ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti?

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 4 měsíců 2 dní zpět #36009

• Dnes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Po dlouhém laborování s ramenem hrací ruky a stále horším stavem, jsem se rozhodl přejít na hraní druhou rukou. Hraji OP II, převážně topspinovou hru z obou stran. Rameno mi nedovolilo hrát údery dynamicky a dlouho bolelo po zápase.
Ale když chcete být nejlepší, musíte hrát levačkou, to každý ví. Tak jsem začal.
Ani se neptejte jak to dopadlo.
Nikomu nepřeji zažívat tu hrůzu, když tě porazí každý, kdo se postaví za stůl, všechny míčky od soupeře jsou najednou strašně rychlé, se šílenou rotací a ruka si hraje sama co chce a jak chce. Nohy se staví naopak a taky neposlouchají.
Při hře jsem přestal vidět na míček kvůli slzám od zlosti a zoufalství.
Když jsem si chtěl potrénovat s některými z kolegů komentovali to poznámkou:
"Ale budeš hrát pravou rukou" :-)
Po měsíci tohoto zoufalého stavu, když jsem si chtěl spravit náladu nějakým vítězstvím a hrál jsem pravačkou, zjistil jsem, že pravá ruka přestala hrát a netrefuje. Vítězství se nekonala, jen přibylo slz.

Rád bych se podělil o toto neštěstí s někým dalším, kdo to již zažil a musel hrát druhou rukou. Děkuji za všechny dobře míněné odpovědi.

Děkuji také předem všem za upřímnou kondolenci k mému neštěstí.

Dnes
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 4 měsíců 2 dní zpět #36010

• Brano
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj.Ja osobne som to nezažil(hoci momentálne mi to hrozí,už som nad tým uvažoval).Ale zažil som 55 ročného chlapa,priemerného hráča krajskej súťaže,ktorý nemohol po úraze hrať pravou rukou.Bol to stolnotenisový fanatik,preto skúšal hrať ľavou rukou.Ostatní hráči s ním v pohode trénovali,ale aj tak sa len trápil,radosť z hry bola preč a po roku trápenia to nechal a definitívne skončil s pincom.
Poděkovali: Dnes

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 4 měsíců 2 dní zpět #36011

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Zdravím. Mě se to naštěstí netýká, ale zažil jsem sezony při kterých ze zdravotních důvodů nebylo možné hrát topspiny a jiné technické míče, ale z důvodu nedostatku náhradníků se hrát muselo. Celý můj pinec byl v tu dobu odkázaný jen na blok, do toho ještě čop který jsem léta používal jen vyjímečně.
Jsem levák a hraní druhou tzn. pravou rukou bylo nereálné, nemyslitelné stejně jako jakákoliv jinná činnost dělaná pravačkou, ta umí jen přidržet hřebíček a to ještě blbě :cheer: Takže jsem celé toto zdravotní pinecové neštěstí řešil změnou stylu. Nalepil jsem si pomalejší soft s větší kontrolou a soupeře se snažil ušudlat a přechytračit což byla řehole. Byl to hrozný pinec, ale i s takovým handicapem jsem občas urval body :woohoo: a tak mě ta změna stylu začala i bavit. Taková výhra potěšila o dost více než kterákoliv jiná kdy člověk byl fit.

Zkoušel jsem ze srandy hrát pravačkou a bylo to peklo. Ruka neuměla ani držet pálku natož se trefit do míčku. Do toho mě ještě dost rozbolela hlava jak v ní šrotovalo co a jak zahrát, koordinace těla byla příšerně nemotorná, orientace v prostoru žádná. Hraní druhou rukou chtělo zapojit moc věcí najednou = jeden velký zmar a úsměv spáringa. Dej pokoj, nikdy více :cheer:

Změna hrací ruky mi přijde jako moc drastické řešení, změnil bych jen styl popř potah, dřevo a hrál dále stejnou rukou. Začátky budou těžké, ale díky zvyku se do toho dříve či později dostaneš a pinec tě opět bude bavit.

Přeji ti hodně trpělivosti a radosti při sbírání nových pinecových skalpů :1cka
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 4 měsíců 2 dní zpět od Machy.

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 4 měsíců 1 den zpět #36027

• Matuldo
  • Senior
  • Obdržená poděkování 10
Nevidel by so to až tak zle, ako vy, chlapi, aj keď konkrétne ja to hodnotiť nemôžem, ale...

...v oddiele máme spoluhráča (takmer 30-ročného), ktorý kedysi hrával pinec normálne pravačkou, lebo bol pravák. Stalo sa však to, čo sa stalo. Asi pred 15 rokmi (neviem presne) mal nehodu - na bicykli ho nabralo auto. Odvtedy má poškodené nervy na pravej ruke. Ruka mu ochabla a má ju čiastočne ochrnutú. To mu, logicky, bránilo ďalej pokračovať v pinci. Hovoril mi, že to skúšal naďalej pravačkou, ale jednoducho to nešlo. A tak sa rozhodol urobiť radikálny krok - začal hrať ľavou rukou. Hovoril, že zozačiatku to bolo veľké trápenie, pretože druhá ruka nie je tak šikovná. Kontra sa vraj ako-tak dala, ale najťažšie však bolo naučiť sa hrať na rotáciu - zahrať čop a spin bolo preňho jednoducho náročné naučiť sa. Napriek tomu na sebe makal.

A kde je teraz?

Predošlú sezónu som s ním odohral 2. ligu. A je pre mňa jedným z najlepších sparingov vôbec :)
Butterfly Gionis Carbon OFF
FH: Yasaka Rakza 7 2.0
BH: Xiom Vega Japan 2.0

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 4 měsíců 1 den zpět #36031

• Klopič
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 184
Všetko je to o tom, koľko si tomu ochotný obetovať.
Ak to chceš hrať len pre potešenie, hraj ľavou rukou a nerieš nejaké výsledky.
Ak to mieniš hrať súťažne a záleží ti na výsledkoch, čaká ťa dlhá a strastiplná cesta. Ale nie je to nemožné (viď príspevok Matulda).
Je to ako keby si sa začal učiť hrať pingpong úplne od začiatku, no našťastie máš už nejaké skúsenosti a pokiaľ si schopný analyzovať svoju hru, pomalými krokmi môžeš dosiahnuť úspech. Čítať falše vieš (aj keď to budeš mať oproti pravej ruke všetko naopak). Najväčší problém bude zabudnúť na pohybové návyky, ktoré máš za tie roky v krvi.
Pokiaľ budeš hrať výlučne ľavou rukou a nebudeš podliehať pokušeniu vrátiť sa k pravačke, pôjde to rýchlejšie. Tie návyky získaš pomerne rýchlo.
No a na záver (aj keď ti nechcem brať elán a ilúzie), netreba zabúdať že aj tzv. nehrajúca ruka je dosť namáhaná pri "nášvihu" úderu hracej ruky a aj keď je nebudeš zaťažovať s raketou, určitej námahe sa nevyhneš. Napr. mňa po cca 40-tich rokoch hrania bolí ľavé rameno viac ako pravé....
Ja som pred X rokmi riešil podobný problém, keď ma bolelo rameno a skúšal som hrať ľavou rukou a celkom to šlo. Našťastie moje problémy neboli trvalého charakteru, takže návrat bol jednoznačný. Ale keď sa nedá a pingpong máš rád, je len jedna cesta - vydržať.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 4 týdnů zpět #36049

• Dnes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Vážení přátelé,

děkuji za všechny vaše dosavadní odpovědi, rady a doporučení.
Musím konstatovat, že odpovědi svědčí o VAŠEM NAPROSTO PESIMISTICKÉM POHLEDU NA SVĚT! Takový pohled je mi cizí a neakceptovatelný.Do začátku zahájení soutěže je ještě spousta času. Skoro 60 dní. Do té doby to musím zvládnout.

Rozhodl jsem se použít zrychlenou metodu, založenou na tom, že úplně všecičko dělám levou rukou. :-) Nejhorší je to na WC. Po jeho použití nevím co je špinavější, jestli papír, zadek nebo levá ruka.
Po zralé úvaze jsem však z okruhu činností vynechal psaní levou rukou. Podle písma jsou psychologové schopní určit o člověku všechno možné. Zkuste si psaní druhou rukou a pochopíte, že projev písma, psaného druhou rukou, svědčí přinejmenším o pokročilém stupni demence pisatele. To mi není zapotřebí. Stačí košile pobryndaná od polívky (lžička v levé ruce).
Na druhou stranu jsem dosáhl obrovského progresu ve hře. Porazil jsem nejstaršího člena oddílu. Má strojek na podporu činnosti srdce a 82 roků. Velký úspěch!-:)

To je dobré znamení a příslib skvělých zítřků.

S pozdravem smrt pesimizmu

Dnes
Poděkovali: Matuldo, mandomando, Soky

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 4 týdnů zpět #36051

• Soky
  • Senior
  • Obdržená poděkování 16
Ahoj Dnes, po prečítaní tvojho druhého príspevku som presvedčený, že to dokážeš. Či to nakoniec bude o 60, o 80 alebo o 100 dní, nie je dôležité. Dôležitý je tvoj pozitívny prístup.
Myslím si, že najviac by si mal dbať o čo najlepšiu techniku úderov (edukačných videí je na nete veľa) a rýchlosť úderov riešiť až v druhom kole. Inými slovami: najskôr všetko radšej pomalšie ale technicky správne a až následne pridávať na rýchlosti a razancii.
Možno to vyznie úsmevne ale určite trénovať úder (pohyb) aj "na sucho", bez loptičky, bez stola. Dostať daný pohyb do podvedomia, aby ti ho hlava a telo robili automaticky. Kľudne aj doma pred zrkadlom. A dbať pritom na správne postavenie nôh!
A ak máš možnosť, tak na 1000% použi robot. Ten ti nebude hovoriť, aby si hral pravou rukou. S jeho pomocou vypipleš daný úder v najkratšom možnom čase.
Nie som si na 100% istý ale najviac sa mi v pamäti vynára meno Alexander Volkov. Je to bývalý ruský tenista. Myslím, že o ňom raz komentátor v telke hovoril pikošku, že mal úraz pravej ruky a keďže sa nechcel tenisu vzdať, tak sa naučil hrať ľavou rukou.
Viem, tenis nie je stolný tenis ale ako príklad silnej vôle by to mohlo poslúžiť. :)
Držím ti palce. Máš moju podporu.
Soky
BTY Innerforce ZLF (86g; FL)
Fh Rakza7 2,0; Bh Rakza7 2,0

test: všetko možné
HM Levi OFF (87g, FL) Kentaur Off-, CrestAR+ ...
Poděkovali: mandomando, Dnes

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 4 týdnů zpět #36054

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
Ahoj Dnes, mě vytanul na mysli případ jednoho dřívějšího foristy, který po problémech s rukou (už nevím jakých ) změnil držení na Penholder, kde ho to nebolelo, a pokračoval v pinecu dál.
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36088

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 33
Zdravím, přiklonil bych se k názoru Machyho, že než změnit ruku, tak spíše styl hry. Přejdi do obrany , blokuj, čopuj. Stále to bude lepší než změna ruky a modli se , že přestanou z rukou problémy. Sám jsem si to zažil. Trvalo to dva roky než jsem prošel dvěma operacemi, nakonec
mi to pomohlo. Taky jsem přemýšlel o přechodu na druhou ruku, ale to nešlo,celá motorika těla byla nanic.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX / Pimpelark Vobler
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od joha1.

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36090

• horkouš
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, no já jsem v podobné situaci, kdy mi odešlo pravé rameno a tak jsem to zkusil levačkou a dnes, světe div se, po cca roce hraní je levá lepší nez byla pravá, jen snad je ještě trochu problém s citem u rotací (podání), ten je tou levou obtížnější. A pak bylo důležité přestavět si mozek na leváka, no:-))). Ale já nehraju přebor, hraju OS5:-))). Ale i tak ten přechod byl stejný, nikdo se mnou nechtěl hrát ale já se kousnul a dal jsem to. Ještě posiluju celou ruku a ten jemnocit, ale věřím, že to taky časem dám. A to je mi 48;-). Nikdy to nevzdávej, prostě bojuj. Když jsi byl tak dobrý, že ses dostal až do přeboru, tak tu druhou ruku zvládneš taky;-). Držím palec
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od horkouš. Důvod: chyba v textu
Poděkovali: pirát Janes, MartyC, Dnes

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36102

• Radek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 15
Ahoj, ti co znám, kteří ti tady odepisují, tak to opravdu pesimisté nejsou, ba naopak. Určitě je super, že se s tím chceš poprat. Občas to chce ale naslouchat tělu. Je možné, že se naučíš hrát druhou rukou, dokonce znám osobně takového machra, ale je možné, že máš nějaký zdravotní problém. Osobně jsem na to podobně, celou polovinu loňské sezóny jsem měl bolesti lokte a rameny a po půlce soutěže jsem musel přestat hrát (nebudu se tady rozepisovat, co to pro mě bylo a je). Donutila mě potom i bolest, která mě budila ze spánku, vyhledal jsem doktora a začalo pro mě vynucené nehraní, následné navštěvování lékaře, které trvalo půl roku. No a světe div se, po klidovém režimu se to zlepšilo, akorát mi narostl vepředu pupek :( no s tím se teď musím poprat, ale doufám, že ruka bude lepší a lepší :)
:dik
Donic Baracuda B 1,8 a F 2
Yasaka Ma Lin carbon Off
SKST TEPLICE

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36129

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
ve Zlíně kdysi po úraze pravé ruky hrával výborně divizi levou rukou a v pozdější době ty ruky i střídal
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36138

• Dnes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Vážení přátelé toho nejmilejšího kulatého nesmyslu,

vážím si vašeho zájmu o toto téma, děkuji za rady, o kterých přemýšlím a zvažuji jejich využití k dosažení svého cíle. Rád bych na tomto foru pravidelně po měsíci tlumočil úspěchy i neúspěchy, problémy i radosti své cesty za ovládnutím nehrající ruhy.
V krátkosti shrnu, jak na tom je Dnes dnes. :TT1

1. Mám 60 roků, aby bylo jasno, pohyblivost v pohodě, postřeh odpovídá věku.
2. Jeden úder jde sám od sebe. Od začátku jsem zjistil, že BH drajv jde jaksi automaticky a docela obstojně. Hodně jej používám jako konečný úder.
3. Drajvy a kontradrajvy ve hře jdou celkem dobře. Ovšem síla drajvu (až na BH) je tak na 80% pravé ruky a kontradrajvu tak s bídou na 60 % a obvykle dost vysoko.
4. Absence citu na míček jak u kontradrajvů, tak při jakýchkoliv pomalých výměnách s rotovanými míčky ve všech směrech.
5. Nohy nefungují automaticky. Na spoustu úderů nestihám dobře postavit nohy. Mozek ještě nemá zažitý automat. Údery tahám rukou.
6. Před hraním zápasů je naprosto nezbytné dlouhé rozehrání na robotovi. Po této přípravě není nářez od soupeře tak veliký.
7. V posledních 10-ti dnes s hráči OP 3.třídy uhraji obvykle alespoň jeden set, ale mám i vítězné zápasy.

Co dělám pro zlepšení cca 6 týdnů po rozhodnutí ke změně hrající ruky:
1. Trenink 2x týdně 2-3 hodiny (vícekrát to nelze)
2. Hraji levou rukou :-)
3. Po měsící jsem zjistil, že pokrok není výrazný.
4. Pro zrychlení procesu jsem po měsíci začal dělat levou rukou i všechny ostatní činnosti v běžném životě místo pravé ruky. Výjimkou je psaní levou (To beru jako poslední zálohu).
5. Od 5. týdne mnohem více cvičím i obyčejné popinkávání na pálce, každý volný moment v herně využívám na nácvik podání.
6. Od 6. týdne zvyšuji dávky na robotovi v nácviku BH a FH drajvu ve statické pozici na cca 2x25 minut. Na radu z Fóra zařazuji suchý nácvik během dne, kdykoliv si vzpomenu. (Nevýhoda - mám krátkou paměť) :-).

Přeji pěkný víkend

Dnes

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36141

• Radek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 15
...kamaráde, tak to je jako když předělávali leváky na praváky :) držím palce
:1cka
Donic Baracuda B 1,8 a F 2
Yasaka Ma Lin carbon Off
SKST TEPLICE

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36143

• Klopič
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 184
Nechcem ti brat elan, ale ak si si dal lehotu 60 dni, aby si bol tam, kde si bol s pravou rukou, tak podla mna to nestihnes ani nahodou. Ja by som to s velkym optimizmom odhadoval tak minimalne na dva roky. Ale budem ti drzat vsetkych desat....
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36145

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 288
Ahoj,
úplně přesně tě chápu a vím co zažíváš, když máš pinčes rád a oni ti ho najednou sebrali a nemůžeš hrát tak jak jsi byl zvyklý. Fandím tvýmu elánu a tvýmu odhodlání s tím něco udělat.
Na rovinu ale napíšu, že nejsem zcela přesvědčenej o úplným zdaru celý akce.

Jsem drobet mladší než ty a pinkám celej život.
Sám hraju pravačkou a do levý jsem to vždycky vzal z legrace o prázdninách nebo proti dětem při zápase, když jsem je učil hrát a teprve když se jim povedlo mě " dostat " levačkou, pak už jsem musel vždycky hrát pravou. Bylo to docela zajímavý a legrační.
Ten rozdíl ve hře byl ale naprosto propastný a hra levou byla o několik tříd jinde než pravou a taky styl byl naprosto diametrálně odlišnej. Motorika pravou a levou byla nebe a dudy.O co ale šlo nejvíce, že taky ten pocit ze hry byl nebe a dudy..

Zatímco pravou jsem mohl hrát útočně, což mě bavilo a zapinkal jsem si soutěže až do 2. ligy, pak levou jsem to tak nějak vždycky jenom vracel, což mě moc nebavilo a vyhrával pouze s klukama kteří hrálii maximálně OP2.

Proč to píšu
O to jakou soutěž člověk hraje vůbec nejde. Jde o to, abys měl ze hry radost a nenutil se dělat něco , co ti není vlastní.
Osobně bych si nejprve zanalyzoval svoji hru pravou. Všechna pro a proti a vyhodnotil údery, který hrát můžeš, kdy tě ruka nebolí a podle toho se snažll popřemýšlet jak si pomoct.
Určitě na tom nejsi tak, že do pravý raketu vůbec nemůžeš vzít. Jistě nějaký údery hrát můžeš. No a od toho bych se odrazil.Přišel bys třebas na to, že drobná změna stylu, dřeva nebo potahu ti najednou může pomoct hrát hru u který tě ruka nebolí a nelimituje a dost možná bys třebas pocítil i herní zlepšení.

Vzít raketu do druhý ruky a myslet si, že se úderově a výkonnostně dostaneš tam, kde jsi byl je myšlenka hodně odvážná, nebojím se ti upřímně napsat možná až pošetilá.
Jiná věc by ovšem byla, pokud by ti to předělávání na levačku přinášelo radost a uspokojení a hra tě bavila - to by pak byla jiná......

Jak jsem psal výše, jsem o pár let mladší než ty a čím více roky naskakují , tím více si uvědomuji, že rozhodující na naší amatérské úrovni je aby nás hra bavila, abychom jeli pinkat s dobrou partou a při hře se maximálně odreagovali. Toto všechno lze asi jenom když člověk hraje přirozeně, hru která jej baví, bez ohledu na výši soutěže. Není totiž přímá úměra mezi výškou soutěže a spokojeností hráče...Nakonec proto hrajeme ping-pong a ne stolní tenis :)

Proto na závěr napíšu.
Zkus se přestat soustředit na to koho levou porážíš a na místo toho zkus srdcem procítit co ti přináší radost a svěží pocit ze hry....

Přeju ať se ti dílo povede, bez ohledu na to jakou cestou se k cíli vydáš.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od Karel. Důvod: pravopis))))
Poděkovali: Kmet, mandomando, Dnes

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 týdnů zpět #36176

• Dnes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Díky Karle za Tvůj příspěvek k věci.

Hodně jsi mně pomohl, když jsi se zmínil, že Ti to šlo levačkou do úrovně OP2. To je moje třída a teď vím, že to půjde. :1cka
Někde jsem slyšel: co neměřím, to neřídím. Proto jsem se zmínil o tom, že nějaké sety jsem uhrál, abych mohl porovnat v čase, jak se to herně vyvíjí.
No a co se radosti týče, ještě pořád převažuje pláč nad zkazenými triviálními míčky, ale radost ze hry je veliká, když se z náhody stává skutečně zrealizovaný míček co letí kam má a jak má. Zvlášť sranda je, když mě pošlou nechytatelný míček, jak je zvykem pravákovi do bekendu, a ejhle, zčista jasna se místo pravákova bekendu ozve levákův forhend a soupeř kouká, co mu tam bleskem přilítne zpátky. To je fakt blažený pocit :trtr

Moje hra byla vždy založená na využití sebemenší příležitosti rozjet topspinem útok a to z téměř z jakéhokoliv míčku. No ale když jsem začal synovi pomáhat s rekonstrukcí baráku, bylo na problém spolehlivě zaděláno. Rameno to nevydrželo a začalo bolet víc a víc. Doktor to komentoval, že nejlepší léčebnou kůrou je klid. Proč ne? To ale neznamená, že přestanu hrát. To by asi nikdo z Fóra také nepřestal. A koneckonců takový Nadal, aby byl světovým hráčem v tenisu, také začal hrát levačkou, i když je pravák jako poleno.

Tak že, nezoufat, stanovit si cíl, zvolit cestu a vydržet a OP2 se má na co těšit :-) :TT1
Pinec je na starý kolena moje potěšení v jakékoliv podobě.

Děkuji Karle

Dnes

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 1 den zpět #36687

• Alv
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Znám jednoho hráče dříve krajského přeboru, který kvůli zranění ramene nemohl hrát pravačkou. Protože byl ještě poměrně mladý, mezi 40 a 50, rozhodl se to zkusit levou. Trvalo to pár let, ale dnes hraje s úspěchem OP1. Obdivuju a skládám hold. Na to bych neměl.
Andro kinetic supreme hinoki zylon off-
F - Donic Acuda P3 2,0 červená
B - DINGO SWISS Zik Zak Ox černá

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 8 hodin zpět #36701

• Dnes
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Jak jsem slíbil, pokračuji v komentování mého cíle předělat se z praváka na leváka.

Tak vážení, jestli jsem dříve znal význam pouze slova optimizmus, tak začínám koketovat s pojmem slova pesimizmus. Samože beru pesimizmus jedině v tom smyslu, že to nestihnu do začátku soutěže v takové kvalitě, jako dříve. K tomu jsem si během posledního období prošel docela pěknou krizovkou, kdy se mi s tréninkových zápasech nedařilo zakončení jasných míčků. Soupeře jsem byl schopný přehrát, ale závěrečné míčky byly proti mně. To mně bylo fakt hodně blbě. Musel jsem se od toho v hlavě oprostit a nebrat si to. Už jsem na tom líp. Držím se myšlenky, že když je přehraji, tak časem přijde i schopnost dokončit vítězné míčky.
Počáteční rychlý nástup dovedností se s časem nesmírně zpomalil. Řekl bych, že každý jednotkový posun dopředu vyžaduje hyperbolický nárůst doby tréninku. Je to dost frustrující. Času je málo a nemám možnost trénovat denně.
Co se zlepšilo docela dost je síla drajvu F i B. Zvlášť když na to mám dost času. Stále se snažím pracovat na správné technice obou úderů. Omezil jsem treninkové zápasy jen na dva, tři za trenink a snažím se pokud možnou jen pinkat s kolegy abych nabral treninkovou praxi. Sice stále kazím, ale je to o třetinu lepší, než před měsícem.
Začal jsem koketovat s topspinem. Bekend jde o dost lépe než forhend, ale neúčastněný divák by to asi těžkou nazval topspinem. Jsou to jen takové polechtané míčky.

To jeve zkratce všechno Ahoj

Musím hrát druhou rukou. Máte s tím zkušenosti? 3 měsíců 3 hodin zpět #36706

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 33
Plně s tebou soucítím a vím co si prožíváš. Ale už jsem jednou napsal, že předělat se a zvláště pokud jsi hrál na slušné úrovni, minimálně špic OPI a výše , půjde velmi těžko. Nezlob se na mne ,ale je to má osobní zkušenost ( mám dvakrát operované hrací rameno, hraji ttenis dlouho) a je mi již dost let na to abych mohl i poradit. Je to docela logické , že ti jde trochu lépe bh topspin. Ale uvědom si proč. Tělo de facto nemění pohyb nenatáčí se, je statické a bh. spin hraješ víceméně před tělem. Ale samozřejmě fh topspin je úplně něco jiného. Celé tělo mění pohyb ze statického na dynamický a tvoje letitá motorika je nastavena úplně jinak. Pro mne neřešitelné.
Znovu doporučuji předělat herní styl tvé poraněné ruky. Naučíš se postupně trochu jiné údery a třeba i bez topspinu, ale hra tě bude bavit, protože to bude pro tebe přirozené. Tohle co děláš, by pro mne byla dokonalá frustrace a konec se stolním tenisem. Pokud ovšem nechceš hrát stolní tenis v OPII a s procentuelní úspěšností max do cca 30%. To by se asi dalo zvládnout. Ale fandím ti, pokud jsi přesvědčen , že tato tvoje cesta je ta pravá.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX / Pimpelark Vobler
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik