ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 1 týden zpět #41481

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 36
Zajímalo by mne (otázka pro Jirku) zda jím udáváné rychlosti dřev jsou výsledkem jeho vlastní stupnice rychlosti nebo zda při jejím stanovením vycházel z nějakého dřeva, které měl jako vzor pro stanovení rychlosti.
Jde mi o to, aby se Jirkova prkna dala k něčemu přirovnat.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX / Pimpelark Vobler
Poslední úprava: 3 měsíců 1 týden zpět od Pavlik.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Helas 70

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 5 dní zpět #41577

• Jurzek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 42
Zdarec, napíšu zde pár informací o rychlostech mých dřev.

Úplně na začátku vývoje, když už byla i některá dřeva vyvinutá-vyrobená,
byla otázka z čeho vlastně vycházet rychlostně na číselné stupnici.
Samozřejmě jsem musel sáhnout po nejprofláknutějších kusech na trhu, jejihž rychlosti jsou udávané ve stovkové tabulce, ve které jsem se chtěl pohybovat, a to jsou dřeva Butterfly.
Přidal jsem i pár příkladů rychlostí mých dřev.

Takže jsem si sehnal tyto dřeva:
Primorac Off- R86 (Hinoki Off- R87-88, Kentaur Off- R87)
Korbel R90 (Hinoki Magus Off R90-91, Pegas Medium Off R90)
Viscaria R94 (Diolen Off R92)
Spirit R96 (Rebel Carbon Off R94)
dále jsem měl Gergelku, ale byla moc těžká a tvrdá, takové tuhé tvrdé dělo.
Víceměně pro test nepoužitelné.

Z těchto dřev jsem tak nějak vycházel a dále se to odvíjelo podle stanovených rychlostí.
Nicméně jako vždycky a všude se děje to, že někdo řekne, že jsou dřeva pomalejší a někdo zase, že jsou rychlejší, než uvádím. Musím ale říct, že většina zákazníků, se kterými se o tom bavím, tak čísla +- nějaký ten chloupek potvrdili.
Jen tak například: Pepa Šimončík, se vyjádřil, že Hinoki Carbon Off mu příjde trošku jako dělo
a tak jsem ho pro něj vyráběl pomalejší s měkčím odrazem. Přitom spousta hráčů u nás i ze zahraničí si tohle dřevo velice chválí tak jak je v originále. Je to prostě o švihu, technice a vůbec hlavně o celkové schopnosti to nějak objektivně vyhodnotit.

Snad jsem to tak nějak vysvětlil, aby se v tom dalo orientovat.

Ať vám to všem dobře pinká, Jirka.
Vodák Jiří
www.vodak-dreva.cz
VODAK Jurzek Special Off-
Fh TIBHAR MX-P max
Bh TIBHAR Grass OX
Poděkovali: pirát Janes, MartyC, Karel B, mandomando

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 4 dní zpět #41595

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 27
Dobrý, pán Vodák.

Myslel som si, že na to existuje metodika.
Napríklad: Loptička xy, sa voľne pustí na položené drevo z výšky 60 cm a odrazí sa do výšky min. 20 cm a máme OFF, atď.
Futbalový trávnik (umelý), položený na ihrisku, má napríklad v technických podmienkach SFZ uvedené, že lopta (lopta má predpísanú váhu, veľkosť aj tvrdosť), pustená z výšky 2 m, sa musí odraziť min. do výšky 60 cm.

Rád by som Vás pozdravil, keď už s Vami komunikujem a poprial Vám veľa zdravia a šťastia a veľa skvelých rakiet.

Ešte jedna poznámka k drevu.

Ayous, Samba, je drevo z jedného stromu - ABACHI - Africká vŕba(Triplochiton skleroxylon), s hustotou cca 390 kg/m3.
Výrobcovia driev často používajú v popise dýh väčšinou striedavo oba názvy a tak klient má niekedy dojem, že ide o dva rôzne druhy driev.
Abachi z Pobrežia Slonoviny je AYOUS.
Z Kamerunu je to SAMBA.
Z Ghany je WAWA.
Z Nigérie je OBECHE.

S úctou

Domino Svetík
Poděkovali: koad

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 4 dní zpět #41597

• Radim7
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Viz Domino. Tady je to na polemiku, protože na rychlost bude působit i váha dřeva, která by se v puštěném míčku na pálku vůbec neprojevila. Proto dvě shodné dřeva budou různě rychlé. Měl jsem v ruce několik Primoraců a každý měl jinou rychlost, jednak rozhodovala šarže, dále místo výroby a jeho váha. Také jsem hrál s několika Korbely a pocitově se projevovaly od Off- až po Off+ dle váhy dřeva. Rychlost u dřev je proto velice subjektivní věc a myslím, že na to Jirka kápl, když si udělal vlastní testy a porovnání a doplňuje to názory hráčů.
Poslední úprava: 3 měsíců 4 dní zpět od Radim7.

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 3 dní zpět #41602

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 192
Zdravím , když se dívám na stránky Jurzeku , tak se dovím že vlastně všechny dřeva jsou vhodné pro plastové míčky.
Jsou tam i nějaké nevhodné? :trtr
Naopak bych ocenil , kdyby byla u dřev informace , jaký oblouk generují.

To určení rychlostí mi přijde super a vždy to bude tak trochu individuální.
Myslím , že Vodákovy prkna jsou určené perfektně.
Jak prkno hraje , hráč pozná až po nějakém čase , kdy si to celé i s potahy i s hráčem sedne.
Alsér Allround 5 FL
Donic Baracuda max red
Giant Dragon 612 1,5mm black
Avalox P700 FL , Stiga ACC FL
"When it is darkest, men see stars."

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 2 dní zpět #41625

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 488
:)
hojda,
pinkal jsem s asi 20 druhy dřívek od Jirky Vodáka, navíc jsem si nechal asi 4-5 kousků i na zakázku vyrobit, tak drobný přehled , jak dřívka od Jirky pinkaj mám.

Seřadit rychlostně prkna do nějaký číselný stupnice je vždycky oříšek a řada firem toto vůbec nedělá. Za vzor býval ( a možná i dodnes je ) považována stupnice udávaná v katalozích SaM, která tak nějak plus mínus odpovídala. Ovšem i tady bývaly leckdy rozpory proti tomu, jak dřeva třebas prezentovaly jednotlivý firmy.
To že se Jirka rozhodl uvádět orientační rychlost dřev právě podle týto stupnice a vycházel při tom z číselných údajů notoricky známých prken mě přijde logický.

Jirka vstupovall od nuly do přesycenýho trhu v oblasti dřev, kde renomovaný firmy každoročně ( nesmyslně ) chrlej novinky s tím, že je to zaručeně nejlepší.
Ze začátku to určitě neměl vůbec jednoduchý, aby se jeho dřívka dostaly do povědomí širší TT veřejnosti u nás. Dle mýho ani jinou volbu, než stupnici kterou uvádí neměl.

To, že se leckdy zdá tomu nebo onomu, že číselný údaje nejsou třebas úplně správně, je normální. Vnímání rychlosti jde ruku v ruce s herní a technickou vyspělostí hráče, se zvolenými potahy a stylem hry.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poslední úprava: 3 měsíců 2 dní zpět od Karel.
Poděkovali: kacafear

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 2 dní zpět #41628

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 244
Zdravím. Měl jsem od Jirky Vodáka v ruce několik dřev a ta rychlostní stupnice se mi zdá v pořádku, orientuji se podle ní .

Nutno brát v potaz váhu jakéhokoliv dřeva bez ohledu na výrobce, neboť jiná váha = jiná rychlost, tuhost atd.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 3 měsíců 1 den zpět #41642

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Ahoj všichni, nemám asi vůbec nové informace - přesto přidám pár vět.
Já osobně měl již 7 dřev od našeho jmenovaného Mistra :1cka a uváděné analytické údaje o těch dřívkách byly vždy ve shodě se skutečností.
Jirka Vodák má svoje dřeva ve firemní nabídce specifikována velmi dobře až perfektně a do všech potřebných uživatelských detailů (rozměry hlav, váhy dřev, použité materiály a jejich tloušťky, tvary držátka vč. rozměrů, vyváženost, rychlost, pocit kontroly, fotografie atd.).
Nepochybuji, že označování jejich rychlosti je výsledkem poměřování rychlostí se dřevy notoricky známými a je vedeno Jirkovou snahou po nejvyšší objektivitě údajů :1ka .

Ještě malá odbočka: naopak u katalogových nabídek většiny známých firem (samozřejmě, že ne u všech firem ) nezřídka postrádám některé důležité údaje - například údaj o rozměru hlavy dřeva nebo například váhy dřev uvádějí téměř alibisticky - tj. v příliš širokém váhovém intervalu (10 gr.). Nebo se sledovaný údaj ve skutečnosti značně liší od udávaného údaje v katalogu, což je vždy těžko skousnutelné.
Ať žije tato naše zábava,
:ping Jirka
Poslední úprava: 3 měsíců 1 den zpět od Lodyha.
Poděkovali: ondras.horak

Udávaná rychlost dřev od Jirky Vodáka 2 měsíců 3 týdnů zpět #41776

• Jurzek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 42
Ahoj všichni, konečně jsem se dostal k tomu, abych sem něco napsal.
Předem musím napsat, že jsem velice rád za to, že informace i udávané rychlosti a vůbec dřeva samotná vnímají hráči velmi pozitivně. To mě vždy uvtrdí, že jsem na správné cestě.

Martine: tu informaci, že všechny dřeva jsou vhodné pro plastové míčky jsem tam musel dát, protože s příchodem plastu mě denně volalo cca 20 lidí kteří ptali jaké mé dřevo je vhodné na plast. Za nějaký čas tato věta zase z webu zmizí.
Když celý den telefonuju, tak nestíhám nic vyrobit. To jen pro vysvětlenou.

Co se oblouku týče, tak tahle informace tam není, jelikož za dobu co dřeva dělám a hodně se zákazní o tomhle mluvím a píšu jsem zjistil, že to každý vnímá tak neuvěřitelně odlišně, že nejde tuto informaci oběktivně uvést.
Dřevo jako je např. Taranis má tu tendenci s více různými potahy dělat vyšší oblouk ( třeba s T05 vysoký), ale pak se stane, že mluvím s někým kdo řekne "s tím Taranisem jsu naprosto spokojenej, lítá to pěkně nízko s velkou rotací a pořádně rychle" následuje moje otázka jaké používáte potahy pane? Odpověď T05 2,1 mm :bum :bum :bum
Najednou máš totální informační kolaps. S tím obloukem to bude tak, že musíš vzít v úvahu uplně vše co souvisí se samotným provedením úderu: dřevo+potah+nohy+ruka+hlava+rychlost švihu+styl atd atd.
No a hlavně taky co ti soupeř dovolí že? :woohoo:

Každý hraje jinak a tak mu to dělá jinak vysoký oblouk a proto každému vyhovuje úpně neco jiného.

Ať vám to dobře pinká. Jirka.
Vodák Jiří
www.vodak-dreva.cz
VODAK Jurzek Special Off-
Fh TIBHAR MX-P max
Bh TIBHAR Grass OX
Poděkovali: Jijed, MartyC, Karel B, mandomando, Jarek
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik