ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Svalové křeče

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36240

• Mart-man
  • Junior
  • "120% a srdíčko a propálím i síťku!"
  • Obdržená poděkování 3
Ahojte :vine

nevím jak vy, ale já poslední půlrok hodně trpím na křeče :zed, celou dobu se to dalo nějak zvládnout křeče jsem dostával až po fyzické aktivitě ale, až do včerejška... Normálně jsem trénoval a najednou křeče do předloktí nemohl jsem už ani pokračovat v tréninku, protože jakmile jsme dal ruku do pravého úhle, tak hned křeč a konec...

no byl jsem s tím u doktora a nic z toho...
normálně mám tabletky magnesia (2 před treninkem a 2 po a když to zlobí tak i na noc )
ionťák mám taky (max 1 a to v průběhu hraní)
piju 5-6 litrů takže z dehydratace to asi taky nebude, ale je fakt že se sakra potím jako jsem schopný mít na co jeden zápas v mistráku jeden dres :ping ale na pohodu 3 litry přes mistrák tam padne :12drn (vody :laugh: )

nevím normálně se zahřívám protahuju před i po fakt už nevím čím by to bylo...

tak jestli někdo neměl podobný problém a zvládl ho vyřešit a podělí se o to, tak mu za odměnu pošlu Machyho ponožku z Voděrad :sezbl :sezbl :sezbl (vtip... takový biologický odpad bych si nevzal na svědomí :laugh: :laugh: )

Díky za každý postřeh :dik :1cka :love :vine
Prkno : Butterfly Moonbeam AN 1st. serie
FH: Butterfly Tenergy 05 FX 2.1mm black
BH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm red
Suma sumárum 202g

Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36241

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
ZDRAVÍČEK RADÍ JAK PROTI SVALOVÝM KŘEČÍM

Zahřejte si svaly

Na jednotlivé svaly existují různé cviky. Neostýchejte se zeptat obsluhy posilovny, která vám cviky poradí a případně i ukáže. Strečinkové protažení neopomíjejte ani po skončení cvičení, protože svaly díky tomu budou lépe a rychleji regenerovat. Dobře se můžete protáhnout například power jógou. Stačí, když se jí budete věnovat před vaší další aktivitou čtvrt hodiny. Zahřeje svaly a připraví celý organismus pro zátěž. Kyselina mléčná díky tomu dobře odplyne z těla, takže vás tak nebudou bolet svaly a celé tělo. Jako prevence proti nepříjemným křečím poslouží také masáž svalů či chůze. Masáž se ale příliš nedoporučuje ve chvíli, kdy už vás křeče postihly. Podle odborníků tím svým svalům škodíte – lepší je zajít do sprchy a postižené místo prohřát
v teplé vodě.

Dodržujte pitný režim
Jedním z častých důvodů křečí je nedodržování pitného režimu – svaly jsou pak šptně zásobeny tekutinami. Mějte na mysli, že při cvičení se potíte a vyplavujete ze sebe potřebnou vodu a důležité minerály. Pijete-li až v okamžiku, kdy máte pocit žízně, děláte chybu. Žízeň vás totiž přepadne až ve chvíli, kdy ztráta tekutin vedla ke ztrátě výkonu. Neexistuje přitom nějaké přesné doporučení, kolik toho vypít – u každého je to individuální. Odborníci zpravidla mluví o 1,5 až dvou litrech tekutin denně, v horku by to dokonce měly být tři
až čtyři litry. Pijte však pravidelně po menších dávkách: tělo totiž dokáže najednou přijmout jen dva decilitry tekutin a zbytek vyloučí. Pokud se tedy před cvičením prolijete vodou, svému tělu spíše ublížíte. Nadměrný příjem tekutin totiž může snižovat koncentraci
soli v organismu, což vyvolává závratě, návaly bolesti a také svalové křeče.

Důležité magnezium

Chcete-li se vyhnout křečím při sportu, zajistěte svému organismu dostatečný přísun minerálů a hlavně magnezia. Tento prvek
ztrácíme z těla při silném pocení, těhotenství, silné fyzické námaze, stresu, dlouhodobém hladovění a při nedostatku tekutin. V lékárnách nebo v prodejnách s potravinovými doplňky lze koupit řadu preparátů s obsahem magnezia, elegantním řešením je pití minerálních vod s vyšším obsahem této látky. Dopřejte si ale denně jen jednu či dvě skleničky – i zde totiž platí, že všeho moc
škodí.Magnezium do sebe dostanete i při konzumaci lněných semínek, pšeničných klíčků, ořechů, hrachu i černého chleba. Kombinujte magnezium se zinkem, vápníkem a kyselinou listovou. „Dobré je také pít hypotonické iontové nápoje, protože v sobě mají potřebné
látky ve vyváženém množství,“ říká Václav Kváča.

Blahodárná i nebezpečná sůl
V případě, že dostanete svalové křeče, pomůže dávka soli. Mějte proto při cvičení připravenou sůl, kterou můžete rozmíchat ve sklenici
vody. Má v sobě sodík, který dokáže vyvážit draslík, jehož vysoký obsah v těle zvyšuje pravděpodobnost křečí. Přísun soli je důležitý i v rámci prevence proti křečím, hlavně u sportů aerobního charakteru, jako je například cyklistika a běh.
Pokud se ale chystáte na nějaký náročnější výkon, sůl na pár dní vynechte. „Poslední týden před závody je potřeba zbavit se vody v podkoží, a sůl se proto vynechat musí. Jinak by se vám mohlo stát, že během závodu přijdou křeče,“ pokračuje mistr Evropy v kulturistice Václav Kváča.

Dbejte na přísun vitamínů
V rámci prevence proti svalovým křečím si hlídejte i přísun vitamínu B. Stačí, když do svého jídelníčku zařadíte celozrnné výrobky,
luštěniny a listovou zeleninu. Naopak se vyhněte alkoholu, vysoké konzumaci jednoduchých cukrů čidlouhodobému stresu.
Svalové křeče vás mohou při sportu potrápit i kvůli nedostatku vitamínu E, který se vyskytuje ve všech listových zeleninách a v rostlinných olejích. Ve vašem pestrém jídelníčku by proto neměly chybět kukuřice, vejce, chléb, máslo, sýry, hrách, fazole a špenát. Možná vás překvapí, že o nedostatek „éčka“ se může postarat i pití chlórované vody. Neznamená to, že nemáte pít vodu z kohoutku, ale že je dobré si dopřát vodu z hlubinných vrtů a minerálky, třeba právě ty s magneziem.

Rehabilitační míče jako prevence
Dobrým pomocníkem v boji proti křečím jsou rehabilitační míče, o nichž píšeme na jiném místě. Cvičení na nich totiž pomáhá snížit
svalové napětí, zlepšuje funkci svalů a protahuje zkrácené svalové skupiny. Pokud budete dodržovat popsané postupy a ohlídáte si příjem potřebných látek, křeče by vás trápit neměly. Pokud však vás už postihují, a to pravidelně, není od věci navštívit lékaře a nechat si udělat rozbor krve, díky kterému se zjistí, v čem spočívá váš problém.

www.rehabilitace.info/bolesti-2/krece-v-nohou-jak-na-ne/
Příčiny svalových křečí

Nejčastější příčinou je porucha regulace soli a vody v organismu. Stává se to zejména po větší tělesné námaze s pocením (přetížení svalu) a při pití malého množství tekutin (dehydratace, stres, únava).
Porucha metabolismu / látkové výměny ve svalových buňkách způsobuje křečovité stehy svalových vláken, může to souviset věkem nebo nadváhou.
Někdy i léky vyvolávají křeče např. antikoncepce, která patří k zlodějům vitamínu B.
Původ může být i v nervové soustavě
Nedostatek draslíku, vitamínu B2, hořčíku
Někdy i když to přeženete s konzumací mléčných výrobků

Tipy proti svalovým křečím

Po sportu si udělejte pár protahovacích cviků. Sedněte si na zem a chyťte si prsty na nohou.
Zvyšte příjem tekutin. Žízeň je již opožděnou reakcí organismu. Proto bychom měli pít dříve než tato reakce přijde a dojde ke ztrátě výkonu.
Pokud trpíte nočními křečemi zkuste užívat magnézium, je to jeden z reakci jeho nedostatku
Při větší námaze na nohy, zvedněte nohy nad hlavu, aby se vám řádně prokrvily.
Gymnastika, zpevňování svalstva, ohýbání v kolenou, stání na prstech.
Zrelaxování svalů – teplá koupel s horskou solí
Při křeči váš sval potřebuje teplo, aby se zvýšil průtok krve do tkáně

TIP: Na křeče zkuste kozlík lékařský
Doporučená strava

Do svého jídelníčku zařaďte vejce, nejlépe 2-3krát do týdne
pokrmy s draslíkem: ryby, drůbež
pokrmy s hořčíkem: obiloviny, čerstvé ovoce, zelenina
pokrmy s vitaminem B, kvasnice
pokrmy s vápníkem: zelí, luštěniny
čaj s proti křečovým účinkem: hloh obecný, lipový květ
Okurky: zmírňují křeče, působí detoxikační a vyplavují z krve kyselé zbytky
Borůvky: zlepšují krevní oběh a prokrvení tkání
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od pirát Janes.
Poděkovali: player, mandomando, Mart-man

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36242

• Kalhy
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Mart-mane. Uplně tě chápu a vím ,co to je. Trpím na to stejně už hodně let. :zed Od doktora tabletky magnesia,nic moc. Kupuji si na trénink a zápasy ty šumivé Hořčík Magnézium + B6 = 20tablet. Dám to do vody na pití. Když vypiju udělám další. I tak někdy dostanu v noci křeče ,že se obrazně plazím do kuchyně a tam si trochu líznu soli. Olíznu prst,namočím do soli (trochu) a slíznu. Zatím mně to do cca 5 min. přejde a jdu si opatrně lehnout. Moc se nehýbat a pak snad usnu. Letos na kempu jsem se první den unavil tak,že jsem nespal celou noc a chytal jednu křeč za druhou. Nebyla sůl. Netuším,má-li na to nějaký vliv? Doktor se podivil,ale pokrčil jen rameny,jako že neví. Mně to aspoň trochu pomůže.Zkouším taky vše co se dá. Jen to ,že nejsi v tom sám. :vine
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )
Poděkovali: Mart-man

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36243

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
na křeče je sůl nejlepší!tablety MAGNOSOLV jsou také dobré
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36244

• mandomando
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 64
ZMAS ma pravdu MAGNASOLV sú dobré ale u nás na Slovensku len na lekársky predpis bohužiaľ :)
Tiež ich mam doma aberiem podľa potreby :vine
1.Donic Dima Sawtec AR FH:Victas V-01 1,8 BH: TSP Spectol Red 1,5 155g
2.OSP all+ FH:Gewo Hype XT Pro40 1,9 BH:Spinlord Keiller 1,5 170g
3.Stiga Infinity Vps FH:Victas Stiff 2.0 BH:TSP Spinmagic 1,5 155g
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od mandomando.

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36250

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
to JANES no na internetu jsem taky brouzdal a skoro co se tam píše defkato dělám a vitamínu mám až až: multivitamíny b-komplex magne+b6 nevím no jenom ta sůl asi bude kámen úrazu ...

to Kalhy no úplně to znám :(NO v noci po mistráku no jednou jsem dostal do pravé strany zad (latisimu) a do obou nohou no já nevěděl co dělat :zed no asi mi zbývá ta sůl a pak se mě budou soupeři ptát co je to za bíly prášek :laugh:

o tom Magnasolvu som nikdy nepočul u nás bude zřejmě taky na předpis, ale mohl bych zkusit poučit doktorku :mnmn

Já jsem slyšel o nějaký vodičce či co, co používají cyklisti proti křečím, že to účinkuje hned po natření. Nevím jako co je na tom pravdy zdali to existuje, ale někde jsem o tom slyšel tak nevím co je na tom pravdy :)

:dik :dik :dik
Suma sumárum 202g

Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36254

• Olda
  • Nováček
Ahoj, na svalové křeče jsem kdysi ( rozumněj "za mlada",cyklistika, obdobné potíže jak Ty, silné pocení), na doporučení v odborném časopise Cyklistika, pil iontový nápoj G30. U mne se 100 % výsledky. Vyrábí se doposud,nyní k dostání většinou v lékárně. Odkaz na výrobce www.kavoviny.cz/Hlavni-sortiment/iontovy-napoj-g30-17-g.aspx

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36257

• pirát Janes
  • Moderator
Martmane, já křeče zpravidla po pinecu nemívám, snažím se po každým treninku jít na pivo a když nejdeme, tak klidně i po příjezdu z mistráku v noci doma vyslopám dva lahváče a je klid B) pivo je nejlepší jonťák. :12drn
Jinak bych si ještě pohlídal prochladnutí. Já si mezi zápasy, i když přestanu hrát na treninku, beru vršek od teplákovky, i když mi zima není. Křeče jsou i z prochladnutí, nebo tzv. "ofouknutí".
A sůl, to je samozřejmě klasika. Pamatuju, že když jsem ještě trenoval intenzivně, tak jsem potom v hospodě dostával nepřekonatelnou chuť na slaný chipsy, i když je normálně vůbec nejím. Tělo si prostě řeklo. :pirate
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat

Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od pirát Janes.

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36259

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
To Olda díky kdyžtak zkusím :)

Hele kousek od herny máme hostinec (Plzeň z tanku :love ) takže, když je nepřekonatelná žízeň, tak se prostě musí :12drn

No to ofouknutí to je u mě průser vzhledem k tomu, když po zápase vypadám jak kdybych plaval... Jako u nás na herně je šílený vedro, ale jinde jsem byl nucen si vzít mikinu no ale po 2 zápasech byla i mikina mokrá, že mě spíš chladila :gr
Suma sumárum 202g

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36260

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Mart-man napsal:
Ahojte :vine

...tak jestli někdo neměl podobný problém a zvládl ho vyřešit a podělí se o to, tak mu za odměnu pošlu Machyho ponožku z Voděrad :sezbl :sezbl :sezbl (vtip... takový biologický odpad bych si nevzal na svědomí :laugh: :laugh: )

To si zabil :woohoo: :1cka , od této chvilky jsi mrtvej Homolka :laugh:
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36272

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
To Machy :prd :prd :prd :sezbl

Hele co máš za velikost nohy ? K nákupu u jednoho nejmenovaného e-shopu jsem dostal ponožky od BTF velikost 42-44 kldine pošlu B) ale mají růžový pruh :P :laugh:
Suma sumárum 202g

Svalové křeče 3 měsíců 2 týdnů zpět #36389

• Dvorka5
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj ja za sebe bych mohl doporucit roztok s nazvem prontoflex, je na predpis a stoji doplatek asi 120kc ale vzdy me vytahl z bryndy opravdu je to super sprej, namazal bych ho v mistech kreci a poradne rozmasiroval cca tech 14 dni 1-2x denne a melo by to uplne odeznit!!
S pozdravem Dvorka

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36393

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj chlapci,
na křeče dnes běžně v lékárně koupíte bez lékařského předpisu přípravek Muscoaktiv. Stojí to asi 120 korun a je tam 50 tablet. Berou se 1-2 denně a celkem to pomáhá.
Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm
Bh - Dr. Neubauer Leopard 2,0mm
Dřevo - Xiom Michelangello

Hraji kraj

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36428

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
To Dvorka : to abych si toho koupil plnou vanu a koupal se v tom :bum hele díky zkusím vše co máte ozkoušený ...

To Pata koukám že je tam draslík to jsem taky četl když je hi nedostatek že je to jedna z příčin křečí ale zase jeho nadbytek není dobrý... Díky

Teď jsem byl na turnaji a 2 hodiny po něm jsem totálně "zamrznul" v nohou křeče jak do hamstringu tak do kvadricepsu no pánové já měl dojít na vlak a uprostřed cesty křeč do jedné do obou a musel jsem se předklonit a vytrvat do příjezdu hodné osoby protze to byla jediná poloha, kde jsem byl v klidu... Naštěstí nebyla tma a křoví nikde .... :tibi
Suma sumárum 202g

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36429

• cuetec
  • on-line
  • Veterán
  • Dám dělovou ránu ...... bum, bum, bum, bum :-)
  • Obdržená poděkování 49
Zdar,
nejsem lekar, ale standardne by mel stacit iontovy napoj (a celkove nejen behem vykonu dostazek tekutin) v prip. napr. turnaje doplnit Mg a takyv vyvazenou stravy. Pokud jsou i presto pravidelne krece, pak by bylo asi vhodne si nechat alespon orientacne vysetrit mnozstvi horciku, drasliku a snad i zeleza v krvi. ;)
Vodák Hinoki Carbon (ayous/balsa)
softíky

Btfly Gergely OLD
zubaté potfory :-)

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36435

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Doktorka mi nevěří a říká, že to není možný :zed tak tam za ní půjdu a řeknu že pan MUDr. Cuetec ... :) Někteří doktoři u nás v městě musili k tomu titulu dospět jinak než vzděláním, protože někdy ty jejich rady a názory nad tím zůstává rozum stát... A nemůže pochopit, že když jdu k doktorovi, že je tam nejdu jen pozdravit...
Suma sumárum 202g

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36459

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Hele Mart-mane,

pokud Tě tvoje doktorka nebere vážně, tak prostě zajdi k nějaké jiné. Nicméně to co tady popisuješ je podle mě už docela vážně a bez lékařské pomoci to asi nepůjde. Určitě tu situaci nepodceňuj.
Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm
Bh - Dr. Neubauer Leopard 2,0mm
Dřevo - Xiom Michelangello

Hraji kraj

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36467

• Drta.tom
  • Expert
  • Obdržená poděkování 25
Ahoj,
raději se nech pořádně vyšetřit - to nevypadá pouze na nedostatek nějakých látek,
Ale s našim zdravotnictvím - hodně štěstí (bez ironie).

Na doplnění hořčíku jsou také dobré koupele v hořčíkových solích - je třeba mít hodně horkou vanu a válet se v tom alespoň 1/2 hod, minimum je cca 20 min - musí se tím horkem otevřít póry a pak se to lépe vstřebává. Pokud máíš ale nízký tlak, tak si dej předtím kafe nebo zelenej čaj a nech se radši hlídat - v horku se roztáhnou cévy a to způsobí pokles tlaku.

Další možností na doplnění minerálních látek jsou koloidní minerály (lepší vstřebávání) - dělalo to tuším např. Pharma Activ - s - 1 plastovou malou lžičku denně.

Levnější variantou je koupit si např. zelený jíl - dát cca 1 plastovou lžičku do vody na několik hodin - průběžně s tím míchat a po pár hodinách to rozmíchat a vypít i s tím jílem - akorát tak max. 2 týdny a dát si několik týdnů pauzu. Ten jíl vydrží hodně dlouho. V návodech je, že se má pít pouze voda bez toho jílu, ale ten jíl neuškodí - čistí to střeva.
FH Palio AK47 RED
BH Palio AK47 YELLOW
Palio TC6 off

Historie:
Palio Hidden Dragon Biotech
Palio Hadou Biotech
Galaxy Jupiter, Sanwei Taiji
T88-I (Target) 1.8, KTL Falcon
KTL Red Diamond Pro blue sponge
KTL Red Diamond Mechanical
Sanwei T88-I (No Target), Sanwei Target
Sanwei Gears

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36485

• pirát Janes
  • Moderator
www.zdravi-az.cz/
studuj synku, anebo si k němu dojdi, nemáš to daleko
:pirate
Ale bacha, s rozumem B)
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat

Poslední úprava: 3 měsíců 1 týden zpět od pirát Janes.

Svalové křeče 3 měsíců 1 týden zpět #36509

• Mart-man
  • Junior
  • Obdržená poděkování 3
Díky všem :love
Snad mi někdo a něco pomůže :zed
Suma sumárum 202g

Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik