ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Butterfly mazunov

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18157

• zlatyklas
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Prehladanim fora som zistil, ze toto legendarne drievko tu nema vlakno.

V skratkosti, jedna sa o tvrde, prijemne tuhe(nie extremne) drievko rychlostne horna hranica off. Stretol som sa s hmotnostami od 94 g az po 108 g. Drevo je vyborne vyvazene(viac do rucky), preto ani vaha 108 g nerobila problem.

Co vsak na tomto dreve obdivujem, je jeho spolupraca s potahmi. Sedi na tom vacsina potahov, roznych tvrdosti. Najlepsie sa na tom osvedcil andro rasant, kde mate neskutocny pocit istoty, zaroven nebezpecnstva. Tato kombinacia produkuje pri svihovom topspine velmi slusny oblucik, kde mate rezervu nad sietkou. Blok a drive vsak idu rovnako jednoducho.
Povodne som myslel ze to drevo bude mat nizky obluk, kvoli tvrdosti. Ale prave naopak, s kazdym potahom to bol stredny obluk, kde bola vzdy dostatocna rezerva nad sietkou pri vytahovani silnejsich copov.
Katapult dreva nie je prehnany (pozor, jedna sa ale o vrchnu kategoriu off, cize netreba cakat all drevo).
Drevo, napriek planovemu zastaveniu vyroby, sa myslim aj nadalej vyraba kvoli velkemu zaujmu.

Zaujima ma, co ste na nom skusali vy, co vam sadlo, nesadlo.
Donic Crest AR+ AN FH Joola Rhyzer 48 2mm BH Xiom omega VII EU 2 mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18159

• taurus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
Chválím za založení zajímavého vlákna.Vlastním kus z roku 1999,který váží 102 gramů.Ohledně charakteristiky bych viděl dvě věci jinak.Moje dřevo je extrémně tuhé,tam opravdu žádná vibrace není a oblouk je dle mého názoru nízký.Ovládání dřeva je na danou rychlost překvapivě snadné.

Osobně mi na tomto dřevě nejvíce vyhovuje Tenergy 64,kde vrchní měkčí guma dokáže z tohoto přeci jenom méně citlivého dřeva, vykouzlit hodně zajímavý pocit.Celkem mě ještě oslovil Bluefire M2.S tímto potahem už se dá hovořit o středním oblouku,ale už jsem tam postrádal dynamiku T64.

Co mě ale hodně dostalo,byla hra s trávou Feint soft1,1mm.Vrchem,spodem,bloky,čopy u stolu i vzadu – všechno velice snadno.K prknu se se čas od času vracím,ale pro větší spinový potenciál a větší citlivost dávám přednost Gergelce.
Gergely Tamca 5000
Tenergy 05 2,1
Feint Long II 1,3
Poděkovali: Karel

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18175

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
:)
ahoj,
za mě taky zajímavý téma a rozhodně zajímavý dřevo.
Katalog Butterfly jej prvně prezentoval v roce 1992, ve stejným roce jako potah Sriver FX. A právě řada hráčů i ze špičky používala toto spojení - samo že s všudypřítomným Vulkánem, bez kterýho se tehdy nehrálo...Butterfly tehdy prezentoval dřevo Mazunov, jako náhradu legendární Tamcy Gergely pro hráče, kteří chtějí pouze cit dřeva se zachováním dynamiky a razance.
Prkno bylo skutečně po svým uvedení na trh poměrně oblíbený, teprve s příchodem arylate - carbonových dřev začalo na oblíbenosti ztrácet .
Na tehdejší dobu to bylo bez diskuse OFF+ dřevo, dnes to tak nemusí řada lidí vnímat, pravdou je, že dřevo je hodně svižný.
Vlastnil jsem cca před 20 léty taky jeden z prvních kusů.
Dle mě na svoji rychlost opravdu hodně citlivý, přesný, příjemně tuhý.Ačkoliv má dřevo skutečně velkou rychlost, pak katapult je dle mě snadno uříditelný a prkno hraje přesně tak jak potřebuje hráč. Oblouk se mě jevil jistě jako příjemně střední, což ale mohlo být způsobeno právě lepeným Sriverem, který vykazuje vyšší letovou trajektorii.
Oblíbenost tohodle dřeva nevydržela zas tak dlouho, s příchodem arylate - carbonů v roce 1994 začla jeho sláva pohasínat a dneska se vídá už jenom málokdy.
Jednou z příčin je dle mě jeho váha, která byla většinou kolem 100 gr a pak taky jeho menší variabilita v porovnání právě s arylate - carbony.
Zajímavostí pak je, že dřevo se dalo sehnat jak s plechovým motýlem, tak bez něho a nikdy jsem se nedopídil, proč tomu tak bylo.
A další drobná zajímavost, že rozměr dřeva byl větší oproti dnes klasickýmu rozměru a sice 160 x 152.

Abych řekl pravdu dnešní modely dřeva Mazunov vůbec neznám, zkuste kluci schválně poměřit kolik vaše dřívka mají.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: Machy, MartyC

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18177

• zlatyklas
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Ved prave, ze drievko je tahsie, aj ked sa daju najst kusky do 95 g, lenze treba brat do uvahy velkost hlavy. Stale ta hlava sa vyraba vacsia, ako pise Karol (zmerane drevo aj s ciernym aj striebornym motylom). Navyse aj tak je viac vyvazene do rucky. Cize ta vaha dost skresluje, lebo drevo je pocitovo lahsie a zapestie z neho tak neboli, ako z lahsich kuskov vyvazenych viac do hlavy
Donic Crest AR+ AN FH Joola Rhyzer 48 2mm BH Xiom omega VII EU 2 mm
Poslední úprava: 3 roků 2 měsíců zpět od zlatyklas.

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18179

• Pepino
  • on-line
  • Junior
  • Cyklistika je stejně nejvíc!
  • Obdržená poděkování 9
Chlapci díky za tohle téma, donutili jste mne ho vyndat ze skříně a polepit.
Rozměr hlavy 152x158 váha 97g. černý motýl.
:dik
Hinoblaze
MercuryII-S3

Mazunov
S3

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18181

• taurus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
Můj kus má rozměry 153/158,ale skoro bych řekl,že současně vyráběná dřeva jsou ještě o něco větší.Někde jsem četl,že postupem času se trochu měnila technologie výroby dřeva a jak už to tak bývá,tak k horšímu.Nejvzácnější jsou kusy se žlutým planchonellem a s jiným druhem písma na potisku.Tyto mají být údajně ještě citlivější než Cresail,který je svým složením a vlastnostmi velice podobný.
Gergely Tamca 5000
Tenergy 05 2,1
Feint Long II 1,3

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18185

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
ano, první kusy Mazunova byly s jiným ozdobným písmem na potisku hlavy. Stejně tak to bylo třebas s dřevem Grubba ALL+ nebo Secretin. Jestli mě paměť neklame, pak Butterfly právě v roce 1992 přešel na jiný potisk s jiným písmem a značením, proto ty první kusy ještě s jiným značením mají větší hodnotu. Třebas někdy přes zimu si dám práci a vývoj potisku a loga Butterfly dohledám. Někam jsem to kdysi už dával, ale kam to bylo, to si nevzpomenu :(
Dřevo Cresail jsem nikdy neměl v ruce. Že má být Mazunov jeho klon určený spíše pro Evroský trh, zatímco Cresail pro Asijský jsem taky kdysi četl, ale co je na věci pravda se těžko dopídíme.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Butterfly mazunov 3 roků 2 měsíců zpět #18187

• taurus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
Když se podíváš na fotky,tak určitá podobnost tam je,ale jak je to ve skutečnosti,tak to asi opravdu těžko zjistíme.
Přílohy:
Gergely Tamca 5000
Tenergy 05 2,1
Feint Long II 1,3
Poslední úprava: 3 roků 2 měsíců zpět od taurus.

Butterfly mazunov 3 roků 9 hodin zpět #20283

• skopy
  • on-line
  • Expert
  • plastové balony nejsou "Roteiro"
  • Obdržená poděkování 31
Ahoj,

hrál jsem s Mazunovem 1 sezonu. Pro mne asi nejlepší dřevo na blok se kterým jsem kdy hrál. Problém je ale váha. Najít Mazunova někde okolo 90 g., což se ukazuje, že je hranice pohodlí pro mé zápěstí je kurva problém. Já měl 97 g. a to bylo pro mne dost těžké navíc s Rakzou 7, kterou jsem na tom měl. Kolega z oddílu s ním hraje snad 15 let a má jedno z lehčích, dle mého názoru kolem 92 g., ale také ze staré edice, ta novější prkna byla od 97 do 110 g. Váhu ještě umocňuje větší hlava 158 x 152 oproti klasické 150 x 157.

Jinak ke hře s Mazunovem ještě uvedu kromě bloku, též výborná rovná hra drive, smeč. Pro mne ale horší na spin. Je těžké najít vyvážené prkno. Vždy jsem hledal to, se kterým se mi hraje nejlépe spin, ale pak člověk zjistí, že jistota v pasivní hře je stejně důležitá.

Každopádně Mazunov - tuhé prkno s dobrým citem na bloku, který se hraje snad sám. Kategorie OFF + dle mého názoru nesedí, viděl bych jej na čisté OFF, možná mu přidává tuhost a váha, zkrátka, když se opřete do úderu s téměř 100 g prknem, letí z toho neskutečná pecka. Ale na spinu tak rychlé není, při pasivní hře je velice poslušné.
Primorac Carbon
Fh: T 05 HARD 2,1
Bh: T 05 HARD 2,1

Butterfly mazunov 3 roků 8 hodin zpět #20285

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 190
...jak říká Skopy, pro mě taky nej dřevo na bloky, ale pokus s tím chce někdo pravidelně hrát, tak by měl počítat s potahy do 1,8mm, aby to unes B) Jo, a měl jsem 3kusy, 93gr, 100gr a 108 gr. :woohoo:
piratjanes.rajce.idnes.cz/Mazunov_3x
JANeS
Vodák Antares Carbon
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 3 roků 8 hodin zpět od pirát Janes.

Butterfly mazunov 1 rok 8 měsíců zpět #33174

• Pepino
  • on-line
  • Junior
  • Cyklistika je stejně nejvíc!
  • Obdržená poděkování 9
Jelikož mám sjeté gumy, tak jsem vyfotil styl písma na prvních mazunovech. Bez sériového čísla, bez motýla...
Hinoblaze
MercuryII-S3

Mazunov
S3

Butterfly mazunov 9 měsíců 2 týdnů zpět #40404

• jazzman
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím,vlákno o tomto prknu je už staršího data,ale nedávno jsem sehnal
jeden starší kus.Váha je 95,50g,rozměr 158x152 bez čísla a znaku na
Fl rukojeti, se starším popisem písma na čepeli.Zdá se být příjemně vyvážené
do rukojeti,tak časem zkusím jak to bude pinkat.
Přílohy:
OSP Virtuoso
BH - Yasaka Mark V
FH - Yasaka Mark V

Butterfly mazunov 9 měsíců 1 týden zpět #40526

• jazzman
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Tak Mazunov oděn do nového kabátku:Tackiness Drive na obou stranách
v síle houby 1,9mm a váhově to není zas tak špatné 177g
Přílohy:
OSP Virtuoso
BH - Yasaka Mark V
FH - Yasaka Mark V
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik