ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #26955

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 153
Drazí přátele , kamarádi , uživatelé různorodých především nelaserovaných potahů ;) ,
rád bych se s Vámi podělil o svoji zkušenost s výše jmenovaným prknem.
Bude se jednat o srovnávací recenzi s jinými podobnými i nepodobnými prkny a zároveň i o pocitové subjektivní zhodnocení prkna jako takového v mé ruce.

Jak už jste si zřejmně mnozí ve svých pinecových životech uvědomili , pinčes je takové krásné hledání sebe sama...Každý nějak hrajeme , někteří se chtějí někam vyvíjet či jen poznávat nové věci a tak trénují , jezdí na turnaje a v neposlední řadě testují různé materiály.
Aby byl člověk přitom šťastný , je dobré si uvědomit , že cesta samotná je zvláště pro nás rekreanty cílem...Že absolutní pravdy neexistují a že i náš osobní vývoj bývá často spirálovitý , o čemž svědčí historie změn podpisů mnohých z nás.
To ale nebrání ničemu v prožití nefalšované radosti , když se naučíte něco nového , pár kilo zhubnete nebo objevíte prkno s Vámi zrovna preferovanou vlastností .
Objevit svatý grál je vysoký cíl a tak často pociťujíce manko v nějaké vlastnosti změníme materiál abychom zjistili , že sice požadovanou vlastnost jsme vyřešili , ale na druhé stravně nám vzniklo manko jiné.
Moudří hráči nakonec zvolí určité kompromisní řešení tak , aby se jim hlavně pocitově dobře hrálo...Přitom prioritou a následnou volbou může být celé spektrum vlastností...

Mně osobně kdysi před asi 4 roky v době užití Korbela čabajky uvízlo v hlavě a následně i vkrabici :vine defenzivní dřívko od Stigy , především kvůli překrásnému designu , který odkazuje na nejslavnější doby Stigy jako výrobce celodřev ,Alséroek Johanssonek apod. nejprve s obtisky a následně se dvěma oválky , černé pozadí a na něm zlaté a stříbrné nápisy.
Zmíněná Stiga sice má jen jeden oválek , ale přesně ve zmíněném duchu a rukojeť v teplých odstínech přírodního dřeva s krásně prokreslenými letokruhy.

Protože jde o moderní klasiku , jsou v rukojeti zařazeny i tenký červený a černý proužek.
Dřevo jsem zakoupil od Johy , místního váženého člena ...Mírně mně překvapily neohlášené změny na originalitě prkna , především probrání křidélek tak , že prkno víc zapadne do ruky - docela fajn , ale neohlášená úprava.
Dřevo bylo dále )a to jsem věděl) zalakováno po celé ploše včetně rukojeti , což může způsobovat klouzání , ale zase po zalakování nádherně vynikly barvy jednotlivých dýh rukojeti.
Prkno jsem následně zkoušel s různými potahy , proti různým prknům a zůstávalo v krabici jen proto , že bylo tak designově povedené , nikdy mi nějak extrémně nesedlo.
Až po vyzkoušení trávy na houbě a zároveň EVO FX-P od Tibharu si to celé jaksi sedlo a začal jsem s ním hrát.
Turnaj ve Voděradech jsem odehrál ještě s prknem Chen Weixinga s Grassem DT , s jedním ze svých nej umístění , nicméně cítil jsem , že bych rád změnil dvě věci:
Grass mně přivedl k převaze spodních úderů , takže se mi stýskalo po aktivním backhandu.
Zároveň prkno produkovalo stále oblouk z obou stran , což bylo sice velice rušivé pro soupeře , ale zároveň rozehrávka s plastem byla trochu utrpení , pak se to sice vždy poddalo , ale červ hlodal.
Takže nejprve šla na Chena kvůli aktivitě na bh zpět MW 955 , tentokrát poprvé na 0,6mm houbě a pak došlo vzhledem k oblouku i na zkoušku Stigy z krabice.
A Stiga si kupodivu s houbovitou travkou hodně sedla , díky nižšímu oblouku , byla zvláště s plasten ovladatelná od prvního pinknutí z obou stran a jako bonus houbová tráva na pomalejším prkně především v obranných úderech byla hratelnější.
Stiga byla méně jedovatá než Chen a taky produkovala méně síly z FH , ale jak už to tak bývá , celkově zaujala a zůstala v hracím pouzdře.
Turnaj na Malé Skále jen potvrdil tuto volbu , sice se nestal žádný zázrak , ale hlavně v pátek při plné síle byl pocit , že toho moc nejde pokazit , k nezaplacení.
Samozřejmě , prkno se dokonbale pozná až po půl roce , ale už po těch odehraných hodinách lze říci že se jedná pro mně o zajímavou alternativu.
Technické údaje:
Rozměry prkna:
161x156mm , tloušťka 5,45mm.
Materiál - celodřevo , tlumivý střed , vršek limba , povrch vytvrzen pomocí nanotechnologie (to je celé info , zbytek Stiga tají).Povrch je opravdu tvrdší než je u nevytrvrzených prken a přes měkký tlumivý střed se prkno chová pak jinak , feel je tvrdší , sweet pot je vyšší a prkno je jedovatější.
NCT - nano technologie , údajně můžete při stejné kontrole do toho více třísknout...

Pozn.:
Jinak kdo byste se o nanotechnologie více zajímali , poutavou formou o nich mluví knihy Jamese Rollinse ze série Sigma force , např. Mapa z kostí a nebo Ďáblova kolonie...je to román , kde ale autor na závěr uvádí , jaká fakta jsou skutečná a výsledek Vás hodně překvapí.

Rychlost:Stiga uvádí AR- , za mně souhlas.
Feel - soft
Dwell time - vysoký
Brzdný efekt - vysoký
Tuhost - dřevo je elastické ,ale ne extrémně
Vibrace - jen jasný dopad míče , žádné následné doznívání.
Prkno je z výroby ošetřeno , ale moje bylo ještě lakované , tak Vám k vytrhávání dýh nic psát nebudu..

Jak prkno hraje?

Výrobce uvádí , že se jedná o prkno pro moderní obranu s vysokou kontrolou defenzivních úderů a zároveň s dostatkem síly pro údery útočné....

Osobně jej vidím jako citlivé mírně flexi prkno s větší hlavou , rychlost téměř stejná jako u Stiga Allround Classic , ale díky zvětšené hlavě o něco více kontroly , oblouk střední spíše vyšší ale nižší než u prkna Chen Weixing.
Tím je Stiga o kousek vhodnější pro hru u stolu a zřejmě o něco méně vhodná pro hru dále od něj.
Na svou kategorii prkno není extrémně žravé , zřejmě i vliv tvrdší vrstvičky na povrchu , ale žravé je díky dwell time pořád poměrně dost.
Při hře zdálky může někomu chybět síla , pokud na něj nedá opravdu rychlý fh potah , hreji u stolu nebo kus od něj a tak je to zcela OK , anvíc , díky své rychlosti má spousta hraničních míčů tendenci ještě spadnout na stůl.

Srovnání s jinými prkny:
Srovná ní s Vodak Diolen All+ - prkno je o kousek pomalejší , tlumenější...
Srovnání s Gergelkou - úplně jiná liga ..Stiga je o parník pomalejší , flexi..
Srovnání s Andro Kisso Zylon Hinoki Off- , - rozdíl je menší jak u Gergelky ale je značný
Srovnání s Chen Weixing - Stiga je pomalejší , méně důrazná , nižší oblouk
Srovnání s Korbel OFF - Stiga je pomalejší , trochu víc flexi , víc brzdí , softovější feel

Údery:
Blok , kontr , směč - tyhle údery pokud je hrajete pořád , kupte si gergelku nebo Strato - Stiga je sice hraje ale ne tak jednoduše...Nicméně hrát se s prknem dají.

Je třeba přizpůsobit úderovou techniku elasticitě prkna , jeho oblouku , jeho dwell time...

Nicméně pokud to zvládnete , tak se nabízí zajímavá forma bloku např. z fh ala sekyrka apod. , kdy se dá využít vlastností prkna k atypickým , individuálním úderům.

S trávou se dá blokovat topspin ala soft způsobem , kdy míč docela extrémně zabrzdí , což znamená že soupeř nečeká zkrácení hry a je vyveden z míry.

Vůbec zkrácení hry je vzhledem k nižší rychlosti prkna doporučená strategie , jen díky velkému dwellu má míč tendenci vyskakovat a zde je třeba trochu jemné techniky zápěstí v závěrečné fázi.

Servis , čop , topspin:prkno jednoznačně podporuje rotaci a díky mírnému flexu je to tropspinová mašina.
Čop či pink jdou s prknem slušně , míč s malou energií se dá jen tak nakrátko čutnout zpět , což umožní udržet iniciativu ve hře , protože po takovém úderu soupeř zpravidla poskytne šanci na zakončení či nedokáže zakončit sám..
Díky vysokému dwellu nicméně není prkno nijak super pomalé těsně nad stolem když jde proti rotace , je třeba si pomocí zvládnuté techniky hlídat dávkování úderu.

Lze hrát různorodý TS , je to dáno i kontrolou prkna , která je opravdu značná , pokud.....

Pokud?

Takovéto pružnější celodřevo vynikne v ruce hráče , který ví co dělá , čte rotace , umí využívat švih a především dotahuje údery do konce...
Pak Stiga hraje ofenzivně a dává extrémní čop - jak koneckonců dokazuje její vynikající uživatel Zoltán Lelkeš , kterého jsme měli tu čest poznat na turnaji ve Voděradech.

Pokud nejste takovýto hráč (co čte rotace , nikoliv jako Zoltán , takových opravdu nebude mnoho) ,prkno vám může nakopat zádel v podobě míčů v zámezí nebo neslaných nemastných útočných úderů , které soupeř využije.

Plasty:
Hrajeme stále a ještě budeme hrát soutěž s celuloidem.
Nicméně tohleto moje nové kombo bude zřejmě na plast lepší než na celuloid , což potvrzují i zápasy ve stejný den se stejným sparingem , kdy jsme měnili míče.
Úplně nejlíp kombinace Stiga + FX-P max fungovala v mé ruce právě s míčkem hanno , snad proto , že se víc bořil do potahu zřejmě vlivem váhy.
Jeden zápas jsem na MS hrál s plastovým DHS a bylo to citelně horší.
Po přechodu zpět na celuloid po příjezdu domů míče klouzaly po fh s výsledkem míč v síti nebo pomalý slabý oblouk - než si ruka zase zvykla na celuloid , ale ani po návyku zpět nic pocit z užití míčku Hanno nepřekonalo.
I na popink s Hannem fh strana nejvíc reaguje na podseknutý míč při pinkání si v ruce.

Závěr:
Člověk nikdy neví , co najde ve vlastní krabici a s čím co bude v jeho ruce dobře hrát...
Recenzované prkno je taková novodobá klasika , jak vlastnostmi , tak i designem. Není ani extrémně drahé.Za vyzkoušení určitě stojí.
Určitě by se našly k němu alternativy.
Jsem ale rád , že s ním v ruce můžu ujít kus své TT - cesty.

Doplnění - z webu:
Uživatel Cogito ,admin z noppentest , únor 2012:
I bought one on Monday in Dortmund and tested it this evening. I have just orderd a second one because I am really convinced by this blade: control, control, control and furthermore control. The other two blades in this comparison were the OSP Immune Active Def and the Nittaku Monophonic. Both are more poisonous with a harder touch and more power. I assume that for technically more skilled players the latter two blades offer more potential. However less gifted clumsy hands like mine are better off with the Stiga.

The touch is soft and it is easy to produce a very low arc with the ball sinking "into the table". The backspin upon cutting topspins is heavy and you get a high precision in placement. So far for a first impression. And I don't mind if Stiga has been known for def-blades before or not.

p.s. rubbers: Dornenglanz/OX and 2mm Leopard
Překlad:
Koupil jsem jedno prkno v pondělí v Dortmundu a dnes večer jsem jej testoval...právě jsem objednal druhé protože jsem tím prknem opravdu předvědčený:kontrola , kontrola a znovu kontrola..Další dvě prkna k porovnání byly OSP Imunne active def a Nittaku monophonic.Obě byly jedovatější s tvrdším odrazem a větší silou.jsem přesvědčen že v rukou vyspělých hráčů budou mít větší potenciál.Avšak méně nadané ruce jako moje jsou na tom lépe se Stigou.

Dotek je měkký a je velice snadné hrát nízký oblouk s potopením míče na ploše stolu.Rotace po čopnutí topspinu je vysoká a je snadné míč umístit s vysokou přesností.
Tak to byly první dojmy.A je mi jedno , zda Stiga byla v minulosti známa svými obrannými prkny nebo ne.
p.s. potahy: Dornenglanz/OX and 2mm Leopard

Mějte hezký den!
M.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"
Poslední úprava: 1 rok 3 měsíců zpět od MartyC.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: pirát Janes, Machy, Dalis, gaston, Kalhy, player, trener, iči, mandomando

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #26961

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
:1cka Díky Márty, parádní čtení :1cka Jak já ti rozumím a mnoho ostatních jistě také.

V tuto chvilku prožívám nefalšovanou radost z toho, že se mi dnes dařilo trávou vracet spiny spáringa, že mi to s vhodnou defenzivní pálkou z dálky slušně čopuje, že tuším co dělám. Už dříve jsem si to několikrát zkusil, ale stále jsou to pro mě nové, mnoho let nepoznané údery. Teď si to užívám když se mi povede pěkný spodní řízek který jsem v repertoáru nikdy neměl :blush: Pocitově jsem se vrátil do svých pinecových začátků kdy se člověk radoval z každého povedeného míčku a věřte mi, je to moc fajn pocit :mnmn :blush:
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 1 rok 3 měsíců zpět od Machy.

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #27186

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
recenze doplněna .
Poděkovali: Kalhy

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #27280

• Dalis
  • Veterán
  • Forhend mám jen na opirání , bh se stále učím !
  • Obdržená poděkování 90
Ahoj Marty !
Díky moc za velmi poutavé čtení ,moc krásně se to čte :mnmn :vine
Díky Tobě jsem si mohl s Chenem několikrát zapinkat a hlavně zahrát si i proti němu ,
tak jsem moc zvědav , co bude lítat z té Stigy ? Nebot jak čtu mezi řádky , zase jsi to posunul o level výše, což asi pro všechny soupeře není moc dobrá zpráva ,nemám pravdu ? :vom
Hodně mě zaujalo to , že to má menší oblouk jak Chen , páč ten hrál fakt hezky , jen mě ten vysoký oblouk vadil na mou hru a moc mě mrzí , že jsem si tu Stigu navíc s tím Victasem V01 nevyzkoušel od Zola ve Voděradech .Normálně mě to nedocvaklo a přitom jsem to věděl už dávno od Alexe :zed
D.
Bédovka FL 84g
FH- Coppa X1 TP
BH- Coppa X1 TP

30.4.2013-poslední den s Tenergy 05 :)

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #27285

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Dali , díky za přátelská slova....Zrovna Ty nemusíš mít strach , že bys Stigu nevyzkoušel , ale nemám Victas..:-)
Nyní jsem nalepil nový potah FX-P v maxu a s novým potahem i toto def dřívko je nezkrotná šelma....Čekám že to zavadne , protože na jednu staru s tím sice jdou kouzla , ale blok je vyšší dívčí...

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #27292

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Martine ty jsi stolnotenisový romantik. Každý tvůj příspěvek má v sobě kus romantiky a kdyby to četlo více mladých hochů určitě by jsi je naladil na pingpongovou vlnu. Proto tě mám rád. Václav :1cka :vine
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX
Poděkovali: MartyC

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 3 měsíců zpět #27376

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Václave , děkuji! I já Tě mám rád , příteli!
Ještě teď se směju když si vzpomenu na naši vzájemnou čtyřhru v MS... :vine

Přidal jsem k recenzi ještě názor jednoho velkého testera z noppentest.de...
Poslední úprava: 1 rok 3 měsíců zpět od MartyC.

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 2 měsíců zpět #27490

• Dalis
  • Veterán
  • Forhend mám jen na opirání , bh se stále učím !
  • Obdržená poděkování 90
Včera jsem si mohl na chvilku půjčit Martyho samohrajku . Několikrát jsem pinkal i jeho Chenem a dle mého tohle je o zářez pocitově lepší kombo než byl Chen . Už se ani nedivím , že s tím Zolo hraje , fakt dobré ! Rychlostně zapomeňte na nějaké Def , je to slabší Off nebo možná i Off . Fxp max na tom má moc krásný cit , moc se mi to líbilo ! Na Chenovi to bylo jako koukat na hory v dálce přes opar a na Stize bylo úplně jasno !
Moc fajn dřívko máš Marty :vine
Dalis
Bédovka FL 84g
FH- Coppa X1 TP
BH- Coppa X1 TP

30.4.2013-poslední den s Tenergy 05 :)

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 2 měsíců zpět #27494

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
No , Dali , hodně z off pocitu je vlivem nového FX-P ....Ano , Stiga daleko bezprostředněji zprostředkováva dopad míče. Nicméně krom pocitu že budu muset hledat slabšího sparing kvůli egu :blush: jsem zjistil , že na tohle prkno by byl možná lepší potah s ne tak enormním katapultem. Vyřešeno návratem k rok starému FX-P který fungoval skvěle na turnaji Malé Skále. Pak jecs plastikem možné prožít pocit že z fh nejde moc kazit. Plánovaný test mercury 2.

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 1 rok 2 měsíců zpět #27711

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Stiga Def NCT a forhendový potah...Milky Way Mercury 2 , houba 33°.
Vzhledem k tomu , že katapult nového FX-P se ne úplně štastně nasobi s flexem Stigy , zvlášť proti kvalitnímu souperi je to znát , přišel ke slovu čínský entry level potah pro široké masy , Milky Way Mercury 2 Red max 33 st.. Zde je popis prodejce:
The " Mercury II " rubber keeps all the advantages of " Mercury" . It uses the latest " MOXA" Synthesis Techniques to improve the holding power of the rubber. And the supernormal spin can make your attacking more effective and powerful. These features can make you feel the unprecedented precision in a game and enable you to perform better.
"Mercury II " rubber is a excellent product with low price. In order to let the common people to play Ping-Pong well, our Yinhe Company introduce this new product to all the Ping-Pong fans.

Potah i ve 33 stupních houby není nijak extrémně měkký , ale ani kámen.Je docela dost lepivý , což se prý ohraje.Potah by se měl rozehrát až po nějaké době do plného výkonu.Lepivost pak údajně přejde v solidní grip nelepivého potahu a potah se pak stane více euro-jap . tolik info z anglofonní komunity.

Raketa citelně ztezkla , vyvážení se posunulo více do hlavy , plošši oblouk z obou stran , nižší lehkost vedeni úderu díky váze ale vyšší stabilita.

Test M2 klapnul. Potah mně hodně překvapil , hlavně při otevíracím a powertopspinu , kdy na Stize hrál s přiměřeným , tedy docela nízkým katapultem , nižším obloukem a hodně dopředu , až to připomínalo chvílemi 38mm míček. Obával jsem se pomalosti potahu , zvlášť u 33 st. , ale potah hraje v jistém smyslu důrazněji dopředu než moje Evo (FX-P ale má opravdu enormní katapult , takže se to rychlostně srovnává ba nový FX-P je rychlejší , ale je to zároveň úplně jiné , FX-P hraje dopředu a zároveň obloukem nahoru , M2 je plošší a lineárnější), při velmi solidním gripu a nízko nad sítí se docela dobře dávkuje. Rotace nevím , zda je vyšší , ale celkově je soupeř pod větším tlakem , což bylo opravdu mile překvapeni.
Pocitově jsem si připadal jako sniper , potah totiž hraje davkovatelne nízko dopředu prudký topspin , který má tendenci na konci dráhy nelineárne zrychlit a někdy i skočit do boku vlivem sidespinu , boční odskok je jaksi přirozenější s plastovým míčkem.Při tréninku sparing párkrát úplně minul můj topspin.
Ještě jednu zvláštnost bych vyzdvihl - díky lepivosti potah zajímavě zatlumí příchozí topspin , takže se jemně vedeným blokem dá variovat buď aktivní blok s přidanou energií nebo blok pasivní , který u nelepivého a takto točivého potahu by měl tendenci skákat obloukem za stolec. Uvidíme , kolik mu z této fajn vlastnosti zůstane po snížení lepivosti.

Pri použití standardního čističe se z potahu stala neovladatelná klouzačka. No nic , zvolme jiný čistič či mýdlovou vodu. Či jen vodu.
Závěr - Mercury 2 , který bych nazval "Tenergy bezdomovce" nebo "Král pingpongizace Číny" elv vzhledem k jeho "závratné" prodejní ceně , pokud ho nalepite na pružnější prkno , budete se zřejmě divit. Kdysi jsme ho zkoušeli na fakt rychlých prknech s vysokou tuhostí a byl ok , ale nic moc. Nebudete mi věřit , ale na Stize byl rychlejší a tocivejsi než tehdy na clipperu , min. při topspinu.
Pružnější prkno Stiga defensive wood NCT mu dodá trochu katapultu a on zase dřevo zastabilizuje a nejen FH , ale to docela výrazně i BH stranu..
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od MartyC.

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 10 měsíců 2 dní zpět #31506

• Viki
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Viem, ze toto vlakno je staré už cca 5 mesiacov ale poznatok som sem musel dať.
Tak ako sa vyssie spomínalo drevo stiga defensive že s ním hral lepšie povedané ešte aj stále hrá Zolo Lelkeš a hrá s poťahmi victas tak mi to nedalo a trocha som sa so Zolom porozprával o jeho kombe.
Zolo to vystihol presne to čo mi povedal a to ,,Gro celého ping pongu je mať kvalitný servis a príjem, to ostatné sa už odvíja od priebehu hry,, !!!
A tak isto mi povedal ,že je jedno či máš rýchle alebo pomalé kombo proste do každého úderu musíš dať švih celé je to otom.
A mne to nedalo a tak som si zaobstaral drevo stiga defensice nct a nalepil som tam poťahy s ktorými hrávam už dlhšie a to na oboje strany Victas V-01 Stiff.
Toto kombo som odtestoval včera prvý krát a to hneď na majstráku.
Môžem povedať,že asi úspešne zo skóre 3,5 bodmi.
Ale už teraz k samotnej rakete:
Celé kombo bolo dosť tažké, váha sa tlačila do hlavy a bolo to spôsobené tým že vicatasi sú sami o sebe neni lahké poťahy a ešte aj hlava dreva má väčsí priemer.Po tých 4 zápasoch to bolo aj cítiť na ruke ,že toto kombo nebude práve najlahšie.
Servis: povedal by som žiadne ,,extra ´´ ale na druhú stranu zase ani nič zlého proste taká klasika.
Príjem: Či už vám zahrá súper bočný,vrchný,spodný alebo nárazový servis pokial máte zvládnutú techniku príjomv aspoň na 20% tak pri tomto dreve Vám istota príjmu stúpne na 70%.Súper mohol dať hoc jaký servis a ja som si užíval ho prijať.Proste samá istota.Príjem sa nedal pokaziť.
Spin: Tak tot by som povedal, že je veľká výhoda tohoto dreva že má super dweel time a podžrí trocha loptičku a vy môžete zahrať hoc jakou silou loptička proste padne na stôl, bolo nemožné prestreliť stôl.Samozrejme ale aj tu treba trocha mať tej techniky,Nejde všetko samo.
Spin do čopovanej lopty či už s FH alebo BH sa hral super proste žiadny problém,mohol som ho zahrať s úplnou silou a aj tak padla lopta tam kam som chcel.
Bloky sú na tomto dreve malina.Kto doteraz mal problémy s blokmi tak tu si ich bude užívať.
Súper mi hra v jednom setel asi 10 spinov po sebe a vyblokoval som ho jak malého chlapca. Súper mi na to stroho povedal, že takú ,,stenu´´ ešte nevidel.
Musím povedať ze pri tomto dreve mi stúplo sebavedomie minimálne o 30-40% čo je dosť. Drevo samozrejme neni žiadne def ale povedal by som že pri útoku je to off a pri blokoch lahodné all+.Tak ako som už vyššie spomínal že kto nemá rád tažké kombá tak mu to bude robiť problém lebo tá váha je ozaj cítiť.
Kto chce hrať hru na istotu tak toto drevo bude práve preňho ale samozrejme že aj stýmto drevom idú zahrať smrtelne silné údery.
Tak tolko moje postrehy.
Príjemný zvyšok dňa
Poděkovali: pirát Janes, trener

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 9 měsíců 4 týdnů zpět #31584

• Viki
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Ešte doplním informáciu: celé kombo Stiga def nct + na oboch stranách Victas Stiff hr.2,00mm váži presne 200g.

Stiga Defensive Wood NCT, moderní klasika 3 měsíců 2 týdnů zpět #35994

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
S tímto prknem jsem včera odehrál po cca 2měsíční pauze první trénink.Potahy viz podpis.
Pořád jsem s ním vemi spokojený.
Na rozdíl od předřečníka ale vnímám jednu věc jinak - prkno generuje stále vysoký oblouk ...Prostě každý blokový , drajvový úder se musí trochu kompenzovat přitlačením dolu , jinak to má tendenci ulítnout. A to ještě každý úder soupeře je jiný a vyžaduje trochu jinou kompenzaci. Výhodou zase je , že ta kompenzace způsobí různorodost úderů o de mně k soupeři. Při topspinu hraju takovým švihovým tečnovým líznutím a můžu se do toho fakt opřít.
Ve všech úderech pomáhá famózní cit prkna...
Díky vysokému dwell time je kombo celkem žravé...
Travní strana není nijak extrémně pomalá.
Je radost s tím dynamicky hrát - dřevo má opravdu široký dynamický rozsah.
Takže tak pár postřehů.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik