ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Apolonia a jake potahy

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37281

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj, v lete pred sezonou jsem si koupil novou palku, prkno apolonia a potahy fxp tibhar.Nekde na serveru jsem se docetl ze na toto prkno neni vhodny potah s mekkou houbou coz fxp je a uz jsem se prestal divit proc vsechny udery nemam pod kontrolou a vse mi lita za stul.Hraji krajsky prebor kde uz je potreba mit poradny prvni uder jenze bohuzel s timto kompletem se mi to vubec nedarilo! Proto jsem zmenil potahy a dal ELP tibhar se stredni tvrdosti!Myslim ze se to trosku zlepsilo ale porad nejsem spokojen ani z 50%. Jsem velice utocny hrac z obou stran ale pomalu me zacina otravovat to ze se trapim s prvnim uderem! Premyslim ze bych po dlouhe dobe presel zpet na potahy BTY ale poradne nevim jake a s jakou tloustkou!Rad bych na fh ten 64 a na bh ten 25, ale mevim zda v maxu ci 1.9?
Za veskere rady a odpovedi moc dekuji pac pinec mam rad a uz jsem mu obetoval hodne!!
S pozdravem Dvorka
.
Poznamka:Pred tim jsem hral s prknem stiga carbonado145 a s potahy tibhar mxp a fxp a ani to nebylo ono, tak ksem myslel ze bych mohl prknem zvysit kontrolu a potahy na rotaci ale je to moc spatna kombinace!
Poslední úprava: 1 měsíc 6 dní zpět od Dvorka5. Důvod: Doplneni
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37284

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
možná doplň s čím jsi hrál předtím
vixiv
Prkno: Waldner Senso Carbon JO Shape FL;
Fh: Butterfly Tenergy 05 2.1mm;
Bh: Palio WP1013 1.5mm, Dawei 388-C1 1.5mm

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37290

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 38
Zkoušel jsem evolution, a hned zahodil, je to dosti náročná guma na ovládání, dlouhou dobu to trvá, než si člověk zvykne. Pokud chceš gumu, která ti bude hezky pomáhat, není to žádný torpédo = zvedá se počet zásahů na desku, tak bych šel směrem Donic Acuda S2, Joola Rhyzm 425, a podobné gumy, umějí toho dost a na krajskou úroveň a na naučení techniky bych řekl že jsou super. Evo + Tenergy si myslím, že pro krajský hráče nehodí, to je spíš pro ty, aby ukázali , jo mám na to prachy, ale hrát s tim neumim.
Ale jak píše vixiv, napiš jaký dřevo jsi měl předtím, je dost možný, že ti nesedí ZLC vložka
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm
Poděkovali: Dvorka5

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37297

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
S Apoloniou hraje např. Apolonia a Franciska - :dik T05
Dřevo: Neubauer Firewall Plus, FL

Forhend: Xiom Vega Asia, max, červený

Bekhend: Tulpe 911 II, 0,6mm, černý

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37298

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Moc vam dekuji za vase odpovedi a postrehy, proto jsem tento dotaz vlozil.Narovinu reknu jak pises ze tenergy jsou drahe a ne kazdy s nimi umi hrat ale pokud by mi to melo pomoci a vedel bych ze mi to pomuze tak bych rad ty penize dotoho investoval!S donicem
nemam zkusenost ale uz mi to rikalo vice hracu!
Predem moc dekuji za dalsi postrehy.
Dvorka

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37299

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 38
MIko - Patrick Francizska má ALC od bolla.

Dvorka - pořád jsi neuvedl, s čim si bouchal dřív, aby se dalo říct, jo, je to gumou, ne , je to dřevem, jo, je to tebou :D
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 6 dní zpět #37300

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Pisi to v prvnim komentari v poznamce ze jsem hral s prknem stiga carbonado a potahy od tibharu mxp na fh a fxp na bh.

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37306

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Oponoval bych Kanysovi. Je vidět že nemá dostatečný přehled o potahách. Potahy Tenergy jsou vhodné pro všechny hráče od OP a v kraji by s nima měla hrát většina hráčů. Já sám používám Tenergy od jejich objevení na trhu. Ano jsou drahé ale jen na pohled. Tenergy vydrží dvakrát tolik co ostatní potahy , Takže v penězich to vyjde nastejno a nebo ještě levněji. Vyzkoušel jsem všechny potahy zde chválené a vždy jsem se pokorně vrátil k Tenergy hlavně pro jejich univerzálnost. Vždyť tyto potahy používají i obranáři a není jich málo. Václav :vine :vine :vine
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX
Poděkovali: Dvorka5

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37307

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Francizska určitě hrál (nebo hraje) i s Apoloniou. Při jednom televizním přenosu to bylo vidět a potvrdili to i komentátoři.

Ale ono je to vcelku jedno. Těžko se podle něj (na fóru) můžeme smysluplně řídit. Např. fórista v práci a on nejspíš trénuje (taky v práci).
Dřevo: Neubauer Firewall Plus, FL

Forhend: Xiom Vega Asia, max, červený

Bekhend: Tulpe 911 II, 0,6mm, černý

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37308

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Vaclave dekuji za komentar a zeptam se!je mi 29 a pred sezonou jsem kvuli pinci skoncil s fotbalem ktery jsemhjral od mala.Za stolem jsem vice nez aktivni a kraj hraji druhym rokem s uspesnosti pres 50% ale s potahy tibhar jiz asi bojuji dva roky a musim neco zmenit!potrebuji mit 100% prvni uder z fh spinu ale ten elp mi proste lita vice nez hodne za stul tak se chci zeptat zda bys mi doporucil nejaky tenergy kdys pises ze se vsema mas zkusenos na prkno apolonia a jeho slozeni!
Predem moc diky za odpoved a ostatni komentare!
Ps: Jinak musim potvrdit ze Franziska hraje s apoloniou bylo to videt pri poslednim zapase v druzstvech na ME ted!

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37310

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 20
Dvorka5, že ty si ten blondak, agresivny utocník čo bol teraz cez leto na víkendovom sustredeni v Morende? A tu apoloniu mas v ST rúčke? :) Ak mám pravdu tak by som ti určite neodporúčal tenergy.
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37311

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj Dusane ano mas pravdu jsem to ja :TT1 , co bys mi tedy doporucil?

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37312

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Václav napsal:
.... Ano jsou drahé ale jen na pohled. Tenergy vydrží dvakrát tolik co ostatní potahy , Takže v penězich to vyjde nastejno a nebo ještě levněji

Václave, ta fajnová životnost je minulostí, dnes je to už jinak. Při pravidelném trénování 3x týdně (celkem 5hodin) + mistráky vydrží spinový potenciál Tenergy 05 maximálně 4 měsíce, pak přichází spinové uvadnutí. Sice to není tak markantní, ale na soutěž od 3.ligy výše je potah zralý na výměnu stejně tak jako jiné, podstatně levnější potahy. Takže pokud platím za životnost, tak Tenergy drahé je. Podle mého názoru si u Tenergy připlácíme za fajn vlastnosti které potah určitou dobu má, to je bez debaty.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 1 měsíc 5 dní zpět od Machy.

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37315

• doležal
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj mám Apoloniu tak 10 měsíců.Potahy mám tenergy 05 v maxu a v celku to funguje.Na jiný test nebyl čas.Ale s teny mi přijdou všechny údery lepší.Můj názor,ale ten máme každý svůj.Jediná nevýhoda je,že se potahy potí při větší vlhkosti.Měj se.

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37318

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 20
Ahoj :) tak v prvom rade Kanys to trafil "jo je to tebou" Hráš strašne agresívnu hru preto nemôžeš čakať že trafíš 100% úderov. Kedze som ťa videl hrať 3 dni trochu prbilížim ako hráš aby aj ostatní mohli trošku prispieť do diskusie.

Krásny agresívny topspin, FH, BH bolo jedno v kombináciách to bola radosť pozerať. Peto ťa dokonca tipoval na vítaza turnaja, ale potom prisiel kameň úrazu v matchoch, kde ťa najviac brzdila slabá medzihra. Výborne nacvicené signály "servis - topspin" (na krajskú sútaž) ale ako náhle prisiel hráč s lepším príjmom mal si problem pretože loptičku vrátil nepríjemne a vo väčšine prípadov si už nestál nohami správne a tospin už letel do pol sita alebo meter za stôl. Strasne hráš za každú cenu ten topspin aj ked zle stojíš aj ked je to ťažký úder, to by ti tenergy vôbec neodpustilo kazil by si ešte viac podla mna. Ak si dobre pamatám pinces nehráš dlho. A preto si myslím že ti chýba trochu variabilita úderov. Do všetkeho si siel ostrím spinom či to bol čop alebo vrchná lopta. Chýbala mi tam zmena rytmu niejaký namotaný spin do chopu na istotu alebo podobne ale to príde časom, tí čo to hrajú roky vedia o čom hovorím :) Všetko samozrejme myslím v dobrom ;) akonáhle získaš istotu a trochu rozvahy pri úderoch tak nás budeš plieskať rad radom.

K matrošu. Apolonia drevo je celkom citovka povedal by som ze pre univerzánlych offenzívnych hráčov, čo ty rozhodne niesi, čo nemusí znamenať že je to drevo pre teba zlé, len musis nájisť správnu kombináciu poťahov a trenovať trenovať trenovať. Hovoríš že triafaš 50% prvého spinu čo podľa mna nieje katastrofa lebo 45% z toho ti už súper nevráti, problém však môže byť v tom že to hráš strašne agresívne a 30 % skazíš lebo nestojíš správne nohami, 15% lebo ideš topspin do najťažšej lopticky a 5 % koli materialu. Môžeš si vyskúsať dať napríklad Acudu S2 ako kanys spomínal a ano určite sa ti zvýši úspesnosť prvého spinu pretože ten poťah veľa odpustí, ale ber do úvahy aj to že pre súpera príde príjemnejšia loptička a viacej sa ti toho bude vracať naspať, takže bude traba dať aj druhý a tretí topspin. Vždy je to niečo za niečo, nieje vyslovene dobrý a zlý poťah , každý je dobrý v niečom inom.

Moja rada teda znie, skúsiť na BH nieco čo viac odpustí ako napríklad ta S2 a na FH niečo tvrdšie pretože tam hráš ten spin silovo a pri maksom potahu by si to hned prebil na dosku. možno taká Bluefire M2 by nemusela byť zlá, taký zlatý stred tvrdší ale dosť toho tiež odpustí. Hlavne však treba začať hrat s rozvahou, veľa premýšlať do akých loptičiek isť a do akých nie a ako ísť nie trieskať do všetkého čo ti leti na FH , počas výmien analyzovať svoju hru, čo kazíš čo súper zahrá ako by si to mohol zahrať lepšie a v druhom rade, niekoho kto ťa pozná či už spoluhráč alebo trener, aby ti počas zápasu poradil čo hrať, pinces je veľmi univerzálny šport s veľkou variabilitou a niekedy je dobré hrať si stále to svoje, ale nie vždy je to cesta k úspechu treba vedieť aj zmeniť a prispôsobiť sa.
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff
Poslední úprava: 1 měsíc 5 dní zpět od Dusan779.
Poděkovali: mandomando, Dvorka5, piqeu93

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37320

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Než jsem toto dopsal, tak Dušan zhodnotil tvoji hru a dal doporučení. Velmi dobře napsané.
Protože jsem neznal tvoji hru a měl jsem již toto napsáno , tak to zde ponechám.

No, já bych každopádně provedl různé testy s ohranými potahy, aby to nebylo příliš drahé. Určitě kolegové z družstva mají odloženy ohrané potahy.

Navíc já když hledám potah mimo test, tak si sám provedu teoretické zhodnocení.

1. stávající dřevo a jeho vlastnosti
2. stávající potah a jeho vlastnosti s mým dřevem.
3. stanovím si co potřebuji
4. hledám potah, který porovnávám se stávajícím potahem a zvažuji na základě recenzí,
dohledatelných parametrů (rychlost, tvrdost, oblouk,spin, kontrola, lepkavost,atd), který
by mohl být vyhovující. Navíc někde dohledávám zkušenosti jak ten mnou vybraný nový
potah na mém prkně hraje. Vím je to trochu náročné, ale sám získáš navíc větší obzor

Díky výše uvedenému jsem se dost často trefil.

Když pak měním potah za nový a chci jinou značku, nebo jiný od stejného výrobce, nemohu vybírat s velmi odlišnými základními vlastnostmi. Chci zrychlit, tak najdu podobný potah, ale rychlejší. Důležitá vlastnost je tvrdost houby, která by se měla měnit velice opatrně, neboť hlavně od ní se odvíjí kontrola úderů a tvůj cit na prkně.

Navíc , když poznáš a najdeš to svoje pravé ořechové prkno, které už nechceš měnit , tak je dobré si pořídit ještě jedno. Za prvé je záložní a za druhé na něm můžeš kdykoliv testovat. A testovat můžeš kdykoliv se naskytne příležitost. Musíš však testovat pouze na tom svém, třeba záložním dřevě.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX
Poslední úprava: 1 měsíc 5 dní zpět od joha1.
Poděkovali: Dusan779

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37321

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj, musim rici ze jsi presne napsal moji hru a muj problem!Samozrejme ze se na treninku snazim hrat tak abych zahral uder na jistotu, namotany pomalejsi spin abych si hru rozehral a celkem se dari ale prijde ostry zapas dva nepovedene jasne spiny ktere na treninku lehce zahraji a mam na ruce sadru a vrati se to do starejch kolej a jdu agresivne na krev a je to vse spatne!Proto bych potreboval potah ktery by mi v tom vice pomohl pac tibhar evo asi neni na toto potah ok pro amatera jako ja!

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37322

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 20
Ak tie namotané spiny hráš na treningu tak potom by si mal vyskúsať aj trochu softovejsie potahy možno ti to prospeje, tažko povedať. Som rád že som vystihol tvoju hru, to už má človek v oku ked to vidí hrať roky. Ale hlavne, teraz aj borci co majú ešte viac odohrané prípadne skúsenosti s trenovaním sa môžu lepšie vyjadriť, ako najefektívnejšie zapracovať na tom čo by si chcel dosiahnuť :) Na druhej strane "skúšať" už teraz počas sezóny nieje uplne najlepšie riešenie.
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff

Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37324

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Machy mohl bych te poprosit o tvuj nahled?doporuceni co by mohlo byt ok?

Re:Apolonia a jake potahy 1 měsíc 5 dní zpět #37329

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
Ja to reknu asi takto, tenergy je vhodne i pro hrace krajske urovne, kdyz se da na drevo odpovidajici hracove vykonnosti. Ale at se na me nikdo nezlobi dat si tenergy nebo tibhary v maxu na takove prkno jako je apolonia navic s vlozkou to uz vyzaduje nejakou herni uroven nebo jednoznacnou strategii. Ja to reknu na prikladu vendy, snad se na me nebude zlobit, hraje krasnou spinovou hru z obou stran, kdyz trefi prvni balon tezko se sklapi, to mate podobne, je jedno zda je to jeho motak nebo tvuj ostrej, jenze jakmile ten balon nekdo zklopi nastane problem, na druhy balon jiz vetsinou nohy nachystany nejsou. Mozna je to proto, protoze to necekas, pac uroven tveho sparingu neni takova. Nevyjdou dva micky a clovek znervozni. Zkusi prijmout pasivne a hle ono to nejde, protoze na takove prkno a gumy uz musis mit neco nahrano, dostane se do hry i souper a ty zjistis, ze nezklopis jedinej mic pac opet nestojis, nebo neukocirujes material. To same si myslim mate s vendou spolecne. Navic cim vyssi soutez tim vice mezihry musi byt, to co ti jedni nezklopi ve tve soutezi tak ti sklopi ve vyssi a ty se zacnes tocit ve spirale. Problem je nejvic v tobe, protoze trenovat 5x tydne s lepsimi asi ne kazdy muze a v druhe rade volba nevhodneho materialu, zejmena prkna, opet plati pro oba. Daleko snazsi je ladit gumy nez prkno, proto je byt tebou volim pomalejsi prkno bez vlozky, potaky klidne rychlejsi ale ne max. Mnohokrat se mi stalo, ze sem si poridil prkno dal na to tenergy a nemohl jsem namotat balon, casem jsem zjistil, ze zalezi i na slozeni dreva. Takze muj zaver je prodat apoloniu za tu cenu zkusit dve pomalsi prkna, nechat gumy a trenovat mezihru, nejde vse behem jednoho roku chce to pomalu a vetsina nas samouku avicn dozraje az treba se ctvrtym nebo patym krizkem . vixiv

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Waldner Senso Carbon JO Shape FL;
Fh: Butterfly Tenergy 05 2.1mm;
Bh: Palio WP1013 1.5mm, Dawei 388-C1 1.5mm
Poděkovali: pirát Janes, piqeu93
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik