ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vodák - dřeva. cz

Vodák - dřeva. cz 5 roků 6 dní zpět #10142

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 174
Vzhledem k tomu, že se Karlovi podařilo svojí recenzí rozpoutat debatu o prknech této firmy, jejíhož majitele již delší dobu známe ze setkání fora, zakládám kvůli lepší přehlednosti vlákno pod jednoznačným názvem a byl bych rád, aby se sem dostaly zkušenosti uživatelů s těmito výrobky.
Trochu tím splácím takový divný pocit, co mám už pár let...takových prken mám a ani jedno od Jurzeka :ohmy: :blush: přitom jsem s nimi viděl hrát i takové borce jako Peterka :ohmy: .
Z mé strany je trošku na vině málo běžně dostupných informací o tom, jak ta prkna hrají a v neposlední řadě taky, že se v nich prostě nevyznám :woohoo:
Navíc jsem od balsovek odešel a proto jsem Jurzekova prkna dál nesledoval.
Najednou ale čtu:::střed Kiri:::: a já začínám čenichat :lol: :lol:
No jooo, ono je to tím, že se Jurzek dal i do výroby celodřev a přejmenoval se z Vodák - balsa na Vodák - dřeva :ohmy: :silly:
Takže bych vlastně v tomhle vlákně uvítal i radu pro mě, abych mohl doplnit mezeru ve své skromné sbírečce prkének :whistle:
Určitě by bylo dobré do případných recenziček psát, i kterým známým prknům jsou Vodákova prkna podobná, aby se člověk lépe zorientoval v širokém sortimentu této firmy, protože o zpracování, které jsem měl možnost posoudit, se nedá napsat jediné hanlivé slovo.
Takže hrdí majitelé a testeři, hrňte to sem, B) Pirát.

Závěrem ještě odkaz na zmíněnou recenzi
www.tt-sport.cz/recenze/332-taranis-rebel-a-diolen
a ještě na Tomasovo pojednání o vrchních dýhách
www.tt-sport.cz/recenze/76-materialy-pro...i-dyhy-dev-ast-prvni
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 5 roků 5 dní zpět od pirát Janes.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 6 dní zpět #10144

• pirát Janes
  • Moderator
Ještě bych si dovolil " vyrabovat " vlákno -- Hojda-- ať to tu je hezky pohromadě hlavně pro nováčky.

Marty>>>Machy, srovnal bys Diolen s Viscarií?>>>>

Ahoj Márty, sice nemám s Diolenem natestováno to co Karel s Taranisem, ale měl jsem pocit, že opravdu hraju s pomalejší Viscárií, od prvních úderů nebylo nač si zvykat, nemohu si pomoci. Nevím jak napsat nějaké porovnání, Diolen je dle mého názoru opravdu pomalejší Viscarie která je o chlup tužší což vůbec neznamená, že Diolen vibruje. Jak jsem uvedl, nejvíce mě fakt dostal serv, to je taková citovka, že jsem nevěřil vlastním bulvám, pro mne to byl šok. S Diolenem jde zahrát tak krátký serv, že jsem nevěděl co se děje, ten míček mě fakt poslechl na slovo. (nejen při servu) Budu opakovat Karla: Cit, cit cit ....Machy.

Srovnání s Xiomem Strato made by Karel. B)

Z mýho pohledu je Stratu ze všech dřev nejvíce podobnej Rebel Carbo.
Řekl bych že Rebel Carbo má oproti Stratu nepatrně nižšší rychlost, je přibližně stejně tuhej, má daleko vyšší oblouk a možná se to bude leckomu zdát že přeháním, ale Rebel Carbo mě přijde daleko, daleko citlivější než Strato.
Celkově pak rozdíl vidím hlavně v tom, že s Rebelem jdou hrát daleko přesněji a citlivěji i pasivnější míčky, zejména nad stolem. Příjem na jistotu a umístěný blok. To dřevo skutečně když chceš hrát volně tak hraje volně a když přidáš poslechne a přeřadí na tebou udanej rychlostní stupeň. Nedělá si co chce samo, ale přesně co chceš ty - jednoduše jak se říká " nekope ".
Soft Feel mají obě dřeva obdobnej, samozřejmě že feel vrchní Hinoki dýhy u Strata je pocitově odlišnej ovšem feel dřeva jako celku je hodně podobný.

Taranis je pak oproti Stratu celkově o dost hodnější, samo že zase o dost citlivější.
Jinak ještě drobnost k Diolenu a k možnosti rotace jak psal Jirka Machy - vidím to stejně. Diolen mě při všech testech dokázal roztočit míček nejvíce.
Pohodu a pink.
K.
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 6 dní zpět #10145

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Ja len krátko vzhladom na dobu kedy som drevo od Jurzeka testoval(už nejakých pár rokov)- bol velmi ochotný, dal mi odskúšať drevo aké som po zákaze hl.tráv hladal a on mal také k dispozícii(velmi sa mi páčilo)- s rozdielnými stranami- skrátka super materiál,spracovanie, jednanie.Pochvala ešte aj po rokoch!!
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 6 dní zpět #10146

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Věřím tomu, že se jedná o povedená prkna, třeba pro Karla a Machyho. Pro ostatní to může být jen hluboký omyl a pár peněz z kapsy navíc. Recenze zajímavá, chytlavá a prostě čtivá. Díky Karle.

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 5 dní zpět #10147

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 261
To máš Miko pravdu, ale u nákupu kterého dřeva má člověk jistotu že mu sedne? Vždy je to riziko pokud nekupujeme stejné dřevo které už známe ..... a i tam už jsou rozdíly :woohoo:

Ještě musím dodat, že vše co mě Jurzek o dřívku Diolen říkal naprosto sedělo což je asi vyjímka. Chtěl jsem vyzkoušet dřevo o něco pomalejší než Visca s podobnými vlastnostmi a to jsem dostal. Ano, mohla to být klika, ale Jurzek se trefil a to se počítá ;)
V drtivé většine to vždy dopadne tak, že výrobcem uvedená charakteristika nabízeného dřeva mi moc nebo vůbec neseděla. Samozřejmě si to nemuselo tykat s potahem nebo nevyhovovalo mému stylu podle kterého vybírám, ale většinou jsem narazil :S
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 5 dní zpět #10148

• pirát Janes
  • Moderator
Miko, od možnosti, že Ti prkno nakonec nesedne Tě venkoncem neochrání ani koupě Butterfly za 3500,- B) Myslím, že zrovna Ty bys o tom mohl vyprávět hodiny . :)
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 5 dní zpět #10150

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Už jsi někdy viděl, že bych o něčem vyprávěl hodiny? Hmm. To bys byl asi první. Jen jsem poznamenal, že se jedná pouze o názor. Právě proto, že jsem pár prken a potahů vyzkoušel (třeba i na základě recenze) vím, že nic není tak jednoduché jak se píše. Předpokládám, že uvedená prkna, aby nehrála proti tobě, potřebují nějaké pevné pingpongové základy, dobrý pohyb a kvalitní trénink. Tedy nic, čím bych zrovna oplýval. Jinak recenze povedená a prkna Vodák jsou kvalitně zpracována. Pod to se podepsat můžu. ;)

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 5 dní zpět #10151

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
Já mám od Jurzeka vyrobené 2 dřeva na zakázku.První byla SAMBA na obou stranách a to druhé mám ve středu vyztužené zpomalovací dýhou a je to dřevo určitě nejpomalejší široko daleko.Na bh mám G666 a fh Hellfire.Právě dnes při mistrovském zápase prodělalo zatěžkávací zkoušku!Mým soupeřem byl Honza Chmelík,který z fh topspinoval,,jak blázen" ovšem já to spodem vrátil i 10x za sebou a když zasmečoval tak do sítě.Zápas jsem sice prohrál -10/vedl jsem 10:8/,-10,-6 a určitě to nebylo trávou Hellfire ani dřevem!
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 5 dní zpět #10152

• pirát Janes
  • Moderator
to Miko: tu možnost Tvého hodinového vyprávění jsem pouze připustil B) :whistle: , ale máš pravdu, reálně si to tak úplně představit neumím :lol: . Asi bych Ti musel dělat tiskového mluvčího, aby to klaplo :whistle: . Měl jsem samozřejmě na mysli velký objem Tvých testerských vědomostí. :)
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 4 dní zpět #10155

• Machy
  • Super Veterán
„ Kdyby to tak bylo úplně stejný jenom o malinko pomalejší „

Přesně tato myšlenka se mi už delší dobu honí v hlavě a konečně mne dokopala k tomu, že dřívko Vodak Diolen nahradí Viscarii kterou letošní rok už nemám pod kontrolou, není to tak jako dříve a byl nejvyšší čas si to přiznat. Čo bolo, to bolo... terazky budu Diolen ;) :blush:

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 3 dní zpět #10158

• pirát Janes
  • Moderator
Samozřejmě máš ve všem Karlosi pravdu, jen bych chtěl říct, že jsem svůj post nezamýšlel jako nějaký útok na Mika, a mrzelo by mě kdyby to tak kdokoliv bral, jen jsem navázal na jeho větu o možném hlubokém zklamání větou, že od toho člověka neochrání ani koupě násobně dražších prken, než vyrábí Jurzek. Toť vše, nehledejme v tom žádné jinotaje a zůstaňme v pohodě. Pirát.
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 2 dní zpět #10162

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Ano, reakcia piráta bola "zbytočná" :P - no najprv bola "zbytočná" reakcia Mika :P
Verím že je jasné každému, že pre niekoho to môže byť to pravé orechové, no pre niekoho vôbec- ale tak isto i u driev o hooodne drahších ako sú Jurzekové ;)
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 2 dní zpět #10163

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Od toho diskuzní fórum snad je. Klidně at do mě James šije. Každý má svou pravdu. Karel, Machy, Miko, James, i Horal. Že je Diolen povedené a kvalitně zpracované prkno jsme se nespíš měli přesvědčit už v Voděradech. Líbilo se. :dry:
Poslední úprava: 5 roků 1 den zpět od Miko.

Re:Vodák - dřeva. cz 5 roků 11 hodin zpět #10165

• Machy
  • Super Veterán
Další postřeh po trenálu s Diolenem v kombinaci Omega III+IV. S Diolenem mám nebezpečnější Bh při příjmu, spin lepší a jistější než z Viscarií, smeč zůstala stejná což je fajn :P . Spin z Diolena je jedovatější, při poctivě zahraném ofenzivním tospinu na soupeřovu desku dochází k paradnímu skluzu míčku, odraz je minimální. Kontratopspiny lze valit bez obav, mají přesnost, dynamiku a k mému překvapení jsem měl tu drzost jich poslat několik za sebou na stejné místo což běžně nedělám bo mi jich více za sebou nikdy moc nechodilo, všechny byly jako podle kopíráku. Fh s Omegou IV zůstal na stejné úrovni tzn topspinová hra více na jistotu s tlačením se do sidespinu (stejně jako u Viscarie).
Visca toho umí hafo, je samohrajka díky katapultu, stačí jen nastavovat a míček letí sám což je pro mne už nějaký čas nežádoucí, šidím údery a jsem línej jako sviňa. Místo spinu jsem poslední dobou dával jen nedotažené polospiny a zbytek měla za mne dokonat dynamika dřeva. S Diolenem se do toho mohu pěkně opřít a to mě baví více ;) . Aby dřívko opravdu dobře hrálo a měli jste ho pod kontrolou, tak je potřeba se stále tlačit do úderu. Konec hlášení :laugh:

Změnou matroše vždy něco nového získáme, jaká za to bude oběť ukáže čas ;) . Zatím si připadám jako čísník který pouze kasíruje a nic nevrací :laugh:

Poslední úprava: 5 roků 10 hodin zpět od Machy.

Re:Vodák - dřeva. cz 4 roků 11 měsíců zpět #10173

• Machy
  • Super Veterán
to machy - pokud budu hrát s Vodakem,bude mít černé sklíčko se zlatými nápisy.

Martine neboj, pokud mi ta euforie vydrží, tak od začátku mám v plánu totéž, předběhl jsi mne :woohoo: :)To že je tam Jirka ty sklíčka zatím nedává chápu, jasně to vysvětlil.

Poslední úprava: 4 roků 11 měsíců zpět od Machy.

Re:Vodák - dřeva. cz 4 roků 11 měsíců zpět #10174

• pirát Janes
  • Moderator
Jestli můžu za sebe, tak mě sklíčka vadí, ale moc se mi líbí, jak to dělá Palatinus (OSP) dole plíšek (to mě fakt bere i na Motýlech) a na držátku již jen nápis, trochu mi tam u něj vadí dokonce i to vkládané logo (jsem asi cíťa :ohmy: ). Jen nevím, jaká je technika výroby toho nápisu, ale myslím si, že by to Jurzek taky zvládnul, horší by to asi bylo s těmi plíšky, to nevím, jestli by se mu ta investice kdy vrátila. Ale kdyby to jen trošku šlo, tak by se mi to tak líbilo, a to tak, že moc :woohoo: :) :)
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Re:Vodák - dřeva. cz 4 roků 11 měsíců zpět #10176

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 235
pokud si objednám dřevo snů,tak by mělo být podle mých představ - samozřejmě s odbornou korekcí co do dýh apod...
Sklíčko s vlastní individualizací k tomu snu prostě patří - obdobně je to třeba i u hodinek,chodím na forum a individualizace je ceněná - byť pouze do chvíle reprodeje... :laugh:
Co se týká plíšku,na něm rozhodně netrvám...Kdyby byl,jen podtrhne exkluzivitu prkna...
Ani na Xiomech ho nemám...Nicméně všechny mé prémiové kousky mají alespoň jedno sklíčko a většina dvě....
prostě sen je sen a je na klukách ,jak se s tím poperou..Kdysi byly dřeva malovýrobců Šťípek a Feješ se sklíčky,hm....
OSP má znak a nápisy,působí to rozhodně lépe než bez nich...Tyhle detaily podtrhnou exkluzivitu již tak skvělých dřev,za jaké Vodaky považuji.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."

Re:Vodák - dřeva. cz 4 roků 11 měsíců zpět #10177

• pirát Janes
  • Moderator
Víš co? U nás vyráběl kdysi prkna pan Ezr, byla bez označení a přesto je poznám na dálku, měla ručky ve více vrstvách a v takových kombinacích, že tak byla hned k poznání. A o to podle mě jde. PS: jedno je v mé sbírce.
Ale proč to píšu myslím si, že určitá charakteristická, z dáli viditelná věc by na firemním prkénku být měla. Pak může fungovat i to:...Kua..když vidím, že s tímhle prknem hraje i takový hráč (XY) a tak dobře, to bych to taky mohl brát vážně a vyzkoušet. Tož asi tak.... :huh:
JANeS
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Poslední úprava: 4 roků 11 měsíců zpět od pirát Janes.

Re:Vodák - dřeva. cz 4 roků 11 měsíců zpět #10180

• Jurzek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 55
Zdarec kluci, něco napíšu k tomu označení dřev.
Když jsem začal vyrábět balsovky, tak mě vůbec nenapadlo, že se dostanu až sem, že budu vyrábět celodřeva např. s Diolenem a carbonem atd.
Balsovky byly označeny štítkem zespodu držadla a ohlas na to byl perfektní (mimochodem nikdo si na to nikdy neztěžoval). Hráči si pochvalovali, že je na držadle nic neruší při soustředění (hlavně ve vypjatých momentech zápasu) a že cítí pod prsty jen hladký přírodní materiál a ne nějaké studené sklíčko a třeba někdy i hrany okolo.
Tudíž jsem tento model zvolil i teď u nových dřev. V bodoucnosti ale nezamítám umístění značek na držadlo (určitě budou kulaté-když nějaké, tak se mě líbí jedině kulaté) a plíšek zespodu.
Dřeva se budou muset rozhodně zdražit, a to zatím nechci, i když je tato cena naprosto na hraně-no uvidím, jestli v novém roce nezdraží materiál.
Vývoj byl neuvěřitelně nákladný jak finančně tak i psychicky-taky proto teď označování měnit nebudu.
Zatím je zájem docela velký a také jsem byl kontaktovám jedním úspěšným hráčem z 1.ligy ,kterému se zamlouvá Diolen. Takže mám z toho radost a dobrý pocit, že jsem neplýtval penězi a úsilím a že to snad někam vede.
Zkrátka na všem je něco, někdo hledá jenom design, jiný zase hlavně dřevo, které mu sedne a někdo jiný zase třeba obojí. Každému srdečně přeju, ať své dřevo najde a je spokojený.
Mějte se fajn a ať vám to dobře pinká, Jirka.
Vodák Jiří
www.vodak-dreva.cz
VODAK Jurzek Special Off-
Fh TIBHAR MX-P max
Bh TIBHAR Grass OX

Re:Vodák - dřeva. cz 4 roků 11 měsíců zpět #10183

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 235
Karle ,když to je tak , že sklíčkem si můžeš raketu individualizovat,dát tam své jméno,u svého dřeva - speciálu si můžeš zvolit tvar a složení dýh..Máš pak pinecový památeční skvost na furt navíc naladěný na tvé potřeby hráče....
O tom to právě je a individualizaci nabízí i Rendler např.......

Samozřejmě chápu že to je něco navíc a akceptuji že to není zadarmo .

P.S.Zatím se mi přes avizo nikdo neozval ,hm.....
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik