ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nováček ve světě materiálu

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36203

• Koliq___
  • Junior
Ahoj všichni pinkálisti.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli sem napsat, snad někdo poradí neznalému.
Stolní tenis jsem začal hrát před třemi lety. Každý materiál, co jsem zatím měl, mi vždy "poradil" někdo z klubu. Mno, pochopitelně, když jsem o tom věděl kulové. Začínal jsem s Butterfly Balsa Carbo X5, na obou stranách Sriver FX max. To nebyla dobrá kombinace pro začátečníka, to už teď vím :nieg .

Po roce jsem vymněnil potahy za Andro, potom i dřevo. Aktuálně Andro Treiber H, FH Andro Plaxon 400 max a BH Andro Impuls Speed 2,0. PřeAndrováno a nic moc.
Teď jsem chtěl jen koupit nové potahy, ale před pár dny jsem si šikovně úderem o roh stolu udělal vryp do krčku dřeva, takže to hodně vadí při držení z obou stran :( .

Když už teď musím kupovat celé combo nové, přemýšlím, jestli nezkusit něco jiného. Hodně jsem toho tady přečetl a přemýšlím o Donic WSC, na BH Rozena 2,1 a na FH buď Rasanter 2,3 nebo vámi nyní hodně diskutovaný Bluestorm Z2 2,3? Možná by nebylo od věci, vzít k tomu prkénko s větší kontrolou, nějaké OFF- nebo ALL+, ale ve dřevech se nevyznám už vůbec. Můj cíl je najít něco, co mi bude sedět a u toho zůstat. Máte někdo nějaké návrhy, připomínky? Budu rád za cokoliv. Začít se v tomto trošku orientovat je těžké.

Pro upřesnění situace: Jsem levák, moje přednost je BH, kterým většinou zakončuji. Baví mě blok, hodně toho využívám. Do FH topspinu jdu pouze, když se mi podaří vytvořit si dobrou příležitost. Hraju ho poměrně silově, docela jsem tomu v poslední době věnoval, tak celkem i trefuju. Jsem hračička, co se týče podání. Obecně se snažím dbát na správnou techniku, ale přeci jenom jsem prakticky „samouk“ (okresní soutěže).

Díky za pochopení, Kuba
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36204

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
Ahoj, nejdrive - kolik ti je, jakou soutez hrajes a jaky styl?

Pak si osobne myslim, pokud hrajes 3 roky, neni moc dobre volit hned sily max. Rekl bych ze do 2.0 ti bude bohate stacit a i s 1.8 bys neudelal chybu (pokud vsak nehrajes treba hned kraj a nemas k tomu pecku jako z dela abys prorazil houbu (coz se teda samozrejme muze stat u blatenych potahu i pri nizsi vykonnosti))

Takove univerzalni kombo ktere "neurazi" + je za rozumny peniz - 2x Acuda S2 2.0 + Stiga Allround Classic - napriklad.
Timo Boll ALC
F: T05 1.9
B: T05 2.1

Primorac Carbon
B: T64 1.9

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od romanzdk.
Poděkovali: Koliq___

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36206

• Koliq___
  • Junior
Je mi 25, jsem hubený, tedy pohybově v pohodě. Hraji topspinovou hru z obou stran. OP2, asi 60%, letos mám zaskakovat v OP1.

S těmi tloušťkami jsem si to myslel. Acuda se mi líbí, vypadá to jako rozumná volba. Rozhodně to beru v potaz.
Ale není to prkno zase už moc pomalé?
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od Koliq___.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36208

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
pokud uz mas hru na nejake slusne urovni (coz vzhledem k soutezi a uspesnosti hadam, ze mas), tak bych rekl, ze urcite muzes zkusit nejake off-/off. takhle z fleku me napada samozrejme nestarnouci klasika Primorac OFF- nebo Korbel OFF, pripadne Stiga Offensive Classic (s tou vsak nemam osobni zkusenosti). pripadne u mistra Vodaka si jiste take vyberes.

no a pak tedy co se tyce potahu tak mimo univerzalnejsi hru a pro technicke hrace (cimz nerikam, ze se s nimi neda hrat agresivneji) - Acudy/Coppy, muzes zvolit nejakou utocnejsi alternativu - napr. serie Bluefire od Donicu (cislovani dle tvrdosti 1 = nejtvrdsi atd.), serie Evolution od Tibharu (tvrdost od nejvyssi: MX, EL, FX) pripadne pokud mas vyssi rozpocet tak Tenergy od Butterfly (05, 64, 80 stejna houba, jine vroubky, varianta FX = mekci houba).

u potahu bude zalezet na jake strane co preferujes - mekci/tvrdsi, rychlejsi/pomalejsi, namotany spin/rana, pasivni/aktivni...

PS. co se tyce tebou zminovanych novych potahu:
dle me nema moc smysl si priplacet za novy Bluestorm. toho noveho je v nem dost po malu (v podstate jen nizsi hmotnost oproti M)
Rasanter - ok, Rasant se stejne rusi, nicmene asi to neni nijaky extra hit, proste.. ok.
Rozena - vzhledem k technologiim prevzatym z Tenergy se jedna o kvalitni gumu. houba je lehce mekci nez u Tenergy, topsheet min gripovejsi = odpusti vice chyb. idealni volba na BH. v podstate takovy promijivejsi a levnejsi Tenergy.
Timo Boll ALC
B: T05 2.1

Primorac Carbon
B: T64 1.9

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od romanzdk.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36209

• sara11
  • Junior
  • Obdržená poděkování 12
No kamaráde, to Te čeká hodně dlouhá cesta :) . Já jsem na tom skoro stejně jako Ty, akorát hraji o rok a půl méně. Nejhorší na tom všem je, ze pokud to nezkusis, tak nevíš. Muže Ti někdo dobře poradit,ale stejně Ti to nemusí sedět. Já jsem toho vyzkoušel opravdu hodně a hodně znamená, ze fakt hodně :laugh: , Tvl takovych peněz... :bum , hrůza. Měl jsem Tenergy 05 fx, Rozenu, nové Razantery, nějaké Stigy, zkusil jsem sendvic, trávu atd., to samé jsem si prošel i co se tyče dřev. Korbel Japan, Btf Gionis all+, Joola Air Fibre all, Donic Crest ar, Donic Crest OFF, Vodak Diolen All+, Btf TB Spirit no a to je asi tak skoro všechno, ale určitě jsem na něco zapomněl. Ty jo, čumím, ze je toho opravdu hodně :laugh: . No abych se taky dostal k nějakému závěru. Nakonec jsem se dostal ke zmíněným potahum Acuda S2, ty jsou fakt super a mohu doporučit, akorát nesmis už potom chodit na tohle forum, protože se doctes, ze na plast to už není ono a zase začneš vymyslet, ze by to chtělo změnu. :sezbl Takže jsem vyzkoušel Victas V01 Stiff a Donic Bluestorm Z2, mám to nalepene na dřevě Vodak Hinoki Carbon OFF a musím říct, ze je to hodně příjemná kombinace a moje číslo 1, kterou mohu doporučit Jako číslo 2 mám Joola Pistej no Compromise a na něm nalepeno Joola Rhyzm Tech a Joola Rhyzm P, tento komplet je hodně velká citovka a jistota. Všechny potahy jsou ve střední hoube a ne max. No a to je asi tak vse, přeji šťastnou ruku při výběru. ;) Jinak samozřejmě jsem zjistil, ze žádný z potahu neni jistá výhra, ale ze se musí fakt hodně trénovat,to tak proste je.
Poděkovali: mandomando, Koliq___

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36212

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 39
Ahoj, je to pro mě docela zajímavé téma, jelikož už pár lidem jsem nějaký ten materiálek pomohl vybrat.
Trénuju v oddíle, kde máme cca 70 aktivních dětí, a většina kompletů jde za mnou + tady zmiňovaný Sara11 ví že se umim trefit do výběru.
Když čtu, co píšeš, že hraješ za techniku, tak bych se nebál sorty off- možná línější dřevo od off, stejně si na to po čase zvykneš a budeš třeba chtít za rok, dva přidat..
Budu psát dřeva ve třech směrech. Každý co napíšu je fakt jistota, že neuděláš krok vedle, ale bude záležet co ti bude vyhovovat.
První z nich je XIOM Aria Lite. Řekl bych že pro dost lidí neznámá oblast, sám jsem s nim hrál 2 roky, rychlostně na pomezí off- až off . Super na blokování, topspin z toho taky dáš snadno, cenovka kolem 1000. Rukojeť normální, žádný humpolák.
Druhý je Stiga Offensive classic. , cenovka podobná, bloky taky hezký, můj problém se stigou je, že jakmile člověk šáhne po značce Stiga, horko těžko si zvyká pak někdy jindy na jinou. je fakt specifická.
Třetí kousek je Butterfly Zoran primorac , volil bych síš verzi japan . Prkno co je na trhu dobrých 20 let. Toto prkno snad prošlo každýmu rukou. Umí fakt vše.

Teďka potahy. Přemýšlel bych jedině o síle 2,0 . ke stolu ideální, rychlost mají taky.
První zmínim asi Donic Acuda S2. Řekl bych , e pro mě to je asi nejlepší bekhendová guma co je, hodně odpustí, rotace hodně. Za ty peníze dokonalost.
Dosti podobný, ale přece jiný je Joola Rhyzm 425. Fakt dost podobný, lišej se fakt nepatrně, takový dvouvaječný dvojče :D.
Třetí bych asi napsal XIOM OMEGA IV pro. Zajímavý potahy, nevypadají, ale hrajou fakt hezky.
Sám bych asi do potahů, co mají být na plast nešel, zatim mě tam žádný neoslovil natolik, že by se vyplatilo ho pořizovat, stojí více a přijde mi, že životnost je ještě kratší, tak že spíše nevýhoda.
Pokud ti je jedno cena, tak bych klidně pak mířil i do ButterflyTenergy 05fx v 1,9
Snad ti to bude k něčemu.
Honza
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od kanys.
Poděkovali: Machy, Koliq___

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36213

• mandomando
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 64
Ahoj Koliq môžem ponúknuť kompletku drevo Xiom Fuga Off- konkavne a poťahy na bekoši Gewo Hype XT Pro 40.0 1,9mm a na forhend Donic Coppa X1 Turbo Platin 2,0mm je to citovka tak do 2 metrov od stola zahráš stým všetko bez problémov :ping
1.Donic Dima Sawtec AR FH:Victas V-01 1,8 BH: TSP Spectol Red 1,5 155g
2.OSP all+ FH:Gewo Hype XT Pro40 1,9 BH:Spinlord Keiller 1,5 170g
3.Stiga Infinity Vps FH:Victas Stiff 2.0 BH:TSP Spinmagic 1,5 155g
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od mandomando.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36217

• sara11
  • Junior
  • Obdržená poděkování 12
Kanys i Mandomando mi poradili dobře, takže bych na jejich rady s materiálem dal, ale vidíš, ze každý má za svého favorita něco jiného, budeš muset zkoušet, nebo dat na rady, něco nalepit a naučit se s tím hrát, to děla hodně lidi kolem mě. Řeknou si, ze má novou palku, tak proč měnit, trénují a zvyknou si. Myslím, ze se vším, co tady padlo, asi s ničím neudělas chybu.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36218

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Honza ,,Kanys,, to napsal moc pěkně :1cka Uvedené potahy Acuda S2 a Rhyzm 425 mi vzal z pusy, přidal bych k nim ještě softíky Donic Bluefire JP02 a JP03, Donic Coppa X2, vše v tloušťce do 2,0mm.
U potahu Rhyzm 425 je třeba upozornit na fakt, že je dost náchylný na vlhko, spin se vytratí a míček pak rád padá do síťky.

Dřevo Primorac OFF- je legenda, velice oblíbené prkno, ale někomu by mohly vadit vibrace dřeva při úderu. Podobně je na tom Butterfly Grubba ALL+.

Mé tipy na dřívko s fajn kontrolou:
Vodak Diolen Spin OFF-
Yinhe/Galaxy T7
Butterfly Korbel OFF
Stiga Offensive Classic
Donic Persson Powerplay Senso V2

Nabízí se i velice oblíbené dřevo Donic Waldner Senso Carbon se kterým často pinká dost šikovná mládež až po ligové hráče.

Dá se dobře pinkat s každým dřívkem, jen je často velká řehole to doladit potahem. Úžasná citovka pro mě byla Viscaria s potahy LKT PRO XP ;)
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 3 měsíců 2 týdnů zpět od Machy.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36221

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Potřeboval bych poradit s čím mám hrát a jak. Stolní tenis hraji 62 let kdysi KP v současné době OP2 50%. Na bh mám trávu kde blokuji a fh útočím. Topspin nehraji. Václav
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36222

• Dusan779
  • Senior
  • Obdržená poděkování 20
" Jsem levák, moje přednost je BH, " Tak to aby si potrenoval viac ten FH, najvacsiu zbran lavakov a mozes ist o ligu vyssie :TT1
Ale inak vsetci ti radia vyborne, vsetko su to overene drievka s ktorymi nic nepokazis :)
ja sa priklanam k BTY Korbel a s pomedzi potahou by som este hodil do plena Victas V01 Limber (2.0) vynikajuci univerzal podobne ako Acuda S2 s lepsim potencialom na spin
Viscaria
FH> T05
BH> Victas V>01 Stiff

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36223

• mandomando
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 64
Koliq napísal že mu nesadli drevá Andro a Butterfly z OFF kategorie:

High-tech syntetické H-vlákna jsou umístěny přímo kolem vrstvy jádra Koto a to dělá z Andro Treiber H odlišné dřevo od ostatních. Vlastnosti těchto vláken ve výsledku jsou obrovský cit a kontrola míčku. Navíc zvláštní výhody tohoto dřeva lze uplatnit při úderech orientovaných na rotaci a pří servis-příjem.
Vhodné především pro hráče hrající na cit.

Balsa carbon X5 velmi lehké dřevo s velice dobrou kontrolou. Vnitří dýha Balsy dává dřevu karbonovou dynamičnost. Balsa Carbon dodává dřevu větší kontrolu a dělá „blokařskou“ hru nad stolem mnohem snadnější.
PRETO CHCEL IST DOLE NA OFF- ALEBO ALL+ KVOLI KONTROLE :ping
Takže všetky dobre mienené rady chod na OFF drevo su podla mňa mimo mísu :zed
to môže rovo ostať pri jeho dreve a capnúť si tam za pár kaček LKT PRO XP a má po starostiach. Ušetrí kopu času aj peňazí a bude musieť aj tak poriadne potrénovať lebo ako hovorí Klopič na každý poťah sa dá zvyknúť len musíš poriadne trenovať a trenovať a trenovať a potom to príde :mnmn
1.Donic Dima Sawtec AR FH:Victas V-01 1,8 BH: TSP Spectol Red 1,5 155g
2.OSP all+ FH:Gewo Hype XT Pro40 1,9 BH:Spinlord Keiller 1,5 170g
3.Stiga Infinity Vps FH:Victas Stiff 2.0 BH:TSP Spinmagic 1,5 155g

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36246

• Koliq___
  • Junior
Všem mnohokrát děkuji za úsilí mi pomoci. Až takovou odezvu jsem nečekal. Jste tady na fóru skvělá komunita lidí a já si vašich rad nesmírně cením.

Svoje faority už mám. Ještě něco počtu, ale bude to pekelné rozhodování :)

Ještě jednou všem díky, Kuba.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36248

• cuetec
  • on-line
  • Veterán
  • Dám dělovou ránu ...... bum, bum, bum, bum :-)
  • Obdržená poděkování 49
... prosim te, ta pomalejsi drivka chces k vuli kontrole nebo nejaky jiny duvod ?
Vodák Hinoki Carbon (ayous/balsa)
softíky

Btfly Gergely OLD
zubaté potfory :-)

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 2 týdnů zpět #36249

• Koliq___
  • Junior
Ano, důvodem je kontrola. Uvažuji o tom Primorac Japan.

Nováček ve světě materiálu 3 měsíců 22 hodin zpět #36688

• Alv
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Doplnění k těm Acudám. Na plastové míčky je lepší použít místo S2 Blue P2.
Andro kinetic supreme hinoki zylon off-
F - Donic Acuda P3 2,0 červená
B - DINGO SWISS Zik Zak Ox černá
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik