ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Butterfly Freitas ALC

Butterfly Freitas ALC 10 měsíců 6 dní zpět #42094

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 105

Má to byť nástupca dreva Maze OFF ALC, ale sú tam určité rozdiely, jednak celková hrúbka a jednak hrúbka vrchnej limby ktorá mi u Freitasa pripadá mierne silnejšia.
Stal som sa majiteľom tohoto dreva, je to konkáv , hmotnosť 87 gr. Výborné spracovanie, pekný dizajn ... Trochu sklamanie že drevo sa mi javilo nezalakované z výroby, čo sa mi aj potvrdilo keď som ho jemne zalakoval, automaticky na povrchu vyskočili jemné "fúzy" . Za tú cenu by človek očakával viac.
Na prvý testík som zvolil Donic Bluestorm Z2 2.1mm a Rasanter R47 2.0mm . Okamžitý prvý dojem bol ten, že hrubšia vrchná limba dáva tomuto drevu lineárnejší charakter, hoci je to OFF a ALC. Kedysi som mal Mazeho a na ňom kadečo a to bol naozaj ostrejší pocit. Tu sa nejaký ostrý karbónový kopanec neprejavuje, ale pozor, stále je to dosť dynamické. Zaujal ma pozitívne veľmi stabilný prejav u bh topspinu s R47, skutočne to tam padalo oveľa razantnejšie a hlavne stabilnejšie ako s mäkšími 42.5° poťahmi , s ktorými som hrával posledné roky podstatne viac. Nesklamala ani Z2 na fh, bolo to celkom dobré na prvý raz a ešte aj v kontexte toho že už nejako extra netrénujem . Jedno ale platí všeobecne, že u týchto tvrdších poťahov do toho treba ísť ostrejšie, akonáhle nejakú loptu vypustíš, nemá to ten katapult a je to v site. Najcitelnejšie to bolo pri hre s obranárom, pokiaľ som sa s tým maznal, bolo to často v site, akonáhle som išiel do toho poctivejšie tak to tam pekne sypalo ... Záverom by som to zhrnul, že Freitas ALC bude vyhľadávaný kúsok pre technickejších spinových hráčov čo by radi nejaké ALC s lepšou ovládateľnosťou ako bol napr. Maze OFF. Ak by som toto toto drevo porovnal rýchlostne napr. s Garaydia ALC a Boll ALC tak je niekde v strede, Garaydia s pomerne hrubou hinoki bola najpomalšia a Boll ALC najrýchlejší.
Zase to miešam
Poslední úprava: 10 měsíců 6 dní zpět od roulage.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, pirát Janes, Machy, MartyC, koad

Butterfly Freitas ALC 10 měsíců 5 dní zpět #42108

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 738
:)

bezva čtení, když bys to vyzkoušel s nějakým jiným potahem, pak sem s postřehama :)

Freitas ALC jsem měl krátce v rukách s T64 a přišlo mě to tedy hodně dobrý. Dostatečně rychlý, velmi přesný, navíc míček šel i velmi snadno roztočit. Dynamický i z delší distance. Prkno stojí jistě za pozornost.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Butterfly Freitas ALC 4 měsíců 14 hodin zpět #45874

• zlatyklas
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Upresnim.
On je naozaj totozny s btf mazem.
Starsi maze mal hrubku 5.5-5.6 mm. poslednych 10’rokov sa vsak uz vyrabal v hrubke 5.9-6mm.
Donic Crest AR+ anatom
FH Tenergy 80 fx 1.9mm
BH Joola rhyzm-tech 2 mm

Butterfly Freitas ALC 4 měsíců 11 hodin zpět #45878

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
TO: Zlatyklas
Dovolim si oponovat, mam novsieho Mazeho L seria takze ak sa nemylim 2012 rok výroby = novší Maze. Oproti Freitasovi s ktorým aktuálne hrám je viditelne tensie jadro aj z foto. Mal som este jedneho Mazeho a kazde z tých driev hra inak s rovnakým feelingom. Možem to aj zmerat ale až cez víkend ak to chcete mat presne :)

BTY - Freitas ALC
Poslední úprava: 4 měsíců 11 hodin zpět od Dusan779.

Butterfly Freitas ALC 4 měsíců 11 hodin zpět #45879

• zlatyklas
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Vraj pre eu sa vyrabal rychlejsi a hrubsi. 3mazov sne merali(5.9mm).
Kolega z japonska priniesol 5.5mm.
Donic Crest AR+ anatom
FH Tenergy 80 fx 1.9mm
BH Joola rhyzm-tech 2 mm

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 3 týdnů zpět #46697

• Machy
  • Moderator
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 289
Přidávám odkaz na malou recenzi na toto jistě moc zajímavé a povedené dřívko Nejde si zde nevšimnout porovnání s Galaxy Venus V-16 které by podle té tabulky mělo mít podobné složení :woohoo: ;) Má někdo možnost potvrdit či vyvrátit toto info?

tabletennisblades.com/butterfly-marcos-freitas-alc-review
Vodak Diolen OFF
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,0mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria Bh: Xiom Vega Pro max. Fh: Joola Rhyzer 48 2,0mm

.
Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od Machy.

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 3 týdnů zpět #46703

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 166
@Machy: prakticke info nemam, ale uz jsem to videl uvedene u vice zdroju nez tenhle, dokonce jsem si to kdysi davno zapsal (Yinhe V16 = klon Maze)

v cine se da sehnat za cca 700Kc. prikladam foto, kde je patrne mj. i slozeni dyh
Přílohy:
Xiom Offensive S, Butterfly Primorac Japan
MX-S, Mantra M

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od romanzdk.
Poděkovali: Machy

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 3 týdnů zpět #46706

• Machy
  • Moderator
romanzdk napsal:
@Machy: prakticke info nemam, ale uz jsem to videl uvedene u vice zdroju nez tenhle, dokonce jsem si to kdysi davno zapsal (Yinhe V16 = klon Maze)

v cine se da sehnat za cca 700Kc. prikladam foto, kde je patrne mj. i slozeni dyh

Ahoj Romane, díky za reakci. Já už na něj u soudruhů koukal a mám chuť vložit do košíčku, nezkusíš = nevíš :cheer: Soudruzi na shopech u té udávané rychlosti rádi nadsazují a tak bych tu V-16 předem viděl spíše jako OFF- než OFF, ale mám vlastní zkušenost, že v případě dřev od Yinhe/Galaxy vše sedí.
Každopádně přiznávám, že dříve či později bych Freitas ALC chtěl třímat v ruce abych věděl co umí. Navíc design Freitas ALC je opravdu velice povedený, řekl bych asi nej, takže musí hrát krásně :whistle: :cheer:
Vodak Diolen OFF

.

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 3 týdnů zpět #46830

• Machy
  • Moderator
Přátelé, mám dotaz ohledně porovnání Freitas ALC vs Viscaria (nová se zelenou čočkou). Jak velký je mezi těmito dřívky rozdíl v rychlosti, obloučku, délky držení míče, tuhosti ? Jednu dobu jsem hrál s Maze OFF, ale ten mě moc neoslovil, dle zkušeností majitelů by Freitas měl být zajímavější.

P.S. Mám zánovni, jen občas hranou Viscarii (88g) a nevylučuji možnost, že by mohla být k mání výměnou za Freitas ALC, pokud by někdo projevil zájem o výměnu ;)
Vodak Diolen OFF

.

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 3 týdnů zpět #46832

• kanys
  • on-line
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 56
Zdar Machy, hele , asi se ti vyplatí napsat přímo Pepčovi z jablonca " horalka " měl jak mázeho, tak asi 2 roky válel s viscou a teď přesedlal na Freita .. víc a líp se do toho dokáže nějak nacpat, míň zkazí, servis byl asi záludnější.
To jsou moje pocity když jsme hrál proti němu. Ale on ti asi poví více :-)
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 2 týdnů zpět #46855

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Machy tazko povedat ci to tebe bede sediet. Kupil som od teba Mazeho podla mna fajn drievko dobry pocit pri hre, ale bolo prilis priatelske k superom take klasicke off- ale pocitovo sa mi snim hralo dobre Freistas ktoreho mam momentalne je o 4g tazsi je rychlejsi take solidne OFF a ma omnoho viac dynamiky z toho to uz proste lieta tak ako ma :) feeling je tam priblizne rovnaky ako pri tom Mazem ale drevo ma vacsiu dynamiku a lepsiu kontrolu clovek si viac moze dovolit. Od ohradok to lieta jedna radost ale oproti Viscarii treba hrat "iny" typ uderu. Vidno to aj ked si kukas zapasy Marcosa Freitasa tak pri spinoch zo strednej vzdialenosti taha ruku hore a hra to viac na spin kde ostatni to vacsinou hraju viac dopredu. Maze bol od ohradok nie moc dobry lebo clovek sa narobil jak hovado :)

Co sa tyka porovnanie s Viscariou novou tak tu co som mal mala 85g a Freitas ma 89g takze porovnanie nemusi byt velmi relevantne. Rychlostne tieto dve drievka velmi podobne oblucik by som povedal ze Viscaria robi o fuz vyssi ale tiez to nieje niejaky zasadny rozdiel. Pre mna velkou vyhodou je Limba kedze osobne ma radsej maksi pocit a lepsi cit. Hra na kratko nebola niejaka silna stranka viscarie a tak isto to nieje ani pri freitaosvi povedal by som ze podobne.

Pozor treba dat pri vybere potahov. To co som hral na Viscarii alebo TB tak mi nesedelo na Freitasovi ano bolo to hratelne ale lepsie sa mi hra s inymi potahmi. Napriklad T05 na FH na Viscarii super vsetko lietalo tak ako som chcel, na Freitasovi to vedelo dost kopat ked som pritlacil takze som musel davat pozor a brzdit ruku.

Osobne by som povedal ze pokial mas natrenovane a ides na 110% a hras tvrdo tak s Viscarie dokazes dostat viac, a byt neprijemnejsi pre supera. Ked vsak natrenovane nieje a hras pasivnejsie tak ta velmi nepodrzi. Naopak freitas vie podrzat pri pasivnejsej hre a skor odpusti niejaku tu chybicku takze pokial niekdo by hral skor allroundovu utocnu hru tak by som odporucil skor Freitasa.

dalsia vec je aj samotna rucka, je skor podobna TB (FL) ale o fuz hrubsia. Nemal som rad rucku Viscarie so zelenou gulickou ta stara ked tam bol este ten plast bola omnoho lepsia do ruky, ale to su uz vsetko iba subjektivne dojmi a kazdemu vyhovuje nieco ine :)

hadam som aspon trochu pomohol, hold ked ono aj tak jedna vec je citat co pisu ini a druha vec je ked to clovek chyti do ruky :sezbl
BTY - Freitas ALC
Poděkovali: Machy, MartyC

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 2 týdnů zpět #46857

• Machy
  • Moderator
To Dusan779, děkuji za fajn reakci :ok24

S Mazem OFF jsem asi měsíc hrál a cítil jsem to podobně. Zahrál a vrátil jsem s tím hodně s moc pěknou kontrolou, ale pro soupeře to nebylo nic nechytatelného a rozmotaného, hra dále od stolu byla dřina bez efektu. Moje hra s Maze OFF nebyla pro soupeře nic nebezpečného. Jinak fajn pocit při hře, holt dobré dřívko s nevhodným majitelem :)
Vodak Diolen OFF

.

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 2 týdnů zpět #46862

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 278
podle toho co píšeš jinde se jeho vhodnost v Německu prudce zvedla :sezbl
Diolen custom , Bara 2,0 , Killer Pro 1,5 , Blue Contact
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 2 týdnů zpět #46864

• Machy
  • Moderator
MartyC napsal:
podle toho co píšeš jinde se jeho vhodnost v Německu prudce zvedla :sezbl

:cheer: Teď by mi to hrálo asi lépe, ale já s Mazem hrál ještě na jaře u nás s plastem v době kdy jsem měl docela nahráno.
Tady v celuloidovém Sasku jsou hráči překvapivě o dost spořivější, dražší dřevo bys opravdu pohledal, často je k vidění celá pálka poskládaná z Číny (Galaxy, Sanwei).
Vodak Diolen OFF

.
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od Machy.

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 2 týdnů zpět #46868

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 278
Jirko ,
taky jsem si všiml na německých fórech tohohle cost saving trendu.
Nicméně být Tebou bych popřemýšlel co mi sedělo na celuloid v minulosti a pak to nalepil na diolen nebo Viscarii co vlastníš.
Prkno ovlivňuje hru pokud bylo dobře vybráno hodně , ale moc nevěřím že když takové pro Tebe ověřené "ideální prkno" když vyměníš za něco , s rozdílem 10% ve funkci(víc bych rozdíl mezi Viscarií a Freitasem neviděl) , že tato změna bude mít fatální vliv na hru.
Jedině v tom případě ,že by sis s novým prknem zase začal věřit... :vine
Mimochodem včera jsem krátce testl Yinhe T7s , která je prý vlastnostma Mazemu blízká byť má složení 3+2...
Velice povedené prkno se solidní rukojetí , o cosi tvrdší pocitově než můj custom s nižším dwelem (je tam karbon s kevlarem), tloušťka čepele stejná , kompozit vypadá podobně strukturovaný.
Uvidíme po zavadnutí , každopýdně bych se opravdu nedivil kdyby se to Mazemu blížilo , mému customu to taky není světelné roky vzdálené.
Diolen custom , Bara 2,0 , Killer Pro 1,5 , Blue Contact
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.
Poděkovali: Machy

Butterfly Freitas ALC 2 měsíců 2 týdnů zpět #46872

• zlatyklas
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Porovnaval som viscariu a freitas alc.
Viscaria mi prisla rychlejsia pri pasívnych uderoch, najme pri hre spodkom/kratky naraz, kratky cop/. Softfeel ja som citil ako u freitasa alc kde je limba, aj u viscarii, hoc je tam koto.

Pri utocnej hre to bolo viacmenej rovnake, mozno visca rychlejsia o 5 %percent, ale kolega mal aj tahsi kusok.

Freitas mi prisiel viac kontrolovany pri pasivnej hre.
Pozor, nie je to ziadne drevo all+ az off-, je to klasicke alc off drevo co sa tyka rychlosti.
Testoval som na nom teraz rozenu dva tyzdne na fh v hrubke 2.1 a je mi rychla pri hre pri stole. Dojde mi 05fx 1.9 mm, napisem potom postrehy.
Donic Crest AR+ anatom
FH Tenergy 80 fx 1.9mm
BH Joola rhyzm-tech 2 mm
Poděkovali: Machy, Dusan779

Butterfly Freitas ALC 1 měsíc 3 týdnů zpět #47612

• zlatyklas
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Po dlhsom pouzivani tohto dreva usudzujem, ze je to nazoaj mimoriadne presne drevo pre utocnika. Upozornujem, ze moje drevo ma 81 g, zhanane na mieru- bolo to velmi obtiazne najst-diky dalis:). Tym padom je drevo vyvazene viac do rucky a mozem variovat na nom aj tahsie potahy a drevo nebude vyvazene extremne do hlavy.

Hrubka dreva je 6 mm, vrchna dyha je hrubsia limba a pod nou alc.
Chcel som cim lahsie a pomasie drevo z tejto kategorie.
Je to rychlostne off, ale s omnoho vyssou kontrolou ako napr. btf timo boll alc.
Freitas je prijemne tuhy/taky stred/-, ale ma softfeel. Produkuju na svoju tuhost/presnost/ naozaj vysoky spin. Pri kontre, drive, vsak vdaka tuhosti nekope.

Co je na tom dreve pre utocnika vysoka hodnota, je kontrola a spin pri hre spodkom.

Vdaka dlhsiemu dwell oproti spiritovi, podrzi loptu o nieco malo dlhsie a kontrola sa velmi zvysi.

Obluk je tak akurat.

Moj nazor je, ze to drevo je bud vhodne na rychlu hru pri stole, ale idealnejsie je na hru tak 1-1.5 m za stolom. Tam sa clovek do toho krasne oprie a leti to velmi rychlo, super nema vela priestoru na vratenie.

Skusal som na tom viacero potahov. Prekvapivo mi na fh sedela najviac xiom omega vii eu 2 mm/bal som sa ze to bude trampolina/. Na fh vsak vela necopujem, ale aj fh cop ide hrat velmi kratko za sietku. Potah pri jemnom udere a dwell drievke vobec nevykopne loptu vysoko. Pri hre vrchom od stola je to vacsinou konecna. Da sa krasne variovat spin a spin drive.

Drevo by som odporucal hracom, ktorym je alc drevo s koto typu boll alc, spirit, viscaria prirychle. Rovnako su mi prirychle zlc zhank jike a mizutani a zaroven nemaju uz radi innerforce rady. Toto drevo je presne medzi.
Freitas asi nie je taka sportova osobnost ako ini, ktori prepozicali meno drevam do btf, ale podla mojho nazoru je to najpodarenejsie drievko od butterfly v danej kategorii.
Donic Crest AR+ anatom
FH Tenergy 80 fx 1.9mm
BH Joola rhyzm-tech 2 mm
Poděkovali: Machy, MartyC
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik, Machy