ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Divím se

Divím se 5 měsíců 4 dní zpět #35120

• Sokolík
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj pinčesoví borci všech levlů! Obecně sem nepřispívám, do toho pevného jádra bohužel nepatřím. Čtu zde sice dlouhá léta a obdivuji ty postřehy, které jsem sbíral celá léta a vy to tu trousíte za pochodu jako maliny. Myslím to vážně, vždy si říkám, že někteří by měli být testovacími hráči světových firem. Nechci jmenovat, ale klobouk dolů, mnozí tomu fakt rozumíte. I psychická podpora k trpělivému tréninku se mnohdy hodí. Vždy se těším na každý nový příspěvek.
Když to zkrátím, jediný co nechápu, že si tady VY, parta pinčesových nadšenců, které spojuje společná láska k tomu sportu bláznů, necháte beztrestně fungovat to, co je tady leckdy v poslední době k vidění. Onehdy tu dokonce někdo (mám dojem, že to byl uživatel Kyjský, ale o jména nejde) nabízel prkýnko k prodeji s tím, že bude prodáno tomu, kdo nabídne nejvíce. To se jako mají pinkecoví kamarádi prsit, kdo vysolí nejvíc, tak otloukánka získá? To je přece sfinstvo, jinak to nelze nazvat. V dnešních časech, zvláště mezi sezónami, je fórum lehce unavené, ale lze vidět, že hlavně kvete obchod. Fajn, proč by ne, ale když čtete podobné nabídky typu, kdo zaplatí nejvíce, měli byste si hlídat čistotu fóra. Přece nás nesemele argument typu nabídka poptávka. Ať se vám všem daří!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Bobpuls

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35176

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Kolego Sokolíku, divím se......
Prodej určité věci se děje vždy v podmínkách nabídky a poptávky, to prostě objektivně platí, ať se ti to líbí nebo ne :)! Tedy s vyjímkou, kdy převedení vlastnictví věci je aktem dobročinnosti nebo charity. A zde,na tt-fóru, to žádná charita (zatím) není, je to prostě volný prodej použitých tt-věcí .
Přitom stanovení prodejní ceny v tomto našem prostředí se dá zhruba nastínit takto:
1) cena na počátku pevně stanovená prodejcem
2) cena dohodou či domluvou
3) cena určená nejvyšší nabídkou vážného zájemce
4) cena stanovená prodejcem v počáteční fázi nabídky je záměrně vyšší - s tím,
že ji prodejce bude aktualizovat čili postupně snižovat, až se protne nabídka s poptávku,
což je svým způsobem analogie bodu 3) - jen opačný směr z vyšší navržené ceny dolů

Nevím, proč by prodejní cena stanovovaná čili tvořená dle bodu 3) měla být nějakým svinstvem prodejce či nečistotou - jak sděluješ. A to tím spíš, že nemusíš vždy jako prodejce vědět v daném čase zcela jasně, kolik peněz můžeš za danou věc požadovat a potažmo pak reálně inkasovat. Máš snad jen proto při prodeji chtít zlomek reálně dosažitelné ceny, když ti peníze v životě třeba schází? Přemýšlíš? Co je na tomto postupu tedy nemravného, nečistého?
Nabízíš třeba 20 let staré dřevo nebo trofejní tričko od Waldnera? Nevíš za kolik?
Takto to reálně a rychle zjistíš metodou došlé nejvyšší nabídky. A proč bys to nemohl analogicky používat u použité věci, kterou jsi zakoupil teprve nedávno (např. takové 10 hodin hrané potahy)?
Stejně na tom vždy peníze především tratíš ( podobně jako na 2 roky starém dobře jetém autě, které jsi si koupil nové atd.:) ).
Mohl bys tedy zde smysluplně jednoduše vysvětlit tvou kritiku či nespokojenost? Mimochodem - co to je "prsit se" a co to je otloukánek právě v této souvislosti
:dry: ?
Tato metoda (metoda nejvyšší ceny) se celkem standardně používá při jednání o cenách v různých oblastech života, mezi právnickými i soukromými osobami - např. i při zakázkovém řízení atd. Na tom není nic nemravného.
Ty neznáš asi přísloví "Kolik dáš?" , že? Nebo znáš? Upřímně - tvůj pohled považuji za ukvapený a hloupý.

Co je zcela určitě ovšem svinstvo, nepoctivost či nečistota ( nazvi si to jak chceš ), když popis a charakterizace nabízené prodávané věci je v rozporu s realitou...ale toto už samozřejmě není nic proti tobě.
:ping
Poslední úprava: 5 měsíců 1 den zpět od Lodyha.

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35192

• Sokolík
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Milý Lodyho, to je v pohodě, v podstatě většina z toho co píšeš se dá podepsat. Ale já jsme popisoval jinou skutečnost. Myslel jsem, že to tady nemá být normální business, ale místo, kde si nadšenci pomyslně spojeni šišatým míčkem pomáhají tím, že jednomu něco leží, tak to dá do placu za co nejmenší pro něj ještě rozumnou cenu (samozřejmě nechci, aby tady někdo prodával Super ZLC s pořizovací cenou 9.000 za 1.500, o tom to není). No a příště obráceně. Nebo také ne, to nevadí. Hlavně mít určité místo, kde neřádí byznys anebo alespoň v rozumných mezích, což mi dražba nepřipomíná. O tom byl ten můj podiv.
Čili dík za reakci, jde vidět, že Tvůj názor je názorem většinovým a nemá cenu z toho být smutný. Tak nebuď!
Jako poslední poznámku - beru to všechno a zvedám Ti karmu, protože jsi mi to vysvětlil. A to si nedělám prču, ani nejsem ironický, není totiž nic horšího než NAIVITA v mém pozdně mladickém věku. :trtr :TT1 :vine
- ale to s tou dražbou mi nejde stejně na rozum. Dražba má svoje pravidla a pak je férová - kdyby zde byla zavedena akce Dražba mimo Bazar, kdy někdo něco do dražby vloží, zaplatí za to určitou částku a pak je to vydraženo, tak nechť, ó jak rád bych tam vydražil onoho, i předraženého XIOM Controla :bana1 , ale to jsme obloukem zpět. Každopádně se měj!

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35193

• Jijed
  • Expert
  • Poctivý trénink - cesta k úspěchu
  • Obdržená poděkování 22
Milý Sokolíku, nemáš pravdu, že Lodyhy názor je ve většině. Již jednou jsme tu řešily ten nešvar, že z bazaru si někdo udělal aukro. Většina, i já, jsme s tím nesouhlasily a proto jsem se stal správcem bazaru, aby se bazar nestal aukrem. Bohužel jsem tuto aukci nezaznamenal. Pokud tedy někdo chce pořádně vydělat, má možnost nabídnout své zboží na některém z aukčním portalu, tady je to pro pinecaře
ANDRO Carbon light off+ (neskutečných 58 gr.)
Fh.JOOLA Energy Xtra max.
Bh. ANDRO Rasanter R37 ultramax.

Na zkoušku VODÁK HINOKI CARBON (seriové číslo 1.)

S tím to už půjde samo :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Poděkovali: Hed, kacafear, Bobpuls

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35195

• Sokolík
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj Jijede, tak to je úleva, dík. Je také zajímavé si přečíst Milošova pravidla bazaru, ale kdo má dneska čas číst nějaká pravidla. Měj se.

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35196

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
... i já vím, že máme i zde občas názory různé. Nakonec to je dobře, to je legitimní dialog, občas je to veselé, občas je to účelné :12drn . Právě proto se občas někdo musí ozvat - a ten text výše - to je můj pohled na cenotvorbu prodeje second handu. Pokud vím, ta cenotvorba je volná a to je dobrý základ. Dražba vypadá jinak, uvádět zde rozdíly smysl nemá.
Jijede, vím, že kolem toho bylo kdysi již určité tříbení názorů, to je ok. Respektuji, že máš názor a nyní i určitou regulační funkci v bazaru.
Ovšem tebou použité výrazivo... pokud tedy někdo chce pořádně vydělat (zde na tt-fóru?) ...se mně jeví poněkud úsměvné a neaktuální - neboli mimo mísu ;). Protože zde se většinově jedná především jen a jen o snahu neprodělat úplně kalhoty - a nikoliv vydělat :) ! Také to totiž sleduji již nějaký pátek. Mimochodem, jak prosím víš, že můj názor je menšinový? Když tedy výše sděluješ, že není většinový... Proběhl snad nyní nějaký zjišťovací akt? Nevím o něm.
A nakonec mé velké sorry, Jijede, tvé pravopisné chyby (zde tvůj text: Již jednou jsme tu řešily ten nešvar, že z bazaru si někdo udělal aukro. Většina, i já, jsme s tím nesouhlasily a proto jsem se stal správcem bazaru...) zůstávají ode mne raději bez komentáře - můžeš si jej domyslit, i když toto je již opravdu hodně "veselé"... nezlob se za to příliš,
neboť souhlasím (pakliže to říkáš), že jsou i věci daleko důležitější, smile and sorry
:sezbl
Poslední úprava: 5 měsíců 1 den zpět od Lodyha.

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35197

• Jijed
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Máš pravdu Jirko, jsou důležitější věci na světě. Omlouvám se za moje chyby i když jsou mnohdy způsobeny automatickou opravou mého telefonu, omlouvám se za svůj ničím nepodložený komentář o většinovém názoru (po diskuzi co tu proběhla jsem tento pocit získal). Každý máme svůj názor a je jenom dobře, že je tu nějaká rozmanitost. Proběhla zde nedávno diskuze o prodeji. Je to bazar, kde se nabízí a kupuje pinecové zboží. Určitě prodělat nikdo nechce, ale pokud vidím nabídku kdo dá víc, nenapadá mě nic jiného, že dotyčný chce na prodeji vydělat a na to by neměl tento bazar sloužit. Je to bazar pro nás pinčesáře, aby jsme mohli vyzkoušet něco jiného a neplatit plnou cenu. Nesedí, pošlu dál, sedí, koupím nový, dělat z toho aukro mi přijde zbytečné. Je to přece pro nás.

Poslední úprava: 5 měsíců 1 den zpět od Jijed.
Poděkovali: trener

Divím se 5 měsíců 1 den zpět #35199

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Kolego zdravím .... a samozřejmě nic ve zlém :)!
Myslím, že rozumím tvé obavě, že by snad někdo chtěl na prodeji second handu vydělat, ale ta věc, dle mého zjištění, nemá moc oporu v realitě. V podstatě není realizována.
Já nevidím na fóru takového "podnikatele" v tomto smyslu. Tipuji, že ty zřejmě také ne. Ani onen zmiňovaný systém prodeje věci proti nejvyšší ceně mu to více méně ani neumožní. Copak ti někdo například za rok staré a hrané prkno s POC 2000 Kč nabídne víc prachů než stojí nové? Nikoliv - nabídne ti jenom méně! A když by to byl ale již nesehnatelný exemplář, tak nechť se zákon nabídky a poptávky v plné parádě prosadí (proč ne?) a vlastník ten skvost prodá pak za cenu vysokou. To je přeci v pořádku.
Ty nepříjemné prodejní cenové licitace se většinově pohybují pod pořizovacími cenami nabízených materiálů. Tak kde je pak finanční prostor pro zisk? V podstatě není.
Vidím to tak, jak jsem uvedl, že při změnách (výměna, prodej) použitých materiálů jen nechceme prostě nikdo nějak moc prodělávat. A ta snaha je lehce pochopitelná. Je to tedy o minimalizaci výdajů či dokonce o minimalizaci ztrát - to když se pořízený materiál totálně neosvědčí. Není to o vydělávání, o tom jsem přesvědčen. Není k tomu zde podpůrné prostředí, lidé na fóru nejsou neinformovaní a hloupí. Vědí co chtějí, co a za kolik to mohou pořídit. A ti sami představují nekompromisní a užitečnou regulaci ceny (Chceš moc peněz - neprodáš ! B) )
Sleduji na tt-fóru nabídky prodeje a výměny tt-materiálů již dlouhé roky a sám se v tomto smyslu aktivně angažuji, protože prostě rád a i hodně testuji (máme k tomu neformální malou skupinu). Je to zábava. Tak přirozeně potřebujeme různé tt- materály. Na ty nové (= drahé) většinou nemáme penízky. Takže pak téměř kontinuálně nastupuje prodej a výměny čili známý koloběh pinecového second handu,
končím tím mé tématické slohové cvičení a mějme všichni pohodu...
:ping
Poslední úprava: 5 měsíců 11 hodin zpět od Lodyha.
Poděkovali: Jijed

Divím se 5 měsíců 18 hodin zpět #35200

• cuetec
  • Veterán
  • Dám dělovou ránu ...... bum, bum, bum, bum :-)
  • Obdržená poděkování 49
...... viz Povinne polozky inzeratu u drev
- minimalni cena prodeje :-hops

Pri neuplne vyplnenem inzeratu bude smazan (vyjma raritek). :1cka

Muj navrh: neuvedeni ceny u inzeratu bych tedy nekompromisne mazal (resp. spravci) a nikdo nebude mit pocit "sfinstva" a potrebu slohovek :vine
Vodák Hinoki Carbon (ayous/balsa)
softíky

Btfly Gergely OLD
zubaté potfory :-)

Poděkovali: Jijed, trener

Divím se 5 měsíců 17 hodin zpět #35203

• Jijed
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Aby jsme si rozuměli, já nejsem a priori proti aukcí, sám jsem aktivní člen jednoho akčního portálu, ALE ten na rozdíl od našeho bazárku má daná nějaká pravidla a jakous takous vymahatelnost práva. Pokud si zde na našem bazaru zavedeme aukce bez pravidel, tak tento bazar tak jak ho známe skončí. To opravdu chceme? Jak psal Jirka, tak rád testuje. Kdo mu zaručí, že jeho nabídka bude nejvyšší? Bude prodávající spokojený s nabídnutou cenou, nebo bude aukce probíhat půl roku, než skončí? A skončí vůbec? Kolik toho kdo otestuje, když bude jenom čekat, až prodávající aukci ukončí. V dnešní době plné šmejdů a podvodníků jsem vděčný za tuto relativně normální skupinu šílenců a bylo by škoda to tu zničit.
A to je ode mne vše a všem ostatním přeji spoustu zábavy s tím kulatým nesmyslem a ať nám dělá jenom radost

Poděkovali: trener, Matuldo
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik