ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 3 měsíců 12 hodin zpět #44144

• kuko61
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 45
Dnes sa začínajú Majstrovstvá Európy v Alicante.

Všetky informácie o turnaji sa dajú nájsť tu
https://www.ittf.com/tournament/2885/2018/ittf-european-championships/#information

Podla všetkého na ittv prenosy tentoraz nebudú.

Prenosy zo štyroch stolov budú od dnes na Laola1.tv
https://www.laola1.tv/en-int/channel/ettu-european-championships

Od piatku budú priame prenosy aj na Eurosporte.
Vodak Diolen Spin
FH: Tibhar Evo MX-P
BH: XIOM Vega EU DF

DHS H301
BH: XIOM Musa III
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: pirát Janes, Jarek

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 4 týdnů zpět #44154

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 190
JANeS
Vodák Antares Carbon
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 4 týdnů zpět #44155

• Lajčiak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 85
Tak ten náš zväz berie média útokom. Včera som ich videl v hlavnom spravodajstve na STV dne s aj na nete:
sport.aktuality.sk/c/356435/stolny-tenis...dailovymi-ambiciami/

Vraj sa máme načo tešiť. Ide sa po medaile.
Tak takú prihrávku musím využiť:
Vodák Diolen
Fh: Bracuda 2 red
Bh:Tibhar Genius 2
Poděkovali: pirát Janes, Brano

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 4 týdnů zpět #44165

• kuko61
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 45
Dnes som videl po jednom zápase Novotu, Kukulkovej a Ódorovej v skupinach a vyzera to tak, ze kvalifikanti neprekvapia :S
Sanca je naozaj asi len v štvorhrach.
Pištej by sa mohol dostať ďaľeko, keby hral vo forme z tohtoročných timovych majstrovstiev sveta. Ale na nasledujúcich World Cupoch som ho nevidel zahrat ani z polovice s takou lahkostou a prehladom, ako tam...
Vodak Diolen Spin

DHS H301

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44227

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 276
Tak sa po dlhej dobe pozerám v TV na semifínále ME a napadlo ma, že sa vôbec niet čomu čudovať, že stolný tenis je na pokraji záujmu laickej verejnosti.
1. Otrasné prostredie + atmosféra ako na funuse.
2. Kameramana by som za umiestnenie hlavnej kamery asi poslal na Sibír
3. Biele nápisy na mantineloch a na podlabe bledý nápis Liebherr dosť sťažovali viditeľnosť loptičky.
4. Dresy hráčov mi pripomínali tak módu pred 20 - 30 -timi rokmi. To sa v tých kreatívnych dielňach výrobcov nenájde nikto s trochou invencie?
5. O komentátoroch je škoda hovoriť. Korunu tomu nasadil včera Škorpil,ktorý švédskeho coacha označil za Waldnera a keď ho na to zrejme niekto upozornil, tak sa vyhovoril, že ho už asi 20 rokov nevidel :bum . Ešte že si ho nepomýlil s Borgom - ten to tiež hrával s raketou.
6. Dalo by sa nájsť ešte množstvo negatív, ale dovolím si na záver to najpodstatnejšie - výkony..... Ak niekto sledoval nedávne majstrovstvá Číny, asi si musel pripadť ako na nejakom inom športe. Ešte šťastie že tie ME vôbec existujú pretže to je asi jediné miesto, kde môžu Európania zavadiť o nejakú medailu. S takýmito výkonmi sa asi priepasť medzi Európou a Áziou tak rýchlo nezmenší. Aj keď je Timo Boll môj obľúbený hráč, pri všetkej úcte k nemu, vo veku 37 rokov nemá čo robiť vo finále ME (ktoré pravdepodobne aj vyhrá).
Ale na druhej strane - pingpong je šport, ktorý sa dá hrať aj vo vyššom veku (čoho je Timo alebo Vladi dôkazom), takže ešte mám šancu :sezbl .
Nemám pocit, že TT v Eu sa vyvíja tým správnym smerom :vom .

P.S. Who the f.ck is Ionescu?
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od Klopič.

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44229

• chovi
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
to Klopič: jestli se TT nevyvíjí v Evropě správným směrem, co potom v ČR a SR, jaký to je vlastně směr či spíše nesměr :dry:

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44230

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
Hra na limit...a komu to prospěje??? :vom
aneb, jak obranářka ve hře na limit umlátila do té doby vedoucí a poté bezradnou útočnici :woohoo:
A finále mužů ..herr professor Boll vyučoval.... aneb jak vykolejit rozjetej vlak :ok24

Jo, a komentátor, který neví o tom, že Mattias Karlsson je teď Mattias Falck :gr
JANeS
Vodák Antares Carbon
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od pirát Janes.

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44231

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 104
Tak ako Klopič aj ja som bol sklamaný a len doplním že 2/3 zápasu Boll-Franziska som videl uterákové kreácie, utieranie rúk o stôl a niekedy nekonečné loptičkové rituály pred podaním. Skrátili sa sety a tak či tak je to stále akési možno aj trochu nudné
Zase to miešam

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44232

• koad
  • on-line
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 41
Nuz malo to cele nejaku komornu atmosferu,vcetne finale,ako keby hrali na arabskych emiratoch,kde sa nepovzbudzuje,netlieska,lebo si sejkovia zaplatili :sezbl
Pan komentator si aj vo finale mylil kontratopspin s blokom a ked nevedel zhodnotit situaciu,tak povedal fantasticky zahrane... :bum
Cez to vsetko mam pinec rad :vine
Gergelka,tn 05,rhzyzer 43

a miesam to jak hovadzi gulas s divinou
Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od koad.

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44233

• tommy236
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
K tomu že stolný tenis u nás upadá sa ani nedivím. Pozerám športové správy a tam ani zmienka že sa odohrali ME. Zapnem aktuality.sk a nič

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44234

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán

Janes,
Keby nehrali na limit, možno by sme nestihli ani mužskú dvojhru a pozerali by sme nejaký snooker..... Možno by hrali ešte aj teraz...
Avalox Blue Thunder 550

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44235

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
roulage napsal:
Tak ako Klopič aj ja som bol sklamaný a len doplním že 2/3 zápasu Boll-Franziska som videl uterákové kreácie, utieranie rúk o stôl a niekedy nekonečné loptičkové rituály pred podaním. Skrátili sa sety a tak či tak je to stále akési možno aj trochu nudné

To vieš Feri, Keď nemajú kondičku, tak sa musia vydýchať :laugh: :laugh: :laugh:
To len my, športovci s dokonalou fyzickou prípravou to dokážeme uskákať aj bez uteráku. :sezbl

Inak s tebou súhlasím - často som sa aj ja prichytil, že sa nudím.
Avalox Blue Thunder 550

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44238

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
Klopič napsal:

Janes,
Keby nehrali na limit, možno by sme nestihli ani mužskú dvojhru a pozerali by sme nejaký snooker..... Možno by hrali ešte aj teraz...

No víš, Stano, je to možný, ale můj názor je, že dva sety to byl, byť zdlouhavý, ale pinec, kdy si ta útočnice prostě počkala a měla čas tu obranářku nějak vyšachovat a dalo se na to koukat. Při hře na limit mě jako diváka neuvěřitelně prudilo to počítání nahlas a ukázalo se, že ta obranářka má s tímto nesrovnatelně větší zkušenosti a dokázala to, ve srovnání s útočnicí, která to psychicky nezvládla, využít. Ta už pak v křeči vlastně poslední dva sety odházela a...nedalo se na to koukat, a to je pro mně asi to nejdůležitější. To pravidlo imho prostě patří do pravěku pinecu, kdy mělo své opodstatnění, a jeho uplatnění ve finále ME ho pro mě silně znehodnotilo.
V naší pralesní lize se třeba nikdy neuplatňovalo a věz, že na takový krásný maratony, kdy se na vedlejším stole odehrály třeba 3 zápasy rád vzpomínám....bylo to sice o nervy, prohrát třeba po 45ti minutách 7 v pátým, ale byla to heroická bitva dvou obranářů, kdy poslední set už fandili přítomní jak na fotbale. Ten veterán, co mně tehdy upinkal, se pak nechal vystřídat a byl skoro na ARO, ale oba jsme hru na limit odmítli ...
JANeS
Vodák Antares Carbon
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od pirát Janes.
Poděkovali: ondras.horak

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44240

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
Na ženský pingpong sa nepozerám a z tohto som videl len pár minút a aj to bolo až až, ale dovolím si napísať svoj názor.
Ak si si všimol, mužské zápasy, ktoré boli na 7 setov trvali okolo hodiny aj viac. A to sa hralo v inom tempe.... Ak by tieto baby nehrali na limit a verím tomu, že tých 7 setov by mohlo byť reálnych, tak pri takomto spôsobe hrania by hrali možno aj tri hodiny. A neviem či by to niekoho zaujímalo či už v hale, alebo pri obrazovke. Už takto to bola nekonečná nuda a limit tomu aspoň pridal na dramatičnosti.
To že Ukrajinka sa z toho :prd je len a len jej problém. Ja osobne si myslím, že hra na limit je nevýhodou hlavne pre tú obranárku. Ukrajinke nič nebránilo, aby začala útočiť od prvej lopty a ísť si po bod, lenže to by nesmela byť posratá z tej trávy, ako väčšina báb. Pri podaní súperky mohla pokojne čakať.
Avalox Blue Thunder 550

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44242

• Irto
  • Expert
  • Obdržená poděkování 72
Klopič pokud jsi to neviděl tak prosím nepopisuj něco co jsou tvé doměnky. Píšeš o zápasu který se odehrával opravdu koukatelně a byl to pěkný pinec utoku vs obrana kde se tímto obranářce dala obrovská výhoda.

Ono ženský pinec je o tom že tam není tak razantní smeč ani topspin takže obranář má čas to zase vrátit a tím pádem ta utočnice musí jít do síly kterou prostě nemůže zvládnout do té doby si prostě ten utok připravila a provedla a když nevyšlo opět si to nachystala a opět zautočila a bylo to koukatelné po limitu tomu byl konec protože musela ukončit silou a na to fakt neměla.
Primorac Off- Japan
Fh/Bh Tenergy 05
Poděkovali: pirát Janes

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44243

• MarekD
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 13
Když už jsme u toho, jak dlouho může maximálně jednotlivá výměna na limit trvat? A kdo získá bod při překročení limitu?
Giant Dragon Kris special
FH: JOOLA Rhyzer 48
BH: Dawei 388 C-1

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44244

• kuko61
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 45
Vymena moze trvať max trinasť príjmov príjmajúceho hráča a pokiaľ sa dovtedy hra neskončí, bod záskava hráč na príjme.

https://www.allabouttabletennis.com/basic-table-tennis-rule.html
Vodak Diolen Spin

DHS H301

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44245

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
Irto,
Neviem či máš problémy čítať s pochopením, (žeby jazyková bariéra?) ale vo svojom príspevku som jasne napísal, že z tohto zápasu som videl zopár minút a aj to je až, až. Videl som časť pred limitom aj časť keď sa hralo na limit. Takže nehovorím o žiadnych domnienkach. A neviem čo prevratné by obe aktérky ukázali, keby som to mal silu dopozerať až do konca.
Nemám rád debaty na tému "keby". Pravidlá sú jasné a hra na limit je ich súčasťou, tak neviem o čom to tu vlastne točíme. Neschpnosť Ukrajinky hrať na obranu je jej problém. Ak nevie hrať na limit, mala ju vymlátiť v predpísanom čase. Ostatné je debata o ničom. A neviem prečo by mala byť hra na limit výhodou pre obranárku, keď sa podanie mení po každej výmene.
P.S. Ak toto považuješ za koukatelný pingpong, tak máme o koukatelnosti rozdielne predstavy. Ale to je zase môj problém a nikomu svoj pohľad nemienim nanucovať.
Avalox Blue Thunder 550

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44246

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
Tu je plné znenie pravidla o limite.

2.15. ČASOVÝ LIMIT
2.15.1. Okrem ustanovenia 2.15.2. sa pravidlo o časovom limite použije, ak nie je set dohratý do desia-tich minút od začatia setu, alebo kedykoľvek pred uplynutím tohto času, ak o to požiadajú obi-dvaja hráči (dvojice).
2.15.2. Pravidlo o časovom limite nemôže byť zavedené ak v sete hráči spolu dosiahli 18 bodov.
2.15.3. Ak je pri uplynutí časového limitu loptička v hre rozhodca výmenu preruší a znovu ju začína podaním ten hráč, ktorý podával vo výmene, pri ktorej bola hra prerušená. Ak pri uplynutí časo-vého limitu loptička nie je v hre začína ďalšiu výmenu podaním ten hráč, ktorý v predchádzajú-cej výmene prijímal.
2.15.4. Každý z hráčov sa potom vždy po každom bode striedajú v podávaní a ak prijímajúci (dvojica) loptičku trinásťkrát správne vráti, prijímajúci (dvojica) získa bod.
2.15.5. Zavedenie pravidla o časovom limite nemení poradie podania v zápase ako je definované v ustanovení 2.13.6.
2.15.6. Ak sa v zápase zaviedlo pravidlo o časovom limite, hrá sa podľa neho až do konca tohto zápasu.
Avalox Blue Thunder 550

ITTF European Championships 18.-23. 9. 2018 2 měsíců 3 týdnů zpět #44247

• tommy236
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Ja som napríklad chápal obranarku že útočila na servise lebo musela, a išlo jej to. Keď bola na prijme tak bránila, veď je obranarka. Ale prečo ukrajinka bránila? Mala aj na prijme útočiť a dopadlo by to lepšie
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik