ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Oprava ťukancov,možno nepoznáte

Oprava ťukancov,možno nepoznáte 1 měsíc 1 den zpět #44688

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 115
Ahojte,
málokedy,asi raz za rok-dva sa mi stane,že škrtnem o stôl.Dnes to bola poriadna sekera.Ja som taký punktičkár na svoje veci a drevá sú moji miláčikovia.
Minule v TV som videl zábavnú reláciu a náhodou tam boli aj metódy opravy preliačin driev.
Možno to nepoznáte a niekomu to pomôže,preto to dám sem.Väčšina z nás to zatmelí alebo sa na to úplne vykašle.Na fotkách je už drevo opravené,nenapadlo mi to fotiť predtým,lebo som tomu neveril.Vyzeralo to strašne,bolo to asi 3-4 mm hlboké,dlhé asi centimeter.Drevo na vrchu následkom úderu zhrublo do šírky asi o 1-2 mm.
Drevo som dal do zveráku,asi na 10 minút,na fest utiahnuté na mieste zhrubnutia,aby sa dostalo na pôvodnú hrúbku.Hrúbka dreva bola potom už OK,ale ťukanec nezmenený.
Potom treba položiť na ťukanec mokrú handričku a so žehličkou na najvyššom stupni prechádzať dovtedy,kým to nevytiahne všetky vlákna dreva do pôvodnej úrovne.Ja som to musel opakovať asi 6x.
Výsledok je pre mňa naozaj neuveriteľný,drevo je úplne v pôvodnej úrovni,ešte aj ten zylon karbón to skoro narovnalo úplne,to bola pôvodne úplne krivá čiara.

Pozrite fotky.
D:Donic Waldner Champion 89
F:Bluefire Z1
Bh:čierna smrť (aj pre mňa)TSP SSPC2
Kvalita činnosti vedúceho spočíva v umení dojebať zamestnanca tak rýchlo, aby teplo, ktoré pri tom vzniká, vnímal ako teplo domova:)
Poslední úprava: 1 měsíc 1 den zpět od KlamparTibi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: pirát Janes, MartyC, Fanoš, Soky

Oprava ťukancov,možno nepoznáte 1 měsíc 1 den zpět #44692

• Karel143
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 9
Pěkně opraveno, doplnil bych ještě hranu zafixovat, zapenetrovat lakem. Dřevní vlákna, i když se narovnají, mohou být nalomené a eventuelně začít vypadávat.

Oprava ťukancov,možno nepoznáte 3 týdnů 5 dní zpět #44844

• janodca
  • Expert
  • Obdržená poděkování 18
Preventívne sa dá nalepiť sekunďákom dookola buková 0,6mm dyha - alebo umelohmotná ---- Píšu mi, že to ovplyvňuje samotné drevo, --- čo je lepšie?
Waldner senso Carbon
F - Proton neo
B- Globe 889
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik