ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Je to v súlade s ITTF?

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40031

• Straka
  • Nováček
Zdravím chlapi,

mal by som na Vás skúsenejších jednu otázku. Viem že som o tejto téme už niekde čítal avšak nedozvedel som sa odpoveď na moju otázku, takže k veci:

Začal som hrávať s hladkými anti (Der Materialspezialist), ale strašne mi na nich vadí ich špongia(huba). Ak má toto tlmiť tak ja som... :bum Nechápem ako môže firma ktorá sa tým zaoberá vytvoriť tak strašnú špongiu. Vrchná časť je hladká presne ako má byť, otočie rotácie (spin reversal) funguje avšak tá špongia je katastrofa. Preto som si objednal z ebay novú špeciálnu tlmiacu hubu. Starú som vyhodil a tú novú prilepil. Je to omnoho omnoho lepšie, krásne to tlmí. Avšak tu nastáva problém, je to v súlade s pravidlami?

Poprosil by som o radu niekoho, kto sa s tým stretol priamo. Videl/počul ako niekto niečo také mal a či mu bolo umožnené s tým hrať. Chystáme sa s partiou na väčší turnaj do zahraničia po prvý krát, a keďže tam budú aj regulárny rozhodcovia bojím sa že mi môžu zakázať hrať. :(

Ak by niekoho zaujímal môj názor a aj mojich hráčov v mužštve tak si myslíme že by to nemal byť problém.
Hrúbku celého poťahu neporušujem, a keby som tú špongiu nafarbil na čiernu ako originál tak si to nikto ani nevšimne :sezbl Berte to zo srandy ale v podstate si myslím že mám pravdu.
V podstate aj keď objednávate niektoré čínske softy zo zahraničia tak ani netušíte s akou špongiou/hubou príde. Raz to je ružová raz žltá raz oranžová, dávajú si tam to čo sa im hodí. Tak prečo by som to nemohol urobiť aj ja?
Načo sú potom vyrábané tlmiace špongie od tony hold a podobné?

Prosím teda o Vaše skúsenosti, či ste sa s niečím takým už stretli.
Za všetky odpovede vopred ďakujem. :dik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40035

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 489
:)
ahoj,
abych odpověděl přesně na otázku, pak v súladě s ITTF to není viz

2.4.7 Potah na pálce musí být použit bez jakýchkoli fyzikálních, chemických či jiných úprav.

ovšem rozhodčí v podstatě nemá šanci zjistit, že sis původní houbu nahradil houbou jinou a vsadím Moonbeama))), že to ani nikdo pitvat nebude. Pro tebe je rozhodující mít potah schválený podle platnýho seznamu viz

d3mjm6zw6cr45s.cloudfront.net/2017/10/LARC_2017B.pdf

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40036

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 142
V zásadě jsi otevřel Pandořinu skříňku. Tohle téma tady fórem proběhlo již několikrát a jediné, na čem jsme se po spoustě protikladných názorů shodli, je to, že se neshodnem.
:pirate
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat.
Donic WSC JOW shape, Adidas Fibertec Classic, OSP Expert a Virtuoso
na všech 2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40037

• wanna
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 57
u nas dokonce jeden renomovany prodejce nabízí že houbu nalepí podle přaní zakazníka tak si myslim že všechno je ok vubec bych se nebal s tim jit za rozhodčim
gergelka
rakza 7
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40042

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 243
Ja si myslím, že pravidlo : 2.4.7 Potah na pálce musí být použit bez jakýchkoli fyzikálních, chemických či jiných úprav, bolo aplikovné hlavne z dôvodu čerstvého lepenia softov a laserovania tráv.
Tu sa jedná skôr o mechanickú úpravu poťahu, keď sa jedna špongia nahradí inou.
Z praxe poznáme veľa prípadov, keď hráči hrávajú so zvrškom z jedného poťahu a so špongiou z iného. V nedávnej minulosti to bol Wang Hao, ktorý hrával s topsheetom zo Sriveru a tuším špongiou z Bryce-u. Nie som si istý, ale tuším aj Ma Long mal na B nejaký hybrid. Rovnako aj XuXin mal nejaký DHS Hurricane 3 s inou ako pôvodnou špongiou.
V dávnejšej historii mal majster Európy Hilton tiež nejaký anťák, ktorý mal ale špongiu z Yasaky MarkV. (ale tam ešte toto pravidlo neplatilo)
Myslím že hlavne tí vyššie uvedení boli dosť "prevarení", aby si na nich dali rozhodcovia majzla a keby to nebolo OK, s radosťou by si do nich kopli.
Podľa môjho názoru je to v poriadku a na rozdiel od Wannu by som za tým s rozhodcom vôbec nechodil ;) . A ani si neviem predstaviť, že by niektorý z nich mohol toto odhaliť.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40047

• Karel
  • Moderator
Ale jasně Stano, to, že hrála(je) řada plejerů s mixovanými potahy je známý. Jak píšeš , zejména u Čínskejch plejerů v minulosti to bylo vidět. Ovšem takto jim celistvý potah s největší pravděpodobností na jejich zakázku už dodala jejich firma a hráč tak bod 2.4.7, který tady zazněl nijak neporušil.

Ovšem, pokud si hráč zakoupí potah a sundá u něj houbu a nahradí houbou jinou, tak je to, alespoň podle mýho mozku úprava potahu.

Že je tento bod pravidel vztahován zejména v kontextu lepení, tunování apod je jasný, ovšem výměna houby u zakoupenýho celistvýho potahu je podle tebe co? To není úprava potahu?...

Jasně , že rozhodčí toto není schopen zjistit a podle mýho se tím ani nebude zabývat a nijak pitvat.Pokud potah bude splňovat všechny náležitosti, pak s ním hráče ke stolu pustí.

Já jsem pouze odpověděl na název vlákna jestli je to v souladu s ITTF. Dle mýho není , ale nikomu nenutím aby se mnou souhlasil.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: hroch

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40049

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 243
Súhlasím proti tomu :1cka .
Len neviem aký by bol rozdiel v tom, keď má napr. WangHao poťah Sriver+Bryce sponge od výrobcu (o čom pochybujem, že by mu to takto dodali, ale budiž) a keby som si rovnakú kombináciu zlepil sám z dvoch rovnakých poťahov.
Správne si spomenul, že pokiaľ poťah spĺňa ostatné náležitosti, tak je to OK.
P.S.
Myslím že je dosť poťahov na to, aby som si našiel medzi nimi to čo mi bude vyhovovať po všetkých stránkach a už sa mi nechce špekulovať nad takýmito experimentami. A myslím že toto platí aj pre materialistov. Aj tak je to v konečnom dôsledku len a len o tom, koľko máš nahrané....
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40050

• mandomando
  • on-line
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 81
súhlasím s Klopičom nikam nechod a hraj :TT1

ved pokiaľ nehráš extraligu alebo 1.ligu tak rozhodcami su aj tak nejaký hráči alebo ludia motajuci sa okolo pinčesu z domáceho klubu
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40051

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Myslím si, že je to v poriadku.
Podľa pravidla 2.4.3. : môžeš mať na podklade (dreve), nalepenú buď vrúbkovanú gumu (2.4.3.1.: jedna vrstva nešpongiovej, syntetickej, alebo prírodnej gumy), s vrúbkami smerom von a s celkovou hrúbkou, vrátane lepidla, 2 mm, alebo sendvič (2.4.3.2.: jedna vrstva špongiovitej gumy, pokrytá jednou vonkajšou vrstvou obyčajnej vrúbkovanej gumy, nie hrubšou, ako 2mm), s vrúbkami dovnútra, alebo von s celkovou hrúbkou max 4 mm.

Pravidlo neurčuje, že sendvič , teda guma a špongia, musí byť fabricky spojené (už kúpené zlepené), alebo od jedného výrobcu.
Na vytvorenie sendviča teda môžeš zobrať spodnú špongiovitú gumu, plus vrchnú vrúbkovanú gumu, vrúbky môžeš otočiť dnu, aj von a nalepiť to na drevo, pričom max hrúbka takto vzniknutého sendviča je 4 mm aj s lepidlom.
2.4.5. Každá vrstva poťahu, alebo lepidla,ktorú použiješ, musí byť súvislá a musí mať rovnakú hrúbku.
Musí byť dodržaná tak max. hrúbka vrchnej gumy 2 mm, ako aj celého sendviča (my sendvič, ktorý má vrúbky dnu nazývame soft), 4 mm.

S úctou
Domino Svetík

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40056

• Lajčiak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 83
Tož keď sa to tu riešilo tak dva roky späť, tak náš kamarát @Iči sa snažil dostať oficiálne stanovisko od p.Vaniaka(predseda rozh.komisie SSTZ). Keď som sa ho nato asi po roku pýtal, odpoveď nemal.A asi ju nemá dodnes...
Vodák Diolen
Fh: Bracuda 2 red
Bh:Tibhar Genius 2

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40057

• mandomando
  • on-line
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 81
Pali máš pravdu pán Vaniak na to se...e :prd a neodpovedal asi ma veeeeľa žiadostí s podobnou tematikou.
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40062

• KlamparTibi
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 103
Sem-tam objednám pre starších hráčov (dôchodcov) poťahy z Číny.Základ je ,aby boli lacné :laugh: .Raz prídu s ružovou,raz s vanilkovou,bielou alebo hocijakou špongiou.Poťah je na zozname schválených poťahov a farba špongie je taká,aká sa im práve podarí.Je jasné,že Tenergy bude mať oranžovú a Bluefire modrú špongiu,ale u ďalších tisíc čínskych poťahov nikto nevie,aká tá špongia má byť,lebo to nevie ani sám výrobca :sezbl .Kľudne hraj :ok24
D:Donic Waldner Champion 89
F:Bluefire Z1
Bh:načo?Nehrám Bh,koľkokrát zahrám Bh,toľko stratených bodov,viem prehrať aj s Fh,Bh netreba,šetrím (Sanwei CODE OX)
Kvalita činnosti vedúceho spočíva v umení dojebať zamestnanca tak rýchlo, aby teplo, ktoré pri tom vzniká, vnímal ako...

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40074

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 39
Mám zkušenosti jako rozhodčí z různých sportů a můj názor je tento:
pokud existuje nějaká certifikace, pak je certifikovaný materiál vždy od jednoho určitého výrobce. Takže jako je např. ve florbalu nepřípustné si na hůl např. FatPipe dát lopatu Unihoc, tak i ve stolním tenisu, budeme-li se striktně držet pravidel ITTF, je nepřípustné nahradit houbu, se kterou byl potah schválený, nahradit houbou jinou.
Nezodpovězenou otázkou zůstává, je-li tuto záměnu někdo schopný rozpoznat. Myslím, že není na světě člověka (a tím se nechci nikoho dotknout), který by byl schopen vždy poznat, že ten který potah nemá houbu, kterou by měl mít.
Takže to nakonec stejně zůstává na svědomí každého soudruha ...
Vodák DEF,B-Tibhar Evolution FX-S1,9 black F-T80 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40075

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
Karle,jedná se pouze v soutěžích u nás v oficiálních soutěžích mezinárodních je to trochu jinak,tam rozhodne hlavní rozhodčí o tom,že je potah neplatný a basta .
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40077

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Samozrejme, guma musí byť na zozname schválených gúm.
Ale ak sa jedná o schválenú gumu bez špongie, tak tú môžeš nalepiť:
A: Na drevo
B: Na drevo plus špongiu

S úctou

Domino Svetík

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40081

• gaston
  • Expert
  • Obdržená poděkování 10
HA HA... opět je to tady :vine ... Jak psal Pirat Janes - asi se shodnem, že se neshodnem.

Nesouhlasím s Pavlikem, protože u potahu se schvaluje/je certifikovaný pouze vršek/topsheet ... houba se neschvaluje. V Číně se naprosto běžně prodávají zvlášť potahy a zvlášť houby.. to jen evropani jsou zmlsaní a dostávají to pěkně slepené...

Nesouhlasím se ZMASem, rozhodčí zkontroluje topsheet, přeměří jestli tloušťka tosheetu a houby nepřesáhne povolený limit, možná změří ENEZem a tím to končí... neexistují tabulky, kde by bylo uvedeno jaký topsheet má mít jakou houbu...
Vodak Prometheus Combi OFF/OFF-
F: Tenergy 05- 1.9 mm, black
B: Armstrong Attack 8M 1.8mm (fialová houba)
人 生卓球
Poděkovali: ropemaker

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40087

• Karel
  • Moderator
:love
ahojda, mám dojem, že si tady zřejmě malinko nerozumíme a každej mluví o něčem jiným.

Jestli se nepletu, jako že ne, pak zakladatel vlákna se ptá na to jestli může u schválenýho potahu , který zakoupil odstranit houbu a nalepit tam houbu jinou podle svýho gusta. A ptá se, jestli je to v souladu s pravidly.

Když toto udělá, pak logicky je jeho počínání v rozporu s bodem pravidel

2.4.7 Potah na pálce musí být použit bez jakýchkoli fyzikálních, chemických či jiných úprav.

Nebo snad podle někoho odlepení houby a nalepení jiné není úprava potahu?

O tom, že si někdo koupí samostatně houbu a samostatně topsheet a potah si zkompletuje přece toto vlákno vůbec není.

Co se týče kontroly raket na mezinárodních turnajích, pak jakákoliv raketa MUSÍ před zápasem projít poměrně náročným testem na těkavý látky , lesklost, prohyb, tloušťku. Rozhodčí , kteří pak zápasy pískají hráčům rakety předávají tak jak jim přišly z kontroly. Hromadu zápisů z těchto kontrol jsem mohl docela zevrubně vidět a s tím jak tyto kontroly probíhají i na těch nejvyšších turnajích typu MS jsem celkem detailně obeznámen.
Potah, který má např. vršek Sriver a houbu Bryce ( viz třebas Wang Hao na MS 2013 ) je naprosto legální.O tom však toto vlákno přece není...

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40088

• wanna
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 57
:bum :bum a přece je to to samé jen slovičkaření :vom takle se mužem přit o každe jednotlive odstavec v pravidlech vždy to jde otočit a vysvetlit po svem
gergelka
rakza 7
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat
Poděkovali: trener

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40089

• Karel
  • Moderator
:love

Orlíku, já v tom tedy to samé nevidím.

Koupit si potah , rozlepit ho a dá t tam něco jinýho není přece to samé jako koupit samostatně vrch a houbu a zkompletovat.

Je mě samo šumafuk jak si to kdo slepí a rozlepí a upraví apod. Odpovídal jsem tazateli na jeho vlákno. Zatím mě nikdo nevysvětlil, že sundání houby a nalepení jiný není úprava potahu.

Já přece vůbec netvrdím, že to borec nemůže udělat, ať si tam nalepí třebas rohožku z koupelny...,pouze mu odpovídám na jeho otázku, jestli je to v souladu s ITTF.

:)

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Je to v súlade s ITTF? 6 měsíců 1 týden zpět #40091

• Straka
  • Nováček
Tak v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zase otvoril temu ktora je ako vravite pandorina skrinka :sezbl
Za dalsie dakujem za vsetky komentare.
Pocas tych par dni som sa rozhodol a to tak ze necham potah s neoriginalnou spongiou. Mozno to nieje podla ITTF ale svedomie ma vobec nezerie. Jednoduho ja ten pocit nemam ze nejak vyrazne porusujem pravidla a preto nechavam raketu tak a uvidim na turnaji. Urcite potom napisem sem na forum ci som s nou mal nejake problemy alebo nieco ja ale dufam ze nie.
Este raz dik :dik
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik