ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stiga Carbonado 145

Stiga Carbonado 145 2 roků 11 měsíců zpět #17695

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 246
Zdravím milovníky celuloidového i plastového míčku, zdravím hledače svatého pinecového grálu :cheer: . Dlouhodobými výměnnými obchody jsem se dostal ke dřívku Stiga Carbonado 145, teď už ne moc čerstvé novince pro rok 2015. Stiga propagaci série Carbonado věnovala dost prostoru, reklamní spoty jsou všude kam nahlédnu, popis vyzývá k okamžitému nákupu viz níže a tak jsem jako správný skrblík měnil, měnil až vyměnil :laugh:

Specifikace dřívka Stiga Carbonado 145 uváděné výrobcem.
STIGA Carbonado jsou unikátní prkna díky zcela novému karbonu s názvem TeXtreme° Spread Tow Carbon, který nebyl nikdy doposud ve stolním tenisu použit. Ten je položený mezi pět dřevěných dýh buď pod úhlem 45® nebo 90® směrem k držátku. To pak ovlivňuje herní vlastnosti, trajektorii míčku a velikost sweet-spotu. U prkna Carbonado 145 jsou karbonové vložky položeny vůči držátku ve stupni 45®. Výsledkem je vyšší flexibilita prkna a zároveň vyšší trajektorie letu míčku. Ta je zároveň samozřejmě o něco kratší než např. u Carbonada 190®. Sweet-spot (místo, odkud míček odehrajete vždy stejně) je zvětšený a rozložený spíše do šířky z levé části hlavy prkna do pravé. Carbonado 145 je vhodné pro útočníky s topspinovými údery, kteří dávají přednost kontrole a dlouhému pocitu míčku na pálce.

Tolik od výrobce, nyní něco málo uvedu já coby příležitostný testér který nějaké nasměrování úhlu o X stupňů nepozná i kdyby se rozkrájel, nový tip karbonu jakbysmet :blush: . U dřev mě zajímá jen šmak při pinku, výše popisovaná lákavá omáčka mě u drtivé většiny dřev šmakuje pouze při četbě charakteristiky od výrobce, při následovném pinku ji často nenajdu.

Do ruky se mi dostalo Carbonado 145 o váze 86g s konkávní Legend ručkou. Trochu jsem se té ručky předem obával aby nebyla příliš silná jako např. u Stiga Clipper. U Carbonada je ručka akorátní, není to párátko ani špalek, povrch je spíše hrubý, pórovitý, asi kvůli odvádění potu (?), délka také akorátní. Se štítkem se výrobce vydováděl, na ručce není klasický plastový, ale jde spíše o kovoryteckou práci a to i na znaku ve spodku ručky kde to vypadá extra pěkně. Jen si nejsem jistý zda volba hrubší plechové rytiny je dobrou volbou místo klasického štítku zahlazeného do dřeva. Na omak jsou cítit písmenka a mezery mezi nimi, přirovnal bych to s prominutím k písmu pro nevidomé kde vše nahmatáte. To by mohlo (a nemuselo) mít negativní vliv při vypjatém zápase, ten štítek by pro někoho mohl být rušivým elementem. V mém případě se o narušení koncentrace nedá mluvit, štítek zatím vůbec nevnímám. Tolik o ručce a komfortu držení. O hlavě dřeva se nemá smysl zmiňovat, tam se žádná hitparáda dělat nedá, maximálně potiskem.

Na Carbonado jsem za pomoci slabé vrstvy Vulkanu naneseného pouze na dřevo nalepil zánovní softy Victas V01 Stiff 2,0mm do bh a Donic Bluefire M1 max do fh. Natěšeně jsem se vrhnul za stůl kde jsem odehrál teprve 2 hodiny a tak žádám o Váš nadhled při četbě. Jo, ještě jedno důležité info: Test proběhl s plastovým míčkem Stiga Optimum 40+ ***

Carbonado 145 má slabé vibrace což není vlastnost kterou moc vítám. Nebyly rušivé, ale při mém zvyku na tužší dřeva mě to zpočátku trošku rozhodilo. Uváděná rychlost OFF sedí, ale hráči kteří se této kategorii vyhýbají se nemusí bát, o žádné dělo rozhodně nejde. Dynamika se projeví až když se do toho opravdu opřete. V porovnání s Diolenem, ALC nebo Viscarií bych Carbonado zařadil spíše na spodní hranici OFF. Já bych uvítal větší důraz, ale výměnou za ,,pomalost,, se mi dostalo možnosti být aktivně drzý, velké množství míčků padá na desku a nikoliv ven za což může krátká dráha letu při vyšším obloučku.

Spin je k mé radosti výborný. Podpora spinu je znatelně větší než mi nabízela Viscari či Boll ALC. Nikdy bych nevěřil že toto napíši, ale tato pro mě dodnes nepochopitelná věc se opravdu děje. S největší pravděpodobností je to způsobeno plastovým míčkem, možná i volbou potahů. Každopádně je Carbonado s těmito potahy oproti uvedeným karbon-arylátům spinová mašina. Při zahrání spinu cítíte záběr potahu a myslíte si že víte kolik ho tam je, ale reakce mých spáringů naznačují, že spin je ještě ostřejší než jak se po zahrání všichni domníváme. Je to sakra brousek který při zahrání silového úderu dokáže poslat na druhou stranu desky takovou rotaci, že míček po odrazu moc nevyskočí, ale letí nízko nad deskou, takový klouzek :cheer: . Uvedu příhodu z natáčení : při tomto spinu jsem byl ligovým spáringem pochválen za pěkný kant, ale k mé radosti to byl opravdu čistě zahraný míček který mu ujel pod pálkou a to o dost . Jen to chce ten spin natrénovat, ne vždy se mi tak povedl. Carbonado ostrý spin s plastovým míčkem sakra umí což je v této nové pinecové době velice potěšující zpráva.

Dovednosti jako jsou kontry, drajvy nebo bloky tento Stiga kousek zahrává s velkou dávkou jistoty, do hlavy se vkrádá známá hláška: nejde pokazit B) Zejména blok se mi dost zamlouval, lze zahrát dost blízko za síťku, lze odehrát agresivním příklepem, lze se vydovádět. Pravdou je, že jsem při důrazném forhedovém úderu občas nakopnul míček za desku, ale vinu dávám nejen sobě, ale i flexu dřeva, neboť mám pocit, že trochu pruží.
Na hru dále od desky toto dřívko opravdu není stavěné, do úderu se musíte dost opřít. Na agresivnější pojetí hry a na hru dále od stolu se doporučuje Carbonado190.

O podání, nárazu nebo čopu se nebudu rozepisovat. To dřevo je nehopsavá citovka a tak už je na každém z majitelů jak s tím naloží. Navíc čop či náraz není můj úder a tak by byl můj popis dost zavádějící.

Suma sumárum: Velice citlivé dřevo na hru u desky které má lehké vibrace a velkou podporu spinu. Pro vaši představu bych to přirovnal snad ke kousku Stiga Offensive Classic Carbon, jen toto je rychlejší, spinovější a mladší bratranec. Stiga Carbonado 145 není pro bijce, je určeno spíše hráčům pohybujících se blíže u desky a pro hračičky.

Díky všem za pozornost.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Tenergy 05 2,1mm
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců zpět od Machy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, Dalis, Porki, Kalhy, player, cuetec, Feint, mandomando

Stiga Carbonado 145 2 roků 11 měsíců zpět #17698

• Feint
  • Senior
  • Obdržená poděkování 28
Jirko !
Výborná slohová práce , zajímavé informace :mnmn

Stiga Carbonado 145 2 roků 11 měsíců zpět #17705

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Jirko,
toto Tvé osobní hodnocení může být hodně užitečné pro někoho, kdo po tom dřevě zatím jenom "pošilhává" a dosud definitivně neví.... váhá s koupí. Vnímám to jako operativní informační doplnění k oficiálním poskytovaným údajům výrobce pro rozhodování potencionálního zájemce. Pro mne je to zcela jasné a srozumitelné počteníčko. A vtipné!
Konkrétní váhu Tvého Carbonada uvádíš (87 g.) - mně v tvém textu vedle váhy trochu chybí údaj o přesných rozměrech hlavy (mm x mm) toho exempláře.
Mně skutečné rozměry hlavy dřeva vždy zajímají. Stiga někdy dělá u svých dřev "menší" hlavy, např. moje STIGA HYBRID WOOD má rozměr jen 155 mm x 149 mm (takto koupeno v tt prodejně, neupraveno). I v různých katalozích mně často tyto údaje o rozměrech hlav dřev chybí. A vím, že nejen mně.....
Ještě otázka: budeš s tím dřevem hrát ? Tipuji, že není pro Tebe nad Diolena OFF.
Jinak ode mne opět upřímné poděkování za skvělé zprostředkování bezprostředních hráčských informací od jednoho z nás o sledovaném pinecovém materiálu. Já toto osobně bohužel takto pěkně neumím, pane řediteli :38 .
Jen kdyby takových hodnotitelů jako jsi Ty, bylo zde mezi námi víc !!! :dik
......a pozdravení do Mostu, Jirka
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců zpět od Lodyha.

Stiga Carbonado 145 2 roků 11 měsíců zpět #17707

• Dalis
  • Veterán
  • Forhend mám jen na opirání , bh se stále učím !
  • Obdržená poděkování 93
Machy díky za super postřehy !
Osobně jsem to čekal rychlejší než popisuješ a to je dobře . Stiga Offensive Classic Carbon byla dobrá ,ale chyběl ji katapult ,byla trochu mrtvá . Pokud tohle posunuli směrem nahoru a nepřehnali to , tak by to mohlo být dost zajímavé dřívko .
Měl by sis to prkno nechat a změnit si nick na Carbonado ,poněvadž k tvému stylu hry by to náramně ladilo ;)
Těšíme se na další postřehy :vine
Bédovka FL 84g
FH- Coppa X1 TP
BH- Coppa X1 TP

30.4.2013-poslední den s Tenergy 05 :)

Stiga Carbonado 145 2 roků 11 měsíců zpět #17773

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 246
Mám za sebou další hodinku hry s Carbonado 145 a musím trochu upravit své původní info o rychlosti tohoto kousku. Původně jsem psal, že bych to v porovnání s jinými dřívky viděl na kategorii OFF- . Dnes jsem moudřejší, je to OFF. Minule mé vnímání rozhodil delší dwell a menší tuhost Cabonada. Mám silný zvyk na ostrá tužší dřeva s krátkým dwellem a Carbonado 145 takové není, proto ho dávám do oběhu na bazaru ;)
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Tenergy 05 2,1mm

Stiga Carbonado 145 3 měsíců 1 týden zpět #41964

• boll1
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 15
Obnovím toto vlákno a přidám se s několika postřehy po včerejším 3-hodinovém tréninku s tímto dřívkem.
Koupil jsem carbonado 145 s FL Master ručkou a váhou 93 gramů. Ručka mi do ruky pasovala parádně, kovový znak mě nijak při nerušil. Jak píše Machy, povrch ručky je příjemně pórezní. Co mi ze začátku vadilo, byly ostré hrany čepele, které Stiga nijak neupravuje, ale po chvilce jsem si na to zvykl. Na co jsem si ale nemohl zvyknout byla vyšší hmotnost. jsem zvyklý hrát se dřevy okolo 85 gramů, bohužel jsem jiné nesehnal, tak jsem vzal, co bylo.
Porovnávat budu s Viscarií 84 gramů. Potahy FH - tenergy 05FX (1,9) a BH victas limber (2,0)
Od prvního pinku se mi dřívko jevilo moc příjemně, vibrace jsem na rozdíl od Machyho žádné necítil (možná ta vyšší hmotnost). Naopak byl hodně cítit ten slibovaný velký sweet spot. Ať jsem trefil v podstatě kdekoliv na čepeli, tak to zahrálo pokaždé stejně. Dá se říci, že jsem si na žádný úder nemusel zvykat nebo přeučovat se ze zvyků s viscarií. Co mě naopak velice příjemně potěšilo (proto jsem také chtěl dřívko vyzkoušet) bylo množství spinu. Naprosto souhlasím s Machym - spinu tam je mraky, v tomto odvětví viscaria nemá šanci. Ať v podání, v čopu a nebo rozmotaném spinu je toho mnohem víc.
Topspin do čopu se hraje také mnohem jednodušeji, raketa míček krásně přidrží a předá ruce perfektní informace o zahraném úderu. Prostě paráda, tady jsem si liboval.
Servis jsem taktéž roztáčel o hodně víc a to jej zas tolik neumím, ale spoluhráč co mi servis v pohodě bere, měl tentokrát docela problémy :-)
Co se týká rovné hry a bloku, tak to je srovnatelné s viscou = pohodička.
Krátká hra je jednoduchá, dřívko dává super zpětnou vazbu a dá se míčku udělit velká rotace.

Zařazení je podle mě čisté OFFko.

Na tomto dřívku jsem našel jen 1 chybu a to jeho hmotnost :zed kvůli mému návyku na lehčí kusy mě po tréninku bolelo rameno, proto dřívko dávám na bazar. Nicméně tak příjemné hraní už jsem dlouho nezažil, a proto silně přemýšlím o koupi nového co nejlehčího kusu.

Doporučil bych toto dřívko všem do hrají do 1,5m od desky, zde je dřívko velmi poslušné a přesné. Dál od desky se já nepouštím, takže nemůžu sloužit.

:dik za pozornost
Stiga Carbonado 145
FH: Nittaku Fastarc G1 ; 2mm
BH: Victas V01 Limber ; 2mm
Poslední úprava: 3 měsíců 1 týden zpět od boll1.
Poděkovali: Jijed
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik