi častejšie, ako by sa patrilo=trocha nižší oblúk.
Tretí poznatok: Žiadne delo!
Štvrtý poznatok: Drevo je vytvorené pre rýchlejšiu hru, pre skúsených hráčov. Parádne fungovalo až vtedy, keď som do topspinu dal švih. Hlavne z bh som sa nemohol trafiť. Nedbalo zahraté údery jednoducho nešli tam, kam mali. Zvyčajne končili v site. Až keď som sa do loptičky oprel, potom sa diali veci......
Teraz trocha odbočím. Mám určite pomalšie poťahy a používam len celodrevo, no ak by som sa oprel do úderu tak, ako do toho Vodáka, letelo by to asi kade-tade.

Tak všetky ďalšie bh údery boli zahrané poriadne, ako sa patrí a ja som ani počas náprahu neveril, že to dám! A dal! :sezbl
Keď som už pri bh, tak príjem vrchom bol asi najväčším mojim dnešným zážitkom. :love

Čo sa fh týka, tam veľa do toho asi malo čo povedať Tenergy. Spomenul som si na zaklínadlo: Zle postavený hráč=zle zahratý úder. Toto čaro fungovalo snáď vždy. Ale to je chyba moja, nie poťahu, či dreva.
Topspiny boli nízke a mnou zahraté zvyčajne padajú skoro dole. Zozačiatku som mal problém so spodnou rotáciou, ale ak sa hráč toho nebojí a ide do toho ako sa má, tak to padá tam, kam má.
Podanie je asi viacej vecou ruky a poťahu, než dreva, no príjem, ako som spomínal, som nakoniec tréningu zbožňoval.
Bloky v poriadku, ako som písal o topspinoch, neskáče to vysoko ale hlavne je tam veľa citu.
Netvrdím, že je to super citovka, to nie, ale zvyčajne som mal pocit, že ten úder riadim ja a nie matroš.

Škoda, že ten Teny už bol padlý ako vojenský hrdina, bola to už len jeho pamiatka, aj tak mám z toho poťahu dobrý pocit.
SpinLord ma prekvapil, že neskákal na Vodákovi ako na mojich drevách.

A čo povedať nakoniec (zatiaľ) o Vodákovi? Už ma zaujíma cena. Aj ho chcem mať, no nie rovnú rúčku, ako má toto drevo, ale konkáv.

Akékoľvek ďalšie poznatky dám za pár týždňov, cestujem mimo SK. A v piatok 17.8.2018 je v Starej Ľubovni turnaj v ping-pongu. Príďte!
Ja budem na streche rodičovského domu. No nie opaľovať sa, ale natierať ju. :ping

Prajem veľa úspechov.
Vodak Hinoki Carbon Off
Fh: SpinLord Marder IV 2,1
Bh: Friendship Bloom ARC 2,1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, Machy

drevo od Vodáka-test 3 měsíců 3 týdnů zpět #43456

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
A co to tedy je konkrétně zač? Jeden z řady Diolenů?
Butterfly SK7
FH Andro Hexer Powergrip 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

Butterfly TB ALC
FH Tibhar Aurus Select 2,1
BH Victas V>01 Stiff 2,0

drevo od Vodáka-test 3 měsíců 3 týdnů zpět #43457

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 52
To netuším. Na rukoväti je len nápis Vodak a hologram. Na holograme je označenie "special custom".

Tak mám podozrenie, že je to vyrobené na zakázku pre Jara.
Vodak Hinoki Carbon Off
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od maroko.

drevo od Vodáka-test 3 měsíců 2 týdnů zpět #43613

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 52
Aktualizácia:

Priamo od zdroja, teda od Jirku som získal informácie o materáli dreva:

2x0,6mm hinoki

2x 0,2mm biofiber a cca 5,5-5,6mm střed z kiri

Rovna rucka

velkost 157x152 mm

Takže zloženie je 3+2

Ďalšie údaje neskôr.

Prajem veľa úspechov.
Vodak Hinoki Carbon Off
Poděkovali: ondras.horak

drevo od Vodáka-test 3 měsíců 2 týdnů zpět #43627

• pinčes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj

Ano je to Drevo od Jirku vyrobenebene podla zadania na zakazku , chcel som sa maximalne priblizit k mojej Kreanga ULC (kedze ju uz neviem zohnat)
Par postrehov - drevo maximalne precizna pracicka-klobuk dole a velka poklona a vdaka Jirkovi!!!
Ten ULC carbon bol nahradeny biofibrom a to uz bolo citit -pretoze to dvevo ju uz citelne pomalsie ako ULC.Prednostou je ale viac spinu a v hre na kratko aj mnozstvo citu.Servis je paradna disciplina tohto dreva.Do topspinu sa musi ist trosku svihovejsie hore ale ak sa to technicky zvladne opat to drevo tomu spinu da uzastny naboj.Ale nie je to ziadne delo skor taka citovka ktora ma mnozstvo spinoveho potencialu.
Tak len v skratke odomna tolko

Zdar
pinčes
ULC Tamca Kreanga carbon ST
fh Tenergy 05FX -max
bh Tenergy 80FX-max
Poděkovali: Karel, mandomando, koad

drevo od Vodáka-test 3 měsíců 2 týdnů zpět #43645

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 52
Do topspinu sa musi ist trosku svihovejsie hore

To by zodpovedalo, prečo som zozačiatku triafal pásku. Ani mne sa nezdalo to drevo rýchle, ale fungovalo veľmi dobre, keď som ruku nebrzdil zo strachu, že prestrelím, ale išiel som do toho. Ale ako bolo spomínané, musí byť správna technika úderu. Inak lopta veľkým oblúkom fyzicky atakovala súpera. :sezbl
Vodak Hinoki Carbon Off
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik