ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Neuvěřitelné záblesky

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40427

• Mart-man
  • Junior
  • "120% + srdíčko a propálím i síťku!"
  • Obdržená poděkování 11
Zdravím všechny pingpongové nadšence :vine

Nevím jak vy, ale už nějaký měsíc na sobě pozoruji zvláštní věc, nebo ona není ani tak zvláštní, myslím si že spousta z vás to má taky :)

Normálně hraji zápas, nějaký průběh... většinou odpovídá tomu co se ode mne očekává i v jakém rytmu a najednou přijde jeden, dva a minulý víkend až 4 míčky v řadě, kdy soupeř nemá absolutní šanci urvat bod ani tím největším haluzem. Já dokážu na 100% předvídat míček v plné palbě tam posílám topspin za topspinem :rata na milimetry přesně tam kam chci, soupeř tam může zahrát cokoliv: kontratopspin, blok, "zámaz", prostě vše a já dokáži v dané situaci přesně reagovat a poslat mu tam s maximální přesností a rychlostí cokoliv :bum

no nerozumím tomu :blink: , to ve mě dřímá nějaký Číňan? :bum

no každopádně tento zázračný stav bohužel netrvá věčně a v zásadě přijde okamžitý spád a já hraji tu největší tužku... :zed

Nevím jak to vysvětlit, ani při maximální snaze, soustředěnosti nejsem schopný zahrát ani z 1/4 tak dobře, jako výše zmíněné výměny.
Každopádně mě zajímá vaše zkušenost s tímto "úkazem", "televizákem"(jak já s oblibou říkám :laugh: )

PS: o špatných chvilkách nebo častěji hodinách (měsících) ani nemluvím :bum :zed , ale to je zase jiný příběh... :)
Prkno : Butterfly Moonbeam AN 1st. serie
FH: Butterfly Tenergy 05 FX 2.1mm black
BH: Adidas Tenzone ultra 2.1mm red (Teny05)
Suma sumárum 202g

Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40428

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 95
Ahoj, myslim, ze ti docela dobre rozumim. Tedy ja to mam trosicku jinak. Ted to muze znit jakkoliv blbe, ale ja jsem u sebe zaznamenal tento stav vetsinou pote, co se napriklad (skoro) cely den divam na profiky jak to hraji :sezbl Nijak jinak jsem tento stav nebyl schopen vyvolat (motivovani, rikani si "dneska to zahraju jako nikdy" mi myslim jeste nikdy realne nepomohlo).

Napr. prave zrovna vcera po celodennim cumeni na World Cup vecer na treninku vsechno parada a mel jsem fakt radost ze hry. Obranar, se kterym se casto tahame tentokrat nemel sanci :laugh:

Podle me tam funguje jakasi vizualni pamet a snaha napodobit je aspon z 5% a myslim si, ze alespon u me osobne to funguje. Neco podobneho prave tvrdil i nejaky Youtube TT coach, ale uz nevim ktery - "pokud nemuzete trenovat (sparing, prostory, cas..), tak alespon sledujte videa, jak se to ma hrat a pokousejte se to naucit alespon z toho..." proste je napodobit.
Butterfly Fukuhara Ai Pro ZLF, ST, 84g
F: MX-S 2.1-2.2
B: MX-S 1.9-2.0

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40436

• kajja
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Asi každý to zažil, že jeden den (nebo úsek v jednom zápase) hraje velmi dobře a ani se nějak moc nesnaží a hned druhý je to na pytel.
Kdysi jsem četl knihu o "vnitřní hře" - přesný název už nevím. Autor byl trenérem tenisu.

Byl tam také popsán stav, kdy hráč hraje nejlépe: je soustředěn - na detaily (např.na švy tenisového míčku si vybavuji - to my u našeho sportu asi nedáme, ale vyberem si něco jinýho - třeba rotace, nebo postavení protihráče před a při úderu aj.), důvěřuje si (věří si , odolat pokušení dohrát to na sílu), moc se nesnaží (přemíra snahy vede k zapojení dalších svalů, které působí negativně - je uvolněný), vypudí z hlavy myšlenky typu: včera mi ten forhend taky nešel, jak to, že dneska hraju tak dobře, nebo co řekne ..., když já s ním prohraji, vyhraji atd. (prostě klid v hlavě na soustředění).
V tomto stavu je soustředěný a dokáže vnímat míček jako by letěl pomaleji.

Sice ho popsal, ale na konci knihy bylo, že tento stav vědomě nikdo neumí navodit a kdo tvrdí, že to umí naučit, tak lže. Tak nevím, možná se do tohoto stavu dostanu po Tibiho čabajce :tibi nebo Jindra a Fanouš až budou rozlívat po kalíšku. :vine

a pak se těšte :TT1

Vizuální paměť tam byla popisována jako nejdůležitější podmínka výuky a dávání pokynů slovně bylo omezeno na minimum.
Možná do toho zase kouknu.
Martyho gergelka
F: Rasanter 42 2,0
B:Dawei 388 c-1 1.8
Poděkovali: MartyC

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40441

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
K videím: Jo sledováním profi hráčům mě osobně to dá drive a pořádnou chuť hrát :-hops ale "dočasné zlepšení" je nepatrné oproti tomu momentu o kterém mluvím...

U nás v týmu se praktikuje hladinka :12drn takové to "už ladím formu" :laugh:

Tibiho čabajku jsem neměl, ale jestli to umí tohle, tak bych to považoval za doping :trtr
Suma sumárum 202g

Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40447

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 226
Věřím , že se ten stav mysli , kdy to fakt jde , dá navodit.
Platí to , co uvedl Kajja.
U mně to funguje
-když mám chuť do hry
-když mám perfektně zmáknutý materiál(po jeho změně je to jak na houpačce)
-když si věřím , třeba jsem zahrál skvělé mače předtím a porazil někoho dobrého
-mám fyzickou pohodu.

Vizuální paměť trénovat - provozuji a doporučuji.

Když tyhle předpoklady jsou přítomné z větší části , můžou tyhle stavy přicházet.Jejich odchod a příchod ale nelze úplně ovlivnit , jen vytvořit předpoklady , aby vůbec přišly.
V neděli s ne zcela zmáknutým BH potahem.
Čtyřhra:
První set totální tužka. Nic z ničeho.
Druhý set mód "mistr světa".Nepokazil jsem ani to , co jsem si myslel , že už nedám.
Další dva sety slušný výkon , řekněme můj normální high end , ale už ne ten "zázračný mód".
Co jsem vypozoroval - jakmile se začnu snažit a myslím na stav a výsledek , je to na houby.
Když se koncentruji na hru samotnou a to do hloubky , někdy se dějí věci.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Poslední úprava: 7 měsíců 3 týdnů zpět od MartyC.

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40449

• Lajčiak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 85
PS: o špatných chvilkách nebo častěji hodinách (měsících) ani nemluvím :bum :zed , ale to je zase jiný příběh... :)

Vodák Diolen
Fh: Bracuda 2 red
Bh:Tibhar Genius 2

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40454

• Kalhy
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 10
Taky něco přidám. Občas se mi stane,že jsem tak zažranej do zápasu, že nevnímám ani kolik je stav a musím se ptát,jde mi to ,hraju dobře a mám pocit ,jako bych byl v tranzu.
No a proti tomu se mi letos v soutěži ve druhém kole stalo : hráli jsme u soupeře a v herně bylo kolem 14-16st. C. Sedeli jsme v bundách ,abychom neprochladli.
Dva zápasy totální propadák,nic mě nešlo,zima,studené potahy atp. Tak jsem si dal pálku na tělo a přikryl bundou. Šel jsem hrát třetí zápas a začalo to hrozně -opět. Chodil jsem jen pro míček a prohrával 10 :2. Trochu jsem změnil taktiku a hrál hodně soupeřovi do BHdu.
Musím podotknout,že mám na BHdu anti. A i tak mě vždycky prostřelil. Pak asi polevil a čekal,že se vykazím sám a začalo se to obracet. Set jsem dotáhl na 10 : 10 a pak vyhrál 14 :12. Druhý set jsem opět prohrával 0 :6 a podařilo se mi to srovnat a opět zápas vyhrát 11 : 8. Soupeř byl na ručník, hořekoval,nadával,ale nebylo mu nic platný.
Třetí set byl už odevzdanej a konec byl 11 : 6 .Byl to hráč ,který neměl ještě porážku je daleko lepší a na vyšší herní úrovni. Byl to ode mne majstrštych ,jak se říká. Poslední 4tý jsem pak už taky vyhrál. Byl to pro mě neskutečný zážitek a radost,kterou jsem z toho měl. Podaří se pár skvělých míčů a to je pak chuť hrát pořád pinec. :punk :TT1
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )
Poslední úprava: 7 měsíců 3 týdnů zpět od Kalhy.

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 3 týdnů zpět #40479

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Můj trenér říkal:
Ve chvíli , kdy hraješ , musí být jen stůl , míček a Ty...
Donic Baracuda 2,0mm

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 1 týden zpět #40658

• kajja
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Taky si myslím, že se tento stav dá "naučit". Výhoda nás zkušenějších. Např., když člověk hraje s někým mladým, který to tam při rozpinku tříská zprava zleva, přijde zápas a něco se nepovede...nevěří si... těžko to rozdýchává ... a už se těžko chytá.
Ano Marty: věřit si je důležitý a přidal bych: nenechat se vyvést z rovnováhy. :TT1

To co popisuje Kalhy jsem zažil nedávno, přijeli jsme na zápas - v herně kosa jak v Rusku, zapnuty 2 fukary, fučelo to, hučelo to... no prostě od začátku jsem nebyl ve svý kůži a ještě "hloupé kecy" od domácího publika a 1 hráče. A místo toho, abych přerušil zápas a šel si to vyříkat, :mivojj jsem držel jazyk za zuby celý zápas. Až po skončení jsem si ulevil, ale hra a
výsledky špatný,
a tak jsem si řek, že to bylo naposledy, teď už mě na pincu nikdo nevytočí. :punk
Martyho gergelka
F: Rasanter 42 2,0
B:Dawei 388 c-1 1.8

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 1 týden zpět #40666

• djx
  • Junior
  • Obdržená poděkování 6
Přidám se i já, protože něco podobnýho průběžně zažívám taky :-) Většinou když jdu na trénink skvěle natěšenej, tak pak hraju tužku ("přemotivovanost???"), a když se cítím spíš unavenej a na trénink jdu bez očekávání, bývá to nakonec skvělý... :unsure:

Ten "záblesk", kdy mám naprostej přehled o hře, nohy jsou tam kde mají, všechny údery hraju s naprostou jistotou a lehkostí - ten stav je skvělej, a opravdu občas přijde, ale vážně nevím, jak se do něj "uměle" dostat. Prostě někdy to hraje samo a jindy vůbec. Ten druhej stav, kdy se spíš motám kolem stolu, nestíhám nic a mám pocit, že se do ničeho nemůžu trefit, ten je šílenej. A o to hůř, když člověk musí hrát zápas.

Jak psal Kalhy - někdy úplně zapomenu, kolik je stav (blbý je, když jsem ten kdo počítá a v danou chvíli ani nevím, jestli vedu nebo ne :)) Ale v tomhle tranzu se hraje asi fakt nejlíp - odpovídalo by to té soustředěnosti na jedinou věc, a to na hru samotnou... To, že člověk musí v hlavě furt držet stav, alespoň mně osobně vadí a narušuje to koncentraci.

Co mi teda pomáhá určitě je situace, kdy hraju proti lepšímu soupeři, ale vyrovnaně - a vidím, že je z toho soupeř rozhozenej. Čím víc je soupeř nervózní, tím víc mě to posiluje a motivuje ho ještě víc zdeptat :TT1 To pak potěší i tři prasata v řadě, který pomůžou urvat set... a hlavně psychice, když se člověk musí rvát o každej bod :)

Dotaz na zkušenější hráče (já hraju zatím jen OP5) - co vám nejvíc pomáhá dostat se do stavu, kdy jste nejblíž své nejlepší hře??? Tohle je totiž vyloženě o psychice... :dik A nadávky, kdy sám sobě říkám "ku.va tak už se konečně prober a začni hrát" zas tolik nepomáhají... :) Beru, že po 10 letech hraní se to zlepší samo, ale i tak si myslím, že by se nějaká rada hodila už teď... :)
Butterfly Primorac OFF-
FH: Donic Baracuda 2.0mm
BH: Donic Baracuda 2.0mm

Neuvěřitelné záblesky 7 měsíců 17 hodin zpět #40978

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
Po dlouhé době...

Nějak jsem se začal více zajímat o tento jev a pomohlo mi toto: (něco již bylo zmíněno, ale opakování je... :) )

1. sledování videí mých herně sympatických profíků
2. vykašlat se na výsledek, hrát s čistou hlavou
3. silnější protihráč - to se mi minulý víkend stalo, kdy já prohrával 9:3 nad hráčem co je výkonnostně jinde vůči naší třídě a za toho stavu jsem se přestal stresovat s tím jestli dostanu kotel 11:1 či Bůh ví co a zkusil hrát "pokus omyl" 2x to vyšlo stav 9:5 soupeř znejistil 9:7 a nakonec 12:10 pro mne... já byl v takovým laufu že neměl šanci :ping
4. Nechlastat den před zápasem :laugh: velmi důležitý bod :sezbl
5. fandění a povzbuzování, celkově vliv okolí prostředí - prostě když vás tým podrží v té nejhorší chvíli a vám to najednou jde soupeřovo sebevědomí je rázem v kopru, klepačka, no řekl bych, že tohle hraje asi tu největší roli, co se týče mě :silly:
Suma sumárum 202g

Poděkovali: djx

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41139

• Duncan
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Je to normální věc. Prakticky ve všem, kde člověk podává nějaký výkon - fyzický, či mentální, existuje rozptyl v jeho kvalitě. Řekněme, že se pohybuje v rozmezí A - C game (pěkně by to vyjádřila gaussova křivka).
Ve většině případů hrajem tak nějak normálně B-game, sem tam nám to jde pěkně pod/nadprůměrně a jednou za čas jde úplně všechno a chrochtáme si blahem.

Ten stav, kdy nám jde všechno podle představ se většinou označuje flow a zjednodušeně práce všech těch sportovních psychologů a mental game coachů je, aby v ní hráč hrál co nejčastěj. U většiny z nás přichází zdánlivě náhodně, ale dá se tomu pomoct správným přístupem. Bohužel pro každého je ten správný přístup trochu jiný, takže to chce hodně zkoušet a najít si nějaký ten svůj spravný rituál(y), viz již zmíněné nápady zde. :)
Poděkovali: pirát Janes

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41176

• janodca
  • Expert
  • Obdržená poděkování 18
PSYCHIKA JE POHľAD DO SVOJEJ DUŠE. Ako to prebieha sledujem prednášky Pjér La Šéz - psychológ. Meditície - napr. môj kamarát netrénoval dlhšie a venoval sa meditáciam, čiže sedenie aspoň 40min bez pohnutia a akoby bez myšlienok, potom ho zavolali hrať zápas, a on v klidu spravil 4 body, v ťažkom zápase. Keď im potom povedal, že netrénoval, a oni mali toto podozrenie tiež, tak sa čudovali so zavretou hubou...
Waldner senso Carbon
F - Proton neo
B- Globe 889

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41178

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 254
Janko,
Príklad je to síce pekný, ale daj ešte zopár iných indícií. Napr. v akej súťaži to bolo, koľko mal ten hráč odohrané, či nehrával vyššiu súťaž v minulosti a podobné "drobnosti".
Lebo z tvojho príspevku by som mohol nadobudnúť dojem, že čím menej budem trénovať a viac meditovať, tým lepší pingpongista zo mňa bude. Tým pádom asi najlepším pingpongistom by mohol byť nejaký jogín z Indie, ktorý v živote nedržal raketu, ale do nirvány sa dostane behom pár minút.
Samozrejme že sústredenie je dôležitým prvkom stolného tenisu, ale za predpokladu, že mám niečo natrénované a mám nejaké hráčske skúsenosti.
Ono, tie "záblesky" geniality máva občas každý, ale o tom tento šport nie je. Ten je práve o tom, aby to neboli len záblesky, ale aby si sa dostal na takú úroveň, že sa to stane normálnou súčasťou tvojej hry. A to môžeš dosiahnúť jedine serióznym tréningom. Ale to sa tu opakujem v každom druhom príspevku. A kto toto nepochopí, asi si vybral zlý šport.
P.S.
Týmto nechcem nijako zhadzovať príspevky k tejto téme. Myslím že 99% z nás tu hrá pingpong pre radosť (a možno aj pre tých pár "zábleskov"), ale hlavne mladí, ktorí majú ešte nejaké tie ambície a chcú to niekam dotiahnuť by na to určite nemali zabúdať,
P.S. 2
Aj v mojom veku, keď sú pre mňa možno o niečo dôležitejšie ako tie športové veci (ľudia) spojené s pingpongom ešte stále cítim, že keď sa mi zadarí potrénovať trochu častejšie ako mi dovoľuje robota, moja výkonnosť ide hore a tých "Zábleskov" je viac.
Tým len chcem povedať, že aby ani tí čo to hrajú pre radosť nevešali hlavu. Zlepšovať sa dá v každom veku.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poslední úprava: 6 měsíců 3 týdnů zpět od Klopič.
Poděkovali: Pavlik, MartyC, mandomando, Helas 70

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41185

• Drta.tom
  • Expert
  • Obdržená poděkování 30
Ahoj,
existenci záblesků mohu potvrdit na sobě.
Předminulý pátek se mě tak zablejsko v zádech, že jsem byl rád, že můžu bez cizí pomoci alespoň ležet :laugh:

Doufám, že sa z toho záblesku dostanu do příštího týdne - už mě svrbí ruka.
FH Palio AK47 RED
BH Palio AK47 YELLOW
Galaxy Venus V-14, Palio TC6 off

Historie:
Palio Hidden Dragon Biotech
Palio Hadou Biotech
Galaxy Jupiter, Sanwei Taiji
KTL Falcon
KTL Red Diamond Pro blue sponge
KTL Red Diamond Mechanical
Sanwei T88-I (No Target a Target),
Sanwei Target
Sanwei Gears

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41186

• Václav
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 61
I já mám stolno tenisové záblesky. V pátek 23.3 jsem si při mistráku zlomil palec pravé nohy. Pravá noha již má za sebou zlomení paty potom nalomení nártu a ten palec se kterým sedím doma u počitače. Ovšem jsem optimista a těším se až si budu moci opět zahrát.Václav P.S všechny zranění mám z pingpongu. :sezbl :sezbl :rata :rata :vine :vine
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41195

• Kalhy
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 10
Zdravím tě Václave, tak to je mi tě líto,to muselo bolet. :zed Do Voděrad snad budeš ok?
Soucítím s tebou. Měj se .
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 3 týdnů zpět #41215

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Minulý týden na tréninku jsem marně kontroval se svým největším sparingem.
Včera jsem si připomněl , že pinec je hra , hrál jsem pestře a údery jsem nehrál maximální silou a na křeč , ale koncentroval jsem se na přesnost a nechybovost.Výsledkem byl jeden z nej tréninků co jsem zažil - věřím , že tak nějak se u mně dá pomoci k navození onoho "flow" stavu , o kterém se zde psalo.
Paradoxně nakonec jsem se dostal do stavu , že údery mohly daleko tvrdší než kdybych od počátku hrál na krev , a přitom ještě mohly být zároveň umístěné a poměrně jisté.
Donic Baracuda 2,0mm

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 2 týdnů zpět #41232

• KlamparTibi
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 108
Môj záblesk z minulého majstráku,na ktorý vôbec nie som hrdý :gr :
2:2 na sety,nechal som ho ujsť na 10:2 v piatom :nieg ,stiahol som na 10:9,potom môj príjem do pásky a loptička spadla na moju časť stola :zed .
Tak málo stačilo,sústrediť sa na začiatok setu a potom by som neutekal za výsledkom :bum
D:Donic Waldner Champion 89
F:Bluefire Z1
Bh:čierna smrť (aj pre mňa)TSP SSPC2
Kvalita činnosti vedúceho spočíva v umení dojebať zamestnanca tak rýchlo, aby teplo, ktoré pri tom vzniká, vnímal ako teplo domova:)

Neuvěřitelné záblesky 6 měsíců 2 týdnů zpět #41348

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Tibi , to si říkám taky mnohdy.
Vidím na Tvém podpisu , že jsi zřejmě nový tester Donicu.
Jak hraje potah Bluefire Z1?
Donic Baracuda 2,0mm
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik