ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stres, nervozita v zápase

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 3 dní zpět #37004

• satik
  • Junior
Zdravím pánové určitě to všichni známe a každý má na zápasový stres,nervozitu svůj recept. Já jsem snad už vyzkoušel vše pivko, štamprličku ( ve větším množství ovlivňuje výkon, v menším to není ono). Pořád si říkám před a v zápase o nic nejde je to jen městský přebor,hrej pro radost, ale prostě dopadne tíha vidím před sebou prohraný zápas, špatné %, mužstvo kvůli mě prohraje. Nejhorší je slabší soupeř tam je ta odpovědnost nejhorší, když vím že je soupeř o třídu lepší není problém dokáží se vyhecovat a zahrát i kvalitní zápas. Na tréninku hraji v zápasech oboustranný útočný pinec, přijde mistrak a konec zkazim jeden bh spin a už mám sádru a neodvážím se jej zahrát. Zvažoval jsem, že bych s tím úplně sekl, prostě nevim...nebo se vykašlu na zápasy budu chodit jen na tréninky a pohamat mládeži v tréninku. Kdyby měl snad někdo ještě nějaký nápad, který by mi pomohl sem s ním budu vděčný za každou pomoc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 3 dní zpět #37011

• frankie
  • Junior
Ahoj, tak na tohle mě taky zajímá odpověď. Mám podobné zkušenosti a myslím, že i většina hráčů je na tom stejně. Můj názor je, že tyto problémy nemají jenom hráči příliš hloupí a naopak příliš chytří. My co jsme mezi tím máme prostě smůlu. Snad jenom mít absolutně natrénováno, což se nám nikomu asi nepovede. :zed

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 3 dní zpět #37012

• Dnes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj Satiku,

rozhodně nejsi jediný na světě, který trpí syndromem nejlepší jsem na treninku, dobrý při přáteláku a nulový v mistráku. To bych rád slyšel názory dalších, ať již stejně postižených, ale raději těch, co k tomu umí říci hřejivé slovo, ukázat cestu ven z tohoto začarovaného kruhu.

Moje zkušenost je:
a) nejhůř v mistráku hraji s neznámými hráči. Pokud jsem se s hráčem již setkal vícekrát, nervozita je jiná, není tak svazující a někdy dokážu zahrát to co umím a mám z toho radost. Základem pro mě je co nejlépe se rozehrát a být stále v horkém stavu. Jakmile musím sedět a čekat několik zápasů, je to obvykle trápení.
b) Zdá se mi, že důležitá je herní praxe, to je poznat co nejvíce jiných hráčů a tím i více herních stylů. Hraji soutěžně asi 6 let a řekl bych, že ta svazující nervozita s odehranou praxí pomalu roztává.
c) Základní problém v hlavě je nedostatek sebedůvěry. Jak tento problém překonat, to je asi pro psychologa nebo pro někho, ke komu máme důvěru a dovede i poradit. Vím, že to funguje.

d) Také mi pomáhá, když mě jeden z kolegů během zápasu vede způsobem hrej znovu to, co se Ti povedlo, připrav si úder, který umíš a zahrej ho a ukáže mi soupeřovu slabinu a poradí jak na ni zahrát. Nedělá to často, ale byl bych rád, kdyby to dělal stále.
Rady typu nehrej tak a tak, když je to tvůj styl jen podkopávají sebedůvěru a nevedou k ničemu.
e) Párkrát mi také kapitán řekl během rozhodujícího zápasu ať si zahraju, že je to již rozhodnutý pro nás. Pokud nepoznám, že kecá, obvykle nervozita jako mávnutím kouzelného proutku zmizí a soupeř to za moje předchozí nervozní zápasy schytá i s úrokama.
I to může být podnět, jak se nervozity zbavit. :-)

Měj se

Dnes
Poděkovali: Bobpuls

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 3 dní zpět #37017

• Jop
  • Nováček
Zdar chlapi,

jasně, není žádným tajemstvím, že půl pinca je hlava, aspoň teda na naší úrovni, ale občas vybouchne i někdo z elitních hráčů... Je to prostě tak a myslím, že žádný univerzální recept neexistuje.

Komu se nestalo, že v poklidu vedl 2:0 v suchém triku a s myšlenkou "nějak to dohraju" prohrál 2:3, a tak podobně... :bum

Já osobně hraju oboustranný útok, na tréninku většinou líp, jak v zápase - na tréninku protihráče znám, vím jak hraje, jaké dává rotace, oblíbené kombinace a mám s nimi nahrané hodiny a hodiny (to samé platí samozřejmě i pro ně proti mně), takže údery už na tréninku člověk automaticky přizpůsobí podle toho, jestli hraje s Petrem, nebo s Pavlem... A porazí klidně hráče, co dělá body o dvě, tři třídy výš...

Je prostě nutné vybrat si styl, který ti sedí a toho se držet - pokud jsi založením útočník, tak útoč, i když to úplně v daném zápase nejde - pinkač se z tebe během 3 minut nestane... To je to samé, jak psal níže Dnes, že rady spoluhráčů nejsou vždy OK ve stylu já bych to hrál takto a takto - máš jiný styl jak radiči... Když ti poradí např. - fajn, vadí mu jak hraješ náraz do BH, nebo jo, tahle kombinace funguje, drž se jí, tak je to OK, ale když hraje úplně jinak a kecá ti do toho, tak je to spíše ke škodě... Ještě víc tě to rozhodí - klidně si řekni o klid...

Pokud umíš víc stylů dobře - aktivní útok, nebo jen nechat protihráče hrát a blokovat, udělat dva kroky dozadu a řezat, atp, tak je opět potřeba přizpůsobit situaci...

Jak Satik psal, zkazí jeden BH a začne pinkat - OK, zkazím jeden - co tomu předcházelo (výměna vrchní rotací, nebo spodní, atp...), dal jsem to do síťky, nebo metr za stůl (= hrubý odhad síly rotace soupeře - na tréninku to přece hraje Petr nebo Pavel úplně stejně, ale určitě má současný soupeř jiné dřevo a potahy a používá jinak zápěstí...), otáčí raketu (klasicky FH soft a BH tráva) během výměny, atd, atd...

Pinčes je super v tom, že je spousta stylů, potahů, kombinací, atd... Základ je v tom, aby tě to bavilo, jestli pořád prohráváš, tak je to demotivující - podle mě je ideální mít v soutěži pro růst tak kolem 50% úspěšnosti... Není to běs, zabojuješ si a je kam růst... Podle toho hrát adekvátní soutěž...

Určitě by bylo fajn, kdyby sis zajel na některý turnaj fóra - Voděrady, Malá skála, tam by sis zahrál s hráči od neregistrovaných, přes OP, až po divizi i ligu a v této vpravdě přátelské atmosféře nasál info na základě toho, co by ti kluci řekli... Doporučuju...
Primorac carbon s měkučkýma Geniusama Sound Plus Optimum v 1,8 hubce je prostě ten správný vercajk :)

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 2 dní zpět #37022

• satik
  • Junior
Děkuji za postřehy a zhodnocení. Spíš jde i o to, že nejsem v zápase uvolněný mám prostě tzv. sádru a tuhou ruku, začnu prohrávat o 2 balóny a už začnu vidět prohraný set....nevěřím si na BH i když na tréninku to s ním v pohodě střílím, soupeř zjistí že tam jsem nejistý začne mi to tam pořád hrát a já už jsem v hájí...Těžím taky hodně na myslím že dobrém servisu, kterých umím hodně ale prostě při zápasovém stresu toho nedokážu využít, zastavit se na chvíli popřemýšlet, oddechnout si, utřít se po 6 balónech...Hodně mi pomáhalo když jsem se po každém vyhraném balónu nahlas hecoval...při jednom zápase když to soupeř slyšel mi začal nadávat jestli jsem normální že po každém míčku se šotuji, tím mě každopádně rozhodil začal se hádat a dobře rozehraný zápas jsem prohrál, stačí mě vytočit při hře blbé kecy hráčů ve stylu hraješ pěkně to by ti šlo atd...
Poslední úprava: 2 týdnů 2 dní zpět od satik.

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 2 dní zpět #37023

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 33
Ahoj,
zkusím popsat, jak se s tímto problémem snažím vypořádat já.
Jde o to naučit se oprostit od všech vnějších vlivů a soustředit se pouze a jen na míček a na to, jak ho "uklidídš".
Naučit se nevnímat rušivé vlivy okolí - protihráče, diváky, někdy i spoluhráče. To co tě povzbudí, tak použít. Pokud ti pomáhá vlastní fandění, tak si fandi, šotuj, a soupeře si nevšímej - pokud by měl blbé řeči, tak dělej hluchého a nech ty jeho řeči plynout kolem, snaž se je neslyšet, aby ti nenarušovaly tvoje soustředění a jeho si vůbec nevšímej, za chvilku ho to přejde.
Jde o to vytvořit si při hře "vlastní vesmír", kde jsem já, stůl míček a nepustit do něj nic dalšího - rušivého. Nejde to hned, přichází to postupně a v mém případě to funguje a pomáhá to i zbavit se nervozity, která se přichází s každým důležitějším špílem.
Vodák DEF,B-T64 1,9 black F-T05FX 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 2 dní zpět #37026

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 140
Taky jsem to tak před lety měl.
Na tréninku šampión , v zápase žampión...
Dnes to mám naopak - na tréninku není motivace vše za každou cenu vyhrát.
V zápase , když se nedaří , zdravě se na sebe naštvu a začnu dřít. Každý míček , každý dotek pálky s ním , každý pohyb.
Je až neuvěřitelné jaké mám rezervy.
Základem je servis a následná taktika , i když mám sádru , těžím ze svých standardních situací , které si připravuji od servisu.
Vyhrál jsem takto už spoustu "prohraných" zápasů.
Moje desatero je:
1.Poznej sám sebe - natoč video , poraď se ze zkušenými hráči jak dál.
2.uprav a přizpůsob pálku tomu , co hraješ v mistráku - říká se , že v mistráku je třeba o kousek pomalejší pálka než ta , co Ti sedí na tréninku na 100%
3.Nauč se pořádné servisy - tohle můžeš zkoušet i sám doma a jen na tobě záleží , jak kvalitní to bude
4.Nauč se po každém svém servisu automaticky zakončovat na třetí úder
5.Nenech se rozhodit stoly , míčky , světlem , teplotou ani řečima všech zůčastněných včetně Tebe samého. Řekni si , že je to jedno co je kolem - ono opravdu je.
6.Schovej si jeden servis a zámaz na konec setu - nejlépe rychlé překvápko
7.Udržuj optimální tempo ve kterém se nejvíc koncentruješ - nenech se vychladnout ani nespěchej
8.Při hře existuje jen míček , pálka , stůl a Ty.....
9.Věř si
10.Věř si opravdu- jsi prima hráč a chlap!!!!
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: TIBHAR GRASS D.TecS OX black
Poslední úprava: 2 týdnů 2 dní zpět od MartyC.
Poděkovali: trener

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 2 dní zpět #37028

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 33
Je to velice složité, protože záleží na povaze hráče. Já osobně na treninku dostávám většinou samé porážky. Na treninku se snažím trénovat údery na zlepšení jistoty a je mě jedno jestli prohraji či vyhraji. Ovšem hráči kteří mě porážejí hraji na treninku o 100% lépe než při mistrovských zápasech. Tam jsou tak nervozní že většinou potom neuhrají ani bod. Já to mám však obráceně při mistrovských zápasech mám trochu nervozity jenom doma . Pokud začnu už první zápas hraji bez jaké koliv nervozity. Zkrátka na treninku to hráčům hraje dokonce se vytahují jak a komu to nandali. Ovšem při mistrákách jsou nulový. Nervozita s nima mlátí až k nevíře. Zkrátka takový hráči se s tím nevyrovnají i když již jsou to staří matadorove. Václav :sezbl :sezbl
Stiga Allournd Carbon Classic-Fh Tenergy 05 FX -Bh´Sauer -Troger Hellfire OX

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 2 dní zpět #37033

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 256
:)
ahoj,
Osobně myslím, že tohle úplně odstranit nejde. Je to povahou. Pokud je někdo od přírody stresař, pak si múže říkat že o nic nejde , pít pivo, panákovat do aleluja a stejně přijde zápas, kdy ho nervozita dostane . Tenista Becker, kdysi v dobách, kdy zápolil s Lendlem říkal, že tenis je z 90% hlava a já si myslím, že stejný platí i o pinčesu.
Zlatě to maj lidí, který od přírody povahou splachovací naprosto nic neřešej, berou věci tak jak přijdou a jakmile odejdou už o nich neví. Ti hrajou stejně ať je na druhý straně kdokoliv a jsou v pohodě.

S hodně věcma souhlasím s tím, co tady psal Marty a teď Vašek.
V tréninku vždycky zkoušet signály, který ti jsou pak v mistráku hodně užitečný.
Každej by měl mít v zásobě něco, co funguje za jakýkoliv situace a stavu.

1) - Volbou č. 1 by podle mýho mělo být vydrilování servisu a prvního úderu po něm.
Když budeš mít dobrej servis a první úder po něm, pak se soupeř s tebou moc do nějakých velkých výměn nedostane a tak ani nebude mít čas zjistit , že jsi s nervama v prde..no a tobě to samo pomůže, když budeš vidět, že se tvýho servisu bojí, pak si hned budeš víc věřit
2) - Stejně podstatný je i příjem soupeřova servisu. Jasně, tady to sám nenadriluješ, ale jistě máš v oddíle řadu hráčů , kteří ty svým servisem dělají problémy. S nima nejvíc hrát i modelový zápasy, kdy třebas podávaj pořád jenom oni a zkoušet rozehrávat a přijímat tak aby soupeř měl co možná nejvíc ztíženou možnost přejít do útoku. I za cenu proher v tréninku se příjem snažit zlepšit.
Celej pinec je o prvních dvou úderech. Když budeš dobře podávat a dobře přijímat budeš se dostávat do svý hry jednodušeji a budeš si i víc věřit.

3) - No a když jsme u toho trénování, pak na tréninku i s lidma co víš že hravě porazíš se dá natrénovat hodně. Stačí si říct, že budeš hrát tak aby soupeř mohl stále hrát jen údery který má nejsilnější a ty naopak se snaž hrát údery, který ti moc nejdou.
A ono hele, najednou to bude jinej soupeř, budeš mít potíže ho přehrát, nebudeš chtít prohrát a tak se pod drobnej stres dostaneš. Vytrvej a řekni si porazím ho i tak. Někdy se to nepovede, ale časem si svůj recept najdeš a naučíš se víc používat i údery se kterejma třebas tak často neboduješ. Naučíš se je používat i pod tlakem - protože prohrát nechce nikdo a zjistíš, že pak v ostrým zápase už tak nervózní nejsi - protože to vlastně znáš z tréninku.

Tyhle 3 věci jsou můj recept proti stresu. Fungujou u každýho, záleží jak moc chceš a nebo nechceš.
No a když k tomu přidáš úsměv a radost z toho, že si můžeš jít zahrát, pak se výsledek musí dostavit.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: MartyC

Stres, nervozita v zápase 2 týdnů 1 den zpět #37057

• Alv
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Karel a Marty tady zmínili jednu myšlenku, která sice s nervozitou souvisí jen vzdáleně, ale která si zaslouží, aby byla ještě zdůrazněna: "Servis a příjem servisu jsou nejdůležitější údery ve stolním tenisu". I když budu mít topspin jako Ma Long, k čemu mi to bude, pokud se k němu pořádně nedostanu.
Andro kinetic supreme hinoki zylon off-
F - Donic Acuda P3 2,0 červená
B - DINGO SWISS Zik Zak Ox černá
Poslední úprava: 2 týdnů 1 den zpět od Alv.

Stres, nervozita v zápase 1 týden 5 dní zpět #37094

• Duncan
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Dost už bylo řečeno...
Osobně bych vypíchl "provozní teplotu." U mě osobně hodně důležité, mám daleko větší tendenci nehrát dobře - nejistou ruku, když nejsem rozehřátý, není vůbec naškodu se klidně před zápasem trochu rozehřát, obzvlášť pokud dlouho sedíš. Není taky špatný pohlídat si, jaké chceš mít pořadí zápasů (hrát rychle po sobě/mít pauzu).

Taky je potřeba si najít své ideální rozpoložení. Někdo radši hraje v klidu jako Federer, jiný chce být jako Harimoto (dobře tak moc asi nechce nikdo). Zdá se, že tobě sedí se hecovat, tak se hecuj. Ale i tady je třeba to držet tak nějak v míře, jinak to může skončit tak, že to přepálíš a příliš mnoho adrenalinu ti nedovolí hrát s rozvahou určité balóny.

Nakonec věc, kterou používá strašně málo amatérů a to je velká chyba. Všimni si, že každý profesionál má určitý rituál před servisem (v tenise i v tom stolním). Popinká si o zem, o stůl, tře míček o raketu, atd. To ti umožní se trochu zkoncentrovat a připravuješ svůj mozek na to, že jdeš podávat a hrát 3. úder, tedy nějakou naučenou kombinaci, na kterou ti ten rituál pomůže víc se nachystat.
Vidím příliš mnoho hráčů, co v krizových momentech prostě zvednou míček, přijdou ke stolu a šup už se hraje, pak dělají hloupé chyby, mnohdy i zkazí servis.

Sám se někdy trochu ztratím v zápase, že hraju skoro autopilota, s tím bojuju právě těmi rituály a je dobré hlídat si i utíráni a trochu si připomenout, co chceš vlastně hrát.

Stres, nervozita v zápase 1 týden 5 dní zpět #37095

• Klopič
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 177
Toto sa tu už pred nejakým časom rozoberalo (možno na starom fóre) a komu sa chce, určite si to dohľadá.
Treba si však uvedomiť jedno. Psychická odolnosť sa získava len počtom nahraných súťažných zápasov, z víťazstiev a samozrejme aj z prehier, pokiaľ ich dokážeme správne vyhodnotiť a vyvodiť dôsledky.
No a napokon všetko je to o trénovanosti. Ak mám "natrénované", určite idem do zápasu s väčším sebavedomím ako po nejakom výpadku. Ak hrá niekto 1-2x do týždňa, nemôže očakávať hernú istotu a z toho sa odvíja aj neistota v zápasoch psychická labilita.
Nechcem sa opakovať, ale v tom staršom vlákne bolo veeeeeeľa skvelých postrehov. (Najmä od Karla)
Ale budem sa opakovať s tým kamarátovým tvrdením, (trochu aplikovaným na túto tému):
Ak budeš trénovať 4 hodiny denne budeš mať sebavedomia habadej a nebude ti vadiť ani svetlo v herni, ani zlá podlaha, zima či vlhkosť. Vytrieš si :prd s hocakým súperom s úsmevom na tvári.
P.S.
Ak má niekto čas, dajte sem link na tú debatu.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Poděkovali: MartyC

Stres, nervozita v zápase 1 týden 1 den zpět #37157

• exit_2
  • Expert
  • Obdržená poděkování 46
Jedna dôležitá vec, ktorú mi povedal naozaj dobrý hráč. Pred zápasmi netrénovať pravidelné kombinácie! Všímam si ľudí okolo seba a väčšina trénuje iba pravidelne. Čiže kombináciu, ktorá je dopredu dohodnutá. Pred súťažou treba naopak trénovať nepravidelne (napríklad si dohodnúť, že spoluhráč bude prímať nadlho ale už nie kam, či to bude fh alebo bh) a pravidelne sa iba rozohrať a zohriať. To ťa oveľa lepšie pripraví na majstrák, pretože si treba uvedomiť, že súper ťa nebude šetriť a samozrejme bude hrať, to čo ti vadí. A preto treba najviac aj trénovať, to čo ti robí problémy.

A hlavne sa treba dostať do tempa, dobre sa rozcvičiť a rozohrať. To je základ! A keď cítiš, že si nervózny tak si hovoriť: Neponáhlaj sa! Rozmysli si čo ideš hrať... A dýchať hlboko. To odburáva stres a spomaluje tep.

Pozorujem hráčov z nižších líg a vidím vždy tie isté chyby:
- Hráč hrá to čo nevie a chce to zahrať zásadne na majstráku (napríklad obskočený forhand) - Bojí sa lopty. Tým myslím, že chce každú výmenu hneď ukončiť.
- A hlavne sa strašne ponáhľa. Ja si z nich vždy robím srandu, či im ide autobus :sezbl
- Niekedy je menej viac. Napríklad netreba dať najväčšiu šupu, netreba dať najväčšiu rotáciu alebo nechytateľný servis. Aj súper je iba človek. Aj on pokazí a aj on je nervózny. Ak ale pokazíš hneď po sebe 5 ľahkých lôpt, tak teba to psychicky potopí a súper ide samozrejme hore. Treba aj jeho nechať hrať a trošku ho tým potrápiť. Pridať môžeš vždy. Mám pocit, že hráčom sa skôr nedarí ubrať...
- Nemyslieť na stav, ale sústrediť sa iba na ďalšiu loptu. Ako ju chcem vyhrať. Bod po bode.

Hlavné moto znie: Nie je umenie vyhrať, ak sa darí, ale ak sa nedarí. A na to treba DRIEŤ o každú loptu!!!! :punk
Poděkovali: MartyC, Soky, Helas 70, piqeu93

Stres, nervozita v zápase 6 dní 18 hodin zpět #37183

• Harry
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 1
Zdarec jako sviňa,

u nás v oddíle celkem funguje, zahrát 4 hru na body před mistrákem a to těsně než přijede soupeř.

Opadne nejistota úderů, rozehřeješ se, nemáš čas se sám sebe ptát na hloupé otázky:

"mám hrát to nebo ono" :bum

"jsem připraven" :bum

"budu hrát proti trávě" :trtr

"nedostanu nářez a uhraji alespoň jeden zápas" :nieg

"budou se mi smát" :(NO

" a co doma, co doma řeknu" :cyc

Když se jede ven, doporučuji do auta lahváče :12drn a nebo něco ostřejšího :vine, tím se udělá ve vozidle pěkná přátelská atmosféra :bana1 :bana1 :bana1 .

Zkrátka, celé to je o tom, smysluplně se společně zaměstnat před zápasem, tak aby nebyl čas se psychologicky sebemrskat :bum :vine :vine

hodně zdaru a hlavně spokojenost :1cka

ps při prohře je lepší pít kolektivně :12drn :12drn , než sám doma :tibi
Poděkovali: Soky

Stres, nervozita v zápase 5 dní 22 hodin zpět #37199

• janodca
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
Už logika niekoho, niečo: "PORAZIŤ" zraziť, odraziť, nedáva voľbu zábave. Aj smeču hovoríme: "ZABIŤ!" Nie je to ako vo filme, že si dávajú facky? a :rata ........... :vine

Potom netrénujeme pingpong, ale strach...

(V spoločenských športoch je to oveľa iné, tam si aj prihrávame - keď si rozumieme)
Čiže, keď si - v pingpongu, aj keď len teoreticky prihrávame, vytvoríme mužstvo, spoločenstvo. Ale keď zažívame rivalitu v mužstve, bojujeme aj proti ním... Vtedy sa aj ťažko radí. Lebo by bol niekto lepší? Je to ako rodina, na ktorú sa dá spoľahnúť, a dostaneš aj dobrý nápad - a nie je to ako kapitán a námorníci, alebo veliteľ roty... :prd
Cornilleau 800
F- Focus III
B- Tackiness C
Poslední úprava: 5 dní 22 hodin zpět od janodca.
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik