ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Prosím o radu - studený poťah ANTI

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 3 dní zpět #44887

• Straka
  • Junior
Nazdar páni,

toto vlákno som založil po mojom zistení tento víkend a mám veľkého chrobáka v hlave. Dúfam že mi budete vedieť pomôcť poprípade poradiť. Viem že podobná téma tu už zrejme bola avšak riešili sa hlavne zmeny vlastnosti poťahu u softových poťahov. Ja hrám s hladkým anti Der materialspezialist Megablock 2.0mm špongia je z abs.
Tento víkend som mal možnosť hrať u nás v okrese v jednej dedine kde úprimne si povedzme bolo viditeľne chladno. Ono hlavne to medziobdobie je aj u nás v súťaži problém, pretože veľa herní ešte nieje vykurovaných a tak hráme aj pri dosť zlých podmienkach. V zime to už je lepšie a naozaj sa tie herne snažia dodržiavať nejaký ten limit avšak to medziobdobie jar jeseň je strašné.

Aby som sa ale dostal k veci. Jednoducho moje anti prestalo hrať. Na začiatku to bol pre mňa šok, hádam sa mi nepokazil poťah :sezbl utieral som ho, čistil s čističkou na anti avšak nič...poťah bol tvrdý, špongia vôbec nebrzdila/netlmila a lietalo daaaleko za stol. Proste katastrofa, nechápal som.
Odohrali sme štvorhru a katastrofa všetko som kazil bolo to rýchle netlmilo to no hrôza. Potom mi kolega poradil aby som ohrial raketu...v malej miestnosti našťastie fungoval radiátor položil som raketu na pár minút a svetu div sa....opäť to bol môj úžasný poťah. :TT1 Všetko hralo tak ako malo proste paráda.Krásne to tlmilo a súperi nechápali. Dokonca si dovolím tvrdiť že čím teplejšia bola raketa tým to hralo ešte lepšie než predtým :O Poťah však pomaly chladol a ja som ho často aj medzi setmi musel dávať zohrievať....viditeľne sa menili vlastnosti. Hlavne čo sa týka toho tlmenia.
Už pár krát sa mi stalo že poťah hral ináč, presne takto netlmil avšak nikdy som neuvedomil že to môže byť práve chladom a že to môže zmeniť poťah AŽ TAK. Myslel som si že mám blbý deň, nemám formu ale tento víkend mi konečne ukázal pravdu.

Môj chrobák ale v hlave je....čo teraz? To mám akože neustále prikladať raketu k radiátoru ohrievať ju a podobne? Dúfal som aspoň že keď ju už nahrejem tak vydrží až do konca zápasu ale citeľne čím viacej chladla tým horšie hrala a nevydržala ani 3 sety. Bohužiaľ niektoré herne sú také a ja musím vymyslieť čo s tým robiť.

Netrúfam si odhadnúť koľko tam bolo stupňov, viem že podmienky máme všetci hráči rovnaké ale to vysvetlite môjmu poťahu :zed Jednoducho je asi veľmi rozmaznaný :sezbl
Ale teraz vážne...máte s tým niekto skúsenosti? Ako ste to vyriešili? :(

Možno už preháňam ale nejaké vyhrievané púzdro by možno pomohlo :sezbl
Naozaj som zúfalý ak by mal niekto nápad budem mu veľmi vďačný. :dik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 3 dní zpět #44895

• Kalhy
  • Expert
  • Obdržená poděkování 10
Taky hraju s anti a na chlad v herne si stĕžuji. Mĕl jsem na sobĕ bundu a pálku v podpaži ,ale stejnĕ to hrálo jinak. Ani set jsem neudĕlal. Mám s tím též problém. Je to u mĕ tupé.
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red ,
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF- a Donic WSC
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 3 dní zpět #44899

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 30
Ahoj,
ja sem tento problém nikdy nezaznamenal, muj Super Anti hraje porad stejne bez ohledu na okolni teplotu.

Tezko rict, jestli se Tvuj antak stal citlivejsim na teplotu tim, zes ho podlepil jinou houbou nebo jestli se tak chova i originalni verze.

O.
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 3 dní zpět #44902

• Karel143
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 9
Zajímavý nápad pro výrobce prken použitelných ve studeném prostředí. V ručce akumulátor, termostat a v zafrézovaném logu dotykový nastavitelný spinač. Vyhřívací kabelová síťka ve středové vrstvě, nebo pod carbonovýma vrstvami.
Použitelnost taky při sušení mokrých triček.
Že by to patřilo do jiné rubriky?

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 2 dní zpět #44953

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 235
Supr , není to rukama! :1cka
Teď Vážně - hladký anti je specifický potah s "lino" vrškem.
Chová se jinak než klasický anti.
Spousta hráčů v době plastové od něj utíká.
Prostředí nezměníš.
Viděl bych dvě rady:
Jiný hladký anti s měkčí vrchní gumou a houbou.
Jiný druh potahu ,který nereaguje na chlad tak moc.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 2 dní zpět #44954

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 51
Chlapci, ak sledujete F1, najskôr sa zohrejú gumy a potom sa preteká.
Guma sa skladá z makromolekúl, ktoré sa chladom skracujú, tým vzniká iné napätie povrchu a poťah, aj pneumatika sa chová inak.
Preto sú aj zimné gumy z mäkších zmesí, pretože tie tvrdšie sú na mraze ako kamene a nemajú žiadnu priľnavosť.
Na prevádzkovú teplotu sa dá zohriať rýchlo napr. teplou vodou, potom utrieť, zabaliť do uteráka a skúšať o líce, ako keď dávaš bábätku Sunar.

Pozor, to neplatí iba pre anťáky, každý poťah má optimálnu krivku prevádzkových teplôt.

S úctou
domino svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 2 dní zpět #44956

• Straka
  • Junior
Tak co sa tyka toho Butterfly Super anti...tak to je uplne iny potah. Nedaju sa porovnat hladke a klasicke...kto skusil vie.
Tiez si myslim ze by to bol zaujimavy napad pre vyrobcov...nejake puzdro podobne ako su tie kufriky akurat by tam bolo nejake vyhrievacie teliesko. Podla mna by to par ludi prijalo vratane mna :D
MartyC ale jasne ze na vine su stale ruky. Ale keby sa ti vyslovene zmenil napr tvoj killer co mas v popise povedzme na soft tiez by to bolo v ruke ale tiez by si s tym nevedel hrat az tak uspesne. Len spekulujem ale myslim ze sa chapeme.
Rada prejst na nieco ine to je tiez take....vies predsa neporadis lyziarovi aby presiel na snowboard...ak ten potah je v normalnej priatelnej teplote je to pre mna zlaty gral a urcite ho menit nechcem.
Osobne som zatial na nic rozumne neprisiel takze ak este niekto ma nejake rady budem velmi rad :)

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 2 dní zpět #44967

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 262
Chlapci!!!
Pokial vylucime 'podlahove kurenie", co tu uz niekto naznacil (a co je nerealizovatelna pi...ovina), riesime neriesitelnu zalezitost. Mozete si nahrievat potah na radiatore, mozete mat termo-box, vydrzi vam to tak par uderov a znova ste tam ako predtym. A vykyvy teploty potahu mozu vasu hru ovplyvnit ovela viac, ako ked sa s nizsou teplotou zmierite a snazite sa hrat co to da. Samozrejme ze to nie je jednoduche, ale asi je to najjednoduchsie riesenie.
Btw, kazda sutaz ma nejaky teplotny limit, pri ktorom je mozne odohrat zapas. (Niekde okolo 15* C.) Uz to je na hranici hratelnosti akehokolvek potahu. Takze je to na vas (nas) ako si ustriehneme herne podmienky. Mozno si niekto povie ze v nejakej pralesnej lige nebudeme riesit taketo veci, ale tu ide v prvom rade o zdravie a v druhom prvom rade o radost z hry.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poděkovali: mandomando

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 20 hodin zpět #44992

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 51
Dve zimné rady:

1.Každý má doma tie kartuše, čo sa dávajú do mrazáku a potom do termo boxu.
Tak tie si dajte (zavreté), do horúcej vody.
Tá náplň dnu akumuluje teplo a potom vám môže dosť dlho aj pomocou uteráku, držať v boxe na rakety prevádzkovú teplotu.

2. Ak máte poťahy, ktoré majú vyššie tvrdosti, tak tie pri poklese teplôt z 23 na 18 skrátia svoje makromolekuly a tvrdosť 48 sa stuhnutím zmení na 50.
Tu pomôže aj to, že na druhú raketu si nalepíte tie isté poťahy, ale 45.
Stuhnutím sa zvýši tvrdosť na 47 a ste na svojom.
Tieto veci rozhodia aj majstrov, takže detaily nepodceňujte.

S úctou

Domino Svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
Poslední úprava: 3 týdnů 20 hodin zpět od Domino Svetík.

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 19 hodin zpět #44994

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 66
Nejlépe v zimě nosit pálku pod bundou na břichu ale neustále jako klokana. Tím se udrží potřebná dlouhodobá teplota. Václav :sezbl :sezbl
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 17 hodin zpět #44997

• Soky
  • Senior
  • Obdržená poděkování 25
klokan :laugh:
Přílohy:
BTY Innerforce ZLF (86g; FL)
Fh Rozena 2,1; Bh Mantra S 1,9
už vidím svetlo na konci tunela :)

test:
Butterfly Balsa Carbo X3 (74g; FL)
2x Acuda S3 1,8
Ľubošova samohrajka Stiga Clipper
2x off-koý soft
Poslední úprava: 3 týdnů 17 hodin zpět od Soky.

Prosím o radu - studený poťah ANTI 3 týdnů 17 hodin zpět #44998

• djx
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
====== Začátek OffTopicu ======

Ono ty podmínky v hernách soupeře někdy bývají opravdu zajímavý. Vloni jsme hráli v takové papírově boudě - na zemi linoleum, kolem stolu jen tak metr místa dozadu a půl metru do boku, ale hlavně, po příchodu +/- stejná teplota jak venku (hrálo se na začátku února). Osolili elektrický přímotopy (efekt skoro nulovej), protože 1cm papírová stěna toho moc neodizoluje... A jak se po cca hodině hry začala srážet vlhkost, tak se začaly rosit potahy, stoly a z linolea se stal úplnej led, takže to bylo fakt už o hubu... Člověk se bál udělat byť jen půl kroku, protože jel jak namydlenej...

Radost v takové herně hrát... Ke konci už šlo jen o to přežít ve zdraví! :ping

====== Konec OffTopicu ======
Butterfly Primorac OFF-
FH: Donic Baracuda 2.0mm
BH: Donic Baracuda 2.0mm
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik