ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 5 měsíců zpět #25922

• Marko
  • Senior
  • Obdržená poděkování 7
odkaz viz níže:

www.stt.org.au/home/index.php/tips-and-t...table-tennis-rubbers

EDIT:
Tabulka hmotnosti potahu clenu tt-sport -

1. Formular
2. Tabulka odpovedi

romanzdk
Donic WSC
XIOM Omega V asia DF
Poslední úprava: 4 měsíců 3 týdnů zpět od romanzdk.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: player, mandomando

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 5 měsíců zpět #25924

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
zdravím Marko, myslím, že by to mohlo být pro někoho, kdo váhu potahů zvažuje, užitečné. Prostě i váha potahů je jedním ze sledovaných parametrů potahů.
Pro někoho více, pro druhého méně. Někdo se váhou potahů naopak v podstatě vůbec nezabývá...., ok.
Já osobně bych pro založení takového tabulkového seznamu potahů zde na tt-foru byl. Samozřejmě jde pak o jeho postupné přirozené doplňování z našich osobních zjištění hmotnosti nových (nepoužitých samozřejmě neostřižených) potahů po jejich zakoupení. Analytika uváděných údajů v tabulce by mohla být podobná jako na Tebou uváděném odkazu:
www.stt.org.au/home/index.php/tips-and-t...table-tennis-rubbers
Záleželo by, co na to majitel těchto stránek Mivoj a ostatní fóristi .... :ping
Poslední úprava: 1 rok 5 měsíců zpět od Lodyha.

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29615

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
Ahoj, chci se tedy zeptat, jestli se uskutecni/nebo je v planu nejaka takovato tabulka, myslim si ze by to bylo fajn ;) Ja sam mam teda zatim jen asi 5 zvazenych novych potahu, ale verim, ze hlavne po sezone by rychle pribyvaly :)
Timo Boll ALC
F: T05 1.9
B: S2 1.8

Primorac Carbon
B: S3 1.8

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29616

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj,
před časem zde proběhlo vlákno ,,Testování potahů,,. V něm jsem se zmínil o mé potřebě takové tabulky a byl jsem odkázán na tyto stránky:
tabletennis-reviews.com/reference/rubber...-mass-size-database/
Snažím se zapisovat si hmotnosti potahů, které se mi dostanou do rukou a myslím, že místní tabulka by byla jistě přínosem pro rozhodování o event. koupi, nebo i jen
testování potahů.
A taková malá pomůcka pro přepočet z ofic. tabulek. Plocha potahu 150x157 mm pro běžný tvar pálky je cca 180 cm2.

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29617

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
No prave, ja se taky velmi casto divam i na hmotnost, abych nemel na obou stranach kladivo, proto si myslim, ze takovych bude vic a tabulka na tomto foru by byla super :)

O databazi, kterou jsi posilal vim, ale mam pocit, ze uz je docela dlouho nespravovana a neaktualizovana. Tady by to proste bylo lepsi, aktualnejsi.
Timo Boll ALC

Primorac Carbon

Potahy
Dreva
Tabulka

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29630

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Ahoj, už jsem na tomto vláknu cca před 5 měsíci k určitému přehlednému tabulkovému zpracování hmotnosti potahů, které by bylo operativně doplňováno a samozřejmě aktualizováno o potahy nové, chtěl inspirovat ...
Ovšem zůstalo to (jak je patrné zde po 5 měsících) bohužel bez vážnější relevantní diskuse...B)
Takže nyní většina z nás máme o konkrétních hmotnostech potahů jenom kusé informace a ty zůstávají nezřídka v soukromí. Já už tuto dobře míněnou snahu proto vzdal...a ten problém odložil
:vine
Poslední úprava: 1 rok 1 týden zpět od Lodyha.

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29632

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
Ahoj, tak jsem se toho zhostil tak nejak ja a zde je vysledek:

1. Formular
2. Tabulka odpovedi

Uvitam navrhy na vylepseni, info o chybach atd. kdyztak osobka nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Timo Boll ALC

Primorac Carbon

Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 1 rok 1 týden zpět od romanzdk.
Poděkovali: Jarek

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29634

• Jarek
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj je to bomba, jsi hvězda!!!!Moje zápěstí počítá každý gram! Už jdu pro krabici s potahy
a vyzkouším to.

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29635

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
Ahoj, diky, akorat - pridavas tam nove neoriznute potahy? protoze potom prece jen kazdy je ma oriznuty na jiny rozmer a pak tedy i hmotnost je jina, proto bych byl asi ja osobne pro to, aby se pridavaly jen nove potahy? Ale chtel bych se tedy timto zeptat i ostatnich foristu na jejich nazor ohledne tohoto?

Diky.

EDIT: pokud jsou to nove neoriznute potahy, tak povazuj tuto zpravu za bezpretmetnou, me jen zarazi ta nizka hmotnost u vsech potahu :)
Timo Boll ALC

Primorac Carbon

Potahy
Dreva
Tabulka

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29637

• Kalhy
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj,taky se mi to moc líbí, Ale mám k tomu výhrady:
proč nový čtverec ? zabalený origo, nebo rozbalený čtverec ? Nemám možnost nakupovat na prodejně např. u Mivoje , nechám si to poslat. Dostanu poštou něco, ale prodejce mi váhu řešit nebude (nevím možná) . Víme z předešlých diskuzí ,že se potahy semtam malinkou váhou liší, co s tím udělám,když ho mám doma? Mám ho snad vrátit? Rozumíte mi?
Proto bych se spíše přimlouval za váhu potahů oříznutých a s rozměrama š + v + š spodní hrany u nápisu, síla potahu,barva atd.
Proč? Pokud si budu chtít koupit potah jakýkoliv a najdu si někde zde na odkazu kolik asi váží dle mnou požadovaných rozměrů, budu mít představu o váze pak celé pálky. Budu přibližně vědět jestli ji odlehčím nebo naopak. A lze to porovnat s tím co mám.
Jinak obdivuji,že se někdo do toho pustil, a říkám,že nejsem proti. To jenom můj názor.
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29638

• Jarek
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Kalhy napsal:
Ahoj,taky se mi to moc líbí, Ale mám k tomu výhrady:
proč nový čtverec ? zabalený origo, nebo rozbalený čtverec ? Nemám možnost nakupovat na prodejně např. u Mivoje , nechám si to poslat. Dostanu poštou něco, ale prodejce mi váhu řešit nebude (nevím možná) . Víme z předešlých diskuzí ,že se potahy semtam malinkou váhou liší, co s tím udělám,když ho mám doma? Mám ho snad vrátit? Rozumíte mi?
Proto bych se spíše přimlouval za váhu potahů oříznutých a s rozměrama š + v + š spodní hrany u nápisu, síla potahu,barva atd.
Proč? Pokud si budu chtít koupit potah jakýkoliv a najdu si někde zde na odkazu kolik asi váží dle mnou požadovaných rozměrů, budu mít představu o váze pak celé pálky. Budu přibližně vědět jestli ji odlehčím nebo naopak. A lze to porovnat s tím co mám.
Jinak obdivuji,že se někdo do toho pustil, a říkám,že nejsem proti. To jenom můj názor.

Ahoj, je samozřejmě myšlen samotný potah bez obalu. Pokud by to byl ořez záleželo by na tom kolik je na něm nebo v něm lepidla( v případě přelepování). quote]

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29639

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
@Kalhy: Abych pravdu rekl, moc jsem neporozumel, co mas na mysli, ale z te casti co jsem pochopil - pokud budes mit nejaky potah, a budes si chtit nejaky novy koupit, tak si muzes v tabulce najit hmotnost toho ktery mas (ale noveho) a porovnat ho s novym tim, ktery budes chtit koupit.

Nove ctverce prave proto, jak to presne napsal Jarek - kazdy tam bude mit jiny pocet vrstev lepidla a jine druhy lepidla a pak i s temi rozmery by to nebylo smerodatne.

Nicmene, pokud by se vyjadrilo vice lidi, ze jsou pro orezane potahy s pridanim rozmeru, klidne to muzu predelat, ale myslim si, ze takto je to "objektivnejsi" (nove ctverce, zadne lepidlo).
Timo Boll ALC

Primorac Carbon

Potahy
Dreva
Tabulka

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29641

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 30
za me celej novej čverec. bez obalu. nejlepší řešení, ořez nepohlídáš jak mm tak tvar hlavy.
všechno jinak....

viscaria
BH rhyzm 47°
FH rhyzm 50°

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)
Poděkovali: Matuldo, romanzdk

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29642

• Kalhy
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
No já jenom,že jsem se díval na odkaz od Marka. I když to třeba není úplně přesné, ale už i tak se dá poznat zda při koupi nového potahu půjdu s váhou nahoru či dolů. A nedá se zaručit,že výrobce udělá jeden jako druhý od stejného typu. Takže vždy budou malé rozdíly. Např. mám anti a jeden váží po oříznutí o 2,5 g víc. Stejné síly ,barvy,velikosti na dřevo. Trochu je to už poznat. A vím,co mi pošle prodejce ? bude to + nebo - co do váhy?
Nechci být negativní,ale jen o tom přemýšlím.
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29644

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 30
kalhy ale zase podle databaze se muzes podivat jestli si dostal lehci ci tezší potah. a případně něco od toho očekávat.

těžsí potah ze serie bude hrat jinak jak lehký. mám pocit že od někoho kdo hoví motejlovi jsem slyšel že chodí do obchodu s vahou a vybere si ty nejtěžší potahy co jsou na sklade. mě to dává smysl tak že nejtěžší má nejvíc tuningu a je nejhutnější.
všechno jinak....

viscaria
BH rhyzm 47°
FH rhyzm 50°

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29647

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 3
Smysl této tabulky je v zadání přesných údajů. Tedy hmotnost nového potahu. Pokud budou přidané i přesné rozměry, lze vypočítat hmotnost na danou jednotku, např. na
1 cm2. Každý si může vypočítat podle své pálky, nebo způsobu ořezávání gum velikost a následně i předběžnou hmotnost ořezaného svého nového potahu. Pokud by někdo nevěděl jak na to, mohu doporučit překreslení na milimetrový papír a počítat čtverečky. Potah o rozměrech 150x157 jsem spočítal na cca 180 cm2, potah 157x160 cca 213 cm2.
Každý si to ale může propočítat sám.
Hmotnostní rozdíly stejných potahů si mohu zprůměrovat, ale bude jistě zajímavé vědět že existují a v jakých tolerancích.
Když jsem navečer koukl do tabulky, byly tam zápisy dvou prvních. Mám už nachystané i své poznámky. Chci se ale zeptat, jestli má tabulka i funkci řazení zápisů podle abecedy dle názvů značek a druhů potahů.
Poděkovali: romanzdk

Filtry / trideni 1 rok 1 týden zpět #29648

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
Karel mi mluvi z duse.

Jinak razeni tabulka ma, ale bohuzel to nemohu nastavit defaultne pro vsechny, takze si to musi vzdy kazdy zapnout sam a to tak ze bud:

1) Najede na pismenko sloupce a zobrazi se mu tam sipka, na ni klikne a da seradit dle abecedy

nebo

2) Vytvorim par filtru, ktere se budou zobrazovat vsem a budou si je moci zapnout a to tak ze:
Data - Zobrazeni filtru - Vyberete pozadovany filtr

--- nebo

PS. jeste mi dejte vedet jake dalsi filtry byste radi, abych tam pridal, myslim, ze to (verze 2) bude uplne nejjednodussi pro vsechny.

PS.2 odstranil jsem 3. moznosti filtrovani, jelikoz mi prijde zbytecne "slozita" a mozna i nepotrebna, kdy jsem pridal ve 2. moznosti vice filtru, ze kterych si muzete vybrat.
Timo Boll ALC

Primorac Carbon

Potahy
Dreva
Tabulka

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 1 týden zpět #29649

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 3
Pro nás starší zcela určitě velmi podrobný návod musí být.
A díky.

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 6 dní zpět #29656

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
Navod pridan ^

Tabulka hmotnosti i pro dreva?

Chtel bych se zeptat, co si myslite o vytvoreni tabulky i pro hmotnosti drev. Vyrobce sice uvadeji hmotnosti drev, ale dost casto tam jsou vychylky i 5g. Dala by se udelat tabulka s uvedenim roku koupe, typu drzatka atd. a tak by mohly vzniknout zaznamy pro vice drev s porovnanim odchylek hmotnosti atd.

Co vy na to? :)

PS. vzorovou testovaci tabulku pro dreva jsem jiz vytvoril v sesite s hmotnostmi potahu, jen dole v jinem listu, staci prekliknout.
Timo Boll ALC

Primorac Carbon

Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 1 rok 6 dní zpět od romanzdk.

Váha potahů - šikovný seznam pro ty co to řeší 1 rok 6 dní zpět #29658

• Karel143
  • Senior
  • Obdržená poděkování 3
Poslal jsem pár údajů. A mám pár dotazů.
Než jsem si to uvědomil, odeslal jsem u několika potahů údaj o tloušťce s desetinnou čárkou. Je to velká chyba? Co s tím.
A druhý dotaz. Mám hmotnosti zvážené na desetiny gramu. Posílat to jak jsem zvážil, nebo zaokrouhlit? Mohou ty desetiny gramu ovlivnit nějaké naše budoucí rozhodování?
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik