ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV?

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 rok 1 měsíc zpět #37808

• Tommy90
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím hoši. Objednával som tu na odporučanie drevo Zoran primorac off minus a očakaval som toto - www.pincesobchod.sk/zBTY2024-drevo-butte...-zoran-primorac.html . Avsak dostal som BTY primorac off- ktore vyzera takto - funstar.sk/produkty/drevo-zoran-primorac-off . Je to to iste len v inom prevedeni? Niekde som sa dočítal že je EU verzia a aj Japonska verzia. No ta Japonska by mala mať aj napisane "made in Japan" a ja to na tom dreve nemám :/ Chcem len vediet či máte s tým niekto skúsenosť, čo je to teda zač... aby to nebola nejaka čínska napodobenina alebo čo. Ďakujem ;)
Primorac OFF-
FH: BTY Tackiness-D 2,1
BH: BTY Sriver Fx 1,9
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 rok 1 měsíc zpět #37810

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 107
jedna se jen o novy design
Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poděkovali: Tommy90

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 rok 1 měsíc zpět #37821

• dani
  • Senior
  • Obdržená poděkování 5
maš verziu vyrobenu v eu (v Madarsku) Primorac off - Japonec stoji cca 55 eur a ma napis na ručke že je to japonec
ANDRO- Kinetic supreme zylon- kiso hinoki OFF-
Fh- Donic bluefire M2 čierny 2 mm
Bh- Yasaka Antipower červeny 2 mm

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 měsíc 1 týden zpět #45113

• djx
  • Senior
  • Obdržená poděkování 14
Vykopávám mrtvolu, ale toto je asi vlákno nejvíc k tomu, na co se chci zeptat - jak výrazné jsou rozdíly mezi maďarskou (~euro) a japonskou verzí tohoto prkna? Je v kvalitě opravdu tak výrazný rozdíl?

Ono totiž už když to vezmu jen podle ceny, tak 890,- Kč za euro vs. 1590,- Kč za "made in japan" verzi je docela výrazný, takže...?

Důvod otázky: aktuálně hraju s euro verzí a hlodá ve mně zkusit tu opěvovanou japonskou... :unsure: :TT1
Butterfly Primorac OFF- (Japan)
FH: Donic Baracuda 2.0mm
BH: Donic Baracuda 1.8mm

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 měsíc 1 týden zpět #45116

• Radim7
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Hrál jsem s oběma starými verzemi a byl jsem překvapený, jaký to byl rozdíl. Vrchní dýha u japonce byla hladší, zřetelně opracovanější, kvalita zpracování byla opravdu někde jinde. A hlavně v japonci byla větší kontrola. Určitě stojí za to si připlatit, už jenom z toho důvodu, že dřevo máš (narozdíl od potahů) na dlouho. Předpokládám, že u nových verzí to bude podobné. To je moje zkušenost.
Poděkovali: djx

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 měsíc 1 týden zpět #45124

• Irto
  • Expert
  • Obdržená poděkování 72
Hraji s 30let starám Primoracem made in japan. Chtěl jsem zálohu toho dřívka co kdyby tak jsem v posledních 2 letech koupil pár prkýnek jak nových tak od někoho s druhé ruky.

Výsledek:
Podobný starému Primoracu s černým motýlem nebyl žádný :( Všechny mají znatelně větší vibrace, a celkový pocit na pálce byl dost odlišný od toho co mi vyhovuje

V čem jsem rozdíl poznal kromě drobnosti opravdu malých ve kvalitě. Tak v tom že Japonec byl trochu méně vibrující ale oproti starému kousku co mám to pořád je vibrátor :( Všechny dřeva jsem postupně rozprodal lidem v okolí takže k nim mám občas přistup a sleduji i jak se vyvíjí v čase. Zajímavé je že cca po roku se u made in japan snižuje množství vibrací. Maďar v tomto ohledu pořád rezonuje stejně.

PS jde o subjektivní pocity. Neprovádím objektivní výzkum.
Primorac Off- Japan
Fh/Bh Tenergy 05
Poděkovali: djx

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 měsíc 1 týden zpět #45128

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 102
Jedna technická, Primorac OFF- a aj Korbel OFF už asi nie sú Japonec a Maďar ale Japonec a Estónec. Mám neoverenú informáciu že už cca 2 roky je výroba z HU presunutá do EE
Zase to miešam

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 3 týdnů 1 den zpět #45746

• walle
  • Senior
  • Obdržená poděkování 5
Zdravim.Vie niekto porovnat Primoraca OFF- Hu a Jap. rychlostne ?Viem ,ze Korbel je Jap.rychlejsi.

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 2 týdnů 6 dní zpět #45787

• djx
  • Senior
  • Obdržená poděkování 14
walle: Momentálně mám ve svým arzenálu evropskou i japonskou verzi (dokonce i stejné potahy), a subjektivně mi přijde, že japonec je opravdu rychlejší, jak píšeš. Ještě jsem s ním tolik neodehrál, navíc tam mám nový potahy, takže bych se nerad unáhlil v nějakých velkých závěrech, ale po prvních pár hodinách mi to tak skutečně přijde.

Co ale můžu říct rovnou - evropská a japonská verze jsou jiná prkna. Není to totiž jen o tom, že by japonec byl vyrobenej v japonsku, ale japonská verze je vyrobena z japonských dýh (!!!), takže to dřevo se chová fakt jinak.

Japonská verze je opravdu fakt "hezčí", hladší, je vážně krásně zpracovaná, jak čepel, tak rukojeť. Navíc rukojeť má tuhle krásnou perleť, jako měl i Timo Boll, Garaydia apod. :-)

Ty hlavní rozdíly:
  • japonec je o něco těžší - i dle Butterfly je "defaultní" hmotnost prkna cca 88g, oproti 85g pro evropskou verzi (na netu jsou běžně i verze přes 90g) - to prkno je ale tak dobře vyvážený, že v ruce těch pár gramů poznat není
  • japonec má úplně jinej zvuk a vibrace - evropská verze už při popinku takovej vysokej tón (jako by to dřevo úplně hrálo), japonská verze má takovej hlubokej a tupej (podobně jako např. Garaydia) - skoro bez vibrací
  • rukojeť má tu zmíněnou perleť
  • dle výrobce by díky japonským dýhám měla mít japonská verze i větší kontrolu - a opravdu mi to tak přijde (sugesce? ;-))
  • zatím mi japonec přijde opravdu rychlejší, ale toto příp. upřesním časem

Takže asi tak, ve stručnosti :) Japonskou verzi určitě doporučuju vyzkoušet, pokud nad tím někdo váhá... :)

Butterfly Primorac OFF- (Japan)
FH: Donic Baracuda 2.0mm
BH: Donic Baracuda 1.8mm
Poslední úprava: 2 týdnů 6 dní zpět od djx.

BTY ZORAN PRIMORAC OFF- VIAC MODELOV? 1 týden 20 hodin zpět #46167

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Ahoj, vysledoval jsem jednu věc a chci se zeptat přímo uživatelů Primoraců.

V aktuální verzi katalogu je Primorac s hlavou 150x159. V loňském katalogu byla velikost klasických 150x157 a pokud se nepletu, tak původně měl hlavu ještě menší. Je to skutečně tak, že se hlava tohohle prkna s časem zvětšuje?

Má někdo zkušenost, ze které by dokázal porovnat rozdíly ve hře?

Díky.
Butterfly SK7
FH Andro Hexer Powergrip 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

Butterfly TB ALC
FH Tibhar Aurus Select 2,1
BH Victas V>01 Stiff 2,0
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik