ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Butterfly Freitas ALC

Butterfly Freitas ALC 6 měsíců 3 týdnů zpět #42094

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 102

Má to byť nástupca dreva Maze OFF ALC, ale sú tam určité rozdiely, jednak celková hrúbka a jednak hrúbka vrchnej limby ktorá mi u Freitasa pripadá mierne silnejšia.
Stal som sa majiteľom tohoto dreva, je to konkáv , hmotnosť 87 gr. Výborné spracovanie, pekný dizajn ... Trochu sklamanie že drevo sa mi javilo nezalakované z výroby, čo sa mi aj potvrdilo keď som ho jemne zalakoval, automaticky na povrchu vyskočili jemné "fúzy" . Za tú cenu by človek očakával viac.
Na prvý testík som zvolil Donic Bluestorm Z2 2.1mm a Rasanter R47 2.0mm . Okamžitý prvý dojem bol ten, že hrubšia vrchná limba dáva tomuto drevu lineárnejší charakter, hoci je to OFF a ALC. Kedysi som mal Mazeho a na ňom kadečo a to bol naozaj ostrejší pocit. Tu sa nejaký ostrý karbónový kopanec neprejavuje, ale pozor, stále je to dosť dynamické. Zaujal ma pozitívne veľmi stabilný prejav u bh topspinu s R47, skutočne to tam padalo oveľa razantnejšie a hlavne stabilnejšie ako s mäkšími 42.5° poťahmi , s ktorými som hrával posledné roky podstatne viac. Nesklamala ani Z2 na fh, bolo to celkom dobré na prvý raz a ešte aj v kontexte toho že už nejako extra netrénujem . Jedno ale platí všeobecne, že u týchto tvrdších poťahov do toho treba ísť ostrejšie, akonáhle nejakú loptu vypustíš, nemá to ten katapult a je to v site. Najcitelnejšie to bolo pri hre s obranárom, pokiaľ som sa s tým maznal, bolo to často v site, akonáhle som išiel do toho poctivejšie tak to tam pekne sypalo ... Záverom by som to zhrnul, že Freitas ALC bude vyhľadávaný kúsok pre technickejších spinových hráčov čo by radi nejaké ALC s lepšou ovládateľnosťou ako bol napr. Maze OFF. Ak by som toto toto drevo porovnal rýchlostne napr. s Garaydia ALC a Boll ALC tak je niekde v strede, Garaydia s pomerne hrubou hinoki bola najpomalšia a Boll ALC najrýchlejší.
Zase to miešam
Poslední úprava: 6 měsíců 3 týdnů zpět od roulage.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, pirát Janes, Machy, MartyC, koad

Butterfly Freitas ALC 6 měsíců 3 týdnů zpět #42108

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
:)

bezva čtení, když bys to vyzkoušel s nějakým jiným potahem, pak sem s postřehama :)

Freitas ALC jsem měl krátce v rukách s T64 a přišlo mě to tedy hodně dobrý. Dostatečně rychlý, velmi přesný, navíc míček šel i velmi snadno roztočit. Dynamický i z delší distance. Prkno stojí jistě za pozornost.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Butterfly Freitas ALC 2 týdnů 5 dní zpět #45874

• zlatyklas
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Upresnim.
On je naozaj totozny s btf mazem.
Starsi maze mal hrubku 5.5-5.6 mm. poslednych 10’rokov sa vsak uz vyrabal v hrubke 5.9-6mm.
Donic Crest AR+ AN FH Joola Rhyzer 48 2mm BH Xiom omega VII EU 2 mm

Butterfly Freitas ALC 2 týdnů 5 dní zpět #45878

• Dusan779
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 25
TO: Zlatyklas
Dovolim si oponovat, mam novsieho Mazeho L seria takze ak sa nemylim 2012 rok výroby = novší Maze. Oproti Freitasovi s ktorým aktuálne hrám je viditelne tensie jadro aj z foto. Mal som este jedneho Mazeho a kazde z tých driev hra inak s rovnakým feelingom. Možem to aj zmerat ale až cez víkend ak to chcete mat presne :)

Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff
Poslední úprava: 2 týdnů 5 dní zpět od Dusan779.

Butterfly Freitas ALC 2 týdnů 5 dní zpět #45879

• zlatyklas
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Vraj pre eu sa vyrabal rychlejsi a hrubsi. 3mazov sne merali(5.9mm).
Kolega z japonska priniesol 5.5mm.
Donic Crest AR+ AN FH Joola Rhyzer 48 2mm BH Xiom omega VII EU 2 mm
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik