ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 4 dní zpět #40789

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
:) :)
ahoj,
nedávno jsem narazil na celkem zajímavý video, nyní jsem na něj natrefil opět, tak to sem přidávám pro ty zvídavější

a při jednom přidám ještě taky poměrně zdařilý vysvětlení rozdílů hraní F spinu , který se objevilo před nedávnem

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poslední úprava: 9 měsíců 2 dní zpět od Karel. Důvod: volové, bylo tam spionu namísto spinu a každej se chechtá a nikdo na to nic neřekne)))
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Marko, MartyC, Liboll, player, Kmet, ondrous, djx, ondras.horak

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 2 dní zpět #40830

• djx
  • Senior
  • Obdržená poděkování 14
Karle, díky za super videa!!! :1cka Především to první ohledně contact pointu je výborný - dlouho mi totiž taky vrtalo hlavou, kde je to optimální místo - hodně trenérů radilo techniku, jak co hrát, ale za celou dobu se snad nikdo nezmínil, kde je dobrý ten balon na pálce trefit :-)

A je fakt, že když jsem se učil BH flip, resp. převracet čop z BH, tak jsem největší úspěšnost i jistotu měl přesně v tom pásmu (3,2 a 3,3), takže na tom fakt asi něco bude... :-)
Butterfly Primorac OFF- (Japan)
FH: Donic Baracuda 2.0mm
BH: Donic Baracuda 1.8mm

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 2 dní zpět #40832

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 635
:)
ahoj,
tak ono, jako všechno , je i tohle na diskusi.
Pravda je, že je tam dost dle mýho podstatnejch věcí ohledně trefní zóny.
Mě tohle téma vždycky zajímalo, nejen kvůli svojí hře, ale zejména při učení děcek. Kdykoliv jsem učil nějaký začínající dítko pinkat, pak jsem vždycky chtěl aby mě šlo po každý hraný sérii úderů ukázat raketu a následně jsem jim podle otisků ukázal kde je to zahraný dobře a kde blbě a proč míček lítá třebas jinak a jinam než má. Většinou to jsou děcka schopný pochopit a jsou schopný se rychleji učit. Samozřejmě, že tohle jde ruku v ruce se správným postavením nohou , správným držením rakety a zahráním míčku v optimální fázi odrazu.

Když vezmu kupříkladu jeho tvrzení o optimální trefní zóně F spinu v bodě 3.3 , pak se opírá a ukazuje vesměs Čínský plejery, který hrajou F spin odlišně od řady evropanů.
Mě se kupříkladu při F spinu jeví jako daleko vhodnější spíše mix zóny 3.2 a 3.3 .

Proto jsem taky pod to dal to srovnávací video F spinu Ma Longa s Fan Zhendongem oproti Harimotovi.
Mě přijde jednodušší hrát F spin klasicky jako dříve třebas Saive a dnes ala Boll, Ovtcharov, Calderano, Mizutani a spol.
Uznávám, že čínskej způsob umožňuje hrát tvrději blíže u stolu, což dneska frčí, ale je to daleko náročnější na práci nohu , těla a načasování úderu. Takže hrát f spin jako Ma Long si může dovolit dle mýho skutečně jen pár vyjímek.
Nakonec co se tak občas dívám na čínskou superligu, pak dnes tam už řada mladejch plejerů hraje f spin zase spíše po Evropsky.

Mě se z tohodle úhlu pohledu strašně líbil na právě dohraným Katar Open Calderano, kterej stojí klidně i dál za stolem a přesto evropským F spinem byl schopnej dostat soupeře pod zničující tlak. Pravda, kam mu to taky hrát, protože bekhend má naprosto luxusní)) Zejména Harimoto se z toho rozebrání " na součástky " bude asi hodně dlouho vzpamatovávat. Chudák puberťák si za celej zápas nestihl ani pořádně zařvat a už mu šel podat ruku))

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: MartyC

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 2 dní zpět #40834

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 107
videa od EmRatThicha sleduju od jeho zacatku, opravdu doporucuju. sice ne vzdy se da ve vsem souhlasit, ale vzdy se aspon dozvite neco zajimaveho, co by nekoho treba nekdy ani nenapadlo resit. :1cka
Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 2 dní zpět #40841

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 190
Pro mě je nádherný tohle video, hlavně ta tabulka v závěru :ohmy:
JANeS
Vodák Antares Carbon
Adidas Fibertec Classic
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poděkovali: Karel, djx, piqeu93

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 1 den zpět #40872

• djx
  • Senior
  • Obdržená poděkování 14
Ono timing je opravdu dost zásadní, dokonce řekl bych klíčová věc - když vezmu sebe a FH loop/topspin proti čopu, tak pokud do toho řežu zbytečně silově (a většinou pozdě, navíc ten pohyb je takovej strnulej), často to skončí v síti. Naopak pokud to zahraju naprosto pohodově, uvolněnou rukou, ale o trochu dřív, nemusím do toho vůbec dávat sílu a přitom ten čop krásně vytáhnu a celkem a s jistotou zahraju vyšším obloučkem (=bezpečně) na soupeřovu stranu.

Stačí si opravdu pohlídat ten uvolněnej švih a zahrát to včas - a najednou to jde :) To je asi ten důvod, proč po pár panácích hraju daleko líp než střízlivej - s panákama je tam ta uvolněnost... :)

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 1 den zpět #40877

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
a to je právě ono DOPING!!!
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 9 měsíců 17 hodin zpět #40892

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 250
zajímavé videa , podle toho jak mám otisky na pálce hraju evropsky , takové to 3,2 až 3,3..
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 8 měsíců 4 týdnů zpět #40911

• Fido
  • Expert
  • Nenech hněv cloumat svým majestátem
  • Obdržená poděkování 21
No, zajímavý to určitě je, ale upřímně, pro mě je zásadní míček vůbec trefit...a myslím, že na naší úrovni to má stejně většina... Trefit dobře míček je ve finále o pohybu a když se dívám na hráče o kterých se dá říct, že pinec opravdu umí, tak právě v pohybu vidím nejvěší rozdíl. Na první pohled vypadají v klidu, ale vždycky (nebo skoro vždycky) stojí na úder tak, jak se má...
Timo Boll Spark
Fh: Tenergy 2,1
Bh: Tenergy 2,1

kontaktní bod F spinu a servisu + rozdíly Spinu 8 měsíců 3 týdnů zpět #40946

• djx
  • Senior
  • Obdržená poděkování 14
Hodně zajímavý a poučný video mi přišlo ještě tohle... Kde EmRatThich popisuje, že se v Číně od úplných začátků klade maximální důraz na spin, a až si toto začátečník osvojí, pak teprve přidávají na rychlosti. Je tam pěkně popsaný, jak u nás si často začátečník koupí výbavu "like a pro" a díky tomu si nikdy pořádně neosvojí techniku :-) I já jsem si tímhle prošel, ale naštěstí jsem to (snad) dost brzo pochopil a včas zpomalil... :)

Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik