ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: German Open z pohledu hobíka - POZOR dlouhé

German Open z pohledu hobíka - POZOR dlouhé 1 týden 4 dní zpět #37878

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 284
:)
ahoj vespolek kluci ( holky taky jestli se tady vyskytujete )
Jelikož jsem od čtvrtka seděl co to šlo přikovanej u kompjůtru a sledoval jak se to nyní ve Světě pinká, pak kdo má chuť, může číst - asi to bude delší, takže si klidně zalejte kafe a nebo načněte vychlazenou 12 % z Plzně :)

Skopčák ;) - ten co dělá potahy co jim nerozumím, ale co je dělá dobře nám přiichystal bonbónek v podobě ITTF World Tour té nejvyšší Platinum kategorie.
A udělal to zase sakra dobře, líp než potahy :P
Dámy prominou, budu se věnovat pouze mužské kategorii. Byť jsem viděl i řadu hezkých utkání, kde pinkaly dámy ( a rozhodně bylo na co se koukat ), pak stav a hra v mužském TT je pro mě daleko zajímavější .

Že to bude turnaj na ostří nože slibovalo již obsazení a systém turnaje, kdy nasazeno do hlavní soutěže bylo jenom 16 hráčů a " zbytek " si to musel o dalších 16 míst rozdat na " férovku "
Takže kvalifikací byli nuceni podstopit i takoví hráči jako Freitas, Calderano, Apolonia a řada dalších vynikajících plejerů.

Taky Čína, vědomá si zřejmě toho, že po fiasku na Světovým poháru, kde Ma Longa s Lin Gaoyuanem " vymazal " z pavouka legendární Boll, přijela s co možná nejsilnějším obsazením. Chyběl sice právě Ma Long - údajně není zdravotně zcela fit, ovšem dále Čína postavila takřka to nejlepší co mohla.
Fan Zhendong , Zhang Jike, Xu Xin, Yan An, Lin Gaoyuan, Yu Ziyang, Zhou Yu, Zhou Kai.
Jasně samozřejmě, můžeme se bavit o tom , že nehrál Wang Chuqin, Fang Bo , Liang Jingkun nebo Shang Kun , ovšem všichni víme jak to kluci v Číně mají - jsou tam 4 hvězdy a pak dalších nejméně 50 hráčů, z nichž kterýkoliv by patřil do širší světový špičky.

Už kvalifikace naznačila, že to bude letos v Magdeburku docela mazec.
Skončili v ní hnedle dva kluci z číny
Zhou Kai nestačil na Monteira a Yu Ziyang na Jeon Sangeuna z Koreje.
No vida..
Vůbec už v kvalifikaci bylo vidět hodně zajímavejch zápasů. Větral to tam třebas Polák Dyjas, kterej si nejprve vyšlápnul na mladou naději z Hongkongu a poslal domů Ho Kwan Kita a poté poměrně lehce přehrál dalšího mladíka Calderana.
Těch zajímavých výsledků bylo v kvalifiakce jistě povíce, ale jdeme už na hlavní menu v podobě hlavní singlový soutěže mužů.
Vybírám pouze zápasy, který jsem měl možnost vidět a nebo ty, který zásadně ovlivnily pavouka, případně jsou pro mě na diskusi...

1. kolo

Fan Zhendong - Franziska
Kdo si myslel, že to bude na jednu bránu ( jako já ), pak se hodně spletl , ( jako já ) :)
Skopčák se rval, kousal, publikum jej hnalo dopředu , paravda na víc než 2 sety to nestačilo, ale pinec skvělej

Zhou Yu - Samsonov
Tak jsem se na tenhle mač těšil, ale Vladi neměl absolutně šanci. Levoruký klučík z Číny v poklidu vyhrál 4:1

Zhang Jike - Apolonia
Dvojnásobný Mistr Světa a vítěz Olympijských her proti kvalifikantovi .
Tak pánové, tohle byla největší " otrava " snad ze všeho na co jsem koukal.
Zhang Jike naprosto bez zájmu, bez pohybu, jakoby mu píchli něco na spaní a v podstatě průměrný výkon hráče širší Evropské špičky na něj stačil. Potupná a dalo by se říci až nedůstojná prohra ( 4:1 ) plejera jakým Zhang Jike dříve býval. Docela jsem zvědav, jak dlouho jej budou v národním týmu Číny s tímhle přístupem držet...

Chuang Chih -Yuan - Filus
Světem protřelý starý matador proti výbornýmu obranáři.
Kdo pinkáte čudlíkama obranu daleko za stolem, pak zbystřete pozornost a mač si v klidu pusťte ze záznamu. Přes hodinu neskutečnějch výměn. Nádherná obrana, skvělej útok , promarněný 3 mečboly a výhra Chuana v 7 setech - reklama na pinec...

Freitas - Harimoto
Těšil jsem se na to, načnul si k tomu pivo, :kiss: ale " puberťák z Japonska " neměl šanci.
Freitas hrál opravdu skvěle a kluka byť se ztrátou 2 setů zdolal. A tady bych řeknul, že byli Japončíci asi trochu zaskočený, myslím, že to nečekali..

2. kolo

Fan Zhendong - Zhou Yu
Nebylo co řešit, příliš velký respekt k soupeři Fan lehce 4:0

Ovtcharov - Yan An
Než se klučík z Číny stačil rozkoukat, tak šel Dimovi podat ruku - jednoznačně bez komplikací. 4:0 se jistě nečekalo. Yan An není žádný ořezávátko a papírově to mělo být vyrovnanější, ovšem Ovtcharov je v brusu a kosí poslední dobou všechno co mu přijde pod ruku.

Boll - Gauzy
Tenhle mač jsem živě a ani ze záznamu neviděl, ale prý nádhernej pinec, postup legendy, co víc Němci chtěli

Mizutani - Lee Sang Su
Prohra Japonský hvězdy 14 v sedmým setu, tak tohle mohlo bejt klidně i obráceně

Xu Xin - Freitas
Čínská Star s odřenejma ušima 4:3, Freitas kousal, rval se jak on to umí. Zatím to nestačilo..

Čtvrtfinále

Fan Zhendong - Matsudaira
Sice očekávaná výhra ( 4:1 ) ovšem Matsudaira rozhodně nedal kůži lacino, hezký výměny no a Tomahawk servis Japončíka v přímým přenosu. Rozhodně koukatelný.

Ovtcharov - Wong Chun Ting
Dima podle výsledku upracovaně 4:2 ovšem zápas jsem viděl a vyhraný sety Dimy byly ( 1,5,4 a 3) a v podstatě nebylo celej zápas co řešit. Očividná herní převaha Němce, kterej si mohl v určitejch fázích zápasu i tak trochu " zkoušet ". Jakmile zabral, odjel jako BMW starýmu Trabantu

Boll - Lin Gaoyuan
Tak teda jestli jsem se v sobotu večer na něco těšil, pak to byl tenhle mač. Načnul jsem si obligátní Pilsner 12% a zapnul komp. Sice mě trochu rušila mamina, ( nejprve nářadím a potéi slovně :dry: která pracně smontovávala zakoupený komody do pokoje ( který jsem ji slíbil pomoct ), ale uznejte co je to za nápad dát se do montování nábytku v době, když jde hrát Boll a Lin má v hlavě určitě těch 7 promrhanejch mečbolů ze Světovýho poháru nedávno.
Pánové, fenomenální Němec. 4:1
Klučíka naprosto eliminoval servisem, bylo vidět, že je na zápas skvěle takticky připravenej .Nádhernej pinec , zasloužená výhra, naprosto skvělý.
Jen ty komody mám doteď na talíři . :kiss:

Xu Xin - Lee Sang Su
A vybouchla tak trochu bomba. Xu Xin dostal nařezáno 4:0!!! naprosto bez šance. Jakoby se na něm podepsal těžkej dopolední zápas s Freitasem. Působil matně , bez pohybu a inu to se bez noh penholdrem těžko hraje, obzvláště, když to všechno chcete hrát jednou stranou.

No vida a najednou je v pavouku po čtvrtfinále už jenom jeden Číňan. Kdo by na tohle před turnajem vsadil - já tady rozhodně ne.

Semifinále

Ovtcharov - Fan Zhendong
Dle mýho nejlepší zápas turnaje , kterej si v ničem nezadal s finále letošního Mistrovství Světa kdy Ma Long udolal v 7 setech právě Fan Zhendonga.

Dokonce mě osobně tenhle mač nadchnul ještě víc.
4:3 a 15:13 v rozhodujícím setu, kdy měli každej několik mečbolů...
Asi nikdy jsem neviděl Evropana proti Čínsky megahvězdě takhle zahrát. Neskutečnej zápas, neskutečný výměny, až jsem si někdy říkal, že tomu vlastně vůbec nerozumím, jak to může jít na stůl.
Nedá se to popsat, tohle se muselo vidět, aby jeden věděl " o co šlo "
Oba kluci hráli podle mýho neskutečně dobře. Co rozhodlo vlastně ani nevím, jestli Skopčácká zarputilost nebo některý míčky hraný daleko za hranicí rizika. prostě Dima vyhrál, jeho žena slzela a lidi málem zbořili halu.
Že by Evropan takhle kvalitního plejera z Číny přehrál a přestřílel jeho hrou, tak to se nevidí.
Reklama na pinec v přímým přenosu- tohle se opravdu povedlo.

Boll - Lee Sang Su
Plná hala , těžkej soupeř, kterej " vymazal " Xu Xina. Čekal se jistě napínavej souboj.
Timo tohle vyřešil velmi jednoduše. 4:0 v podstatě za pár minut s tím, že vlastně nebylo moc co řešit. Zápas měl stále pod kontrolou a se soupeřem si pohrál jako kočka s myší.
No a máme tady Skopčácký finále - co víc si organizátoři mohli přít..

FINÁLE

Ovtcharov - Boll
Výbornej mač, úžasný výměny. K vidění jak Boll servíruje bekhendem :woohoo: , ( což třebas já viděl prvně v životě )
Leč, ačkoliv jsem měl pocit, že " hala " trochu více stála u Tima, Ovtcharov je nyní neporazitelnej a byť výsledek 4:3 vyznívá hodně těsně, pak celý zápas měl drobet navrch. Zasloužená výhra.

Celej turnaj výbornej pinec, skvělá organizace, která " drobet " zadrhla pouze finálový den, kdy na zápas v harmonogramu bylo nastaveno velmi krátkých 40 minut, což je žalostně málo a celý nedělní program se tak dostal už po semifinále žen do 90 minutovýho skluzu..

Evropa a " Zbytek Světa " se opět mocně nadechly v boji proti Čínský hegemonii.
Myslím, že tam za Velkou Zdí nemají nyní lehký spaní, protože to každej viděl, že " to může jít "

Tak tohle jsem vám tady vespolek musel napsat, to ze mě muselo ven, bo jsem ještě plnej emocí z těch nádhernejch zápasů.

Jdu do herny, zkusím servis jako Boll, bekhend jako Ovtcharov, forhend a nohy jako Fan Zhendong. :P
Jen ten kyselej ksicht a znuděnost jako Zhang Jike mě nepůjde, protože mám pinec děsně rád a musím ho pinkat úsměvem.

Naši hráči na turnaji herně stopu nezanechali a tak jediný kdo držel náš prapor byl mezinárodní rozhodčí Roman Klecker, který měl tu čest pískat jak semifinále Ovtcharov - Fan Zhendong, tak potom i finále Ovtcharov - Boll. No a to je přeci skvělý.

Pohodu a pink.
K.

PS: pokud jste u toho usnuli, pak sorry, pokud dočetli, tak smekám :)

PS 2 : rozvádět se kvůli Bollovi nemusím, manželka uznala, že zápas Bolla má přednost a že bych se jí tam u těch komod stejně jenom pletl, takže slavím velký vítězství :laugh:
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poslední úprava: 1 týden 4 dní zpět od Karel. Důvod: pravopis - mám doma kantora, tak bych to měl na talíři
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: pirát Janes, Machy, Pavlik, Kmet, Feint, Karel B, Soky, romanzdk, Drta.tom, ondrous a tento uživatel má 4 dalších poděkování

German Open z pohledu hobíka - POZOR dlouhé 1 týden 4 dní zpět #37880

• piqeu93
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5
Vyborne zhodnotene. Akorat pozeram zaznam Fan-Dimo a cinan tusim zmenil material. Neviem ci som trochu opozdeny a niekde sa to uz riesilo ale to drevo uz nevyzera ako Stiga infinity s ktorym myslim ze hraval. Dakujem sa poupravenie ak v tom ma niekto prehlad :)
:vine
Vodak Diolen Spin Off-
FH- Andro Rasanter R47 Umax.
BH- Victas V>01 stiff 2,0mm
186gr.

BTY Viscaria light
FH- Xiom Omega V EU max.
BH- BTY Sriver EL 1,9mm

German Open z pohledu hobíka - POZOR dlouhé 1 týden 4 dní zpět #37881

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
@piqeu93: ano Fan zmenil drevo, drive hraval s Viscarii s drzatkem Stiga Infinity VPS, ted ma DHS W968 s drzatkem Fang Bo.

a prave jsem z toho mel osobne pocit, jakoby to Fanovi na BH zas az tolik nesedelo. prislo mi, ze tu to z nej litalo az moc casto ven. Zase naopak z FH bych rekl, ze si polepsil. Vetsi rana, vetsi presnost. Mohlo, ale i nemuselo to mit nejaky vliv v zapase s Dimou.
Timo Boll ALC
F: T05 1.9
B: S2 1.8

Primorac Carbon
F: T05 1.9
B: S3 1.8

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 1 týden 4 dní zpět od romanzdk.
Poděkovali: piqeu93

German Open z pohledu hobíka - POZOR dlouhé 1 týden 4 dní zpět #37891

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Karle ty jsi se minul povoláním tvé příspěvky se čtou jako román a :sezbl :sezbl :sezbl i odborně je vše na úrovni . Není tě na dráze škoda. Václav
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

German Open z pohledu hobíka - POZOR dlouhé 1 den 7 hodin zpět #38143

• exit_2
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Karle veľmi pekný report. Niečo takéto by si zaslúžili aj oficiálne stránky u vás a u nás... Škoda, že oni asi takí fanatici ako my nie sú :mivojj
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik