ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stiga Emerald VPS V

Stiga Emerald VPS V 3 roků 2 měsíců zpět #18389

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 263
Zdravím partu pinecových šílenců. Po delší době se mi dostal do ruky další dřevěný kousek o kterém si myslím, že by se o něm mělo více vědět. Pokusím se tedy ve zkratce popsat dřevo Stiga Emerald VPS V. Můj kousek má váhu 91g, byly na něm nalepeny málo hrané potahy Victas Stiff 2,0 mm+ Bluefire M1 max který byl později vyměnen za ojeté Tenergy 05 2,1mm Použité lepidlo: Donic Vario Clean

Stigou uváděný popis dřeva Emerald VPS V:
Ofenzivní dřevo vyrobené dvěma novými unikátními technologiemi.

VPS poskytuje díky tepelnému zpracování dýh perfektní vyvážení tohoto pětivrstvého útočného dřeva.

Vnější vrstvy ze zeleného Ebenholzu ošetřené technologií Diamond Touch zvyšují rychlost a zachovávají výbornou kontrolu.

Extra tvrdý povrch s jemným citem.

Lehké útočné dřevo je vhodné pro útočníky s důrazem na kontrolu a odpouštění chyb ve hře. Je vyrobené pro dnešní moderní hru, agresivní příjem a silné topspinové údery.

Rychlost : 97 Kontrola : 65 Váha : 90 g Počet vrstev : 5

Nyní už mé postřehy ;) Dílenské zpracování tohoto dřeva je výborné, ručka je trochu hrubá, nevyhlazená což jistě uvítají hráči kterým se více potí ruka. Štítek je dělaný stejným stylem který byl použit i u novějšího dřeva série Carbonado tzn že na ručce není klasický plastový štítek, ale jde spíše o kovoryteckou práci. Stejnou technikou je dělaný i znak na spodku ručky kde to vypadá extra pěkně, dává to dřevu nádech exkluzivity. Stiga si s designem vždy uměla pohrát, krabičkou počínaje a detailem konče.
Nyní zpět k dřívku samotnému. Emerald je tedy 5 vrstvé celodřevo což se mi po přečtení této informace zdálo jako velký problém neboť 5 vrstvý kousek jsem dlouhodobě v ruce snad nikdy neměl, nevybavuji si to. Z krátkodobých nárazových pinků vím, že to pro mě bylo nepříjemné pinkání plné vibrací a vnímání jakési prkenosti (samozřejmě podle tipu dřeva). Po této zkušenosti jsem měl představu o tom, že tato dřívka vynikají citem, ale tuhost a dynamika bude na můj vkus vždy malá, zkrátka úplně jiný level po přechodu z carbonu, arylátu apod, celkově po přechodu z tužších svižných dřev. Při hře s Emeraldem tomu tak není. Tento kousek je sice čisté 5 vrstvé celodřevo, ale má tvrdé vnější dýhy, takže nějaké nepříjemné vrnění či větší ztráta rychlosti nehrozí. Vyvážení je rovnoměrné a tak jsem váhu 91g nevnímal tak jako u jiných kousků. Emerald je OFF kategorie, má kratší dráhu letu a se středním obloučkem, s potahem Victas Stiff spíše nižším obloučkem. Kontrola je výborná, zejména při krátké hře u síta, příjmu a bloku. Toto dřívko má po dopadu míčku na pálku parádní a nezkreslený přenos do ruky. Podpora aktivního příjmu, agresivní topspinové a kontratopspinové hry je výborná, tady není nic co by se dřívku dalo vytknout. Díky kratší dráze letu mi to zatím padá na desku, ustřelím jen velice zřídka, pravděpodobnější je trefení saka. Kvůli menší dynamice (v porovnání s Diolenem či Viscarií) mě Emerald nutí hrát stále aktivně což je fajn a jen ku prospěchu, s plastovým balonem tak vzniká výborná spolupráce, protože nová doba plastová nás nutí k větší pohybové aktivitě. Dřívko je určené především pro hráče s tanečním prostorem blízko u stolu, zde je tato informace od výrobce na místě. Hra z větší vzdálenosti Emeraldu nečiní problém, ale už vyžaduje větší důraz a volbu rychlejších potahů. Jako velice vhodnou volbu bych viděl potahy se střední tvrdostí. Tvrdší potah jako je např. Bluefire M1 je na tomto celodřívku už moc tvrdý. Tato kombinace sice funguje, ale pocitově a spinově mi moc nešmakovala. Tak jsem místo Blů M1 nalepil sezonu jetý potah Tenergy 05 a s ním přišlo to pocitové WOW, vše fungovalo jak jsem potřeboval.

Toto dřívko vřele doporučuji ofenzivním topspinářům kteří dají přednost citu, hráčům pro které jsou dřeva z horní kategorie OFF už moc rychlá.
Závěrem ještě přihodím slova od bývalého extraligového hráče který se denně pohybuje kolem pinecového materiálu: Vlastnostmi tak vyvážené dřevo jako je Emerald VPS V se firmě Stiga dlouho nepovedlo, je to jedno z nejlepších co jsem měl v ruce.

Info od jiných uživatelů zde: mytabletennis.net/forum/forum_posts.asp?...-updated-with-review

Pro představu o velikosti sweetspotu Stigy Emerald přikládám obrázek.
vlevo nahoře: Emerald VPS V
vpravo nahoře: Ebenholz 5
vlevo dole: Rosewood 5
vpravo dole: Intensity NCT
Přílohy:
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 3 roků 2 měsíců zpět od Machy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, Dalis, mandomando, romanzdk

Stiga Emerald VPS V 4 měsíců 5 dní zpět #43289

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 107
podeli se nekdo dalsi o dojmy ci zkusenosti s timto drevem? :)
Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Stiga Emerald VPS V 4 měsíců 4 dní zpět #43300

• Peter512
  • Nováček
Ahoj Stigu Emerald mám takmer 2 roky veľká spokojnosť všetko podstatné napísal Machy-po prečitani jeho recenzie som ho kúpil a som veľmi spokojný!Díky MACHY! hrajem pri stole poťahy Nexxus xt, Killer pro.

Stiga Emerald VPS V 4 měsíců 4 dní zpět #43303

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 263
Peter512 napsal:
Ahoj Stigu Emerald mám takmer 2 roky veľká spokojnosť všetko podstatné napísal Machy-po prečitani jeho recenzie som ho kúpil a som veľmi spokojný!Díky MACHY! hrajem pri stole poťahy Nexxus xt, Killer pro.

Tak to mne velice těší že ti Emerald chutná. Pocity hráčů jsou různé a tak by leckdo mohl nad mou recenzí mávnout rukou s tím, že je vše jinak ...což je v pořádku.

Dřev od Stigy jsem měl v ruce jen málo, pinkal jsem se Stigou Classic, Offensiv Classic Carbon, Ebenholz 7, Hybrid Wood, Carbonado 250, Emerald, Eternity, Infinity měl jsem možnost si zahrát i se starými Old kousky které mi s plastovým míčkem tedy vůbec neseděly (na takový míček tato dřeva vůbec nefungovala, nemělo to šťávu a hlavně na to nemám styl.) Možná jsem ještě na nějaké dřevo zapomněl, ale to je jedno.
Z těchto dřev mi jednoznačně nejvíce seděl Emerald, nabízel mi výborný poměr vlastností a měl jsem s ním dobré výsledky při své ligové premiéře. Nicméně cosi doposud neznámého mi na tom dřívku vadilo, snad jsem postrádal ten ostrý pocit při dopadu míčku který mám rád, snad jsem zmlsaný z Diolena OFF, nevím co mi nesedělo když tento moc fajn kousek od Stigy hrál tak pěkně.
Kdybych nyní cítil potřebu o něco zpomalit, hrát více na kontrolu než do svého bezhlavého tlaku :cheer: a koupit dřevo se kterým bych si na tento styl hry věřil, tak by to byl Emerald ;)
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 4 měsíců 4 dní zpět od Machy.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik