ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Váha dřeva a jeho vliv na hru

Váha dřeva a jeho vliv na hru 2 týdnů 2 dní zpět #37027

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 140
Už jsem se několikrát setkal s vlivem váhy u jinak stejných dřev.
Napište své zkušenosti , co jste měli a jestli Vám vyhovuje spíše lehká či těžší varianta a proč..
Moje zkušenosti:
Váha není všechno , ale těžší dřevo bývá i rychlejší - díky vyšší energii průraznější , hutnější dýhy bývají i tvrdší.
Ale ne vždy. Moje Gergely Carbon 88 gramů new byla rychlejší než Old 95gramů.
Teď mám Strato jen 84 gramů a je citelně jiná , byť feelově podobná než moje gergely old 100 gramů.
V té lehké váze se jeví prkno daleko pomalejší , což je výhoda při jemné hře nad stolem , ale při powerspinu musím dát citelně víc do úderu já.
Vzhledem k užití trávy je nicméně lehký kus požehnáním.
Jak to máte vy?
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: TIBHAR GRASS D.TecS OX black
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Váha dřeva a jeho vliv na hru 2 týdnů 2 dní zpět #37036

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 256
:)

Hojda na Valašsko :)

Míval jsem kolikrát 2 identický dřeva u kterých byla váha rozdílná.
Myslím, že tohle je otázka individuálního citu hráče, co mu více vyhovuje.
Vždycky byl markantnější herní rozdíl u celodřev, kde se váhový nárust nebo úbytek projevoval v herních vlastnostech markantněji, než u dřev s kompozitem.
Vždycky bych řekl, že je rozhodující, jak se hráč dovede s prknem sžít, jak si porozumí a ne kolik váží.
Kdo by v tom viděl jistou paralelu s babama, tak vidí dobře :bum

Sám za sebe raději těžší dřevo
- jsou většinou víc tuhý
- maj větší kadenci a dostřel
- pokud jsou výborně vyvážený, pak ani váha kolem 95 gramů se nejeví nijak hrozivě

Když už jsem nakousl to vyvážení, tak to je dle mýho právě rozhodující, jak potom hráč prkno vnímá. Řada dřev je i při gramáži okolo 80 gr. špatně vyvážená a hráč má pocit těžkýho prkna.Naopak řada dřev může mít klidně i okolo 100 gr. a vlivem skvělýho vyvážení nemá hráč pocit těžký palice v ruce.
Ti z vás co pinkali a nebo pinkají staršími dřívky Butterfly nebo Stiga ví o čem je řeč.
Pravda, pokud je někdo navyklej na 60 ti gramový prkno, pak se mu bude zdát jakýkoliv běžný dřevo těžký.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Váha dřeva a jeho vliv na hru 2 týdnů 2 dní zpět #37042

• Jijed
  • Expert
  • Poctivý trénink - cesta k úspěchu
  • Obdržená poděkování 21
Máš pravdu Karle s tím vyvážením, mám dřevo o váze 64 gr., které je vyvážené do hlavy a mám pocit při hře, že držím kladivo, zato druhé dřevo, to samé váží 68 gr. a to necítím v ruce. Samozřejmě nalepené ty stejné potahy.
ANDRO Carbon light off+ (neskutečných 58 gr.)
Fh.JOOLA Energy Xtra max.
Bh. ANDRO Rasanter R37 ultramax.

Na zkoušku VODÁK HINOKI CARBON (seriové číslo 1.)

S tím to už půjde samo :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Váha dřeva a jeho vliv na hru 2 týdnů 2 dní zpět #37051

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 223
Zdar jak sviňa ;) TTaké přispěji svou trochou do mlýna.
Já tedy to vyvážení extra moc neřeším, ale poslední roky si více hlídám váhu dřeva které mě láká k testíku. Jak už bylo výše zmíněno, těžší dřevo = tužsí a dynamičtější, lehčí kousky jsou podle mé zkušenosti mnohem více na cit, ale už se ztrátou dynamiky (nemluvím o balze).
Na ofenzivní pojetí hry už jsem našel ideální váhu kolem 86 až 89g. Dřeva s touto váhou mi nabízejí výborný poměr mezi kontrolou, dynamikou a tuhostí, všeho akorát.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,0mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.

Váha dřeva a jeho vliv na hru 2 týdnů 1 den zpět #37055

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 140
Jirko , mohl bys srovnat svou Viscarii 84 gramů se svojí původní medvědobijkou 98 gramů?
Jinak souhlasím , že těžší kusy jsou na průraz a lehčí na cit.
A že vyvážení je důležité a ovlivňuje únavu zápěstí a ruky hráče.
Mám teď gergelku z devadesátých let ,ten model s užším znakem po zlomení profesionálně opravena , hlava upravená na 156x154mm a lehce zůžená rukojeť.
I při té váze je to prkno výborně vyvážené a velice velice průrazné - byla citelně rychlejší než gergelka 95 gramů z r. 2000 se kterou jsem hrával a nebylo to rozhodně rozdílem 5-ti gramů váhy. Po té opravě by zřejmě konkurovala i Schlager karbonům.
Měl jsem tehdy na obou gergelkách stejné potahy a testoval jsem je face to face..
Cit podobný , váha taky , rychlostně ta z užším znakem o kus rychlejší..
Pak jsem měl novou gergelku se stříbrným motýlem na rukojeti 88 gramů, byla o kousek rychlejší než ta z r. 2000 přes nižší váhu , ale ani se neblížila té nejstarší.
Aktuální hrací prkno Xiom Strato je oproti mé nejrychlejší gergelce citlivější na dopad míče , méně tuhé a citelně méně rychlé a průrazné , je nejlehčí ,nejcitlivější a nejpomalejší ze všech hinoki karbonů co jsem měl .
Gergelky 88 , 95 a 100gramů , Primo carbon 88 gramů, Axelo 91 gramů a snad i včetně Xiom Ignito 88 a 89 gramů - i ony mi přišly průraznější ,ale už je to nějaká doba co jsem je měl..
Vyvážení Strata je i díky tvaru hlavy na střed a tím působí ještě lehčeji než je jeho váha.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: TIBHAR GRASS D.TecS OX black

Váha dřeva a jeho vliv na hru 2 týdnů 1 den zpět #37061

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 223
Martine, srovnat new Viscarii 84g a old Viscarii 98g mohu, pocity při hře s se starou Viscou se mi docela dostaly pod kůži, ale bacha, bylo to v době před plastem se kterým se vnímání herních vlastností dřev i potahů hooodně změnilo.

Stará Viscaria (2 řada) měla váhu 98g, designově klasika s dýhováním na ručce. Tato Viscaria byla hodně rychlá a hodně tuhá. Vyvážení bylo více do hlavy a i když jsem měl středně těžké potahy, tak to bylo ,,kyvadlo,, do kterého když se člověk opřel, tak to byla šleha. Řekl bych, že byla i více do spinu, ale s celuloidem spinovalo lecos.

Novou verzi Viscarie jsem si pořídil už v době plastu, váha dřeva 84g, rozdíl oproti té staré Visce je brutálních 14g což bylo sakra znát, mé rameno to uvítalo. Ihned jsem zaznamenal vyvážení na střed a znatelně menší tuhost i rychlost, toho si nešlo nevšimnout. S váhou 84g je toto dřevo i méně tuhé než Maze OFF 88g, ale rychlost má větší což jsem uvítal . Zmiňovaná váha je u Viscarie asi hraniční, lehčí bych určitě nechtěl. Pocitově je 84gramovka ,,papírovější,, s velkým citem při hře u stolu, při příjmu, flipu, servu a celkově při technické hře nakrátko. Blok do soupeřovo agresivního úderu je znatelně jistější a přesný, s Old Viscou bych měl větší problém, musel bych více zavřít pálku aby mi to nelítalo ven.
Nová lehká Visca je znatelně větší jistota, ale na hru ze střední vzdálenosti i podstatně větší dřina..... což je dobře, ve vyšší soutěži nemám u ohrádek co dělat a tak mě menší důraz pálky nutí mít taneční prostor blíže u stolu.
A ještě je tu jeden, dost zásadní rozdíl. Nová Viscaria je příšerně náročná na volbu potahů. Tvrdší potahy mi na tomto dřívku nehrají, vyloženě averzi má na potahy Bluefire M1 a mladšího brách BlueStorm Z1, číny jsou úplně odepsané. Ve forhendu nejvíce sedí Tenergy 05. Na staré Viscarii hrálo lecos, ale to souviselo s celuloidovým míčkem.

A dovolím si Viscarii New stručně porovnat i s Vodak Dilen OFF.
Diolen OFF 86g je tužší, důraznější a spinově o parník dále. Při hře na cit mám zase větší sebevědomí s Viscarií New.

Je to něco za něco jako vždy :cheer: . Chci cit a kontrolu, nastupuji proti ranařům? Sáhnu po Viscarii 84g a uchytám je. Chci být důrazný a spinově nebezpečný? Beru do pařáty Diolen OFF. Jenže to by mě mančaft sežral a tak Viscarii nechávám v pouzdře, není to to pravé ořechové pro můj styl i když umí dělat body. Každopádně je to fajnové dřevo které umí ;)
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,0mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 2 týdnů 1 den zpět od Machy.

Váha dřeva a jeho vliv na hru 1 týden 4 dní zpět #37114

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Mal som 5 rôznych korbelov. Ten 93 gr.to bola medveďobijka , najtechnickejší univerzál bol ten 84 gr., potom tam bol ešte jeden 78 gr, ten šiel pre deti, najväčšia kontrola. Tiež by som potvrdil že čím ťažší tým tuhší, u celodriev obzvlášť
Zase to miešam
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik