ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Butterfly Oberon Tamca 5000

Butterfly Oberon Tamca 5000 3 měsíců 1 týden zpět #41902

• Mart-man
  • on-line
  • Junior
  • "120% + srdíčko a propálím i síťku!"
  • Obdržená poděkování 11
Zdravím všechny fanatiky :)

po dlouhé době se mi konečně podařilo půjčit si od někoho starou Gergelku a porovnat Vám tyto dvě dřívka. Myslím že porovnání s gergelkou bude nejvíce výstižné, než kde jakým jiným dřevem (ještě mě napadl Primorac, ale toho jsem nesehnal...), navíc spousta z Vás už Gergelku někdy zkusili tak ví co je to zač :)

Něco málo o tomto kousku:

Váha: 86 gramů velikost čepele: 162 mm x 151 mm
Tloušťka: 5,9 mm
Složení: Hinoki tamca 5000-Kiri tamca 5000-hinoki

Po úspěšném prodeji prvního karbonu T5000 se firma Butterfly rozhodla udělat 2 dřeva: Gergely a Oberon
Zatímco Gergely byl rychlejší, model Oberon byl lehce větší a hlavně pomalejší...

Na Oberonu Tenergy 05FX a Tenergy 05 na Gergelce Tenergy 05 a Bluefire M1 vše v max

1) rychlost: Oberon < Gegrely - čekal jsem značný rychlostní rozdíl, ale nebylo tomu tak, obě dřívka jsou jasné OFF+, kdyby Gergely měl 100, tak Oberon bude tak na 93-95 ...
2) Tuhost: Oberon < Gergely - v týhle vlastnosti se dřívka opravdu liší, Gergely tuhé dřevo takřka žádná vibrace, zato Oberon je tak o 2 třídy "živější" dřevo lehce vibruje (není prasklé, ani držátko není odlepené) měl jsem v ruce tolik tamec 5000 a tuhostí se žádná nepodobala tomuhle
3) Kontrola: Oberon > Gergely - pocitově se tomu až tak nezdá, ale při hraní dřevo poslouchá úplně skvěle.
4) letová křivka: Oberon > Gergely - u této karbonové vložky vždy očekávám nízký až střední oblouk, vždy tomu tak bylo, výjimkou je již zmiňovaný Oberon, přirovnal bych skoro k dřevu Moonbeam
5) katapult: Oberon >Gergely - ne o moc a znát to je ...
6) dwell time: Oberon > Gerrgely - taky na tamcu hodně velkej dwell time oproti ostatním...
7) feel: u Oberonu rozhodně měkčí než u Gergelky... opět na tamcu zvláštní...
8) rotace: Oberon > Gergely - dáno tím měkčím feelem a delšímu dwell timu.
9) blok: Oberon< Gergely - myslel jsem, že když s tím tak hezky kouřím jeden topspin za topspinem, že budu i schopen nějaký chytit... není tomu tak rotované balólny dělaly velký problém, blok vyšší a snaha o contrablok/contratopspin byla velmi těžká
10) hra od stolu: Oberon > Gergely - díky větší křivce a katapultu, bylo mnohem příjemnější hrát s dřevem 2 m od stolu, nemusel jsem se tolik namáhat, aby to přelítlo síťku
11) hra u stolu: Oberon < Gergely - velmi těžké to ukočírovat, pink nad stolem se blížil více asijské obraně - přeháním :lol:

Už mě nic nenapadá co porovnat (vyzdvihnout), proto bych to lehce shrnul:
Prkno bych doporučil hráčům co hrají daleko od stolu a hází soupeři nepříjemné namotané "buchty", ale vzhledem k jeho dnešní ceně a výskytu si radši kupte MOONBEAMA :laugh: :laugh: :laugh:

Vše berte s rezervou, ač jsem pinkal naráz s Gergelkou i Oberonem, moje pocity to zajisté zkreslují, stejně tak potahy a spoustu dalších faktorů, ale řekl bych, že takový ten charakter dřeva se dá díky této amatérské recenzi nějak představit.

PS: Kdyby někdo chtěl porovnat, mám doma ještě Sardiuse a teď nově i Schlagera

M. :rata
Prkno : Butterfly Moonbeam AN 1st. serie
FH: Butterfly Tenergy 05 FX 2.1mm black
BH: Adidas Tenzone ultra 2.1mm red (Teny05)
Suma sumárum 202g

Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 3 měsíců 6 dní zpět od Mart-man.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, Machy, MartyC, ondrous
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik