ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39563

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 250
Vzhledem k užití sendvičoidního BH jsem serfoval , jaké prkno je nejprofláknutější ,nejslavnější a nejvíce doporučované na anglofonních fórech.
Výsledkem bylo zakoupení prkna Avalox P700 , které se nabízí i zde u Mivoje.
www.racketsport.cz/Avalox-P700-d94.htm
Zatím můžu napsat jen pár charakteristik a postřehů , které později doplním.
Váha 86 gramů , čepel 158 x 150mm , tloušťka 6,14mm , rukojeť FL cca jako Stiga legend , snad o fous tenčí , design klasický "ala Alsér" oživený barevnou linkou a oboustranným červeným sklíčkem s černým popisem.
Použity potahy Baracuda max a Giant Dragon 612 v tloušťce1,5mm.
Herní vlastnosti srovnám s prknem Xiom Strato 80 gramů FL, se kterým hraju soutěž:
Avalox oproti Stratu
-vyšší dynamika v úderu , možná o fous pomalejší při středně rychlém topspinu , ale když se do toho naplno opřu , tak je topspin rychlejší. Určitě je ve hře i o 6 gramů větší váha , ale hlavně vnitřní katapult prkna , který je oproti tužšímu a lineárnějšímu Stratu značný.
-úder je na Avaloxu daleko citelnější , pocitově je dopad na Avalox daleko jasnější bez rušivých vibrací
-vyvážení je u obou prken skvělé , díky tenčímu BH - potahu nepotvrdím , jestli je Avalox víc do hlavy , prostě je to OK.
-Avalox má o něco větší oblouk a topspin z něj je soupeřem hůře předvídatelný...
-rotace je u obou dobrá , ale Avalox má v mezním švihu rotace zřejmě o něco víc
-všechny činnosti z FH i z BH se s Avaloxem hrají přirozeně a s pocitem ,že by s ním šlo od minuty ostře hrát..
-Avalox působí díky nelinearitě takovým "vášnivějším" dojmem , švihneš a on jedovatě odpoví s lehkým flexem v krajním švihu , míč se zakousne do potahu a v pro soupeře nevítaném oblouku zrychlí a odskočí.
-Avalox má o něco vyšší dwell
-Avalox má docela soft pocit , ale úplně jiný než Strato
Dnešní závěr:
Obě prkna jsou na moji hru zvláště s ohledem na plastikový míč velice vhodné , byť jsou obě na rychlostním maximu , co zvládám proti kvalitnímu soupeři.
Strato bych přirovnal k Porsche 911 a Avalox k italskému Ferrari.
Strato je král přesnosti a linearity , má vysokou kontrolu a "omezovač otáček "daný svou konstrukcí s karbonem a hinoki při topspinu , při drive díky tuhosti dává taky přesně to , co tam dávám já.
Má daleko nižší katapult a je předvídatelnější.
S Avaloxem je pinec jako vášnivý tanec , přinášející čiré potěšení , při kterém může se až zatočit hlava...
Tolik slov k prvnímu ohledání.
M.
Edit 1:
Dnes jsem podrobil srovnávacímu testu 2 prkna , stigu Allround Classic Carbon , 91 gramů po sealingu a výše uvedený Avalox.
Popravdě Stiga ACC má nádherný "Alsérovský" design a tak jsem upřímně doufal , že bude tím prknem , které mi bude víc sedět.
Nestalo se.
Stiga ACC měla při rychlém švihu jakési zpoždění ,které mně bránilo efektivně hrát jak jsem zvyklý a ve skutečnosti měl Avalox P700 v mých rukách daleko vyšší kontrolu.
Avalox P700 hodnotím jako kategorii OFF , oproti prvnímu dni Baracuda zavadla a projevilo se to zajímavě - viz dále..
Zahrál jsem s ním celou škálu svých úderů , bez jakéhokoliv problému s přechodem z karbonu.
Naopak , oproti Stratu musím ocenit variabilitu a vyšší kontrolu nad údery , žádný karbon mi nepingne míč víc nahoru než já chci ani při čopu , který jde nízký , ani při topspinu , který jde jedovatě nízce s odskokem míče jako by sjel,dynamický rozsah je vyšší , topspiny se opravdu dají hrát jedovatě , dynamicky až soupeřům sjíždějí ze stolu.
Oproti prvnímu dni se o dost zvedla kontrola v kontru jak soft zavadl , což vedlo ke zkoušení limitů a tady jsem zůstával hledět , jaké extrémy šly zahrát - nejvíc mně ale fascinovaly jedovaté obloukové spiny.
Tréninkové zápasy jsem si neskutečně užil , hlavně topspin.
Jednu věc jsem kazil - obloukový topspin z dálky - lítal mi za , protože Avalox má onu kdysi zmiňovanou převodovku a tohle byla situace kdy zařadil druhou rychlost. Věc zvyku , poddá se to , chce to upravit náklon čepele.
Polotrávu jsem na prkně Avalox měl novou a tak taky fachčila super , uvidíme , jak dlouho jí to vydrží.
Jak se polotráva na Stratu oklouzala , přestávala být na Stratu čitelná , byla sice jako pololejzr hodně rušivá , ale přestávala mi fungovat běžná hra ve výměně , příjem a zámaz zůstal Ok , ale mezihra trpěla.
To ale není problém prkna.
Měl jsem už hodně prken , všechny měly silné a slabé stránky.
P700 je nicméně prkno , u kterého se nemohu ubránit dojmu , že pro moji současnou hru je zřejmě to nejlepší , co jsem v poslední době držel v ruce.
Případným kritikům tohoto tvrzení radím - zkuste jej , pokud máte podobné schopnosti a priority podobné těm mojim.
Sami uvidíte.
M.
Přílohy:
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Poslední úprava: 10 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, ropemaker, Machy, Jijed, Marko, Mirek, Liboll, player, Karel B, Jarek

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39564

• Marko
  • Senior
  • Obdržená poděkování 8
Krásně napsané - úplně mi svrbí ruka :P
Avalox BT 550
Xiom Omega V Asia

Donic WSC
XIOM Omega V Asia

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39565

• wanna
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 59
Marty maš už spočitany kolikaty je to supr dřevo se kterym možeš s fleku hrat? :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:
nittaku shake defence
mark V 1.9mm
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39566

• mandomando
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 88
ahoj Marty :bana1 pekné porovnaie driev no niekto tu na fore píasl že je P700 je normalne stred Off kategorie a ty ho porovnavaš zo Stratom čo je Off+ a pre teba je rýchlejšie ako Strato ? P700 je 7 vrstvové celodrevo Strato 5+2 hinoki karbon
už sa neviem dočkať dalšieho tvojho príspevku
pred par mesiacmi som ponukal od kolegu tiež P700 za 25 eur a ani pes po ňom neštekol tri mesiace a tak ho dal deckám na pinkanie a nalepil naň poťahy ktl rapid soft a soud v 2 mm
je to celkom fajn pinkanie a aspoň maju v ruke celkom fajn drevený loparik :ping
Victas Quartet Allroud FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Vodak Special Custom FH: Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,8mm

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39567

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Mandomado , moje Strato váží jen 80 gramů.
Tím je podle mně spíš OFF než OFF plus.
Ani v porovnání s jijedovým superlehkým andrem mi to nepřišlo jako nějaké dělo.
P700 je určitě rychlé OFF a díky flexu je v krajním švihu při topspinu opravdu rychlejší než moje Strato.
V běžných úderech je možná o fous pomalejší.
Donic Baracuda 2,0mm

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39570

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
:)
docela se Marty těším na tvoje na další povídání o P 700.
Prkno docela dost dobře znám, měl jsem jej nějaký čas doma. Vůbec se nedivím, že dřevo je hodně používaný pod sendvič. Na rovnej úder a facku se povede málokdy mít v ruce lepší věc. Navíc na tu rychlost velmi citlivý a velmi přesný. Takže se rozpovídej po dalším hraní více, bude to jistě zajímavý. Za mě vůbec jedno z nejlepších celodřev v kategorii Off.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39574

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 40
wanna- :ok24 :P
Marty- nič v zlom, ale ty vieš tak krásne opísať materiál, že človek má hned chuť to skúsiť(ale ja už dokážem odolať ;) ). :12drn. Skoda, že to tak ja neviem- hned by som opísal nedocenené super drievko Bluefeeling, ktoré je super na trávičku(jasné, že pre mna, ale iste by bolo výborné aj pre mnohých dalších :) ).
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39576

• wanna
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 59
jojo Martyho recenze to je super čtení krasně specifikovany vlastnosti :1cka měl by dělat agenta prodejcum tt matrošu a byl by za vodó elv
nittaku shake defence
mark V 1.9mm
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39577

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 275
O dobrom materiále sa to dobre píše :laugh: :laugh: :laugh:
Avalox je u celodriev špičková firma, ktorá si vystačí s pár modelmi a bez prehnaného (a hlavne drahého) marketingu, takže ceny ich produktov sa držia v prijateľnej rovine.
Nie nadarmo majú na niektorých modeloch v sklíčku heslo - Pre tých čo vedia....
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poděkovali: P500

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39578

• koad
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 39
wanna napsal:
Marty maš už spočitany kolikaty je to supr dřevo se kterym možeš s fleku hrat? :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:
Ma pravdu predseda... :trtr pamatam si prvy turnaj marty,kde sme sa v blave zoznamili a tam som mal p700 a kratko si si ju odskusal :TT1 a vtedy ti bola prirychla kua kua, :12drn si si natrenoval...
Gergelka,tn 05,rhzyzer 43

a miesam to jak hovadzi gulas s divinou

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39579

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Wanna: někdo testne a drží h.. , někdo jde s kůží na trh :vine
Každopádně se nabídkám od prodejců nebráním :mnmn :1cka
Karel:Určitě toho bude víc . P700 je opravdu hodně citlivá věc při dané rychlosti.
Koad: Emile , ono vždycky záleží , co na to nalepíš.
Po pravdě , můj první pocit (i vzhledem k návyku na hinoki karbonové Strato) , když jsem zabral do spinu byl , že to je živé až moc.
A to přes to , že Baracuda je potah s na tenzor velmi nízkým katapultem.
Avalox P700 má totiž docela velký katapult. K tomu při silovému švihu se přidá ještě flex. Když se to celé připočte k základní rychlosti v horní polovině OFF stupnice , v krajním úderu to opravdu přeleze čáru do OFF+.
Výkon narůstá exponenciálně.
Strato je oproti tomu - ,když se zapojí karbon - rychlejší ve všech úderech krom maximální rány.
Díky tuhosti a tím absenci flexu a zároveň téměř neexistujícímu katapultu tam nedojde k tomu exponenciálnímu nárustu rychlosti jako u Avaloxu.
Výkon narůstá zcela lineárně.
Navíc hinoki při topspinu má tendenci míč podržet.
Je to jako auto s omezovačem otáček.
Takže v závěru opravdu vychází Avalox - při maximálním švihu - o kousek rychlejší.
Mezitím jsem ale opravdu potrénoval a byť je to na hranici , Avalox je pro mně zvládnutelný.
Donic Baracuda 2,0mm
Poslední úprava: 10 měsíců 3 týdnů zpět od MartyC.
Poděkovali: pirát Janes, Jijed, Mirek

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39599

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 264
Márty, pěkně napsané, dobře ty :1cka

Klopič napsal:
O dobrom materiále sa to dobre píše :laugh: :laugh: :laugh:
Avalox je u celodriev špičková firma, ktorá si vystačí s pár modelmi a bez prehnaného (a hlavne drahého) marketingu, takže ceny ich produktov sa držia v prijateľnej rovine.
Nie nadarmo majú na niektorých modeloch v sklíčku heslo - Pre tých čo vedia....

Souhlasím se Stanem, Avalox umí, má příjemnou cenu a dobrou kvalitu. Pořízení jednoho z těch něco mála modelů dává i pocit vlastnictví něčeho zajímavého, exkluzivního. Dodnes mám v sobě fajn pocit při hře s Avalox BT 777, výborné dřevo které si dříve či později opět pořídím třeba i jen tak pro radost na občasné tréninkové pinkání.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39604

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 31
Machy napsal:

Souhlasím se Stanem, Avalox umí, má příjemnou cenu a dobrou kvalitu. Pořízení jednoho z těch něco mála modelů dává i pocit vlastnictví něčeho zajímavého, exkluzivního. Dodnes mám v sobě fajn pocit při hře s Avalox BT 777, výborné dřevo které si dříve či později opět pořídím třeba i jen tak pro radost na občasné tréninkové pinkání.

a já si říkal že jsem jediný kdo si prodaného avx musí koupit znova ;)

měl jsem p500 bylo to pro mě rychlé prkno s velkým flexem a prostě nehratelné..... po dvou letech jsem si musel koupit p500 znova, i když s ním nehraju tak je v poličce.

avx se zapíše do každého hráče
všechno jinak....

viscaria
BH tibhar evolution els 2,0
FH profi rhyzm max

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)
Poděkovali: MartyC

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39607

• Klopič
  • Super Veterán
Spondiku,
P500 ti bolo rýchle a máš Viscariu?
Avalox Blue Thunder 550

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39608

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 31
klopič, šlo hlavně o flex který mi vadil nejvíc. po p500 jsem šel do bt550 s tím se podle mě nedalo hrát, absolutně nezajímavé prkno, pak kentaur tam jsem zakotvil dýl a pak přišli TB ALC a ted visca u které jsem asi vydržel nejdýl ze všech prken co jsem měl.

nicméně avx p500 se vryl natolik do paměti že jsem ho musel koupit znova
všechno jinak....

viscaria
BH tibhar evolution els 2,0
FH profi rhyzm max

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39643

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
:)
snad nevadí, když se do toho Marthy ještě trochu namontuju. :cheer:
Ono, Avalox je pro mnoho pinecářů stále ještě ne moc známá značka a je dle mýho hodně opomíjená.
Na úvod si dovolím citaci Stana Klopiče se kterou bezvýhradně souhlasím

Jestliže v současnosti není Avalox moc znám, pak v minulosti název této firmy říkal něco opravdu jen lidem co se o materiál poměrně dosti zajímali.
Kde a jak vlastně vznikla gloriola Avaloxu a proč se o ní do dnes ani moc neví.

Když jsem po tomto před hodně roky pátral, přišlo mě divný, že informací o této firmě a jejich produktech se shánějí poměrně hodně ztuha a sehnat složení prken a jejich technický paramatry byl docela ořech.

Vše má svůj důvod zřejmě v tom, že firma Avalox dělala a s největší pravděpodobností i dodnes dělá dřeva na přímou zakázku reprezentace Číny.
Když se podívám , kdo všechno se dřevem Avalox hrál, pak ten výčet je plný těch největších hvězd TT.
Kong Ling Hui, Liu Guo Liang, Ma Wenge, Wang Tao, Wang Nan ti všichni používali prkna této značky.

Všechna dřeva prvních sérií tzn P500 a P700 byla dělána ručně ve Švédsku. Mnoho pramenů uvádí, že Avalox, byla vlastně odnož Stigy , která se výhradně specializovala na Čínský trh. Další série Avaloxu a sice Blue Thunder 550, 555 a 777 přišly později , ale opět to byla ruční výroba. Do této doby spadá ještě legendární dřevo Ma Wenge carbon.

No a dál můžeme už jenom spekulovat. ...
Firma dnes vyrábí ( s největší pravděpodobností již strojově ) řadu dalších prken s poněkud jiným označením Avallo AVX . ., která však nikdy nedosáhla věhlasu a kvality prvních sérií
Nakonec, pouze první pětice dřev , která jsou jmenována výše si zachovala původní označení....

Z mýho pohledu laika, který se o dřeva amatérsky již pár let zajímá, jsou celodřeva Avalox patrně to nejlepší co dnešní trh celodřev nabízí. Měl jsem doma všechna jejich celodřeva a musím napsat , že nabízejí za sakra málo peněz sakra hodně a dobrý muziky.
V podstatě na jakýkoliv herní styl nabízejí celodřevo naprosto špičkový úrovně.

Pohodu a pink.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: Machy, MartyC, player, Karel B, ondras.horak

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39646

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 264
Karle, moc díky za pěkný a zajímavý článek :ok24

Je pravda, že Avalox je velká neznámá i pro mnoho hráčů kteří se pinci věnují desítky let. Když jsem na tréninku vytáhl Avalox (P500, BT 777), tak kolegové na tu značku koukali jak v 80 letech na Rubikovu kostku :woohoo: :lol:
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39647

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Karle , i proto je tu tady to vlákno...Aby se lidi dověděli o Avaloxu , aby se i v době plastové nebáli zkusit jedny z nej celodřev co se kdy vyráběly.
Moc dík za příspěvek.
Donic Baracuda 2,0mm

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 3 týdnů zpět #39649

• Klopič
  • Super Veterán
Kucííí,
Nechcem si "honit triko", ale ak si spomeniete, ja som bol pred X- rokmi prvý, kto rozvíril debatu o drevách Avalox a kúpil som jedno z prvých (myslím tu medzi fóristami) z čínskeho E-shopu. A na základe mojich recenzií Mirec založil firmu so zastúpením tejto značky na Slovensku. Možno aj Mivoj sa pridal k tejto "vlne" na základe toho kameňa, ktorý som hodil do vody.... (kak poetično... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: )
P.S.
Karle, pokiaľ viem, drevá zo série P500 a 700 a celá séria Blue Thunder sa stále vyrábajú v Stige.
Kedysi som e-mailom komunikoval s najakým pracovníkom v Stige ohľadom driev Avalox a dostal som odpoveď, že drevá sú robené v Stige, ale medzi stigárskymi drevami nemajú nejaký ekvivalent a jedná sa o špecifické drevá.
Dávnejšie som hrával so Stigou OC a model P500 mi pripadal takmer identický. K iným celodrevám (modelom - celá šeira BT a P 500 a 700) myslím neexistuje nič, čo by sa aspoň približovalo v parametroch kontroly a citu.
Sú to tak špecifické drevá, že ak si niekto na ne zvykne, už nikdy nebude hľadať nič iné.
A aj keď som stolnotenisový dobrodruh a lákajú ma nové výzvy, BT 550 je drevo, s ktorým ukočním svoju stolnotenisovú kariéru.
Avalox Blue Thunder 550

Jak jsem potkal Avalox aneb ohledání...podruhé 10 měsíců 2 týdnů zpět #39695

• P500
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
je to tak ako píše Klopič, jeho recenzie boli pre mňa veľkou inšpiráciou :dik
Avalox P500+ Friendship 729 FX 1,5mm na oboch stranách

" štiplavé čopy ma bavia"
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik