ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: TT- rizikový šport?

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30476

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Možno poznáte prípad TT hráča ktorý náhle "odišiel" alebo má trvalé zdravotné následky. Ja poznám dva takéto prípady :huh: Jeden ešte celkom mladý chlap- výborný chlap a výborný hráč- po TT zápase odpadol a už nie je medzi nami a druhý- už st. chlap- priamo pri stole odpadol a teraz má strojček na srdci(a jasné, že už nehraje. Aj ja som ešte nedávno hral až som mal mokré trenírky :) , no postupne sa akosi viac šetrím a už mám mokré len tričko :P a ani nehrajem majstráky. To mám v podvedomí radu mojej lekárky ku ktorej chodím na kontroly a ked som myslel, že ma pochváli. že športujem, tak mi povedala- taký šport by ste nemal robiť- tam je stres(o fyz. námahe nehovorila- ved pinec je považovaný za ping- pong- teda nic moc ;) )- radšej beh, plávanie a pod.
Co si o tom myslíte? Poznáte tiež také prípady? Setríte sa radšej? Ci kašlať na to? :12drn
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30491

• LáĎa
  • Junior
Ešte pred polrokom by som povedal - kašľať na to...

Šetriť som sa nevedel 35 rokov na tréningoch, a nie nedajbože v zápasoch...
No vek nezastavíš, teraz idem naplno už len v zápasoch a väčšiu časť tréningu sa venujem mládeži. Hlavne počúvam viac svoje telo, šetrím kolená a trénujem už len raz týždenne.

Tiež poznám dva prípady úmrtia a to priamo v herni, jeden mal okolo 50 a druhý okolo 70.
konečne som našiel pre mňa drevo

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30492

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
A čo sa stalo pred polrokom, že si zmenil názor?
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30494

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 246
Nerad bych z pince dělal životu nebezpečný sport a tak uvedu vlastní, méně závažné zdravotní komplikace. Dobrých 10 let mám potíže s úpony v kolenou které pinec nezpůsobil, ale vyléčení mi rozhodně nepřinesl :cheer: . No a poslední 3 sezony si připadám jako puzzle, rozpadám se :silly: V r.2014 tenisový loket spojený s operací, r. 2015 jsem na tréninku špatně vytočil nohu a za pár dní už jsem byl na sále s meniskem = první 1/2 vysněné ligové sezony v háji. Zhruba před měsícem mi u soupeře uklouzly nohy tak, že jsem běžel na místě jako M.Jackson , ale páteř šla při úderu dopředu :sick: Zápas jsem dohrál v postoji a rychlosti Golema a hraji tak dodnes.
Když se daří, tak se daří. Budu to muset probrat s hypochondrem Pepíčkem Náhlovským :laugh:
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Tenergy 05 2,1mm

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30504

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 57
Chlapci, chlapci takový mlaďasové to je ale problémů. Já mám tak zvaně vypadávající kolena, takže občas tak třikrát za sezonu mám přestávku protože vyvrknutí kolena dost bolí. Vzhledem k tomu že jsem z vás asi nejstarší léčení trvá déle. Jsem po zlomenině kotníku do které se mě vzhledem věku nastěhovala bolestivá altroza. Ujít 1 km je pro mne neuvěřitelná bolest. Přesto nevynechám jediný trenink a to trenuji minimálně dvakrát týdně ne li více. Můj ortopéd mě řekl že potřebuji vyměnit jak obě kolena tak i kotník ale mám konec se stolním tenisem. To jsem ale odmítl a do dnes hraji i trénuji. Abych mohl hrát tak se musím nadopovat před zápasem a to 1frťana alkoholu po nejvíce Whisky a tři prášky proti bolesti, abych byl schopen přestát zápas. Už vidím ty škarohlídy ale ty jsi nadopovaný ano ale jinak to u mne nejde. Přesto mám v soutěži 50% úspěšnost a někteří hráči považují za čest mne poprve porazit. Musel jsem změnit i styl hry. Musím hrát těsně u stolu jinak nemám šanci. Přesto se přes moje problémy přenesu neboť stolní tenis je můj život. A tak mě i nadále budete vídat ve Voděradech nebo Malé Skále. Václav PS toto je můj rizikový sport.
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX
Poděkovali: pirát Janes, gaston, trener

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30514

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Ako sa hovorí- športom(TT) k trvalej invalidite :P
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30522

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
taky jsem si myslel,že s pinponkem vydržím co nejdéle,ale potom přišly Voděrady 2013 můj zápas s Jurzekem a konec,bohužel
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30524

• exit_2
  • Expert
  • Obdržená poděkování 57
Václave ľudia ako ty sú pre mňa vzorom!!!! Škoda, že tu nie je obrázok, pre klobúk dole!

V herni máme mužstvo, kde má množstvo hráčov 60+ rokov. Stále hrajú super a nemôžem povedať, že keď nastúpim, tak určite vyhrám. Mnohým by ľudia tipovali oveľa menej rokov. To bude asi tým nezdravým športom....

A napíšem slová jedného hráča, ktorý nás minulý rok opustil: Skúšal som byť doma a sedieť pri telke. Čo je je ale toto za život? Nuda, žiaden zmysel. Radšej zomriem pri niečom čo mám rád, ako žiť nudný a neplnohodnotný život.

Česť tvojej pamiatke Maroš a tieto slová si zapamätám do konca života!!!

Preto keď prídem na Malú Skálu alebo Voděrad, nejaký turnaj, majstrák a vidím tam takýchto borcov, tak moje srdce plesá...
Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od exit_2. Důvod: pravopisné chyby

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30525

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Radšej zomriem pri niečom čo mám rád, ako žiť nudný a neplnohodnotný život.
Ono se to lehko rekne, no ťežko urobí :P Ked máš na výber- byť či nebyť- tak si to potom rozmyslíš.
Aj ja rád vidím starých(starších odo mna ;) ) borcov- ved ešte kolko mám času :laugh: - no nie vždy je to tak :sezbl
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30526

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
To tá vianočná nálada :bum
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od Horal.

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30540

• chris
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 20
Ono to není tak jednoduchý. Na jednu stranu se může jevit skončení s pinkem jako výborné rozhodnutí, které ušetří zdraví, ale na druhou stranu je třeba říci, že sleduji skutečnost, že jakmile se zarytý hráč, který u stolu strávil celý život odhodlá jít do "důchodu" tak jak to říci diplomaticky... prostě se daleko více ničí (vnitřně) než kdyby si ničil celé tělo u stolu. A leckdy tyto "důchody" vedou k apatii a úpadku, které jak jsem byl svědkem nemusí dopadnout vždy dobře.

Takže žádné litování, obmotat kolena, kotníky, lokty a vrhnout se na soupeře, protože to je přeci to hlavní, co nám dělá radost :1cka
Poděkovali: gaston

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30542

• Romind
  • Nováček
Je to záležitost zcela individuální. Občas, když přijedu do metropole, tak si zahraji s "geronty":jeden, kterému bude za rok 90.,tak má problém jen se zrakem, druhý po osmdesátce s budíkem na srdci potřebuje po dvou setech pětiminutovou pauzu.Rád mu ji poskytnu.Pro něj je tento sport i kulturou a duševní očistou. Před časem mu odešla manželka a v herně si popovídá, pookřeje u vydařeného úderu a odchází posilněn domů. Přidám historku, kterou rád dává v plén, když má dobrou náladu: před půlstoletím na jednom pražském koupališti viděl dva kluky,jak mastí pinec. Jednoho, toho šikovnějšího, se zeptal, jestli si s ním nezahraje, že mu dá fóra.Vždyť je přece profi hráč ;-).A klučík mu odpověděl: "To ani nemusíte,pane".Tak chudák dostal 5 a 7 v tuplovaných setech a z vítěze vylezlo, že se jmenuje Orlowski :-).
Avalox P 500

Tenergy 05 1,9
Joola Drum 2,0

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30553

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 78
Poznám také prípady, keď mladý chlap odišiel na onen svet v herni.Poznám aj prípady, keď starý pán veselo mastí aj po sedemdesiatke. Pinec by som až tak nepovažoval za nebezpečný šport, skôr by som povedal že život samotný je dosť nebezpečný, hlavne v dnešnej šialenej dobe. Nedostatok relaxu, regenerácia takmer žiadna, stres na každom kroku a toto všetko znásobené mnohokrát katastrofálnou životosprávou.Kedysi bol život pokojnejší
Zase to miešam
Poděkovali: pirát Janes

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30559

• Lajčiak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 83
Priznám sa, že podobne ako Exit mám rád ty ,,dedky dle Václava". Rád sa s nimi stretám, rozprávam, hrám a niekedy aj niečo popijeme. Je zaujímavé ich sledovať v akcii.
Ako ťažko vstávajú z lavičky keď začujú svoje meno.. Akonáhle sa však dostanú k stolu, zabudnú na všetky problémy a sú to znovu tí šampióni a jedničky. A rád sledujem ako im žiaria oči keď sa im darí...
Jeden taký celoživotný pingpongista od nás, mal pre vážne zdravotné problémy tak päť rokov prestávku. Potom sa našiel jeden z desiatich doktorov, ktorý mu povedal, že môže. Teraz už tretiu sezónu je znovu medzi nami...Tak Jozef niekedy treba nájsť toho správneho doktora.
Samozrejme tie zdravotné problémy nemajú len tí najstarší z nás. Spomínam si ako po zápase telefonoval jeden náš súper v šatni, že hrali v Predajnej s tými ,,paralympionikmi". Musím povedať, že to celkom dobre vystihol.
Proste sme slabí na tele, ale silní na duchu
hrajem si vesele čekajíc poruchu..
Vodák Diolen
Fh: Bracuda 2 red
Bh:Tibhar Genius 2
Poděkovali: pirát Janes, Kmet, mandomando

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30629

• bodkacik
  • Expert
  • Obdržená poděkování 28
Pinec je nebezpecny sport!:D Sam som toho prikladom - chrbat znicil, kolena znicil... Ale musime si priznať, že podiel viny mame na tom samy. Bud to prehname, alebo naopak malo sa venujeme kompenzačným cvičeniam - športom. Chceme hrať ako Ma-lin, ale prípravu máme ako bábatko ležiace celý deň v perinke. A potom to tak vyzera. Ale poznám ľudí, ktorí nikdy aktívne nešportovali a aj ich bolia chrbty, aj oni maju roztrhnute meniskusy a vazy v kolenach a kadeco. Takze robme si radosť kym sa to da - hrajme! :vine
Stiga clipper
fh acuda s2 max
bh acuda s2 max
Poděkovali: mandomando

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30631

• bodkacik
  • Expert
  • Obdržená poděkování 28
a co sa stresu tyka - nehraj to sutazne ale pre radosť! :cyc
Stiga clipper
fh acuda s2 max
bh acuda s2 max
Poděkovali: mandomando

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30632

• kabelka
  • Veterán
  • Kdo má rád pinec, má rád lidi!
  • Obdržená poděkování 61
Moje zkušenosti s rizikem v pincu nejsou tak košaté, jako jiní co u toho stolu běhají jak šílení. Zranění může přijít rychle (např. o roh rozřízlé předloktí ... vážení, ano stalo se, krve jak z vola, ale přežil) nebo přijde pomalu a to třeba výběrem špatných bot apod.

Já včera zjistil, že mám asi Haglundovu patu. Prostě si stačí koupit boty se špatnou podrážkou. Dlouho jsem si myslel, že to je něco jako dna (i když to je jiná kapitola) a vědět to před rokem rokem, asi jdu ihned do výměny bot. Dnes jsme si pročítal jiné forum, kde tento problém totálně odrovnal kde jakého vrcholného sportovce, dokonce i 19-ti leté holky, kluky bez ohledu na tělesné konstituci.
motýl - maďar Petr Korbel
Tibhar MX-P (max)
velkej drak Talon OX (1.0mm)

TT- rizikový šport? 1 rok 8 měsíců zpět #30633

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Ved sa tak aj snažím, no potom mi kolegovia vyčítajú- nechceš hrať, ked hrajem- nevieme či hraješ na plno, či len pre srandu :P :P :trtr
A je pravda, že obuv je velmi dôležitá!
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od Horal.

TT- rizikový šport? 1 rok 7 měsíců zpět #30820

• Kirja
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Jsem tělesně postižený, nemám achilovky, nehýbu s kotníky. Mám artrozu. Nechávám si píchat kortikoidy a je mi jen 34 let. Přidali se k tomu bolesti zad a od páteře ramenou. Občas po delších turnajích mám velké bolesti ramen, kupodivu teď mě dvakrát bolelo pravé víc (jsem levák), ale ST miluji a vše prostě musím vydržet, dokud budu chodit. Teprve tuto sezonu hraju soutěž, tu nejnižší. Dřív jsem hrál jen amatérské turnaje a podnikovku. Obdivuji ty 70 letý pány, co proti nim hraju. Vždy si přeji jen jediné, kéž bych mohl hrát tak dlouho, jako oni...
Dřevo: Vodak dělané na zakázku pro
Porki, FH OFF, BH ALL
FH: Donic Bluefire JP 01 Turbo 2mm
BH: DMS Elimination Extra Long Ox

Dřevo: VODAK Diolen Control All+
FH: Palio HK 1997 Gold Max
BH: Giant Dragon Talon ox
Poděkovali: pirát Janes, kabelka

TT- rizikový šport? 1 rok 7 měsíců zpět #30821

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Držím palce :ok24
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik