ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Co dělat, když má soupeř ohrané potahy

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30580

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj chlapci,

po otřesné zkušenosti z minulého zápasu a hlavně pro určitou beznaděj, jak se tomuto bránit, bych rád přijal Vaše zkušenosti s tímto nešvarem se kterým už jste se asi taky setkali.

Na posledním mistráku došlo k tomu, že soupeř měl na jedné straně tak hodně ohraný potah, že jsme měli pocit jako bychom vůbec neuměli stolní tenis. Ačkoli byl potah původně,(před pár lety) útočný soft, nyní se choval jako extrémně rychlý antitopspin. Po mém čopu mi často přiletěl takový náraz, že jsem zahrál kopec jako prvňáček a když jsem do toho dal spin, tak mi zpátky přiletěl v jeho obyčejném bloku tak ostrý čop, že jsem se nestačil divit. Kontr se proti tomu nedal hrát vůbec. Když jsem si po třetím setu za stavu 1:2 dovolil soupeře upozornit na tuto anomálii, byl jsem poučen, že přeci nehrajeme extraligu a že potah má na raketě jen čtyři roky. Na to jsem řekl, že mi nevadí třeba 10 let starý potah, ale že by měl mít čitelné vlastnosti a to zejména ty pro které byl zapsán do seznamu ITTF. Na to mi bylo řečeno, kdo to může posoudit a jak. Přiznávám, že mi ujely nervy a zápas jsem raději vyskrečoval, nicméně se Vás ptám co dělat. Myslím, že už jsem tady kdysi na fóru snad něco podobnéhon viděl, ale nemohl jsem to najít ( možná se pletu). Myslí na to nějak pravidla? Co dělat, když na potahu se ještě značka ITTF dala byť špatně, ale přeci jen přečíst? Fakt nevím, čekám na Vaše podněty. Zatím jediné co mne napadlo je to, abych se na to vykašlal, nenervoval se, zápas odpískal, anebo se to pokusil vyhrát i tak a zůstal nad věcí. Čekám na Vaše podněty. Díky.

Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm
Bh - Dr. Neubauer Leopard 2,0mm
Dřevo - Xiom Michelangello

Hraji kraj
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30582

• koad
  • on-line
  • Expert
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 20
Kolega to urobil jednoducho,mal podobny pripad,povedal mu aby si isiel prelepit potah az potom prisiel ku stolu... :mnmn ten potah nebol fakt schopny sni na hru na kupalisku.
Btf Gionis All+
Fh Gewo Hype XT 1,9
Bh Gewo Hype XT 1,7
alebo to iste,ibaze na
Li Ping kitex

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30587

• roman298
  • Junior
  • Pinec je pro mě víc než jen sport.
  • Obdržená poděkování 7
já se pro změnu postavím na druhou stranu barikády.. pokud je na potahu čitelná značka ittf a potah je schválený, není co řešit... sám hraju s čínským friendshipem, který po sezoně pravidelného hraní celkem znatelně mění chování (hůř se s ním hraje zvrchu, ale nepříjemně blokuje a dá se s ním i celkem dobře hrát klasická obrana forehandem, jak to běžně hrávají asijští obranáři).. čili na jednu stranu hůř čitelné pro soupeře, ale i mně například ve hře zvrchu dělá větší problémy, než když hraju s novým... každopádně kvůli obecně větší kontrole (aspoň pocitově pro mě) mnohem radši hraju s už třeba sezonu hraným potahem než s novým... a pokud jde o obranáře, znám víc takových (i daleko lepších hráčů, než jsem já), kteří to vnímají podobně... asi jsem se ještě úplně nesetkal s hráčem, který by hrál s tak starým potahem, aby jeho vlastnosti byly oproti normálnímu stavu nového potahu až tak diametrálně odlišné, ale i kdyby, určitě bych s tím neměl problém... co jsem slyšel, dřív (dost roků nazpátky) se daly třeba i ligové soutěže hrát klidně jenom s holým dřevem... proč si stěžovat? každej potah má svoje pozitiva, i negativa... pokud by megaohraný potahy měly jenom samý pozitiva, může s nima hrát každej, ne? no a pokud se někdo rozhodne delší dobu potah neměnit a naučí se s ním hrát, co je na tom napadnutelnýho? za mě tedy - ať si každej hraje, s čím umí... pokud bych s takovým hráčem prohrál, budu to dávat za vinu jen sám sobě, že jsem neuměl přizpůsobit svoji hru a neporadil jsem si s ním...
Když nevíš co, zahrej travní náraz!
Poděkovali: Karel

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30590

• Matuldo
  • Senior
  • Obdržená poděkování 10
Už som tu kedysi spomínal také čosi:

Matuldo napsal:
No dá sa o tom polemizovať:

2.4.7 Poťahy musia byť použité bez akýchkoľvek fyzikálnych, chemických, alebo iných úprav.

2.4.7.1 Drobné odchýlky od jednoliatosti povrchu, alebo jednotnosti farby spôsobené náhodným poškodením, opotrebením alebo vyblednutím, môžu byť povolené za predpokladu, že podstatne nemenia charakter povrchu.

U nás v okrese má jeden blázon 30-ročný Sriver na BH :woohoo: Lopta z toho letí ako od skla :S

Ale súhlasím s Romanom, nech si každý hrá s čím chce. Pokiaľ to jasne nie je povolený alebo inak upravený poťah (hlavne pri trávach sekundové lepidlo, mikrovlnka či žehlička - šak vieme :sick:), tak je to čisto len o tebe. Ty si sa neprispôsobil jeho hre :)
Butterfly Gionis Carbon OFF
FH: Yasaka Rakza 7 2.0
BH: Xiom Vega Japan 2.0

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30592

• wanna
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 44
soory Romane ale to co pišeš je hloupost v pravidlech je
potah ma mít celistvy povrch nemennych vlastnosti a po čtyřech a vic letech ma uprostřed sklo a krater jak prase u nas vsouteži taky mame takovyho hrače se starym srajvrem a jak piše pata je to humus chvilku se to chova jako soft ,pak jako antak nebo laser :vom :vom :(NO :(NO :rata :rata človek kolikrat uvažuje jestli ho to uspokojuje nebo už neumi hrat jinak
gergelka
rakza 7
bh-dawei 388c1-1,8mm
neuč Slavkovskyho orla lítat
Poslední úprava: 11 měsíců 6 dní zpět od wanna.

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30594

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Přesně jak říkáš Wanno,
takový potah podle mně úplně změnil původní vlastnosti pro které byl určen a Ti lidé s tím hrají jen proto, že zjistili, že to soupeři extrémně vadí. Jenže otázka zní, dá se proti tomu vůbec nějak legálně bránit ?
Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm

Hraji kraj

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30596

• MarekD
  • Senior
  • Obdržená poděkování 7
koad napsal:
Kolega to urobil jednoducho,mal podobny pripad,povedal mu aby si isiel prelepit potah az potom prisiel ku stolu... :mnmn ten potah nebol fakt schopny sni na hru na kupalisku.

Jenže protihráč odvětí, že nejde ...... Nemáš páku, jak ho přinutit. A většinou takové potahy už nejdou sundat, protože se rozsypou a pak by zpátky lepil puzzle. :trtr.
LKT Magic killer, Friendship 729 H.S. Champion
FH: Donic Acuda Blue P3
BH: Dawei 388 C-1, Dr.Neubauer Aggressor

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30597

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
Pánové, v soutěžích ČAST platí již druhou sezónu toto:

334.03 Ztrátou bodu (kontumační prohrou ve smyslu čl. 115.03 tohoto řádu) příslušného zápasu v utkání se postihují případy, kdy k zápasu (zápasům) některý hráč nenastoupí, nebo nastoupí s vybavením v rozporu s Pravidly stolního tenisu ČAST a byl předem na závadu upozorněn.

V jihomoravských krajských soutěžích k tomuto máme v rozpisu soutěží ještě směrnici pro další postup:
Je-li hráč v souladu s článkem 334.03 Soutěžního řádu upozorněn na nesprávné hrací vybavení (zpravidla jde o pálku nebo oděv v nesprávné barvě), neprovede nápravu a s nesprávným vybavením nastoupí k zápasu/ům, je povinen umožnit rozhodčímu nebo soupeři provést fotodokumentaci tohoto nesprávného hracího vybavení

Takže pokud někdo nastupuje s zesklovatělým potahem, upozorníte, zadokumentujete, dáte do zápisu a hříšník bude potrestán.
Vodák DEF,B-T64 1,9 black F-T05FX 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)
Poděkovali: mandomando

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30598

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
Jenže například čínské potahy když zestárnou nebývají lesklé jako třeba Bt, ale naopak jsou takové matné a spíše trochu "zešednou". Toto se dá velmi těžko nafotit.
Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm

Hraji kraj

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30599

• roman298
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
všechny moderní potahy se dělají s jediným cílem - dosáhnout co nejnepříjemnějších vlastností, aby měl soupeř problém... proti tomu nikdo neřekne ani prd... ale když se někde objeví nějakej obyčejnej borec, kterej prostě nechce rok co rok měnit potahy a hraje s tím, s čím se kdysi naučil, to už je milion řečí, že těží ze starýho humusu a snaží se vyhrávat za každou cenu... selskej rozum mi říká, že je to trochu postavený na hlavu...

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30600

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Je potom divné, že upravené trávy vadia :zed . Ved napr. slnkom, mikrovlnkou dosiahne to isté čo ten dlhým používaním.
Aj tu vedla máme kolegu ktorý hraje so starým Tackinessom a ked ho chcel vymeniť, tak s tým nevedel hrať a tak sa vrátil ku starému linoleu :P
Ale si myslím, že sa s tým nedá nič robiť- ešte horšie ako s upr. trávou- na tú je prístroj- aspon teoreticky.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30601

• koad
  • on-line
  • Expert
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 20
že těží ze starýho humusu a snaží se vyhrávat za každou cenu..
Presne o to ide,ze chce vyhravat za kazdu cenu,preco si vacsina kupuje nove potahy a nejaky vychcanek s tym chce vyjebabrat? Preco by sme im to mali tolerovat? Za mna,nech idu takito srackari do :prd :bum :bum :bum je to presne to iste ako ked vas niekto predbehne v obci a ide ako blazon, napada ma olympic - ja,ja,ja jenom ja... :zed
Btf Gionis All+
Fh Gewo Hype XT 1,9
Bh Gewo Hype XT 1,7
alebo to iste,ibaze na
Li Ping kitex

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30602

• Klopič
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 184
Ale v prvom rade je to o našej neschopnosti vyrovnať sa s takýmto poťahom a nájsť stratégiu ako ho prečúrať. Pretože takýto poťah musí vadiť viac jeho majiteľovi ako protihráčovi.
Predpokladám, že sa jedná o nejakú nižšiu súťaž, pretože v tých vyšších sa s takýmito poťahmi stretnete asi naozaj len výnimočne. A tu si dokážem len veľmi ťažko predstaviť, že by som protestoval proti akémukoľvek poťahu. Asi by som si pripadal ako idiot, keby som začal šermovať pravidlami (mimochodom dosť nejasnými) a bránil hrať nejakému postaršiemu nadšencovi, ktorý možno nemá na to, aby si kúpil nový poťah...
A to že Pata skrečoval takýto zápas je podľa mňa to najhlúpejšie možné riešenie (prepáč Pata). Aj keby ten zápas prehral, mohol sa niečo naučiť, získať nejakú skúsenosť. A možno keby trochu porozmýšľal mohol nájsť nejakú účinnú taktiku a zápas otočiť. Ale to sa už nedozvie...
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Poděkovali: Karel, roman298

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30603

• koad
  • on-line
  • Expert
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 20
Dovolim si nesuhlasit s klopicom,ked mi ponuknu v restike splesneny chlieb je to o neschopnosti mojho organizmu vysporiadat sa s tym? Stalo sa to v 3.lige ,co nie je horska liga a dotycny vedel oc tady gou
Btf Gionis All+
Fh Gewo Hype XT 1,9
Bh Gewo Hype XT 1,7
alebo to iste,ibaze na
Li Ping kitex
Poděkovali: kabelka

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30604

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
To víš Klopiči,
že to byla moje hloupost to skrečovat. Já byl jen v té chvíli hrozně vytočený, že je to evidentně nefér. Příště s tím borcem samozřejmě budu hrát a pokusím se vyhrát. Navíc už jsem jej již minulý rok 2x porazil. Asi mně naštvalo i to, že jsme mu už před rokem říkali, že ten potah je mimo a ten člověk si ho nechal i tak. Myslím, že hlavně z toho důvodu, protože ten potah za ty roky tak změnil vlastnosti, že už by se stejným novým potahem ani neuměl tak dobře hrát a klesla by mu úspěšnost. Zkrátka vyhrát za každou cenu.
Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm

Hraji kraj

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30605

• roman298
  • Junior
  • Obdržená poděkování 7
ale ve většině takových případů přece vůbec nejde o nějaký fiškuse, kteří díky tomu starýmu matrošu získávají nějakou výhodu... jsou to spíš starší chlapíci, kteří prostě hrají s jedním matrošem celou kariéru a nemají důvod měnit, pokud se jim už vyloženě nerozpadá pod rukama... v dnešní době může jít i o finanční problém - ne každej si může dovolit kupovat každoročně drahý potahy.

podle mě si prostě stěžují hlavně ti, kteří s takovýma hráčama prohrávají... stejně jako si v dnešní době pořád víc a víc lidí stěžuje na materialisty...

pokud máte pocit, že si soupeř díky starýmu materiálu nějak přilepšuje, nikdo vám přece nezakazuje, abyste to dělali stejně.. a pokud si myslíte, že stará guma hraje sama, na druhou stranu stolu vrátí všechno, aniž by se musel hráč vůbec nějak snažit, zkuste si s tím zahrát... nevrátíte pořádně ani míček...

já fakt nevím, proč je kolem materiálu furt takový haló.. i v tom je přece kouzlo toho sportu, někdo vyhrává s vybavením za tisíce a někomu stačí komunistický nádobíčko za pár kaček a dokáže vyprášit kde koho...

a pokud s tím má někdo problémy, tak se fakt radši dejte na ping-pong, kde budete mít všichni stejnou raketu a pak ukažte, co je ve vás a co v materiálu..

možná odpovídám trochu zaníceněji, než by bylo zdrávo, ale jako materialistovi už se mi to neustálý mrčení ohledně toho, jak jsou materialisti nefér, podvádí, ulehčují si hru, jak kurví sport, jak z něj dělají antipinec,apod, opravdu přestává líbit...

a můžete si nesouhlasit, jak chcete, ale příště až nastoupíte proti podobnýmu "hajzlíkovi", tak radši přemýšlejte nad tím, co můžete udělat vy proto, abyste vyhráli a dokázali, že hlavní je pořád umění a ne kousek takové či makové gumy...
Poděkovali: Karel, Alv, Matuldo, Duncan

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30606

• Pata
  • Expert
  • Obdržená poděkování 22
A jen pro Tebe Romane,
mně nevadí, když má někdo trávu, nebo anťák. Ale vadí mi, pokud si někdo před lety koupil útočný soft a dnes po letech užívání je z toho potah, kterému rozumí pouze majitel a ostatní jsou z toho vedle, protože neví jaká tam je rotace a to si myslím není v pořádku. Takže pokud máš ohraný Friendship a když s ním sekneš je tam čop, tak je to ok.
Zdar Pata
Fh - Tenergy 05FX 1,9mm

Hraji kraj

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30608

• Klopič
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 184
koad napsal:
Dovolim si nesuhlasit s klopicom,ked mi ponuknu v restike splesneny chlieb je to o neschopnosti mojho organizmu vysporiadat sa s tym? Stalo sa to v 3.lige ,co nie je horska liga a dotycny vedel oc tady gou

Emil,
Myslím že toto nie je to najlepšie prirovnanie, skús niečo iné ;)
Roman 298 to vystihol takmer vyčerpávajúco a ťažko k tomu niečo dodať.
Ja nechápem, akú výhodu môže mať hráč s poťahmi, s ktorými sa normálne hrať nedá.
Nejaký falš to nevylúdi, tak v čom je problém? Proti materiálu to vie každý (aspoň sa tak tvária) a starý Sriver im vadí? A netvrďte mi, že hráč, ktorý hral s takýmito poťahmi vyhral len ich zásluhou. Určite musel aj on čo-to vedieť z pingpongovej abecedy.
A opäť musím dať za pravdu Romanovi, vždy pindáme len po prehre.... Ak by som vyhral, nevadilo by mi, aj keby hral s laserovanou trávou a o to viac by som si ho vychutnal. A ako sa hovorí - ľem še šmejem...
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30609

• Porki
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 3
To, co tu píšete si myslím, že je vše vytržené z kontextu pravidel....kde je napsáno, že nemohu používat např. 10 let starý potah? Pokud je mezi schválenými potahy, není upravený tak jak víte, že změnil své vlastnosti? Vyzkoušet nemůžete, smíte se jenom podívat. Potah je schválený, no a dál? budete na softu měřit tření, zkoumat vybouchaná místa? :sezbl Blbost...pokud není potah na hrací ploše poškozený, nemá viditelné bubliny, nemáte nárok... A na víc, jak víte, že potah změnil vlastnosti, co když má ten hráč takovou ruku, že to umí zahrát a je to problém Vás, stěžovatelů, že si neumíte poradit. Vím, že Frendshipy se chovají při bloku po cca 4 let hraní jako anták, ale co znám hráče, kteří s tím hrají, tak jenom čekají, až ten potah patřičně obuší, aby tyto vlastnosti získal...zkuste mu pak říci, že má nelegální potah...jenom si poklepe na čelo a s klidem Vám oznámí, at si přečtete seznam povolených potahů a do zápisu a fotáku můžete vkládat co chcete, nemáte šanci. Z mého hlediska má ten hráč s pro Vás zakázaným potahem pravdu. Ted bych zakázal Orlowskému okamžitě jeho 40 let staré dřevo i jeho vybušený sendvič, který má na dřevě minimálně 7 let a jen ho pravidelně buší vulkánem, aby to od něj ještě lítalo - a proč ne, vždyt je jeho potah neustále v povolených potazích. Žádná mikrovlnka či jiné úpravy, jenom trochu vulkánu, který za pár hodin vyprchá a potah je jako nový.
Tak spíše trénujte, at umíte na starší podšívky najít ten správný úder.... :12drn
Butterfly Primorac Carbon ST
FH - Donic Bluefire M1 - 2mm
BH - Giant Dragon 612 Turbo 1,8mm

Když angrešt, tak ... jenom na bekoši :-)
Poděkovali: Karel

Co dělat, když má soupeř ohrané potahy 11 měsíců 6 dní zpět #30611

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 284
Hoj,
souhlasím s Klopičem a Romanem.
Někdy v roce 1978 jsem prohrál s chlapíkem , kterej měl na jedný straně rakety připínáčkama přichycený ošoupaný rifle a druhá strana bylo holý dřevo...

Ani ve snu by mě nenapadlo zápas skrečovat nebo si na něco stěžovat.
Jednoduše to líp uměl....

Jeden by měl hrát a ne hledat příčinu svojí prohry kdekoliv jinde než sám u sebe...
Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik