ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: začiatočník - výber dreva + poťah

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 4 dní zpět #37583

• Tommy90
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím páni.

Takže kde začať. Stolny tenis som nehral asi 8 rokov, pred tym to bolo skôr ako hobby - v ramci školy turnaje... Nikdy som nehral pod nejakym profesionalny dohladom, skôr som bol samouk. Teraz v poslednej dobe si idem zahrat tak 2x do tyzdna rekreacne. Raketu co mam bola kupovana pred 10 rokmi v supermarkete, Stiga za nejakych 20€. Pochopitelne by to chcelo teraz nieco s cim sa dá hrať :) Co sa tyka stylu hry preferujem utocnejsi hlavne na FH, vacsi spin na BH. Od stola stojim cca 1m. Vek 27, výška 182. s pohybom problem nemam. Viac toho o svojej hre povedat neviem kedze som naozaj rekreacny hrac, vzdy som bol k tomuto sportu nakloneny, ak sa bude darit nevylucujem posunut to na viac ako rekreacnu uroven casom. Co sa týka rakety, viem ze neoplati sa moc kupovat "hotovu". Z toho co som tu cital drevo asi nejake All+ ? Co sa týka hrúbky potahov, aké zvolit? Co na utok FH a na dobry spin pri BH? Platí že čím utocnejsi styl hry resp silnejsi uder tak treba hrubsi potah? Pozeral som Butterfly sriver FX, Yasaka MarkV. Títo dvaja výrobcovia mi utkveli v hlave ešte od čias minulých, tak si vravím že teda niečo od nich... Cenový strop je 100€ Ale nemám tušenia aké hrúbky potahov zvolit. Ďakujem, Tomas
Primorac OFF-
FH: BTY Tackiness-D 2,1
BH: BTY Sriver Fx 1,9
Poslední úprava: 3 týdnů 4 dní zpět od Tommy90.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 4 dní zpět #37587

• Klopič
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 184
Na túto tému tu máš niekoľko vlákien.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 4 dní zpět #37589

• koad
  • on-line
  • Expert
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 20
Ahoj,nazri do bazaru mr.targeta :TT1
Btf Gionis All+
Fh Gewo Hype XT 1,9
Bh Gewo Hype XT 1,7
alebo to iste,ibaze na
Li Ping kitex

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 3 dní zpět #37595

• Tommy90
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 1
Diky za moznosti. Chcel som hlavne aj vediet ohladom hrubky potahov, motal som sa tu po pridpevkoch no nenasiel som este nic "pre mna". Aky je princip pri hrube potahu. Ked hram FH viac silovo a utocne je teda vhodnejsi hrubsi potah 2mm a viac? A na BH kde potrebujem spin a nejaka ta obrana, utok obcasny tak nieco tensie? Rad by som to inak vyskladal do Butterfly, pripadne Yasaka. je to taka srdcovka u mna , dakujem
Primorac OFF-

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 3 dní zpět #37596

• wlado
  • Nováček
Najlepšie asi bude keby si šiel do nejakej herne za hráčmi, ktorí hrávajú a osobne si myslím, že Ti určite poradia. V okolí tvojho bydliska sa určite nájde nejaký klub či nie?

Pinkneš si s ich raketami a budeš aspoň trochu vedieť do čoho ideš.

Wlado
Avalox Tosios FL
FH - Tenergy 05 MAX
BH - Tenergy 25 MAX

Avalox Tosios FL
FH - Rozena MAX
BH - Rozena MAX
Poslední úprava: 3 týdnů 3 dní zpět od wlado.

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 3 dní zpět #37603

• ropemaker
  • Senior
  • Obdržená poděkování 64
Úplný začátečník rozhodně nejsi, že chceš místo hobby pálky něco rychlejšího, co hraje "samo", je správné.
A jako správný srdcař :love máš letos co oslavovat :vine , protože letos to je 70 let od založení Yasaka a 50 let je na trhu potah Sriver od Butterfly.

Firmy Yasaka a Stiga určitá dřeva vyrábějí ve stejné dílně ve Švédsku v Tranäs, já ještě dokonce pamatuji potahy, na kterých bylo logo obou firem.

Měl bych pro Tebe několik typů:

Výběr dřeva:
1) Butterfly Primorac OFFminus
2) Stiga-Allround-Classic

Výběr potahů:
a) www.racketsport.cz/Butterfly-Sriver-L-d186.htm
b) www.racketsport.cz/Butterfly-Sriver-EL-d182.htm
c) www.racketsport.cz/Butterfly-Tackiness-Drive-d60.htm
d) www.racketsport.cz/Yasaka-MARK-V-d663.htm

..sám bych si vybral buď trochu pomalejší dřevo a rychlejší potah nebo o něco rychlejší dřevo a pomalejší potah... tedy 1c) nebo 2d) popř. 1b) , 1a) je všechno správně :1cka

Tloušťka potahů u Butterfly 1,9 mm,nebo 2,1 (forhend) ... 1,9 (bekhend)
Yasaka 2,0mm (forhend) ... 2,0 nebo 1,8 (bekhend)

Vejdeš se téměř do 80 Euro.

Ber to jen jako názor jednoho člena fóra
GALAXY YINHE T11 PLUS (71g)
F: DONIC Slice 40 CD-ROM 1,8mm
B: DONIC Slice 40 CD-ROM 1,8mm

začiatočník - výber dreva + poťah 3 týdnů 3 dní zpět #37604

• Tommy90
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 1
ono je otazne definovat pojem zaciatocnik, pinces ma bavi od maleho decka kedze aj otec kedysi hraval. nejake zaklady ovladam, preto aj chcem teraz raketu lebo zvazujem ze by som zacal nejak pravidelnejsie trenovat, hadam aj pod dohladom nejakeho trenera, ak je to mozne este v mojom veku. Zvolim asi asi kombinaciu BTY primorac off minus a sriver EL. 2,1 FH ...a 1,9 BH alebo pripadne na BH Tackiness D 1,9mm? (rad to poriadne sem tam krutim z BH) :D
pripajam len tak zo srandy foto takto to mal vyskladane otec ked hraval kedysi daaaavno hadam aj 30 rokov dozadu :D
Přílohy:
Primorac OFF-
Poslední úprava: 3 týdnů 2 dní zpět od Tommy90.
Poděkovali: Klopič
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik