ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Ping Pong - modrypinec.cz

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 3 měsíců zpět #26110

• TONICK
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5

Ahojte stolní tenisté,

omlouvám se pokud to sem nepatří (snad to zas tak off-topic není) - Facebook je toho plný, ale nevím, jestli všichni zdejší uživatelé vědí - tak si dovolím akci prezentovat i tady na fóru, a třeba mi napíšete jaký na to máte názor,..

V sobotu 16. července se v Drnovicích u Vyškova uskuteční 3. ročník Mistrovství ČR v Ping Pongu (www.modrypinec.cz), kvalifikace na Mistrovství světa Londýn (chcete-li ClickBall, Sandpaper).

Jde o jakýsi návrat k původní myšlence Ping Pongu - každý se stejnou raketou (dodá pořadatel), vyrovnané šance, hrají se delší sety, bez rozdílu - všichni hrají dohromady (podobně jako HardBat, desky, aj.). A hraje se zde také o řádově vyšší prize-money (v Londýně se hraje o část z celkových 100.000$ - skoro 2,5 miliónu Kč), díky daleko větší podpoře sponzorů (a média vysílají vše živě)!

Pro představu přikládám odkaz na videa: První seznámení s materiálem: pavlik vs. Pavel; videa z předloni např. Gavlas-Korbel; z loňska: Tomáš Sadílek, kanys, Karel Karásek, Petr Šilhán, Jan Gomola, Martin Jahoda; i Honzův zápas na Mistrovství světa na televizním stole.. viz playlist

Letos z kapacity české kvalifikace (64 míst) zbývá už JEN 10 VOLNÝCH ;)

Jaký na to máte názor Vy? Jedni říkají, že to pro stolní tenis není dobrá reklama, a že se tím sport ponižuje. Druzí se nadšeně po sezóně vrhají po pálce s modrými "potahy", a valí Ping Pong,.. Co kdyby přeci jen překvapili, a vyhráli kvalifikaci.. Jako předloni překvapil Korbela, Gavlase, a Kantu mladý Gomola z Jablunkova, a vloni vypálili rybník o MS Londýn řeznovický Šilhán s libereckým Kaněrou zkušenějším Karáskovi, Jahodovi, Sadílkovi, Medkovi aj.

Pár zajímavostí :)
- historicky první vítěz české kvalifikace a účastník Mistrovství světa v Londýně - Honza Gomola - prý s modrými pálkami do té doby nehrál,
- v Ostravě, Janovicích, Obecnici aj. se pravidelně pořádají turnaje v Ping Pongu (modrypinec),
- loňský vítěz Petr Šilhán hraje stolní tenis s trávou na bekendu, ale v Ping Pongu z bekendu nebrání,
- mezi osm nejlepších se vloni dostali i tři materialisté - krom zmíněného Šilhána (MK Řeznovice), také Martin Jahoda (SKST Liberec), a Karel Karásek (KST Ostrava).

;) Díky, T.
Poslední úprava: 2 roků 3 měsíců zpět od TONICK. Důvod: přidáno video
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Machy

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 3 měsíců zpět #26111

• ondrasek84
  • Expert
  • TTC Žehuň
  • Obdržená poděkování 17
Můj názor ...
Klady : Připadají mi docela zajímavá pravidla, sety do 15-ti, double-point ... Takže to může být poměrně atraktivní.
Zápory : Spíš taková exhibice, která si myslím nemůže přerůst v hraní organizovaných soutěží po celé ČR atd.
Ale třeba za pár let, kdo ví ... :-)
Donic Persson Powerallround - AN
FH : Donic Baracuda Big Slam - 1.8 mm, black
BH : DMS Turtle Twister Soft - 1.6 mm, red
Poslední úprava: 2 roků 3 měsíců zpět od ondrasek84.

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 3 měsíců zpět #26115

• TONICK
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5
Ondro, díky za názor :)

Ještě, jako další klad - z hlediska té atraktivnosti - mi připadá třeba to, že si zahraješ vyrovnané zápasy s předními ST hráči, s kterými by si člověk třeba jinak nezahrál ;)

Co se týče záporů, myslím že do organizovaných soutěží to má rozhodně ještě daleko (ani nevím, jestli to k tomu vůbec směřuje), ale třeba v Anglii ta kvalifikace sestává z tuším 8 kvalifikačních turnajů po 64 hráčích (dost se to tam rozmohlo po těch letech) ;)

Díky, T.

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 3 měsíců zpět #26116

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 249
Ako zábava, príp. relax - môže byť.
Ako možnosť zarobiť si prachy (viď prize money v Tonickovom príspevku) - môže byť.
Ale ak toto je myslené ako zvýšenie atraktivity stolného tenisu - ani náhodou.
To, že priemerný hráč môže hrať vyrovnane so špičkovým nemá s atraktívnosťou nič spoločné.
Videl som hromady zápasov s modrými raketami, ale zaznamenal som, že by v nich boli nejaké zaujímavejšie, krajšie, dlhšie, alebo lepšie výmeny.
Práve naopak. Neviem, či je to zapríčinené tým, že hráči to "nevedia", alebo jednoducho pingpong sa zmenil tak, že aj s týmito drievkami sa to hrá na 3-4 údery rovnako ako s dnešnými modernými materiálmi.
A to nehovorím o falšoch, ktoré neodmysliteľne k pingpongu už dlhé roky patria.
A takéto výmeny (aj keď sa v zápasoch vyskytujú zriedka) určite stoja za to:

.

Toto v modrom pinci neexistuje...
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poděkovali: romanzdk

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 3 měsíců zpět #26121

• TONICK
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5
Klopič, díky za názor :)

Naprostý souhlas se zábavou (posezónní relax), a prize-money (takové ve stolním tenisu nebývají),.. S atraktivitou jsem to myslel pro hráče, kteří na mistrovství přijedou - tedy že dojede Franta Novák z Horní dolní, a zahraje si s Tony Gavlasem.. A hraje s ním vyrovnaně..

Delší výměny se postupně i do Ping Pongu dostávají - semifinálové a finálové zápasy MS Londýn určitě byli důkazem, že to hráči dokáží udržet na stole déle.. Ale je jasné, že to nebude nikdy tak dlouho jako ve stolním tenise,.. Ale v těch závěrečných částech bývají i hezké, delší výměny..

Možná mi to - pro nezaujatého diváka - přijde i "zřetelnější", právě díky tomu že tam nejsou falše a nemusí řešit, proč tak zdánlivě jednoduchý míček zkazil (jako ve stolním tenise, kdy tam mohla být nějaká záludná faleš). Ping Pong se právě snaží o návrat do těch dob společných mechovek a ještě dřív, kdy ty rotace v míčku spíš nebyly než byly, a hrálo se ve většině míčků jenom vrchem, nahoru.

Ale každým rokem se zatím kvalita Ping Pongu zvedá - kdoví kam až se může dostat. Vidím to jak na CZ kvalifikaci každoročně, tak i na Mistrovstvích světa a času, který přípravě na MS ti hráči věnují.. ;)

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 2 měsíců zpět #26251

• kabelka
  • Veterán
  • Kdo má rád pinec, má rád lidi!
  • Obdržená poděkování 61
Můj názor na modrý pinec je ten, že kdyby stolní tenis byl opravdu tak férový jak ose snaží modrý pinec, tak vlastně toto fórum neexistuje. Nikdo by nevymýšlel co si plácne na dřevo za gumu. Veškerá uniformita by vedla k hodně vyrovnaným výsledkům Kondice pálek, protože asi vydrží toho hodně, by zruinovala obchodníky s pincovým materiálem.

No nic, dost bylo negativního, vidina toho, že si porazím nějakou pincovou hvězdu, je lákavá :bana1
Mě osobně by pomohlo, kdybych právě hrál s touto pálkou a už nic nevymýšlel, páč se to v srpnu asi budu znovu učit, když změním potahy. A docela bych i ušetřil. Zde bych se to naučil jednou a nic až do konce života se nemění. Byla by to idyla každého materialisty? Asi by měli zprvu dost navrch, ale časem by se vytratili z vyšších soutěží a zavládla by vyrovnanost hráčů. Faktor kondice herního materiálu tedy již neovlivní výkon hráče. No nezní to zajímavě? Maník s sriverem fx proti maníkovi s čerstvou sadou T80tky? Věřím, že maník se sriverem by nyní s modrou raketou ovládl match. Ti hráči, kteří hráli vlastně s velmi neefektivním materiálem, by nyní sklízeli vítězství.

Tondo zjisti, s jakým matrošem normálně hrají předchozí vítězové: Gomola pod. Šilhána jsi částečně odtajnil, ale upřesni to. Jsem zvědavý ;)
motýl - maďar Petr Korbel
Tibhar MX-P (max)
velkej drak Talon OX (1.0mm)
Poděkovali: TONICK

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 2 měsíců zpět #26253

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
Čau chlapci, Toník mě žádal, zda bych nenapsal pár slov na toto téma.
Málokdo to tuší, ale já s touhle lopatkou byl vloni druhý. Měl jsem tedy čest ještě s kolegou cestovat směr LONDÝN na světové mistrovství.
Za mě výhody.
a) hraješ i s hráči o mnoho tříd lepšíma vyrovnaně, viz já divize/3.liga, že jsem dal Jahodu a Karáska, hráči 1.ligy až extraligy.
b) všichni mají stejné podmínky , co se týče materiálu, protože po setu si je prohazuješ.
c) hrozně se mi líbí doublepoint, protože když někdo má slušný signál, může ho zúročit rovnou dvěma body.
d) je daný počet, do kolika se hraje. Prostě víš kolik musíš uhrát a né nějaká nadstavba že musíš vyhrát o 2
e) zatím co vidím, tak mi stačí polovina času na únavu, než s klasickou pálkou, protože s ní se dá dost míčů ošulit.
f) kdo hraje u stolu, bude mít jednodušší začátek a zlepšování. pro hru ze zadních pozic to fakt není.
g) pokud vlastníš materiál v normální pálce, budeš mít život jednodušší :-)
Zápory
a) ztráta rotace- pro hodně lidí to je chyba, u mě moc ne, ale dal jsem to sem.
b)Ztráta zajímavějších výměn, jak už někoho člověk dostane pod tlak, je skoro nulová šance se z toho tlaku dostat.
c)úbytek servisů, hlavně pro ty, co na tom mají běžně založenou hru.
d)Podle oficiálních pravidel chybí TIME-OUT, loni se na kvalifikaci hrál vlastně proti pravidlům.
e) odlepování smirku od dřeva, člověk vlastně neví, čim to podlepit aby nešel proti regulím.
f) stálost míčků= tim jak se míč postupně obrušuje, tak je jinej míč na začátku turnaje a třeba v průběhu skupiny je z toho skořápečka, která umí slušně zaplavat.

Pro Kabelku.
Šilhán Péťa hrává s BTF Joo Sae hyuk + Feint long III + Tenergy 05fx .... teď od léta to nasadil a zůstane. S pálkou normálně chytá, točí hladký na bekhand a má z toho výpadový spin a docela nepříjemný. Když se koukne člověk na stis 3.liga sk D . tak první hráči % úspěšnosti by mohli povídat .
Já Hraju s Rossi emotion + 2x acuda S2 2.0mm, hraju u stolu, s chytrou hrou ze všech možných :D
Jahoda . Spirit+Tango ultra(sendvič JOOLA) + maxxx)p
Medek - vloni T.Gavlas + 2x maxxx-p, letos zkusí na 95% Boll Tamca 5000+ Rhyzm Tech+Samba 27
Mezi osmi byl ještě Jarouš Pilner, kterej má Coppu X1 + Toni Hold anti na dřevě Toni Hold.

U nás v oddíle to taky jde líp lidem, co maj, měli , zkoušeli materiál, protože se s tuim ze začátku musí hrát podobně.

DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm
Poděkovali: Machy, TONICK, kabelka

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 2 měsíců zpět #26288

• TONICK
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5
Tome, díky za názor :)

Souhlasím, že by bylo všechno tak stejné, že by nebyly obchodníci, fóra, ale rozhodně ani takový požitek ze hry, protože by "všichni hráli stejně".. Proto jsem rád, že www.modrypinec.cz je pouze doplněk stolního tenisu, a jde o jakousi posezónní (prázdninovou) zábavu, zpestřenou vysokým prize-money a vidinou londýnského Mistrovství světa :)

Je pravda, že s modrýma pálkama toho člověk moc neřeší. Počínaje tím, jestli hraje s plasťákem nebo s celuloidem (svět je takový jednodušší :D ), konče tím jestli si nezapomněl otočit pálku a hraje se správným "potahem" na forhendu..

:D Děkuji za úvahu na téma Ping Pong vs. Stolní tenis, Tome :)

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 2 měsíců zpět #26338

• JaFi
  • Senior
  • Obdržená poděkování 13
Modrý pinec doporučuji občas potrénovat i pro nás - okresní spodinu. Najednou zjistíte, kolik práce za vás odvedou potahy, jak záleží na správném načasování a citu při úderu. A že se dají míčky i s OX smirkem vytahovat :-)
Ändro Temper Tech All+, FH AK47 blue, BH Dawei 388-C1

Ping Pong - modrypinec.cz 2 roků 2 měsíců zpět #26477

• TONICK
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5
Kluci, díky za názory :) JaFi, máš pravdu, že si člověk s modrými raketami možná víc (rychleji) uvědomí, kolik práce za něj udělají právě potahy :) Btw. To - že se dají míčky vytahovat se smirkovými potahy - bylo velkým překvapením i pro mně :D

Jinak letošní kvalifikace o MS v Londýně se uskuteční již příští sobotu, za účasti 64 hráčů, z celé ČR a do naplnění kapacit máme již jen poslední dvě volná místa - viz www.modrypinec.cz :)

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31944

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
Zdravím nadšence pinčesu. Včera jsem se na Nova sport 2 zakoukal do dlouhého záznamu z MS v Ping-Pongu, šlo o MS v Londýně 2017. To co jsem viděl mi doslova vyrazilo dech, zejména finále viz video v příloze a pak souboj borců Baggaley - Ben Ari. Jako tohoto pince naprosto neznalí jsem čekal jakousi lepší pinkanou pro zábavu, vždyť se hraje modrou Dunlop pálkou za pár korun. Dostavil se šok, protože tak krásné výměny často nejsou k vidění ani v extralize, smekám klobouk. Ten modrý pinec nabízí napětí i atmosféru jak pro hráče, tak pro diváky :whistle: Jak se říká, má to koule :cheer: Vůbec bych se nedivil, kdyby se to rozjelo v masovém měřítku, já bych do toho šel ;)

P.S. Na L. Pišteje je radost koukat, zlatá ruka.

Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Butterfly Tenergy 05 2,1

TTV ,,Blau-Gelb" Marienberg
Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od Machy.
Poděkovali: Václav

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31946

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
Machy : a proč myslíš, že už to druhý léto šťoucháme.. odreagování, všichni jsou si rovni, i divizní může přejet extraligu, viz já :D . Je to super, letos podle videa tam byla vůbec mega úroveň, jenom hurá do toho. v ústí to loni zfanatizoval Votavka, kterej jezdil i k nám asi 3x na trénink, aby pochopil, co Mirďas brožek není soupeř :D

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31949

• Machy
  • Super Veterán
Přesně tak, vidím v tom super relax. Nikdo nemusí řešit potahy, dřevo, zakázaná lepidla či potahy. Nakonec ty jako naše loňská repre o tom víš dost :ok24
K mé smůle jsem z oddílu ,,konzerv,, Nemyslím si, že bych se s návrhem občasného pinkání s modrou pálkou u nás s tím nějak chytil byť jde o zábavu, byl jsem zavržen i s def pálkou. Pokusím se uhnat ještě jednoho stejně postiženého spáringa (zdravím Tomáše.Ž alias kabelku :cheer: ), pak se třeba chytí další :silly:

Nebylo by špatné si s tímto matrošem zapinkat jen tak mimo ve Voděradech 2017 :cheer: Myslím, že bychom byli dost vysmátí :laugh:

Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od Machy.

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31951

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
No, vím toho dost, i jsem toho dost už tim odpinkal, vypadá to snadně, ale prča to není, sjem z toho vždy víc zničenej, než z klasickýho pince. Tady ti nikdo nezobne servis, letí to běžně 6x přes sako, to s klasickou není, tak že fakt záhul :-)

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31955

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Myslím, že postupom času by aj v tomto začali zasahovať materiálové zmeny- tak ako aj pinec- postupne sa všetko vyvíja. A ja viem čo je to hrať jeden zápas s "klasikou" a druhý s niečim iným napr. s týmto modrým čudom- celý človek rozhodený :sezbl Ako zábava,relax môže byť, ale aby to malo úroven muselo by sa s tým hrať niekedy mimo TT sezonu.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31958

• Irto
  • Expert
  • Obdržená poděkování 69
Dovolím si s Horalem nesouhlasit.

Modrý pinec a zrovna to co poslal Machy ukazuje krásný rozdíl vnímání rozlišnosti hry. Fleming vs Činan.

Sledujte jen zonu kde se pohybuje čiňan a kde Fleming. Čiňan v podstatě od stolu nejde vše hraje u něj kdo jde od stolu prohraje čiňan to hraje u stolu mnohem více.

Strategie hry kam umisťují míče ať s příjmu nebo celkově.

Udery vypadají skoro stejně jako kdyby tam ty softy nalepené měli. Rozmotat ten míček jde a né že ne to dokazuje i fakt že jsem kdysi viděl nějaké činské video kde učili děti základní udery jen s pálkami bez potahů.

Jak psal Kanys rozhodně si nemyslím že je to něco méně než klasicky pinec jde tam o to samé jen s tím že se nemůžeš vymlouvat na materiál. V č tom hlavně vidím přidanou hodnotu tohoto. jsem rád že ten projekt jede a je vidět že ti co jsou dobří jak v klasickém stolním tenisu jsou také dobří i v tom modrém.
Primorac Off- Japan
Fh/Bh Tenergy 05
Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od Irto.

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31959

• gaston
  • Expert
  • Obdržená poděkování 10
Mě hlavně překvapila ta atmosféra , a sám jsem byl překvapen, že jsem se u obrazovky nenudil... takže aby se Horal za pár let nedivil :trtr

Na to, že ještě před pár lety o tom nikdo nevěděl to jde hodně rychle nahoru. Na campu s tím hrály kluci z Liberce, kteří se s tím dostali do Londýna - a bylo vidět, že to je hodně jinej sport :-)
Vodak Prometheus Combi OFF/OFF-
F: Tenergy 05- 1.9 mm, black
B: Armstrong Attack 8M 1.8mm (fialová houba)
人 生卓球

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31962

• Machy
  • Super Veterán
Kdo má chuť, ať si hned pustí na Nova Sport2 kde teď běží pokračování záznamu z MS . Velká paráda, super atmosféra s pořádným rachotem :TT1 :1cka

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31963

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
Gaston: hezky se to čte, že nám to šlo , v létě 2015 jsme tam jeli na zkušenou, trénovali jsme, aby jsme tam nebyli pro ostudu a všihcni v pavouku a 3 dokonce v top8 a dva jsme pak jeli. Loni 2016 už jsem věděli, že na tom nejsme blbě. dokonce jsme v top 8 měli 4 lidi a do semíčka prošli 3, tak že Liberec válec !!!

A Horale, kvalifikace je v létě, čili mimo sezonu, tak že ideální doplněk, kdo chce hrát fakt pinec celý rok :-), změny v tom fakt nebudou, je to vymyšlený právě na truc všem změnám. aby si lidi byli rovni, aby měli všichni stejný výchozí podmínky.
Poděkovali: Machy

Ping Pong - modrypinec.cz 1 rok 7 měsíců zpět #31964

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Asi ste ma nepochopili- ja voči tomu nič nemám- môže to byť fajn šport, ja len, že asi sa nedá hrať aj aj súčastne- ako píše kanys- ideálny doplnok- a možno nie len doplnok ale časom aj hlavný šport- pre niekoho.
Super atmosféra- prečo tam môže byť a v TT nie je? Postupne zavádzanie zmien, predpisov, zvyšovanie kvality atd. atd až to toho zasiahnu páni, federácie a ide to hore koncom :bum .
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik